Singielka na swoim - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-31, 15:11   #31
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Znam sporo takich osób i sama mam w planach niedługo do nich dołączyć. Rata kredytu wyjdzie mi mniej niż wynajem kawalerki, a będę chociaż na swoim. Mieszkanie to też najlepsza możliwa inwestycja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 15:41   #32
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tu nie chodzi o rozwiązanie, a o mnie.
W chwili pisania posta najpierw pomyślałam o kwestii tego, że od pewnego czasu robi się dla mnie uciążliwe wynajmowanie mieszkania z obcymi ludźmi.

Wiadomo, że można sobie wybrać ekipę. Ale jak się trafi jakaś cwana sztuka to nie tak łatwo się pozbyć niechcianego lokatora (podobno).
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 16:00   #33
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Wiadomo, że można sobie wybrać ekipę. Ale jak się trafi jakaś cwana sztuka to nie tak łatwo się pozbyć niechcianego lokatora (podobno).
Trzeba po prostu spisać mądrą umowę i odprowadzać podatek. Jak ktoś chce wynajmować na czarno z umową bez mocy prawnej, to potem trudno się dziwić, że jest cyrk.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 16:50   #34
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Singielka na swoim

Wystarczy spisac umowe o najem okazjonalny przy notariuszu. W takiej umowie umieszcza sie adres, gdzie czlowiek ma prawo przebywac w razie wywalenia z mieszkania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 19:52   #35
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Singielka na swoim

Mój brat. Co prawda jeszcze nie kupił, ale jest w trakcie. Niedługo kończy 27 lat. Przez całe studia odkładał część pieniędzy, które dostawał na utrzymanie od rodziców, udało mu się zebrać całkiem ładną sumę. Rok po skończeniu studiów mieszkał z rodzicami - może nie zarabiał kokosów, ale z kolei praktycznie nie miał kosztów utrzymania, znowu większość sobie odłożył. Ten rok minął, aktualnie rozgląda się za mieszkaniem, które jest w stanie kupić za gotówkę, ewentualnie z niewielkim kredytem, a potem będzie powoli się urządzał (a ponieważ jest mało wymagającym singlem i zaczął zarabiać konkretniejsze pieniądze pewnie pójdzie mu to bardzo sprawnie).
Nie da się ukryć, że w tym wszystkim jest bardzo dużo pomocy rodziców, ale to też taki typ człowieka, który lubi oszczędzać (ale jak jest okazja to potrafi też wydać, więc nie są to pieniądze, które dusi w skarpecie).


Poza tym mam trzy koleżanki, którym rodzice kupili mieszkanie w dużym mieście. Dwie z nich praktycznie od tego momentu się od nich usamodzielniły, bo zaczęły wynajmować pokoje dla studentów i z tego się utrzymywały.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 20:18   #36
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Singielka na swoim

Koleżanka kupiła sobie kawalerkę w wieku 32 lat za ok. 400 tysięcy. Co prawda mieszkanie jest malutkie, ale w samym centrum Krakowa, w luksusowym budynku. Rodzice pomogli jej z wkładem własnym, sama zarabia przynajmniej 4k.

Pomijam osoby które mieszkania dostały w prezencie od rodziców bo to chyba się nie liczy
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-31, 20:43   #37
szara_bluzka
Raczkowanie
 
Avatar szara_bluzka
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 330
Dot.: Singielka na swoim

Moje 3 koleżanki - wszysrkie pielegniarki wiec zarabiają słabo. Wzięły kredyty i maja swoje mieszkania 2 albo 3 pokoje. Ja jestem na swoim ale należę do tych szczęśliwców którzy dostali własny kąt
szara_bluzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-01, 02:04   #38
coffeex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 136
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja nawet nie znam w Polsce osób, które by takie kokosy zarabiały.

Ja z kolei piszę o Łodzi, ale znam i przypadki osób w Gdańsku. Mieszkania 2 pokojowe na tanich osiedlach, do 150 tys zł.
2 pokoje w Gdańsku za 150 tysięcy? Kiedy to było, 15 lat temu?


[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8630413 3]Znam dwie takie osoby, ale kupiły swoje mieszkania 11 lat temu.

