Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-26, 11:32   #1
Panterawkropki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 12

Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn


Witajcie wizażanki, swoją historię postaram się poukładać. Nazwę przykładowymi imionami mojego chłopaka i mojego przyjaciela.

Chłopak - Kamil

Przyjaciel - Oskar

Ostatnio pogubiłam się. Jestem z Kamilem ok. Pół roku. Zakochałam się w nim ze wzjemnoscia. Jednak szczerze mówiąc Kamil jest specyficzna osobą. Mam wrażenie, że jego postępowanie jest czasem zbyt dziecinne, nieodpowiedzialne i nie myśli o życiu.

Czeka mnie przeprowadzka. Całe mieszkanie sprzątałam na czworakach i ogarnialam. Od zamówień po robotników itd. Z miesiąc temu spytałam się, czy przewiezie mi rzeczy z jednego mieszkania na to nowe. Zgodził się. Jednak tydzień przed opuszczeniem starego mieszkania powiedział, że jednak nie może, bo auto sprzedaje. Ja mu na to, że nie problem, bo poproszę swojego przyjaciela Oskara. Ten się wściekł i ogólnie jest zazdrosny o Oskara. Z Oskarem znam się już 4 lata i on zna moją najgorsza stronę i sekrety. Ja robiąc pełno głupot, Oskar zawsze był obok. I akceptował mnie cała. Kamil jest zazdrosny, że Oskar wiedział co kupić mi na urodziny, że mnie zna, że zawsze pomaga. Ale gdy zakochana w Kamilu nawet stwierdziłam, że będę mogła rzucić przyjaźń dla nas, zobaczyłam, że on tego by dla mnie nie zrobił. Przyjaźni się z jakąś psiapsi, która jak się okazała kiedyś z nim była, mieli jakiś romans. Ja z Oskarem nigdy znów nie przekroczyłam żadnej granicy koleżeństwa, nie było nawet pocałunku hah. I zresztą nie mogłabym się przyjaźnić z byłym itd. Nie robię Kamilowi scen zazdrości, bo nie chce by związek był toksyczny zabraniając się przyjaźnić z kimś. Ale widzicie dlaczego ja miałabym przestać się przyjaźnić z Oskarem bo Kamil jest zazdrosny. A co z jego psiapsi ?

No i teraz numer taki, że wbrew Kamilowi spytałam Oskara czy przewiezie te ubrania. Zgodził się i umówiliśmy się co do dnia, godziny. Widzicie na Oskarze zawsze mogę polegać, wiele mi pomógł, nawet jak byłam wredna i wgl. Problem w tym, że Oskar 2 lata temu wyznał, że coś czuje do mnie, jednak nie chce niszczyć przyjaźni i nie będzie nic mówił o tym już, ale mam wiedzieć. Ja zaprzeczalam, że mogę coś czuć do Oskara itd. a teraz wciąż zaprzeczam i nie wiem. Ale gdyby Kamil kazał mi wybierać, przyjaciel byłby ważniejszy. Czy dla was też ? Nie wiem czemu, ale Oskar jest odpowiedzialny, myśli trzeźwo i zawsze pomógł znaleźć rozwiązanie. Kamil znów sprawia, że to ja jestem facetem, który musi sam wszystko ogarniać. Bo on albo zmęczony, albo nauka, albo coś tam. A każdy z nas przecież ma studia, pracę i inne problemy. W tym, że ja mieszkam w dużym mieście sama, z dala od rodziny, a Kamil mieszka z matką i marudzi jeszcze. A ma obiad pod buzia, wyprane gacie, posprzątane. ... Oskar pojechał za mną do dużego miasta, dlatego też razem wracamy w rodzinne strony i wgl. No przyjaźń na dobre i na złe. Zastanawiam się tylko, dlaczego Oskar jest mi blizszy, a na Kamila nie mogę tak liczyć. Jak sprawić, żeby wiedzieć co czuje.... Dlaczego przy ultimatum wybrałabym Oskara

Co myślicie o tym ?

