Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 0 0%
*** 0 0%
**** 5 27,78%
***** 13 72,22%
Głosujący: 18. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-17, 17:38   #1
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991

Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)


Właściwości i działanie produktu: Kwas migdałowy - należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA), wyróżnia się silnym działaniem antybakteryjnym i odkażającym. Jest to kwas AHA o podwójnym kierunku działania. Z jednej strony zgodnie z typowymi właściwościami kwasów AHA, reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, tym samym poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo, z drugiej strony wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki temu łagodzi stany zapalne skóry, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Dzięki większej wielkości cząsteczek oraz działaniu łagodzącemu, kwas migdałowy jest lepiej tolerowany, nawet przez wrażliwe cery naczynkowe, w porównaniu z kwasem glikolowym nie powoduje podrażnienia, zaczerwienienia, silnego łuszczenia skóry oraz przebarwień pozapalnych.
» Serum w delikatny sposób wpływa na odnowę komórkową skóry, złuszczając zrogowaciałe komórki naskórka, dzięki czemu skóra staje się wygładzona i odnowiona (u niektórych osób może nie powodować widocznego łuszczenia skóry).
» Wykazuje intensywne działanie antybakteryjnie, wspomaga gojenie wyprysków trądzikowych oraz odblokowuje pory skóry, zmniejszając skłonności do zaskórników.
» Dodatek ekstraktu z centella asiatica zwiększa działanie łagodzące i gojące serum. Wspólnie z kwasem migdałowym, centella asiatica przyspiesza proces redukcji zaczerwienionych blizn potrądzikowych.
» Serum poprawia strukturę i koloryt skóry, spłyca drobne zmarszczki powierzchniowe i uelastycznia skórę.
» Rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i pigmentacyjne. Może być stosowane wymiennie z Serum rozjaśniającym, jako uzupełnienie kuracji przeciw przebarwieniom skóry.
» Poprawia stopień nawilżenia skóry.
» Polecane jako przygotowanie skóry do silniejszych peelingów i zabiegów złuszczających, ułatwia późniejszą regenerację skóry i zapobiega pojawianiu się stanów zapalnych.
» Przeznaczenie produktu: do twarzy, szyi i dekoltu; dla każdego typu skóry, głównie cery zanieczyszczonej, z wypryskami, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, również dla cery delikatnej i wrażliwej, zarówno dla cery młodej ze zmianami trądzikowymi, jak i skóry dojrzałej, która nadal boryka się z tłustą cerą, zaskórnikami i okazyjnymi wypryskami; bez względu na wiek
» Zastosowanie: jako serum na noc; 1-2 razy w tygodniu lub wg. uznania;

» Czas wykonania/trudność: 10-15 minut/ bardzo łatwo
» Trwałość gotowego produktu: 6 miesięcy;

» UWAGI: Wszelkie składniki o działaniu złuszczającym w tym kwasy AHA czynią skórę wrażliwszą na słońce. W trakcie kuracji serum nie zaleca się opalać lub korzystać z solarium oraz należy codziennie używać skuteczne produkty z filtrami anty-UV.

Zawartość zestawu: # Hydrolat cytrynowy; Postać: bezbarwny, przezroczysty płyn, o delikatnym, cytrusowym zapachu,
# Żel hialuronowy; Postać: bezbarwny, przezroczysty, bezzapachowy żel,
# Kwas migdałowy; Postać: biały, krystaliczny proszek,
# Ekstrakt z centella asiatica; Postać: zielono-beżowy, drobny proszek
# Mleczan sodu; Postać: biały, drobny proszek,
# Glikol propylenowy; Postać: bezbarwny, przezroczysty płyn,
# Plastikowa bagietka,
# Plastikowa pipetka do odmierzania alkoholu,
# Opakowanie i etykietka na gotowy produkt.
Dodatkowe składniki, których brak w zestawie i należy dostarczyć: Spirytus rektyfikowany 95% vol. (alkohol etylowy) powszechnie dostępny w sklepach monopolowych; cena za butelkę 50 ml wynosi ok. 5.50 zł.
Postać gotowego produktu: Płynno-żelowe serum, w kolorze brązowym, o ziołowym zapachu, z osadem. W ciemnej, szklanej butelce z pipetką, zapas serum - w plastikowej butelce.
Skład produktu: Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Water, Propylene Glycol, Hyaluronic Acid HMW (Water, Sodium Hyaluronate), Mandelic Acid (10.5%), Sodium Lactate, Ethyl Alcohol ( 2.5% w/w),Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract


http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

Cena: 26,50 zł/40ml
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 19:16   #2
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Jestem bardzo zadowolona z serum

