Fryzjer - Czy ktoś pomoże ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-26, 11:52   #1
enterten
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Exclamation

Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?


Witajcie. Jestem w tym bardzo podłamana i liczę że któraś z Was będzie potrafiła mi pomóc. A mianowicie, jestem po maturze a moim marzeniem jest zostać fryzjerem niestety Pani Minister wprowadziła zakaz nauczania fryzjerstwa osób dorosłych - szkoły policealne nie prowadzą już takich zajęć. Jak mogę zdobyć tytuł czeladnika? Czy mam się już przegnać ze swoim marzeniem?
enterten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 12:23   #2
amg88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Las
Wiadomości: 2 257
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Ale są szkoły policealne jednoroczne(płatne) gdzie można ukończyć fryzjerstwo. Taki kierunek kończy się egzaminami wewnętrznymi.
amg88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 14:33   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Nie to podforum...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 18:15   #4
Kocica84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 320
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Cytat:
Napisane przez enterten Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem w tym bardzo podłamana i liczę że któraś z Was będzie potrafiła mi pomóc. A mianowicie, jestem po maturze a moim marzeniem jest zostać fryzjerem niestety Pani Minister wprowadziła zakaz nauczania fryzjerstwa osób dorosłych - szkoły policealne nie prowadzą już takich zajęć. Jak mogę zdobyć tytuł czeladnika? Czy mam się już przegnać ze swoim marzeniem?
HejZawsze można sie zapytać o kursy są takie roczne czyli płatne ale generalnie po takim kursie umiesz tyle samo jak byś skończyła policelane studium i masz dyplom ukończenia
Najlepiej zobaczyć oferty szkół tam gdzie jest fryzjerstwo na internecie zadzwonić zapytać sie o ceneFajne jest to że w trakcie trwania jednego kursu możesz ukończyć też inne ja tak miałam na rocznym kursie z paznokci

Edytowane przez Kocica84
Czas edycji: 2013-09-26 o 18:19
Kocica84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 21:30   #5
mala061
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 285
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Cytat:
Napisane przez enterten Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem w tym bardzo podłamana i liczę że któraś z Was będzie potrafiła mi pomóc. A mianowicie, jestem po maturze a moim marzeniem jest zostać fryzjerem niestety Pani Minister wprowadziła zakaz nauczania fryzjerstwa osób dorosłych - szkoły policealne nie prowadzą już takich zajęć. Jak mogę zdobyć tytuł czeladnika? Czy mam się już przegnać ze swoim marzeniem?
Możliwości zostania fryzjerem masz napewno. Moja koleżanka zdecydowała się na kształcenie w tym zawodzie, dopiero po tym jak obroniła licencjat na studiach, a gdzie tam po maturze
mala061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 21:30   #6
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Tak to jest w tym kraju, że ostatnio zakazują wiedzy w placówkach edukacyjnych już od najmłodszych lat. Przez nich boję się mieć dzieci w Polsce!

A co do Twojego pytana to myślę, że możesz popytać w szkołach policealnych lub wybrać się na jakiś kurs. A może udałoby Ci się załatwić jakieś praktyki przed nauką w jakimś zaprzyjaźnionym salonie?
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-28, 13:43   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Cytat:
Napisane przez migotka_zdw Pokaż wiadomość
Tak to jest w tym kraju, że ostatnio zakazują wiedzy w placówkach edukacyjnych już od najmłodszych lat. Przez nich boję się mieć dzieci w Polsce!

A co do Twojego pytana to myślę, że możesz popytać w szkołach policealnych lub wybrać się na jakiś kurs. A może udałoby Ci się załatwić jakieś praktyki przed nauką w jakimś zaprzyjaźnionym salonie?
Nie jestem pewna, ale czy nie zlikwidowano już studium fryzjerskiego? Teraz słyszę już tylko o kursach rocznych czy dwuletnich (po których mozna ubiegac się o egzamin panstwowy i tetyuł technika chyba...?)
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-29, 14:24   #8
migotka_zdw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 66
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

"Informujemy, iż od września 2012 r. po wprowadzeniu nowej reformy przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na terenie całej Polski nie będzie możliwości uzyskania zawodu technika usług fryzjerskich w szkołach policealnych tak, jak to było dotychczas. Nie dotyczy to osób, które już rozpoczęły naukę.

Zawód technik usług fryzjerskich można uzyskać w naszej szkole na Fryjzerskim Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym (KKZ)."

http://www.copacabanastudium.pl/fryz...-zawodowy.html

http://www.copacabanastudium.pl/stud...yzjerskie.html

W sensie szkoły policealne miałam na myśli studium. Podałam Ci jedną stronkę we Wro. Najlepiej do nich zadzwonić i się dowiedzieć jak to wygląda.
__________________
zapraszam wszystkich, którzy troszczą się o swoje ciało, włosy i paznokcie.
http://naturalnekosmetykimoniki.blogspot.com
migotka_zdw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 18:38   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Fryzjer - Czy ktoś pomoże ?

Cytat:
Napisane przez migotka_zdw Pokaż wiadomość
"Informujemy, iż od września 2012 r. po wprowadzeniu nowej reformy przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na terenie całej Polski nie będzie możliwości uzyskania zawodu technika usług fryzjerskich w szkołach policealnych tak, jak to było dotychczas. Nie dotyczy to osób, które już rozpoczęły naukę.

Zawód technik usług fryzjerskich można uzyskać w naszej szkole na Fryjzerskim Kwalifikacyjnym Kursie Zawodowym (KKZ)."

http://www.copacabanastudium.pl/fryz...-zawodowy.html

http://www.copacabanastudium.pl/stud...yzjerskie.html

W sensie szkoły policealne miałam na myśli studium. Podałam Ci jedną stronkę we Wro. Najlepiej do nich zadzwonić i się dowiedzieć jak to wygląda.

Czyli tak jak mówię. Nie ma już studium 2 letniego policealnego, ale za to została mozliwosc uzyskanie technika po kursach kwalifikacyjnych. Różnica polega na tym, że w studium masz ciągłość tj uczysz się od połowy wrzesnia do czerwca (w zaocznych co drugi tydzien) i na końcu zdajesz egzaminy. Na kursach jest to trochę pomieszane: tj dyrektorzy placówek mogą zrobic tak, ze nie będziesz uczyła się zaocznie co drugi tydzien, a co tydzien, wiec skonczysz szkołę wczesniej np. w lutym. Znam przypadki gdzie na egzaminy po skonczeniu kursu w czerwcu czekało się do listopada, wiec zmiana wg mnie na " -" ... Wydaje mi się, że w studium policealnym egzaminy przebiegałyby szybciej, ale pewnosci nie mam...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.