Mamy wrześniowe 2021 - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-26, 10:13   #2551
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Wow, 6ty miesiąc
Ja dziś jestem na półmetku. Zaczynam 20 tc. Gratulacje


Dziewczyny, jak macie grosza więcej to też polecam bazę do fotelika samochodowego. Zwłaszcza jeśli wiecie, że będziecie dużo z dzieckiem podróżować. To jednak ogromna wygoda.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Półmetek to też zacnie

Zgadzam się co do bazy, mam porównanie w dwóch samochodach (jeden z bazą drugi na pasy) i pasy to dla mnie tragedia baza to jest to.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 10:51   #2552
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Witam po połówkowych, wszystko u nas ok, rośnie chłopak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:19   #2553
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki, dziewczyny, chciałabym Wam polecić legginsy z niskim stanem z milk&love nieuciskajacy pas idzie pod brzuszkiem zamiast nad i wydaje mi się to genialnym rozwiązaniem na ciepłe miesiące (bo kiedyś będzie ciepło, prawda? ). Są bardzo wygodne i mam nadzieję, że i po porodzie będą pasować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak, ja właśnie takie lubię pas na całym brzuchu wiosną i latem, kiedy mam ochotę coraz więcej z siebie ściągnąć, to dla mnie koszmar...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Mnie się z Milk & Love podoba ta sukienka Two Ways, ale mam już tyle sukienek, staram się być praktyczna Może bliżej lata, jak jednak w którąś przestanę się mieścić, to wezmę ją i legginsy W tych z Lidla czuję się jak w zbroi, są strasznie długie, a nie należę do niskich.

Dziewczyny, czy możecie mi wyjaśnić, jaka jest różnica taka praktyczna między rożkiem, kocykiem, śpiworkiem, a otulaczem? Chciałabym w przyszłym miesiącu coś zamówić i czuję się pogubiona Chyba za niedługo pozamawiam też dla siebie te nieszczęsne koszule, mam nadzieję, że będą jakieś promki na dzień matki, bo chcę na to wydać jak najmniej kasy.
Z rożka szybko dziecko w sumie wyrasta, ale na początku wygodnie się dziecko otula. Kocyk to wiadomo, żeby całkiem otulić to trzeba trochę pokombinować, ale rozmiary są tak różne że można kupić mniejsze, większe i mogą wystarczyć na nawet cały pierwszy rok życia. Śpiworek wiele osób poleca, bo zamykasz dziecko i nie przejmujesz się, czy skopie sobie kocyk, czy się nim nakryje itp otulacz hamuje odruchy i dziecko się mniej wybudza, ale trzeba odpowiednio dobierać rozmiar i potem zmieniać na większy. Jak kupisz od razu większy to nie spełni swojego zadania.
Ja po prostu kupuję kocyki i tyle. Śpiworki jak do tej pory mi się nie przydały, dzieciaki nie chciały za bardzo mi w nich spać, do otulaczy jakoś nie jestem przekonana. Mam kocyki, jak dzieci są małe a muszę je przykryć to mocuję końce albo o szczebelki, albo zawijam pod materacyk, bo zawsze biorę trochę dłuższe i przez tyle lat żadnemu nie udało się pod kocyk zakopać. Najbardziej lubię te kocyki bawełniane, muślinowe, lniane itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Pasy są za☠☠☠iste jeśli zmieniacie samochód, kwestia przyzwyczajenia i też pochylenia kanapy, bo na niektórych kanapach możesz stanąć na głowie a bez bazy fotelik i tak będzie źle siedział i na odwrót. No ale jak ktoś ma rzeczywiście fotelik w jednym samochodzie i nie rusza, a następny z tej samej firmy to baza wygodniejsza my musieliśmy ogarnąć pasy i teraz idzie ekspresowo w każdym samochodzie, jaki mamy, więc teraz już jej dokupować nie będziemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:19   #2554
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
O tak, ja właśnie takie lubię pas na całym brzuchu wiosną i latem, kiedy mam ochotę coraz więcej z siebie ściągnąć, to dla mnie koszmar...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------