Używam go już od dwóch miesięcy
- pachnie ziołowo, jak na naturalną miksturkę nie zabija zapachem
- szalenie wydajny. Po dwóch miesiącach używania 2- 3 razy w tygodniu nawet połowy opakowania nie zużyłam, dopiero raz uzupełniałam pipetę.
- mimo alkoholu w składzie nie ściąga skóry. czasem zapomnę się posmarować potem nawilżaczem a i tak z cerą wszystko w porządku
- jest taki cichociemny- niby nie piecze, nic nie robi , po nałożeniu łądnie zamyka pory i uspokaja twarz. Budzę się rano z idealną cerą, a w pracy bach- wylinka
- wylinka jest delikatna i da się łatwo zatuszować
- po dwóch tygodniach używania wysyp był dość wstrętny jak to przy kwasach a teraz mam na twarzy dwa wągry na krzyż. W dni bez-wylinkowe mam cerę jak z pod myszki grafika komputerowego
- nie robi krzywdy naczynkom.

Pokochałam miłością wielką, nie zamienię na nic innego
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-19, 13:26   #3
madziczka
Zakorzenienie
 
Avatar madziczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 16 493
GG do madziczka
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Świetne serum. Bardzo wydajne. Efekty widać już po kilku użyciach - cera silnie wygładzona, świetlista. U mnie powoduje dosyć silną "wylinkę" zwłaszcza na brodzie i w okolicach ust. Nie piecze, nie podrażnia.

Dla mnie ideał.
__________________
"Jeśli skończysz, prowadząc beznadziejne życie dlatego, że słuchałeś swojej mamy, swojego taty, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, to w pełni na nie sobie zasłużyłeś."

Frank Zappa

http://www.youtube.com/watch?v=_e1pADu6VvI
madziczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 11:56   #4
zuzka_l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Dopiero zaczęłam eksperymenty z BU i właśnie od tego serum. Użyłam go już trzeci raz (nie codziennie) i wyraźnie coś się dzieje ze skórą - nie złuszcza się, ale jest trochę podrażniona po aplikacji (troszkę szczypie po nałożeniu). Jednak wydaje mi się, że zamyka pory i wygładza, chociaż jeszcze nie jest to efekt jaki chcę osiągnąć ale to dopiero kilka użyć...

Edytuję: kocham ten produkt, właśnie zamówiłam kolejną porcję, ale to po prostu na zapas, ze względu na długie terminy realizacji w BU, a ja nie wyobrażam sobie NIE mieć tego serum - jest super!, bardzo uspokoił moją cerę. Nie jest jeszcze idealnie, ale też używam go dopiero jakieś 2 tyg - ale już widzę, że to jest zdecydowanie mój produkt: normuje sebum, mam wyraźnie mniej niespodzianek i podrażnień, cera jest jaśniejsza, gładsza. Początkowo skóra źle reagowała, myślałam, że jestem nawet uczulona na jakiś składnik, ale teraz ciesze się, że nie odstawiłam serum zniechęcona - bo wystąpił mały wysyp drobnych grudek na policzkach (skóra zaczerwieniona, jak tarka - jak przy uczuleniu), zrobiło mi się też kilka krostek na brodzie, które jednak szybciutko się wysuszyły i zniknęły bez żadnych śladów. Nie odstawiłam i cierpliwość została nagrodzona
Do tej pory stosowałam sporo podkładu, puder, żeby zamaskować zmęczoną, podrażnioną cerę z uporczywymi krostkami no i... dziś praktycznie nie mam kolorowego make-upu, tylko leciutko oprószoną pudrem dla zmatowienia. Oczywiście nawilżam, chronię przed słońcem itd, ale dawno nie byłam tak zadowolona z mojej buzi

Edytowane przez zuzka_l
Czas edycji: 2011-08-23 o 11:02
zuzka_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:25   #5
sylwka2108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 19
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

przymierzam sie do zakupu tego serum. jeszcze nie uzywalam niczego z BU ale sadze ze warto sprobowac. aktualnie uzywam acne dermu, teraz jakis piaty tydzien, poprawa jest taka ze wygladzil buzie ale przebarwienia pozostaly, choc rozjasnione no i nadal mam niespodzianki i pelno zaskornikow/wagrow na brodzie czole nosie. pokladam wielkie nadzieje w tym serum boje sie tylko tego wysypu i 'wylinki'.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-06-02 o 14:52 Powód: Pytanie
sylwka2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 12:35   #6
arianrhod
Raczkowanie
 
