Czysta micha - cz.7 - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-05-31, 09:57   #3991
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
To nie dieta (w rozumieniu smiany stylu życiA) to głodówka. Fuj.







Gratulacje.


Mam koleżankę po zmniejszeniu żołądka. Z jednek strony fajnie, dziewczyna pięknie schudła, już chyba ze 40 jak nie 50 kg, z drugiej skóra... nadmiar skóry. Oczywiście za jakiś czas planuje coś z tym zrobić. Na NFZ, bo ponoć się da. Kto za to zapłaci? My wszyscy. Nie mówię jej tego, ale bardzo mi się nie podoba takie coś.



Miałam wczoraj super dzień. Byłam w kawiarni boże jak mi tego "bywania" brakowało.



Zrobiłam po południu mega trening, poszło 350 kcal, jak na mnie to bardzo dużo, bo zazwyczaj jest tak 200-250.
Dlaczego Ci się nie podoba?
Nadmiar skóry nie jest tylko kwestią estetyczną. Pod zwisającymi fałdami skóry namnażają się różnego rodzaju bakterie, skóra się poci bardziej w tych miejscach, obciera, przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, bo np. nie da się kupić normalnych ubrań. Może być też powodem depresji, fobii społecznej, braku chęci wychodzenia do ludzi, na basen. W lato katowanie się w długich spodniach czy w bluzkach z dłuższym rękawem.

To trochę tak jakbyś powiedziała, że nie podoba Ci się leczenie raka na koszt podatnika, bo po co palił, zasłużył sobie, żeby mieć raka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:07   #3992
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha - cz.7

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87895412]Dlaczego Ci się nie podoba?
Nadmiar skóry nie jest tylko kwestią estetyczną. Pod zwisającymi fałdami skóry namnażają się różnego rodzaju bakterie, skóra się poci bardziej w tych miejscach, obciera, przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu, bo np. nie da się kupić normalnych ubrań. Może być też powodem depresji, fobii społecznej, braku chęci wychodzenia do ludzi, na basen. W lato katowanie się w długich spodniach czy w bluzkach z dłuższym rękawem.

To trochę tak jakbyś powiedziała, że nie podoba Ci się leczenie raka na koszt podatnika, bo po co palił, zasłużył sobie, żeby mieć raka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


O to mi własnie chodzi, przykład z rakiem bardzo dobry, bo to też mi się nie podoba to wątek o odchudzaniu więc napisałam akurat o tamtym przypadku.



Mimo wszystko do nowotworów ma się pewne predyzpozycje, bo raka płuc można mieć nie paląc, za to dobić do 130 kg nie da się przez przypadek, więc taka osoba najpierw robi to sobie sama, a później na mój koszt trzeba ją ratować. Niemniej jest to temat bardzo śliski i delikatny, a każdy przypadek jest tu inny.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:12   #3993
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha - cz.7

Mam podobne zdanie do Wolhy,też mi się średnio widza takie zabiegi na nfz.

Nie zjedzcie mnie,ale lata temu u Chodakowskiej były metamorfozy i było mnóstwo kobiet otyłych, które dzięki ćwiczeniom osiągały normalna sylwetkę, bez zwisającej skóry. Znam osobę,która schudła 40kg ćwicząc i też nie ma problemów z skóra. Więc może niekoniecznie trzeba się dawać kroić, żeby schudnąć, a potem nie mieć zwisów. Tylko to długa i żmudna droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:18   #3994
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Mam podobne zdanie do Wolhy,też mi się średnio widza takie zabiegi na nfz.

Nie zjedzcie mnie,ale lata temu u Chodakowskiej były metamorfozy i było mnóstwo kobiet otyłych, które dzięki ćwiczeniom osiągały normalna sylwetkę, bez zwisającej skóry. Znam osobę,która schudła 40kg ćwicząc i też nie ma problemów z skóra. Więc może niekoniecznie trzeba się dawać kroić, żeby schudnąć, a potem nie mieć zwisów. Tylko to długa i żmudna droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Rzeczy, któe przychodzą nam z trudem doceniamy bardziej.