Z rożka szybko dziecko w sumie wyrasta, ale na początku wygodnie się dziecko otula. Kocyk to wiadomo, żeby całkiem otulić to trzeba trochę pokombinować, ale rozmiary są tak różne że można kupić mniejsze, większe i mogą wystarczyć na nawet cały pierwszy rok życia. Śpiworek wiele osób poleca, bo zamykasz dziecko i nie przejmujesz się, czy skopie sobie kocyk, czy się nim nakryje itp otulacz hamuje odruchy i dziecko się mniej wybudza, ale trzeba odpowiednio dobierać rozmiar i potem zmieniać na większy. Jak kupisz od razu większy to nie spełni swojego zadania.
Ja po prostu kupuję kocyki i tyle. Śpiworki jak do tej pory mi się nie przydały, dzieciaki nie chciały za bardzo mi w nich spać, do otulaczy jakoś nie jestem przekonana. Mam kocyki, jak dzieci są małe a muszę je przykryć to mocuję końce albo o szczebelki, albo zawijam pod materacyk, bo zawsze biorę trochę dłuższe i przez tyle lat żadnemu nie udało się pod kocyk zakopać. Najbardziej lubię te kocyki bawełniane, muślinowe, lniane itp

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sobie dzisiaj zamówiłam z Lidla takie pasy na brzuch jako przedłużenie koszulki. Zobaczymy, co to będzie, 2 sztuki kosztowały 40 zł, więc nawet jeśli się nie przydadzą, to nieduża strata :P I wzięłam też takie dresowe krótkie spodenki, myślę, że na lato po domu albo nawet jako piżama powinny dać radę.

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie Myślałam, żeby na początek mieć 1 rożek, kocyk i ze 2-3 otulacze, ale nawet nie wiedziałam, że otulacze mają różne rozmiary! Będę na to zwracać uwagę. Czy otulacze szybko się brudzą, powinno się je prać po każdym spanku czy można rzadziej?
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 11:36   #2555
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
Ja sobie dzisiaj zamówiłam z Lidla takie pasy na brzuch jako przedłużenie koszulki. Zobaczymy, co to będzie, 2 sztuki kosztowały 40 zł, więc nawet jeśli się nie przydadzą, to nieduża strata I wzięłam też takie dresowe krótkie spodenki, myślę, że na lato po domu albo nawet jako piżama powinny dać radę.

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienie Myślałam, żeby na początek mieć 1 rożek, kocyk i ze 2-3 otulacze, ale nawet nie wiedziałam, że otulacze mają różne rozmiary! Będę na to zwracać uwagę. Czy otulacze szybko się brudzą, powinno się je prać po każdym spanku czy można rzadziej?
Raczej standardowo z praniem. Nie słyszałam, żeby ktoś je rzeczywiście prał codziennie, chyba że obrzygany, przesiusiane wszystko, w kupce itp ja staram się wszystko używane w łóżeczku prać raz w tygodniu, taki mam system. Nawet specjalnej piżamki nie mam dla dzieci, po prostu obecnie już te bardziej znoszone służą za pidżamę.

Mały ma drzemkę, TŻ wystawia rzecz na allegro, a ja zaraz chyba się zbiorę po ten smoczek, przejdę się przy okazji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 12:38   #2556
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

My zawijaliśmy w rożek jak młody się urodził i łatwiej się tak go brało, jak ktoś przychodził w odwiedziny to w tym rożku też się nie bał brać takiego malutkiego dziecka a bez rożka już każdy miał obawy. Ale to prawda za długo nie posłużył. W każdym bądź razie kupię tym razem również
Kocyk który kupiłam służy nam do dziś (3lata) ale bardziej jako przytulanka do snu. Kocyk musi być. Mamy z firmy La Pampuch.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:08   #2557
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

U nas śpiworek to must have na noc. Przede wszystkim bezpieczny a przy moim dzieciu, które się okropnie wierci, musiałabym co chwilę wstawać i przykrywać na nowo.


Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 13:56   #2558
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja jutro 6. zaczynam 🤯




Kawał dzieciaka się już robi No i najważniejsze, że wszystko okej. A ujawniło się w końcu, czy nadal nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczynka będzie 🥰

Dziewczyny dzięki ze piszecie swoje opinie na temat tych wszystkich rożków, otulaczy, kocykow, bo jak dla mnie to na razie to jest czarna magia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 14:03   #2559
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Gratulacje połówkowych, dziewczyny!!! 🥳
Mi też się spodobało w milk&love sporo rzeczy, też już pod kątem kp, pewnie jeszcze się na coś skuszę
@tlenek to widzę, że u nas waga na taki etap całkowicie ok, skoro u Was taka podobna, dzięki a płeć?
@sale na start rożek się przydaje, ale służy krótko, tak jak dziewczyny pisały. Za to kocyków mamy sporo i się przydawały bardzo! Na lato bambusowe, na okres przejściowy bawełna i takie cieplutkie na zimne miesiące otulaczy nie mieliśmy, spowijaliśmy w kocyki właśnie. Teraz to czasem jednym się przykrywa, a do drugiego się przytula