Avatar arianrhod
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 53
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

w serum zaopatrzyłam się jakieś 2 m-ce temu, używam regularnie raz w tygodniu (no, czasem dwa razy) i jestem autentycznie zachwycona i nie tak, że tylko ja widzę efekty - ostatnio wszyscy znajomi pytają, co takiego robię, że mam taką piękną i promienną skórę

serum trochę ściąga skórę po użyciu, następnego dnia mam na twarzy wysyp (aczkolwiek znośny, bo to nie są pierwsze kwasy, jakich używam, więc możliwe, że się skóra trochę wcześniej oczyściła i przyzwyczaiła), który jest traktowany zwykłym żelem punktowym, a potem na to podkład i korektor (na co dzień tak "normalnie" już nie muszę używać podkładu). u mnie to ustępuje tak po 2 dniach max., a potem mogę się cieszyć gładką i czystą skórą aż do następnej aplikacji. warto się pomęczyć, bo już teraz widzę, że wysyp jest coraz mniejszy i mniejszy a co do łuszczenia - polecam olej arganowy z BU (mój absolutny must have) lub olej monoi też z BU (mnie lekko uczula, ale nie zmienia to faktu, że świetnie nawilża i koi podrażnienia).

także więc wiecie - gorąco polecam to serum ku chwale pięknej cery
__________________
"let's not go to Camelot. it's a silly place"
arianrhod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:46   #7
angela2602
Raczkowanie
 
Avatar angela2602
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 395
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

mimo, że stosuje to serum dopiero dwa tygonie już muszę przyłączyć się do " ochów i achów " !
na wstępie powiem, że nie używałam go zgodnie z zaleceniami z instrukcji. stężenie nie jest jakoś powalająco duże, dlatego postanowiłam zafundować mojej cerze dawkę uderzeniową, czyli stosowałam je codziennie przez 7 dni, a po upływie tego czasu stosuje już co 3 dni. to wszystko wynikło pewnie z pewnej desperacji i załamaniem przez stan mojej cery : broda usiana zaskórnikami zamkniętymi, wągrami.. nos ? same czarne kropeczki, tak samo w obszarze między brwiami i nieco powyżej. na czole przebarwienia, pojedyncze stany zapalne. policzki usiane rozszerzonymi do granic możliwości porami. miałam już dość, chociaż makijaż wszystko przykrywał, coraz mniej miałam ochotę katować moją skórę podkładem więc postanowiłam działać.

Po 1 użyciu : pory w jakiś cudowny, magiczny i niewytłumaczalny sposób zmalały. nie mogłam się napatrzeć na ten efekt. skóra lekko ściągnięta, ale nie w nieprzyjemny sposób.
Po 2 użyciu : rozpoczęło się złuszczanie naskórka, ale nie jakieś koszmarne, trochę przy płatkach nosa no i broda.
Po 3 -7 użycia : zniknęła część wągrów, zaskórniki wychodzą na wierzch, wysypało mnie na czole, pory ładne ściągnięte. twarz trochę przesuszona, ale nawilżam ją cały czas w dzień. nadal używam podkładu, bo wysyp jest dość widoczny, ale cera odżyła. jest jaśniejsza, koloryt bardziej wyrównany, rewelacja w tak krótkim czasie !

edytuję recenzję za jakiś czas, by podzielić się końcowym efektem. na razie pieje z zachwytu, nawet moja mama zauważyła, że twarz nabiera blasku

jeśli ktoś się jeszcze zastanawia nad tym serum - ja zwlekałam rok, bo bałam się wysypu, ale miejmy nadzieje, że warto będzie przechodzić przez to wszystko, a nagrodą będzie piękna cera bez skazy !
__________________
]
angela2602 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 19:19   #8
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Produkt godny polecenia. W końcu pozbyłam się tych przeokropnych zaskórników. Po około dwóch-trzech tygodniach pojawił się przeokropny wysyp, który warto było przecierpieć. Moja skora nigdy nie była tak pięknie nawilżona, wygładzona.. jest teraz zdrowa i promienna

Edit. niestety po 3 miesiącach użytkowania serum bardzo podrażniło moją skórę i naczynka, wywołując ciągłe stany zapalne. Jednak kwasy z grupy AHA i moja skóra to zupełnie inna bajka - więcej do niego nie wrócę..