Jedna (mężczyzna 24 lata) w mieście 100 tys mieszkańców więc niedrogo było, mieszkanie 39m2 dwa pokoje z rynku wtórnego do całkowitego remontu, miała kredyt na całą wartośc nieruchomości na 30 lat, zarabiała ok 2 tyś zł miesięcznie w momencie brania kredytu.

Druga (kobieta 26 lat) w mieście ponad 500 tys mieszkańców, dziś niesamowicie drogo, wtedy ceny mieszkań całkiem inne niż teraz, kupiła mieszkanie jednopokojowe ok 30m2 z rynku wtórnego gotowe do zamieszkania,za gotówkę zarobioną za granica w ciągu 8 miesięcy pracy fizycznej.[/QUOTE]
Akurat przytaczanie przykładów sprzed 11 lat jest tu bez sensu, biorąc pod uwagę jak zmieniły się ceny mieszkań W niczym to nie pomoże autorce wątku.
coffeex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 09:32   #39
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 555
Dot.: Singielka na swoim

Treść usunięta
3d8bff70f80d7c90d7fb1886fcde1de8ca56be25_65a543ff917fd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 10:02   #40
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez coffeex Pokaż wiadomość
2 pokoje w Gdańsku za 150 tysięcy? Kiedy to było, 15 lat temu?



Akurat przytaczanie przykładów sprzed 11 lat jest tu bez sensu, biorąc pod uwagę jak zmieniły się ceny mieszkań W niczym to nie pomoże autorce wątku.
Nie
Zobacz sobie na ogłoszenia developerów na portalu Trójmiasto.pl. Pojawiają się oferty mieszkań do 40m z południowych dzielnic miasta. Nie każdy szuka na Zaspie czy Wrzeszczu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 10:33   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez Kirenne Pokaż wiadomość
Jedna znajoma tak zrobiła i od niedawna mieszka w 3-pokojowym mieszkaniu. Ale co z tego, że jest na swoim jak 2 pokoje wynajmuje, żeby mieć na spłatę rat.
Taki model czesto sie sprawdza przy bardzo mlodych osobach. Rodzice kupuja mieszkanie mlodemu studentowi, nie chca utrzymywac calego mieszkania, bo koszty.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-01, 11:08   #42
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie
Zobacz sobie na ogłoszenia developerów na portalu Trójmiasto.pl. Pojawiają się oferty mieszkań do 40m z południowych dzielnic miasta. Nie każdy szuka na Zaspie czy Wrzeszczu.
Trzeba sprawdzać w ofertach, czego dotyczy cena, bo znajoma wstępnie też widziała u dewelopera atrakcyjną cenę za mieszkanie. A jak pojawiła sie oferta szczegółowa to doszła cena komórki lokatorskiej i miejsca na parkingu, które nawet nie jest imienne. Chodziło o to, że w planie uwzględnią ją na osiedlu za szlabanem, żeby dostała pilocik.
Przy małym metrażu bez komórki byłoby ciężko.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 11:19   #43
coffeex
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 136
Dot.: Singielka na swoim

[1=3d8bff70f80d7c90d7fb188 6fcde1de8ca56be25_65a543f f917fd;86308475]Treść usunięta[/QUOTE]
40 metrów za 150 tysięcy to 3750zł za metr. Chyba Cię trochę poniosło z tą kwotą Jasne, na obrzeżach jest taniej, ale nie jest to aż taka różnica.
coffeex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 11:37   #44
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie
Zobacz sobie na ogłoszenia developerów na portalu Trójmiasto.pl. Pojawiają się oferty mieszkań do 40m z południowych dzielnic miasta. Nie każdy szuka na Zaspie czy Wrzeszczu.
Ogłoszenia deweloperów to jedno, a faktyczna cena to drugie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 11:43   #45
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez coffeex Pokaż wiadomość
40 metrów za 150 tysięcy to 3750zł za metr. Chyba Cię trochę poniosło z tą kwotą Jasne, na obrzeżach jest taniej, ale nie jest to aż taka różnica.
Te mieszkania nie mają 40 metrów, są mniejsze 2 pokojowe mieszkania, z aneksem w większym pokoju.
Nie liczę żadnych komórek czy garaży, bo to jest niezależne od metrażu mieszkania. Nie zawsze trzeba kupować te garaże ( na szczęście, bo mnie byłoby to niepotrzebne ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 12:06   #46
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Singielka na swoim