Mam ogromną satysfakcję kiedy osiągam cel do którego długo dążyłam.


Za to gospodarczo moje poglądy sa mocno korwinowskie (tylko gospodarczo) i wkurza mnie ile moich pieniędzy jest mi zabieranych, nbo ktoś inny jest nieporadny życiowo i trzeba go wspomagać.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:46   #3995
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha - cz.7

Likka super Ja może tyle rowerem przejechałam, a może i nie
Justysia fajnie, udanego mieszkania

A co do tej diety to ja jestem na nie. Zdrowiej jeść, więcej się ruszać i tyle. Jak ktoś ma jakieś dodatkowe choroby to jeszcze bardziej pilnować diety, konsultacja lekarza itp.

Koleżanka pracowała na oddziale, gdzie były osoby po zmniejszeniu żołądka. Doprowadzić się do takiego stanu, że takie rzeczy są potrzebne - coś okropnego.
Akurat czy operacja usunięcia skóry jest finansowana z nzf czy nie jest mi obojętne. W skali kraju nie jest dużo (tak podejrzewam) i zwykle ktoś pracując odprowadzał jakieś składki. Są o wiele większe pieniądze marnowane np na rozległy socjal, przetargi rządowe ze znajomymi pośrednikami.
A drugi próg podatkowy to już w ogóle śmiech. Zbędni urzędnicy, zbędne procedury, ściganie przedsiębiorców za wszystko. Sytuacje gdzie bardziej opłaca się nie pracować niż pracować itp.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 10:57   #3996
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Za to gospodarczo moje poglądy sa mocno korwinowskie (tylko gospodarczo) i wkurza mnie ile moich pieniędzy jest mi zabieranych, nbo ktoś inny jest nieporadny życiowo i trzeba go wspomagać.
[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;87895550]A drugi próg podatkowy to już w ogóle śmiech. Zbędni urzędnicy, zbędne procedury, ściganie przedsiębiorców za wszystko. Sytuacje gdzie bardziej opłaca się nie pracować niż pracować itp.[/QUOTE]

Podpisuję się pod powyższymi

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Mimo wszystko do nowotworów ma się pewne predyzpozycje, bo raka płuc można mieć nie paląc, za to dobić do 130 kg nie da się przez przypadek, więc taka osoba najpierw robi to sobie sama, a później na mój koszt trzeba ją ratować. Niemniej jest to temat bardzo śliski i delikatny, a każdy przypadek jest tu inny.
No właśnie nie zawsze sama, i tu miałabym jedyne wątpliwości. Zdarza mi się widzieć strasznie otyłe dzieci - tu jednak odpowiedzialność jest rodziców, nie ich własna. Ale doprowadzenie dziecka do takiego stanu uważam za coś, co powinno być podstawą do ograniczania/odbierania praw rodzicielskich.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:32   #3997
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
O to mi własnie chodzi, przykład z rakiem bardzo dobry, bo to też mi się nie podoba to wątek o odchudzaniu więc napisałam akurat o tamtym przypadku.



Mimo wszystko do nowotworów ma się pewne predyzpozycje, bo raka płuc można mieć nie paląc, za to dobić do 130 kg nie da się przez przypadek, więc taka osoba najpierw robi to sobie sama, a później na mój koszt trzeba ją ratować. Niemniej jest to temat bardzo śliski i delikatny, a każdy przypadek jest tu inny.
Takie jedzenie jest chorobą. Czy Ci się to podoba czy nie. Zdrowy człowiek nie ma potrzeby żarcia aż do 130kg. Tak samo jak alkoholizm czy hazard. Ja uważam, że nikt sam sobie świadomie tego nie robi. Nikt nie chce być gruby i nikt nie chce, aby go wszystko od tej grubości bolało. Nikt specjalnie nie żre jak świnia żeby przytyć do 130kg. To jest choroba. Czy psychiczna czy immunologiczna, ale choroba.
Dam inny przykład, skoro ktoś ma raka i wypadły mu wszystkie włosy przez naświetlania, to też uważasz, że peruki nie powinny być refundowane dla takich osób, skoro tych osób nie stać na zakup?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 11:42   #3998
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez nestle301 Pokaż wiadomość