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 14:10   #2560
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Dziewczyny, a chustowała któraś z Was swoje starszaki? Ja myślę właśnie o tym, żeby się podszkolić w wiązaniu i nosić malego po porodzie w chuscie. Chyba będzie wygodniej, bo dwie ręce wolne dla starszaka itp

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 14:15   #2561
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a chustowała któraś z Was swoje starszaki? Ja myślę właśnie o tym, żeby się podszkolić w wiązaniu i nosić malego po porodzie w chuscie. Chyba będzie wygodniej, bo dwie ręce wolne dla starszaka itp

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja chustowałam, później nosidło. Mogę się wypowiedzieć w samych superlatywach 🤩🥰
Uczyłam się wiązać pod okiem specjalistów i to mi bardzo pomogło na początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-04-26 o 14:18
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 14:41   #2562
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a chustowała któraś z Was swoje starszaki? Ja myślę właśnie o tym, żeby się podszkolić w wiązaniu i nosić malego po porodzie w chuscie. Chyba będzie wygodniej, bo dwie ręce wolne dla starszaka itp

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja chustowałam i starszaka dopóki nie dobił do 16kg i młodszego jeszcze niedawno. Miałam też nosidło od urodzenia Lenny Hybrid, a potem klamrowe, nawet onbu na plecy czeka, ale nie czuję się ostatnio na siłach. Fajna sprawa i przy maluchu, i przy starszaku dopóki na się siłę nosić. Ja mam oprócz tych 2 nosideł (onbu i klamrowego) jeszcze chyba 5 chust tkanych długich i 1 kółkową, Lenny Hybrid sprzedałam bo nie planowałam kolejnego bobasa i teraz chyba kupię znowu pilnuję, żeby nosidła były regulowane odpowiednio, żebym nie musiała czekać aż dziecko usiądzie i te typu Lenny Hybrid czy Kavka Handy są super nawet dla maluchów. Tylko dziecko musi mieć mniej więcej wagę przynajmniej 3.2kg-3.5kg żeby w takim nosidle zacząć nosić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 17:28   #2563
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mój starszak nie chciał się chustować możliwe, że za późno zaczęłam, 4 miesiąc... Z maluchem wydaje mi się to koniecznością, oby się udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 18:23   #2564
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Mój starszak nie chciał się chustować możliwe, że za późno zaczęłam, 4 miesiąc... Z maluchem wydaje mi się to koniecznością, oby się udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niektóre dzieci są niechustowe początkowo albo w ogóle, niektóre nie zaakceptują chusty i jej poprawiania co chwilę, żeby dobrze zamorać a zaakceptują nosidło, nie wyrzucaj sobie że za późno zaczęłaś. Mój przez pierwsze 2 miesiące w ogóle tego nie tolerował, dopiero potem się mu odmieniło. Zawsze można spróbować i mieć nadzieję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 18:31   #2565
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Niektóre dzieci są niechustowe początkowo albo w ogóle, niektóre nie zaakceptują chusty i jej poprawiania co chwilę, żeby dobrze zamorać a zaakceptują nosidło, nie wyrzucaj sobie że za późno zaczęłaś. Mój przez pierwsze 2 miesiące w ogóle tego nie tolerował, dopiero potem się mu odmieniło. Zawsze można spróbować i mieć nadzieję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Będę próbować na pewno! Idea bardzo mnie przekonuje a jak nie, to może faktycznie postawię na nosidełko ergonomiczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 18:36   #2566
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Będę próbować na pewno! Idea bardzo mnie przekonuje a jak nie, to może faktycznie postawię na nosidełko ergonomiczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niekoniecznie ergonomiczne, one są głównie dla siedzących jednak. Ale są takie regulowane hybrydowe jak lenny hybrid czy właśnie kavka Handy, to coś pomiędzy chustą a nosidełkiem i jak miałam problem chustą to wrzucałam małego w hybrydę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 19:05   #2567
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja zaczęłam bardzo szybko przygodę z chustowaniem bo gdzieś może w 2 tygodniu życia młodego, ale nie miałam wyboru. Musiałam chodzić z psem na spacery a mieszkam na 3 piętrze bez windy. Młody szybko polubił chustę ale jak był już ciekawszy świata to tylko na plecach bo chciał więcej widzieć. Z kolei moje dziecko w ogóle nie jeździło w wózku i później zastanawiałam się czy to przez tą chustę czy po prostu ten typ tak ma. Dwa wózki mam prawie nowe w związku z tym . Tak czy siak miło wspominam ten czas chustonoszenia 🥰 aż się rozmarzyłam. Nawet gdzieś mam swoją pierwszą chustę zostawiłam sobie na "może kiedyś"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle


