Jaką uczelnię polecacie? (prawo) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-13, 21:04   #1
Dreiser
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1

Jaką uczelnię polecacie? (prawo)


Cześć Czytałam już kilka wątków dotyczących studiowania prawa, żaden jednak nie zaspokoił mojej ciekawości. Mam na tyle komfortową sytuację, że ze względu na osiągnięcia w olimpiadach posiadam indeks na studia i nie muszę się martwić o to, czy zostanę przyjęta. Nie wiem jeszcze, gdzie pójdę na studia, dlatego chciałabym się dowiedzieć, czego się spodziewać po poszczególnych uczelniach.

Istnieją rankingi porównujące uczelnie, jednak patrzę na nie sceptycznie, podobnie jak na rzekomy "prestiż" niektórych z nich. Bardziej chciałabym się dowiedzieć jak faktycznie wyglądają studia prawnicze. Jak podchodzi się do studenta, jak wygląda uczelnia, jakie są warunki na ćwiczeniach, profesorowie uczą czy głównie wymagają? Co uczelnia ma do zaoferowania? Chciałabym się dowiedzieć wszystkiego, co uznacie za przydatne

Przede wszystkim biorę pod uwagę UJ i UŚ, znajdują się najbliżej mojego rodzinnego miasta, więc głównie zależy mi na opiniach na ich temat. Byłabym szczególnie wdzięczna za informacje o UŚ-u, ponieważ nie znalazłam ich za dużo. Nie wykluczam wyboru innej uczelni, w każdym razie będę wdzięczna za wszelkie rady
Dreiser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 18:21   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jaką uczelnię polecacie? (prawo)

Nie znam nikogo po prawie na UŚ. Ludzie z lepszymi wynikami z południowych rejonów Polski idą raczej na UJ, nawet tylko dlatego, że to potem lepiej w CV wygląda. Studiowanie prawa na UJ uchodzi za dość luźne, samemu się sobie plan układa, niewiele zajęć jest obowiązkowych, jak nie chcesz chodzić na ćwiczenia, to nie musisz. Łatwo to połączyć z pracą zawodową. Ale z drugiej strony to słabe towarzysko. Mam porównanie z UW, a tu są akurat stałe grupy zajęciowe i obowiązkowe ćwiczenia, więc mniejszy luz, ale za to z grupą można się zżyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-18, 05:27   #3
robertkarucki
Przyczajenie
 
Avatar robertkarucki
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 19
Dot.: Jaką uczelnię polecacie? (prawo)

Ja skończyłem prawo na wydziale prawa i administracji w gdansku na UG. Nie pracuję w zawodzie ale mogę polecić. Na północy Polski na pewno jedna z lepszych uczelni w tym kierunku
robertkarucki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-20, 09:20   #4
Quarantine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 465
Dot.: Jaką uczelnię polecacie? (prawo)

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Studiowanie prawa na UJ uchodzi za dość luźne, samemu się sobie plan układa, niewiele zajęć jest obowiązkowych, jak nie chcesz chodzić na ćwiczenia, to nie musisz. Łatwo to połączyć z pracą zawodową.
Jedna była asystentka sędziego (kobieta po studiach prawniczych i aplikacji radcowskiej) twierdzi że na studiach prawniczych w szczególności luźno maja studenci będący dziećmi sędziów itepe. Znają pytania do różnych egzaminów na długo przed egzaminami, twierdzi.
Quarantine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-20 09:20:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.