Znam kilka.
Wiek pomiedzy 28 a 33 lata. Zarobki pomiedzy 6-10 netto. Wiekszosc 2-3 pokoje, ale metraze rozne. Jedna 90 metrow ale dalej od centrum, wiekszosc ok 50m w centrum.
Jedna z nich jestem ja . Ale tez kazda wzglednie oszczedna , a przynajmniej rozsadna, bo znam tez takie, ktore zarabiajac 6k netto zyja od 1 do 1 i nie potrafia odlozyc nic-ja mimo wynajmu przy takich zarobkach odkladam ok 4k, a kolezanka z pracy z duma mi ostatnio powiedziala ,ze zaczela oszczedzac po 500zł miesiecznie:haha ha:. Warszawa wiec ceny mieszkan wysokie. Ale jak mialam 25 lat to tez mi sie to wydawalo malo realne i odlegle w czasie .
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 12:50   #47
Tataraczka
Rozeznanie
 
Avatar Tataraczka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 695
Dot.: Singielka na swoim

Nie znam nikogo kto sam kupiłby mieszkanie. Zawsze to rodzice/dziadkowie sponsorowali wkład własny i/lub wykończenie a nawet i całe mieszkanie za gotówkę kupywali.
Ja bardzo mocno oszczędzam żeby kupić za swoje bo wyżej wymienionej pomocy nie mam ale to jeszcze parę lat potrwa więc pochwalić się nie mogę.
__________________
"Co nie zabije to wzmocni...To nieprawda. Co nie zabije, to nie zabije. Wcale nie musi wzmacniać, potrafi sponiewierać i zostać na całe życie." Jacek Walkiewicz
Tataraczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 13:13   #48
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Singielka na swoim

Singielka, zarobki w okolicach średniej krajowej. Miałam okazję kupić mieszkanie, sama, bez pomocy innych osób, ale ze względu na inne rozwiązanie który mi wyszło - rozmyśliłam się. Fakt, że mieszkanie w tańszej części Polski (południowy-wschód), to jednak mieszkanie kosztowało jakieś 250 tysięcy, do tego jeszcze coś na wyposażenie by się przydało. No ale jakoś 2 banki były przychylne.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 14:04   #49
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez coffeex Pokaż wiadomość



Akurat przytaczanie przykładów sprzed 11 lat jest tu bez sensu, biorąc pod uwagę jak zmieniły się ceny mieszkań W niczym to nie pomoże autorce wątku.
Dlatego podałam jak najdokładniej umiałam czas zakupu, sytuację finansową osoby która kupiła, wielkość mieszkania oraz wielkość miast w których kupiły (bo to ma przecież ogromne znaczenie)

Sama często mam takie przygnębiające zazdrosne myśli "ta/ten to ma fajnie bo mieszka już sam na swoim" a po chwili zastanowienia przychodzi orzeźwienie - "ojej no przecież temu/tej kupili rodzice/dostała po babci/ma wspólny kredyt z rodzicami" i tylko te dwa przykłady znam co dorobiły się mieszkania całkiem same bez niczyjego wsparcia, ale tak jak pisalam bylo to gdy sytuacja na rynku mieszkaniowym, kredytowym i pracy byla zupełnie inna.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-01, 15:40   #50
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Singielka na swoim

Ja Chociaż faceta mam
30% wkład mój, 25% dorzuciła rodzina, reszta kredyt.
Pomoc rodziny w zakupie nie była decydująca, pomogli mi gdy już prawie dokumenty kredytowe składałam na dłuższy okres czasu.

Jeszcze tam nie mieszkam, blok się buduje i muszę zarobić na wykończenie, nie chciałam zwiększać kredytu. Myślę, że to kwestia roku.