Edytowane przez alleyezonme
Czas edycji: 2021-04-26 o 19:08
alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 20:40   #2568
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Niekoniecznie ergonomiczne, one są głównie dla siedzących jednak. Ale są takie regulowane hybrydowe jak lenny hybrid czy właśnie kavka Handy, to coś pomiędzy chustą a nosidełkiem i jak miałam problem chustą to wrzucałam małego w hybrydę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo dzięki za info, nie wiedziałam o tych hybrydach!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 22:08   #2569
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Te hybrydowe nosidła to rzeczywiście bardzo ciekawe rozwiązanie

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-27, 00:37   #2570
POLAshi
Wtajemniczenie
 
Avatar POLAshi
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2 242
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Waśnie miałam imprezę w brzuchu udało mi się nagrać dla męża bo biedny nie czuje dłonią jak przykłada W pierwszej ciąży ruchy czułam bardzo delikatnie a teraz mam łożysko z tylu i znacznie lepiej czuć o matko dalej szaleje Mocne kopniaki aż cały brzuch chodzi haha zaczyna się

Cudowne uczucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Pierwszej córki nie nosiłam w chuście bo nie umiałam. Tym razem udam do specjalisty od tego bo chce. Przy dwulatce przydadzą mi się wolne ręce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
POLAshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 08:06   #2571
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Nie używałam chusty i zupełnie nie odczułam jej braku . Teraz też nie planuję. Nie widzę zupełnie potrzeby. Mieszkam na parterze także Bobo od razu do wózka jak co

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 08:46   #2572
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Waśnie miałam imprezę w brzuchu udało mi się nagrać dla męża bo biedny nie czuje dłonią jak przykłada W pierwszej ciąży ruchy czułam bardzo delikatnie a teraz mam łożysko z tylu i znacznie lepiej czuć o matko dalej szaleje Mocne kopniaki aż cały brzuch chodzi haha zaczyna się

Cudowne uczucie.
U mnie widać to tylko rytmiczne ruchy odpowiadające mojemu pulsowi A pod ręką czasem kopniaki czuć, ale jeżeli się akurat trafi i nieco mocniej dociśnie dłoń. Przy takim lekkim przyłożeniu nie - może kwestia tłuszczyku i amortyzacji, którą daje 🤷 No i ostatnio młody jakoś tak się obrócił, że kopniaki czułam pod spojeniem łonowym, to już w ogóle nie do wyłapania z zewnątrz.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 08:47   #2573
emes1454
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 56
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cześć dziewczyny. Ostatnio zaczęło mnie męczyć palenie w przełyku. Macie na to jakieś domowe sposoby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emes1454 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 09:17   #2574
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Migdały, kleik z siemienia lnianego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 09:32   #2575
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez POLAshi Pokaż wiadomość
Waśnie miałam imprezę w brzuchu udało mi się nagrać dla męża bo biedny nie czuje dłonią jak przykłada W pierwszej ciąży ruchy czułam bardzo delikatnie a teraz mam łożysko z tylu i znacznie lepiej czuć o matko dalej szaleje Mocne kopniaki aż cały brzuch chodzi haha zaczyna się

Cudowne uczucie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:35 ----------