Muszę w jakiś gaz się zaopatrzyć,bo dziwnego faceta dwa razy w lesie widziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

Ojacieee już? Gratuluję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koniecznie kup gaz i uważaj na siebie

Nareszcie trochę głośno bo przy samej ulicy ale sypialnie mamy od podwórka więc pół biedy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Gratuluję!

Ja dziś pomagałam znajomym w przeprowadzce, już na swoje poszli, więc super

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Merci


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
To nie dieta (w rozumieniu smiany stylu życiA) to głodówka. Fuj.







Gratulacje.


Mam koleżankę po zmniejszeniu żołądka. Z jednek strony fajnie, dziewczyna pięknie schudła, już chyba ze 40 jak nie 50 kg, z drugiej skóra... nadmiar skóry. Oczywiście za jakiś czas planuje coś z tym zrobić. Na NFZ, bo ponoć się da. Kto za to zapłaci? My wszyscy. Nie mówię jej tego, ale bardzo mi się nie podoba takie coś.



Miałam wczoraj super dzień. Byłam w kawiarni boże jak mi tego "bywania" brakowało.



Zrobiłam po południu mega trening, poszło 350 kcal, jak na mnie to bardzo dużo, bo zazwyczaj jest tak 200-250.


A jak szybko koleżanka schudła?

Zaszalałaś jaki trening robiłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:48   #3999
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Czysta micha - cz.7

Justysia super, że się udało

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 11:59   #4000
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha - cz.7

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;87895550]Likka super Ja może tyle rowerem przejechałam, a może i nie
Justysia fajnie, udanego mieszkania

A co do tej diety to ja jestem na nie. Zdrowiej jeść, więcej się ruszać i tyle. Jak ktoś ma jakieś dodatkowe choroby to jeszcze bardziej pilnować diety, konsultacja lekarza itp.

Koleżanka pracowała na oddziale, gdzie były osoby po zmniejszeniu żołądka. Doprowadzić się do takiego stanu, że takie rzeczy są potrzebne - coś okropnego.
Akurat czy operacja usunięcia skóry jest finansowana z nzf czy nie jest mi obojętne. W skali kraju nie jest dużo (tak podejrzewam) i zwykle ktoś pracując odprowadzał jakieś składki. Są o wiele większe pieniądze marnowane np na rozległy socjal, przetargi rządowe ze znajomymi pośrednikami.
A drugi próg podatkowy to już w ogóle śmiech. Zbędni urzędnicy, zbędne procedury, ściganie przedsiębiorców za wszystko. Sytuacje gdzie bardziej opłaca się nie pracować niż pracować itp.[/QUOTE]Dziękuję

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

A co do zmniejszania żołądka, to to jest dopiero marnowanie pieniędzy... Żołądek jest mięśniem którego objętość może się zwiększać i zmniejszać więc tylko tak naprawdę kwestia silnej woli.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Justysia2203
Czas edycji: 2020-05-31 o 11:58
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 12:12   #4001
Cornelia86
Zadomowienie
 
Avatar Cornelia86
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 209
Dot.: Czysta micha - cz.7