Edytowane przez 201704240919
Czas edycji: 2013-05-20 o 10:15
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 09:56   #9
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Następny produkt biochemii który budzi moje wątpliwości.Stosowałam serum przez ponad miesiąc i chyba dam sobie z nim spokój.
Na poczatku-pierwsze aplikacje-buzia była jakaś taka wybielona,ładniejsza.Pote m zaczął się ok. 2 tygodniowy wysyp podskórnych guzków, ale myślałam przeżyje, to w końcu kwasy.Zmiany zapalne uspokoiły się na jakiś czas, po czym znów było to samo, tylko w mniejszym natęzeniu.Działania na zaskórniki nie odnotowałam, były jakie są. Nie spowodował u mnie wysypu normalnych krost.
Skóra łuszczyła się niezauważalnie po aplikacji jednej warstwy- jesli nałożyłam kilka, wylinka była spora.Uzywałam go z reguły 1x dziennie na noc.
Jedynym plusem jest to,że skóra naprawdę troszkę się wybieliła, ma taki zdrowszy koloryt( mi akurat podobają się takie porcelanowe cery).Moze używam go za krótko bo lekko ponad miesiąc, ale nie mam już wiecej cierpliwości do niego.
Nie wiem , może dla kogoś innego będzie w porządku, ja póki co odkładam go na półkę.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-04 o 10:01
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-19, 19:52   #10
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Miłość od pierwszego użycia

Wygładza mi cerę, zmniejsza pory, drobne zmarszczki są mniej widoczne. Daje wrażenie świeżej, wypoczętej skóry. Naprawił mi skórę twarzy po ciężkiej zimie: nierówną, szarą, z przebarwieniami, zaskórnikami, dramat. Mam ciężki okres w pracy, od miesiąca nie spałam dłużej niż 5-6 godzin - a wyglądam jak po wakacjach. Cud.

Stosuję raz w tygodniu, na noc. Na początku chciałam zrobić bardziej intensywną kurację - widząc wyraźny efekt po pierwszym użyciu - ale kiedy stosowałam dzień po dniu przez trzy wieczory, pojawiły mi się dwie gulki na brodzie, więc zrobiłam przerwę. I teraz, w tym cotygodniowym trybie, nie ma żadnych niekorzystnych efektów ubocznych, łuszczenia nie zauważyłam, a zaskórniaki i przebarwienia powolutku znikają.

Na dzień używam eliksiru winogronowego, który na pewno wzmacnia to działanie, ale przez jakiś czas stosowałam sam eliskir i po dodaniu serum była zauważalna zmiana na plus, więc poprawę zawdzięczam obu kosmetykom.

[moja cera: lekko naczynkowa, mieszana z problemami w strefie T: zaskórniki, drobne stany zapalne od czasu do czasu, z pierwszymi zmarszczkami (30+ ), trochę blizn po pryszczach i niewielkich przebarwień koło oczu. wszystko się poprawia po tym serum]


Bardzo polecam.
ronja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-17, 14:58   #11
Nirejane
Raczkowanie
 
Avatar Nirejane
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Jestem stąd
Wiadomości: 77
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Fajny produkt

Na początku nakładałam codziennie i to był błąd. Twarz była nieco zaczerwieniona i podrażniona. Teraz nakładam stosunkowo raz na tydzień. Cudów nie ma, trądziku nie zlikwidowałam, ale delikatnie wspomaga całą kurację. Produkt warty polecenia.
Nirejane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-12, 12:01   #12
Bizarre_
Przyczajenie
 
Avatar Bizarre_
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Stosuje serum zaledwie kilka tygodni wiec byc moze na jakies spektakularne efekty musze poczekac.. Cera wyraznie jasniejsza i pory wydaja sie byc troszke mniejsze ale za to zero nowych wypryskow i luszczenia o ktorych wspominaly poprzedniczki i tego wlasnie sie balam. Serum jest wystarczajaco lagodne jak na pierwszy kontakt z kwasami. Polecam
Bizarre_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 14:07   #13
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% (BU)

Zużyłam już 3 pełne buteleczki tego serum i mogłabym pisać o nim same pochwały. W duecie z tonikiem AHA/BHA 10% daje spektakularne efekty. U mnie już jedno użycie wystarcza kiedy chcę się pozbyć okazjonalnych niespodzianek, nawet nakładany punktowo doskonale sobie daje radę. Stosunkowo łatwo go wykonać, jest niedrogi jak na wydajność, działanie i cenę. Wyjątkowe jest w nim właśnie to że bezpośrednio po użyciu nic nie czuć na twarzy, żadnego szczypania, rano skóra jest jakby bardziej napięta ale ogólnie wszystko gra, a popołudniu zerkam w lustro i dostrzegam łuszczenie pod makijażem. Jego działanie jest raczej delikatne, ale już nakładanie go co wieczór może dać mega efekty, zwłaszcza w połączeniu właśnie z tonikiem. Pomaga w walce z przebarwieniami, nie szkodzi naczynkowej cerze. Nie miałam po nim nigdy wysypu, raczej niedoskonałości mi się dzięki niemu jakby cofają.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-08 15:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.