Wybaczcie za taki chaos
Panterawkropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:08   #2
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Wydaje mi się, że to co czujesz do swojego chłopaka, to jedynie zauroczenie, które z czasem przeradza się w miłość, a czasem, jak wydaje się być to u ciebie, poznajesz chłopaka coraz bardziej, rozczarowujesz się nim i uczucie znika. Czasami tak jest, że zauraczamy w kimś, bo nie wiem, wasze hormony na siebie zadziałała, ale życie zweryfikowało.
Wiec twój instynkt samozachowawczy jakoś tam działa jednak, skoro porównując ich do siebie, dostrzegasz, że na przyjaciela zawsze możesz liczyć. Zazdro, że masz kogoś takiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:10   #3
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 276
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Też wybrałbym przyjaciółkę.

Chłopak ma swoje za uszami ale jak widać ma uzasadnione obawy - w końcu Oskarek wyznał ci uczucia. Już widzę jaka to czysta przyjaźń.

A ty nie lepsza bo wiedząc że przyjaciel cie kocha nic z tym nie robisz. Jak dla mnie nie w porządku. I ja wiem, że to decyzja Oskara. Tylko jako przyjaciółka też powinnaś myśleć jak on się czuje.

Albo przyjął taktykę na sępa i orbituje, a może coś skapnie mu kiedyś.
Po co jesteś z Kamilem? Typ jak dla mnie do odstrzału.
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:42   #4
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Wydaje mi się, że z jednej strony wykorzystujesz tą przyjaźń, Oskar wyznał Ci, że czuje coś do Ciebie więcej i pewnie z takich pobudek tak się dla Ciebie poświęca. Pewnie nie dałaś mu jednoznacznie odczuć, że związku między wami nie będzie? Bo jeśli dałaś, a on mimo swojego uczucia tak przy Tobie trwa, to jest jakimś masochistą.