Odnośnie pomieszania żołądka i usuwania nadmiaru skóry zgadzam się z Wolhą i Likką. Pisze to ja osoba otyła w otyłości I stopnia ( według tabeli Nestle ) i potencjalnie nadając się do takiej operacji ( z czego nie mam zamiaru nigdy korzystać ).
Doprowadzenia się do stanu 130 kg+ to nie jest efekt 1-3 miesięcy niezdrowego jedzenia i siedzenia na doopie. To są lata zaniedbań. Odnoszę się jedynie do sytuacji osób zdrowych, bez chorób powoduj ach tycie.
Jeśli ktoś żarł przez tyle lat, to niech weźmie to na przysłowiowe bary i odchudza się stopniowe przez kilka lat, a nie rach ciach nie ma części żołądka i chudnie w oczach w parę miesięcy. A co po tym? A skóra zwisa to drugi raz rach ciach i operacja kolejna już na NFZ i po skórze.
Jeśli odnosić otyłości do problemu z pochłanianiem ogromnej ilości jedzenia to bardzo proszę iść do specjalisty: psycholog czy psychiatra i zrobić porządek z głową, bo tam zaczyna się w takim układzie problem, a nie zmniejszać żołądek.
Nasz kraj jest biedny. Patrze na to tak: za kasę na operacje osób otyłych można leczyć leczyć czy rehabilitować chore dzieci, bo te nie są nigdy winne swoich chorób. I tak powiedziałbym osobie chorej na raka płuc, która pomimo leczenia nadal pali: szkoda pieniędzy na ratowanie Ciebie i co więcej zrobiłam to - tak jestem bezczelna baba. Naoglądałam się w szpitalu z mamą TŻ osób chorych na raka i był tam taki jeden Pan, który będąc w szpitalu na radioterapii ukradkiem wychodził na papieroska. I szlag mnie trafiał. I widziałam też chore na raka dzieci: najgorszy widok na świecie. Dziewczynki i chłopcy lat 3-8 z łysymi główkami i kroplówkami, z leczeniem których w skali świata jesteśmy daleko w tyle. Na nowatorskie terapie nie ma na nich kasy. Dzieci chore, które na kolację dostaną 2 małe kromki chleba posmarowane najtańszą margaryną i 2 plasterki cienkie jak pergamin jakiejś najtańszej mielonki, na obiad zupa cienka jak woda z warzywami, na śniadanie zupa obrzydliwa mleczna - tak się karmi chore na nowotwór dzieci,nie ma kasy, wiem widziałam to na własne oczy. Żal mi dzieci. Nie żal mi grubych, otyłych dorosłych, którzy sami zażerają się na śmierć. Nie dałabym złamanego grosza na ich leczenie. Sama jestem gruba, otyła wręcz i wiem, że to jest tylko moja wina. Może cześć z Was mnie po tym wpisie....znielubi, trudno.
__________________
Rzeczy, które robię w imię miłości... J.L. zrzucając B.S. z wierzy w Winterfell - GoT
Cornelia86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 12:47   #4002
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Czysta micha - cz.7

Ojej, wstalam z dobrym humorem i sila do dzialania a tutaj takie ostre rozmowy... To sa sliskie tematy... Na operacje zmniejszenia zoladka wiele osob sie nie decyduje, to jest jakis margines, za to zobaczcie ile ludzi ma cukrzyce, bierze drogie leki, chodzi do lekarza a i tak NIC nie zmienia w swojej diecie. Ostatnio kolezanka mi opowiadala, ze jej wujek ma miazdzyce i juz wlasciwie umiera. Jak zapytalam, czy ma/mial wprowadzona diete, to zdziwila sie i powiedziala, ze przeciez ma leki, dieta nic nie pomoze. Takie jest podejscie... Ludzie robia sobie zastrzyki na cukrzyce a chwile pozniej jedza ogromne posilki i pija alkohol...
Jestem wedlug mojej kasy chorych sklasyfikowana jako osoba zarabiajaca w najwyzszym progu (chociaz tak sie nie czuje) i musze placic ponad 600 euro miesiecznie za ubezpieczenie zdrowotne - panstwowe, takie samo jak to, ktore za darmo otrzymuja ludzie licznie bedacy na zasilku dla bezrobotnych czy uchodzcy. No i wszystko fajnie, tylko ze ja w roku zabieram z recepcji u lekarza moze 3 recepty i moze raz jestem u lekarza ostatnio na zapaleniu ucha. Dlugo sie denerwowalam, ze z moich pieniedzy finansowane jest ubezpieczenie dla bezrobotnych, bo ja mojego ubezpieczenia nie jestem w stanie nawet wykorzystac. Ale juz przestalam, bo ile mozna sie denerwowac. Ale powiem wam jedno, jesli schudne i pojawi sie mozliwosc sfinansowania operacji plastyki brzucha na kase chorych, to to zrobie przynajmniej raz moje ogromne skladki na cos zostana spozytkowane.