Mieszkanie małe, stan developerski 2 pokoje, 37 metrów. Miasto 300 tys. Rata podobna jakbym wynajmowała kawalerkę. Mam 25 lat.
Teraz mam dość niskie koszty życia, samochodu nie potrzebuje, nie wyprowadziłam się z pokoju studenckiego.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 18:40   #51
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie
Zobacz sobie na ogłoszenia developerów na portalu Trójmiasto.pl. Pojawiają się oferty mieszkań do 40m z południowych dzielnic miasta. Nie każdy szuka na Zaspie czy Wrzeszczu.
Mieszkam w Trójmieście. Po za centrum moi znajomi kupowali właśnie jeszcze rok temu, czy dwa lata temu mieszkania do 200 tys, da się - albo rynek pierwotny, albo wtórny. Ale dojazd długi do pracy. Coś za coś. Też jednak interesują mnie obrzeża miast. W centrum nie ważne czy pierwotny, czy wtórny ceny czasami jak w Warszawie. Miejsce też gra rolę w cenie. Na obrzeżach są tańsze mieszkania, ale ma to swoją cenę - słaby dojazd, daleko wszędzie, 1 żabka (te akurat rosną jak grzyby po deszczu - tam gdzie się budują osiedla tam pojawia się żabka).
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 19:48   #52
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Singielka na swoim

Nie znam nikogo kto kupił mieszkanie bez pomocy rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 19:52   #53
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Mieszkam w Trójmieście. Po za centrum moi znajomi kupowali właśnie jeszcze rok temu, czy dwa lata temu mieszkania do 200 tys, da się - albo rynek pierwotny, albo wtórny. Ale dojazd długi do pracy. Coś za coś. Też jednak interesują mnie obrzeża miast. W centrum nie ważne czy pierwotny, czy wtórny ceny czasami jak w Warszawie. Miejsce też gra rolę w cenie. Na obrzeżach są tańsze mieszkania, ale ma to swoją cenę - słaby dojazd, daleko wszędzie, 1 żabka (te akurat rosną jak grzyby po deszczu - tam gdzie się budują osiedla tam pojawia się żabka).
Na te nowe osiedla dojeżdża już na szczęście tramwaj
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 20:15   #54
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez coffeex Pokaż wiadomość
(...)
Zwłaszcza że autorka dodała, że ta osoba zarabiała wtedy 2000zł - teraz z takimi zarobkami to może sobie najwyżej toster na raty kupić, a nie mieszkanie
Mnie zaczyna to przerażać. Media dumnie podają statystki odnośnie rosnącej najniższej krajowej, czy też średniej krajowej zarobków, a przy tym zapominają jak ciągle rosną koszty życia. Skoro ludzie widzą, że nic większego nie zdołają zdziałać za 2000 zł na to przynajmniej lepszy dżem czasem kupią.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 20:17   #55
KrolowaDancingu
Nówka
 
Avatar KrolowaDancingu
 
Zarejestrowany: 2018-09
Lokalizacja: Molo morze plaża
Wiadomości: 86
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Na te nowe osiedla dojeżdża już na szczęście tramwaj
Dobrze wiedzieć. Chociaż i tak daleko od centrum. No ale cena gra rolę dla niektórych. Nie będę tutaj ukrywać, nie mam partnera obecnie, a z mieszkaniem chcą pomóc mi rodzice.
KrolowaDancingu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-01, 20:55   #56
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
Znam kilka.
Wiek pomiedzy 28 a 33 lata. Zarobki pomiedzy 6-10 netto. Wiekszosc 2-3 pokoje, ale metraze rozne. Jedna 90 metrow ale dalej od centrum, wiekszosc ok 50m w centrum.
Jedna z nich jestem ja . Ale tez kazda wzglednie oszczedna , a przynajmniej rozsadna, bo znam tez takie, ktore zarabiajac 6k netto zyja od 1 do 1 i nie potrafia odlozyc nic-ja mimo wynajmu przy takich zarobkach odkladam ok 4k, a kolezanka z pracy z duma mi ostatnio powiedziala ,ze zaczela oszczedzac po 500zł miesiecznie:haha ha:. Warszawa wiec ceny mieszkan wysokie. Ale jak mialam 25 lat to tez mi sie to wydawalo malo realne i odlegle w czasie .