A po drugie, to i tak powinnaś raczej zakończyć relację z facetem. Pół roku mija, a tu już tyle zgrzytów. Widzisz, że nie możesz na niego liczyć i coraz więcej rzeczy Ci nie pasuje.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:53   #5
Panterawkropki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 12
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Wyznał miłość 2 lata temu. Wtedy bardzo długo rozmawialiśmy w knajpie o tym. Ja mu jasno powiedziałam, że nie czuję tego i z nim nie będę. Więc od tego czasu jakby Oskar nie robi kroków naprzód, nie przekracza granic. Wcześniej też tego nie robił, dlatego zdziwiłam się gdy wyznał uczucia. Ale szczerze naprawdę się przyjaźnimy i sobie wyjaśniliśmy tamta sytuację. Przez ten czas Oskar też miał nieudany związek, z tego, co wiem w dobrym kontakcie jest z tamtą dziewczyna, więc możliwe, że rzeczywiście nie chciał psuć naszej przyjaźni, bo jest dla niego ważna. Nie wiem może w głębi ma jakąś nadzieję, że kiedyś coś. Ale z mojej strony ja mu powiedziałam, że nie czuję nic do niego i z nim nie będę. Zresztą wie o moim związku, wiedział o związkach innych jakie miałam kiedyś. Może jest masochista, ciężko powiedzieć. Albo naprawdę jest to przyjaźń. Z drugiej strony gdybym mu powiedziała, że koniec przyjaźni, bo kogoś mam to chyba bym go zranila bardziej. I mimo, że mam kogoś to się nie zmienił, wciąż jest taki jaki był . Bo on wtedy mówił, że nie chce tej przyjaźni niszczyć. Jesteśmy sobie bliscy, znamy się od paru lat, zawsze jeden za drugim był. Teraz tylko przez to, że wiem jaka jest dobra osoba, bo nie jest tylko dla mnie taki to zabolało mnie, że Kamil (mój chłopak) nie jest osobą, na którą powinnam liczyć po prostu. I uświadomiłam sobie, że przyjaciel jest dla mnie o wiele ważniejszy ... To dziwne uczucie
Panterawkropki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 13:56   #6
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Cytat:
Napisane przez Panterawkropki Pokaż wiadomość
Wyznał miłość 2 lata temu. Wtedy bardzo długo rozmawialiśmy w knajpie o tym. Ja mu jasno powiedziałam, że nie czuję tego i z nim nie będę. Więc od tego czasu jakby Oskar nie robi kroków naprzód, nie przekracza granic. Wcześniej też tego nie robił, dlatego zdziwiłam się gdy wyznał uczucia. Ale szczerze naprawdę się przyjaźnimy i sobie wyjaśniliśmy tamta sytuację. Przez ten czas Oskar też miał nieudany związek, z tego, co wiem w dobrym kontakcie jest z tamtą dziewczyna, więc możliwe, że rzeczywiście nie chciał psuć naszej przyjaźni, bo jest dla niego ważna. Nie wiem może w głębi ma jakąś nadzieję, że kiedyś coś. Ale z mojej strony ja mu powiedziałam, że nie czuję nic do niego i z nim nie będę. Zresztą wie o moim związku, wiedział o związkach innych jakie miałam kiedyś. Może jest masochista, ciężko powiedzieć. Albo naprawdę jest to przyjaźń. Z drugiej strony gdybym mu powiedziała, że koniec przyjaźni, bo kogoś mam to chyba bym go zranila bardziej. I mimo, że mam kogoś to się nie zmienił, wciąż jest taki jaki był . Bo on wtedy mówił, że nie chce tej przyjaźni niszczyć. Jesteśmy sobie bliscy, znamy się od paru lat, zawsze jeden za drugim był. Teraz tylko przez to, że wiem jaka jest dobra osoba, bo nie jest tylko dla mnie taki to zabolało mnie, że Kamil (mój chłopak) nie jest osobą, na którą powinnam liczyć po prostu. I uświadomiłam sobie, że przyjaciel jest dla mnie o wiele ważniejszy ... To dziwne uczucie
No i dobrze czujesz, taki powinien być partner życiowy - powinien być tą najbliższą osobą, Twoim przyjacielem, wsparciem, kochankiem itp. Ten, z którym jesteś obecnie, ewidentnie taką osobą nie jest.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-26, 14:13   #7
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Byłaś/jesteś zakochana w Kamilu. Na początku znajomości było zauroczenie, motyle w brzuchu, hormony itp. więc to normalne, że byłaś cała w skowronkach.
Pierwszy etap jak widać już Ci minął i teraz od Kamila oczekujesz czegoś więcej. Oparcia, bycia razem, pomocy kiedy ją potrzebujesz.
Masz porównanie jak to powinno wyglądać jak jest Oskar, który nigdy Cię nie zawiódł i w razie problemów nie zostawił Cię na lodzie.
To dobrze, że Oskarowi powiedziałaś, że nigdy nie będziecie razem a nie trzymasz go w niepewności.
Masz dylemat ponieważ do Oskara nic nie czujesz ale jego cechy chcesz przenieść na Kamila, który Cię pociąga.
Powinnaś się cieszyć bo teraz widzisz jakiego partnera chcesz mieć na przyszłość
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-26, 18:31   #8
stussy
przyczajony tygrys
 
Avatar stussy
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 216
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Chyba bym obśmiała tego twojego Kamilka za sceny zazdrości, podczas gdy sam ma przyjaciółeczkę z którą coś go kiedyś łączyło
On może, ale ty nie, bo nie. Pfff


Według mnie ten związek jest do odstrzału.
__________________
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie.
Cholera jasna
Charles Bukowski

Taedium vitae
stussy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 10:06   #9
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Na pewno rozstań się z Kamilem. Typek nie dorósł do poważnego związku.


A potem dokładnie przeanalizuj swoje uczucia do Oskara. Jeśli czujesz, że jest dla Ciebie kimś więcej, niż tylko przyjacielem, daj szansę tej relacji. Jeśli wiesz na pewno, że nie, również nie ukrywaj tego przed nim, że nie może liczyć na nic więcej jak przyjaźń.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-27, 14:59   #10
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Zaprzeczanie, dwóch mężczyzn

Macie po prostu niedojrzała relacje, która rozlatuje sie w szwach po ustaniu pierwszych motylków. Kamil jest niedojrzały, ty, świadomie lub nie, dajesz orbitować wokół siebie typowi, który najprawdopodobniej czeka tylko na okazję aby cię odbić i wyjść z friendzone i wierzysz, że to jakaś wielka przyjaźń.

Dajcie sobie spokój, bo jedno i drugie brzmi dziecinnie.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-27 15:59:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.