No dobra, koncze z powaznymi rozmowami zastanawiam sie, czy na sniadanie zjesc owsianke z jogurtem naturalnym, jagodami i maslem migdalowym, czy jajka z kawalkiem chleba zytniego.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 13:39   #4003
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha - cz.7

Nektergal ja bym wybrała jajka 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 13:41   #4004
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha - cz.7

A ja powiem tak- gdybym miała pieniążki,to poddałabym się operacji zmniejszenia żołądka. Na NFZ byłoby mi wstyd,bo wiem,że to jak wyglądam jest tylko i wyłącznie moją zasługą. Ale nie jestem przeciwko takim zabiegom finansowanym z funduszu. Owszem,dotarcie do wagi w okolicach 120 czy 130+ trochę trwa,ale jest to choroba. I takim ludziom trzeba pomóc. Wydaje mi się,że na taki zabieg nie idzie się ot tak. Myślę że jest to konsultowane wcześniej z psychiatrą/psychologiem (?),pacjent musi "pokazać" że potrafi coś sam zrzucić.
Praprababcia czystej michy jest po takiej operacji. Wątpię czy jeszcze wpada na wizaż,ale jeśli tak,to gorąco Cię pozdrawiam Nadalko
I zacytuję Cornelię- może część z Was mnie znielubi,ale nie będę ukrywać jakie jest w tym temacie moje zdanie.
Ja Was wszystkie lubię


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 14:49   #4005
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Czysta micha - cz.7

Zgadzam sie, ze to nasza wina w jakim jestesmy stanie, ale tez po czesci producentow zywnosci.
Przyklad: zeby znalezc chleb pelnoziarnisty bez dodatku cukru, karmelu czy innych tego typu konserwantow, trzeba sie naprawde nachodzic. Mialam taki chleb u mnie w supermarkecie (jeden jedyny), ale usuneli go z sortymentu. Teraz musialam znalezc inny i znalazlam go w innym supermarkecie, ale juz nie ma takiego super skladu.
Sprobujcie znalezc gorzka czekolade, ktora ma znikoma ilosc cukru - tez ciezko, dopiero w wyzszej polce cenowej sa dostepne takie czekolady.
Zeby dostac maslo orzechowe, ktore jest maslem 100% orzechowym, tez sie musze nachodzic i przeczytac etykietki, bo wiekszosc zawiera olej palmowy i cukier.
W ogole cokolwiek kupujemy, wszystko ma w sobie wiecej cukru, niz bysmy sami dodali do produktu, jeszcze bardzo czesto w takiej postaci jak syrop kukurydziany albo glukozowo-fruktozowy.
Ja juz nawet nie mowie o glutaminianie sodu i innych rzeczach, ktore to wlasnie sprawiaja, ze hamburgery z mcdonalds czy inne kebaby tak nam smakuja. Wczoraj szukalam przyprawy do kurczaka bez dodatku cukru - prawie ze niemozliwosc.
Pojawily sie ostatnio takie fancy przyprawy, just spices, opakowanie kosztuje 4-6 euro, maja naprawde fajne rzeczy jak np. przyprawa do awokado, do jajek. Nie kupuje tych duzych opakowan, bo dla mnie to za drogo. Teraz wprowadzili takie saszetki z przyprawami do konkretnych dan na jeden posilek za 0,99€, wiec chcialam cos sobie kupic. No, kazda jedna przyprawa miala od 40 do 60% zawartosci cukru.
Juz nie mowie o potencjalnie zdrowych salatkach, w ktorych pokrojone warzywa sa suche i trzeba polac ich dressingiem, a dressing to wszyscy wiemy co w srodku ma.
A ze czlowiek caly czas katuje sie tym cukrem i substancjami, totez chce nam sie nagle paczka czy chipsow, trzustka caly czas pracuje i zamyka sie kolo. Jak odchudzalam sie w liceum, to w sklepie obok szkoly moglam sobie rano kupic ze zdrowych rzeczy tylko serek wiejski, jablko i wafle ryzowe (ktorych juz teraz bym nie kupila). Przypomnijcie sobie fit batony ktorych swego czasu bylo pelno a byly bomba kaloryczna i cukrowa i lepszym pomyslem bylo zjedzenie kanapki z serem i pomidorem. Kazda informacje trzeba przetwarzac, bo wszystko moze byc sprzedawane jako fit, fit jest jogurt ktory ma 0,1% tluszczu a za to mase cukru np.
Wiem, ze wszystko zaczyna sie zmieniac, ale dorastalismy wlasnie w takich warunkach. Nie wiem dlaczego nie moze byc tak jak w Japonii np. sprzedawana zielona herbata bez cukru w butelce. Zwykla zielona herbata. Albo jogurt naturalny z dzemem bez cukru. Wszystko trzeba robic sobie samemu.