Z ciekawości, jakie dzielnice dalej od centrum? Ja chciałam mieszkać na Woli odkąd tu mieszkam, ale teraz mi się odwidziało z różnych powodów, niekoniecznie finansowych. Świetnie czuję się na Ochocie, ale tutaj głównie rynek wtórny w dosyć konkretnych cenach. Wolałabym mieszkanie przy kolei niż przy metrze (dojazd do lotniska, dworców, do pracy).
A co do tego wsparcia rodziców to myślę, że jest równie popularne w przypadku par - jeśli rodzice mają pieniądze i ochotę na wsparcie to przecież nie patrzą na status związku. Faktem jest jednak, że łatwiej jest uzbierać np na wkład własny, kiedy jego wysokość można finansować z dwóch pensji.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 00:34   #57
Kirenne
Zadomowienie
 
Avatar Kirenne
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 606
Dot.: Singielka na swoim

Cytat:
Napisane przez KrolowaDancingu Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć. Chociaż i tak daleko od centrum. No ale cena gra rolę dla niektórych. Nie będę tutaj ukrywać, nie mam partnera obecnie, a z mieszkaniem chcą pomóc mi rodzice.
Jeżeli mają chęci i możliwości to decyzja należy do Ciebie.

Czytając tutaj wpisy przekonuje się, że czas na lepszą pracę i wyższą pensje. Ostatnio jak przyszło mi być na dłuższym L4 to wypłata wiadomo, że to odczuwa.
__________________
"be yourself, everyone else is already taken"
Kirenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 07:36   #58
Margot85
Wtajemniczenie
 
Avatar Margot85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 837
Dot.: Singielka na swoim

Dzień dobry

wzięłam sama kredyt na mieszkanie i powiem tak da się, i nikt nigdy nie sugerował mi nawet, że jako singielce (jeszcze gorzej-rozwódce) może się to nie udać, czy będzie utrudnione.
Satysfakcja jest ogromna, że będę mieć swój własny kąt.
Nie zarabiam też kokosów, daleko mi do średniej krajowej, ale jestem bardzo oszczędna i udało mi się zebrać wysoki wkład własny - to ma znaczenie, czy chce się wziąć kredyt na 80%, 60% czy jedynie 50% wartości mieszkania.

Wprowadziłam się mając jedynie zrobione ściany, podłogi i łazienkę i pewnie długo tak pomieszkam, ale wcale mi to nie przeszkadza
Powoli zbieram na różne rzeczy, nie biorę kolejnych kredytów.
__________________
Będzie 55kg na 160cm
Margot85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 08:13   #59
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Singielka na swoim

Margot u mnie pewnie będzie podobnie. Zrobię podstawę i mieszkając powoli będę kupować resztę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-02, 10:00   #60
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Singielka na swoim

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;86311429]Z ciekawości, jakie dzielnice dalej od centrum? Ja chciałam mieszkać na Woli odkąd tu mieszkam, ale teraz mi się odwidziało z różnych powodów, niekoniecznie finansowych. Świetnie czuję się na Ochocie, ale tutaj głównie rynek wtórny w dosyć konkretnych cenach. Wolałabym mieszkanie przy kolei niż przy metrze (dojazd do lotniska, dworców, do pracy).[/QUOTE]

To zalezy wlasnie jak Ci pasuje z dojazdem . Ja zdecydowalam sie na Targówek, mimo ze kiedys nie bralam prawego brzegu pod uwage. Ale okolice trafilam super, za kilka lat bede miec 200m do stacji metra a teraz mam tramwaj 15-20 min do pracy stamtad (centrum), do warszawy wschodniej tez jakos tyle tramwajem, duzo sklepow , szkole i park w poblizu.

A obecnie mieszkam na ursusie - jade koleja do rpacy tyle co kumpela metrem z kabat (pracujemy w centrum) a okolica mila i ceny tansze-jak Ci zalezy na kolejce to na ursusie buduje sie teraz mnostwo inwestycji (kilka molochow ale tez duzo kameralnych-co kto woli)

mam kumpele na bemowie i ona tez ma tam jakas kolejke (ale inna linie) z tym,ze nie wiem czy to teraz nie w remoncie

a kolezanka z zoliborza sie np dziwi ,ze mi sie chce mieszkac na takim zadupiu
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-08 11:39:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.