Pierwszej córki nie nosiłam w chuście bo nie umiałam. Tym razem udam do specjalisty od tego bo chce. Przy dwulatce przydadzą mi się wolne ręce.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
2latke nawet możesz, jeśli jej się spodoba i będziesz chciała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:32 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez emes1454 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Ostatnio zaczęło mnie męczyć palenie w przełyku. Macie na to jakieś domowe sposoby?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domowych niestety nie mam, bo czego próbowałam to nie działało. Też czekam na ten moment i aż dziwne, że jeszcze nie mam zgagi. Mam zapas rennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 09:39   #2576
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Wrzucam Wam oficjalne wytyczne co do porodu w pandemii, tego czy mając covid mają prawo odseparować od nas dziecko itp itd może się komuś przyda https://www.gov.pl/web/zdrowie/najcz...zasie-epidemii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Z tego co czytałam szczepionki mRNA marki Pfizer/BioNTech, Moderna oraz CureVac są dla nas jako ciężarnych bezpieczniejsze, natomiast taka AstraZeneka niekoniecznie. Ale nie wiem czy miałbyśmy w ogóle wybór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 09:53   #2577
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Wrzucam Wam oficjalne wytyczne co do porodu w pandemii, tego czy mając covid mają prawo odseparować od nas dziecko itp itd może się komuś przyda https://www.gov.pl/web/zdrowie/najcz...zasie-epidemii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Z tego co czytałam szczepionki mRNA marki Pfizer/BioNTech, Moderna oraz CureVac są dla nas jako ciężarnych bezpieczniejsze, natomiast taka AstraZeneka niekoniecznie. Ale nie wiem czy miałbyśmy w ogóle wybór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy zapisach na wybrany termin masz informację, czym będziesz szczepiona
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 10:02   #2578
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Jak się już zapiszę, czy zanim ten zapis klepnę? Bo ostatnio słyszałam, że wybrać sama nie mogę, to tym bardziej jakoś nie lecę się zapisać w podskokach. Nie chcę, żeby wyszło na to, że klepnę zapisanie, dopiero wtedy dostanę informację, czym mam być szczepiona i będę musiała rezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 10:08   #2579
sale_girl
Zadomowienie
 
Avatar sale_girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 239
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Jak się już zapiszę, czy zanim ten zapis klepnę? Bo ostatnio słyszałam, że wybrać sama nie mogę, to tym bardziej jakoś nie lecę się zapisać w podskokach. Nie chcę, żeby wyszło na to, że klepnę zapisanie, dopiero wtedy dostanę informację, czym mam być szczepiona i będę musiała rezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O ile mi wiadomo, to po otrzymaniu skierowania i zalogowaniu się na pacjent.gov powinno Cię przenieść do wyboru terminu, gdzie będzie np.:
Gliwice - Szpital Powiatowy (Pfizer)
Gliwice - Przychodnia X (AstraZeneca)
Gliwice - Przychodnia Y (Moderna).
Ale potwierdzę Ci to jutro rano, bo mój mąż dziś od północy może się zapisywać

Podobno może się zdarzyć, że do punktu przywiozą jednak inną szczepionkę. W tej sytuacji nie wiem, co się dzieje. Ale uważam, że skoro na oficjalnej stronie rządu jest zalecenie szczepienia mRNA, a Ty okażesz kartę ciąży, to nie powinno być problemu z zapisaniem się ponownie na inny dzień. Nie ma zresztą sankcji za niestawienie się w umówionym terminie, co teraz wykorzystują antyszczepionkowcy, by utrudnić innym otrzymanie dawki :P
sale_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 10:18   #2580
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez sale_girl Pokaż wiadomość
O ile mi wiadomo, to po otrzymaniu skierowania i zalogowaniu się na pacjent.gov powinno Cię przenieść do wyboru terminu, gdzie będzie np.:
Gliwice - Szpital Powiatowy (Pfizer)
Gliwice - Przychodnia X (AstraZeneca)
Gliwice - Przychodnia Y (Moderna).
Ale potwierdzę Ci to jutro rano, bo mój mąż dziś od północy może się zapisywać

Podobno może się zdarzyć, że do punktu przywiozą jednak inną szczepionkę. W tej sytuacji nie wiem, co się dzieje. Ale uważam, że skoro na oficjalnej stronie rządu jest zalecenie szczepienia mRNA, a Ty okażesz kartę ciąży, to nie powinno być problemu z zapisaniem się ponownie na inny dzień. Nie ma zresztą sankcji za niestawienie się w umówionym terminie, co teraz wykorzystują antyszczepionkowcy, by utrudnić innym otrzymanie dawki :P
Akurat wątpię, by antyszczepionkowcom się chciało, znam kilka osób z podobnego środowiska i poza jakimiś ekstremistami, których wcale tak dużo nie ma, oni mają wywalone na to, kto się zaszczepi byleby oni nie musieli i byleby nie było sankcji z tego tytułu. I ja w obecnej sytuacji wcale się nie dziwię.

Jak będziesz wiedzieć co i jak to napisz, jestem ciekawa jak to wygląda z tego co rozumiem zapisać się i sprawdzić mogę dopiero za jakiś czas. A też nie chcę być oskarżana, że zajmuję komuś miejsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.