Edytowane przez 742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Czas edycji: 2020-05-31 o 14:51
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 14:52   #4006
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha - cz.7

Z tego co ja wiem w Polsce warunkiem takiej operacji jest rok czy dwa bezskutecznych prób odchudzania tradycyjnymi metodami, pod okiem dietetyka. Więc to też nie tak, że ktoś sobie żarł, żarł i nagle poszedł zrobić aby operację. I trzeba mieć wypracowane zdrowe nawyki, bo efekty takiej operacji też można zniweczyć.

Operacji usunięcia skóry nie uważam za jakaś istotną dla zdrowia, ale gdybym miała potrzebę i możliwość skorzystać z takiej na nfz - skorzystałabym. Sama wkładam od lat do wspólnej "kasy", do lekarza, na badania itp. chodzę prywatnie. Wiele rzeczy wymagających leczenia można sobie zrobić "na własne życzenie", np. uszkodzić kolano podczas biegania. I tego też nie powinno się leczyć za publiczne pieniądze?

Oczywiście w idealnym świecie człowiek który uważa operacje za jedyny sposób na schudnięcie, z pominięciem rozsądnej diety, aktywności i uwaga, zadbania o zdrowie psychiczne i odpowiednie relacje z jedzeniem, powinien sam sobie finansować takie rzeczy.

Justysia, fajnie, że udało się z mieszkaniem.

U mnie sobotnia micha taka sobie. grill u rodziców, a wieczorem drink ze znajomymi. Tragedii nie było, ale szału też nie . Dziś by jeszcze wypadało zrobić zaległy trening.

Ciekawe kiedy będą wytyczne dotyczące siłowni. Myślę nad nowym planem, ale nie wiem czy chodzenie 4 razy w tygodniu nie okaże się zbyt uciążliwe. Może jakoś połączę trening domowy i siłownię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 14:55   #4007
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Aaaaaaa udało się! Jesteśmy na nowym mieszkaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratki oby Wam się dobrze mieszkało !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 14:57   #4008
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Czysta micha - cz.7

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87896157]Zgadzam sie, ze to nasza wina w jakim jestesmy stanie, ale tez po czesci producentow zywnosci. [...]
Wiem, ze wszystko zaczyna sie zmieniac, ale dorastalismy wlasnie w takich warunkach. Nie wiem dlaczego nie moze byc tak jak w Japonii np. sprzedawana zielona herbata bez cukru w butelce. Zwykla zielona herbata. Albo jogurt naturalny z dzemem bez cukru. Wszystko trzeba robic sobie samemu.[/QUOTE]

No ja to już w ogóle jestem dzieckiem "zdrowych" danonków, płatków śniadaniowych i innych takich. Połowa lat 90.

Najmniej przetworzonych rzeczy jadłam na etapie wegańsko-bezglutenowym, bo moja dieta składała się w zasadzie z kasz i warzyw. Ale zjedzenie czegoś na mieście graniczyło z niemożliwością
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 14:59   #4009
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Czysta micha - cz.7

Myślę że w siłowniach teraz będzie gorzej niż w styczniu, mega oblężenie + pewnie do dyspozycji co druga maszyna itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-31, 15:05   #4010
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
No ja to już w ogóle jestem dzieckiem "zdrowych" danonków, płatków śniadaniowych i innych takich. Połowa lat 90.

Najmniej przetworzonych rzeczy jadłam na etapie wegańsko-bezglutenowym, bo moja dieta składała się w zasadzie z kasz i warzyw. Ale zjedzenie czegoś na mieście graniczyło z niemożliwością
Oj tak.
Ja z kolei najchudszym dzieckiem bylam tak do 8 roku zycia, kiedy wyplaty moich rodzicow byly niskie i nie mozna sobie bylo pozwolic na np. nutelle za 6 zl czy cole za 5 zl (znaczy mozna bylo, ale jednak od swieta). Wszystko robilo sie raczej od podstaw. I pilam babcine slodkie kompoty, jadlam kluski ze smietana i cukrem, domowe ciasta i inne takie. I jadlam sporo. Tez wszystko mialo cukier i sol. Ale tak jak juz pisalam, czlowiek samemu na talerzu nie jest w stanie dodac tyle cukru ile dodaje producent (sztucznie obnizajac odczuwalna slodkosc przez dodatek soli). Zobaczcie np. ile cukru jest w gotowych sosach do spaghetti. Jak ja robie spaghetti - sos od podstaw z passaty pomidorowej - to tez lubie dodac cukru do smaku do sosu. Wychodzi moze pol lyzeczki na cala patelnie sosu i juz jest przyjemnie slodki. W gotowych sloikach jest duuuuzo wiecej niz pol lyzeczki cukru.

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Justysia2203 Pokaż wiadomość
Nektergal ja bym wybrała jajka 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowalam sie na chleb z wedzonym tofu i warzywami, a ze mamy juz godzine 15, to w naturalny sposob wchodze znowu w intermittent fasting i tylko 2 duze posilki, ktore mi przy poprzednim odchudzaniu przyniosly dobre efekty. wiec do kanapek dodam jeszcze jagody z jogurtem i musem migdalowym.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 15:31   #4011
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha - cz.7

Ja byłam szczupłym dzieckiem i miałam dużo ruchu. Słodycze w domu były rzadko, a słodkie napoje jeszcze rzadziej. Dużo rzeczy było do jedzenia np z własnego pola.
Co nie znaczy, że wszystko było jakieś super zdrowe. Chleb był podstawą wszystkiego. Bardzo dawno swój, potem już kupowany.

Zgadzam się, większość produktów teraz nie nadaje się do jedzenia. Ale co do zakupów to nie mam problemu. Omijam te rzeczy i tyle.
- chleb - nie kupuję, czasem robię swój z kaszy gryczanej
- gorzka czekolada 90% z wawela w biedronce, albo lidlowa 95% około 5 zł
- masło orzechowe - wszędzie mi się przewija, a i tak z neta zamawiam, bo wolę nie z fisztaszków. Pełno teraz tego.
- przyprawy kupowałam wczoraj z Kamisa chyba ze 4 i żadna nie miała cukru. Przeglądam kilka i zawsze się znajdzie A jak nie to zawsze można użyć przypraw podstawowych.
- jogurty bez cukru - jogobella ma taką serię. Zawsze też można kupić naturalny i dodać dżem - chyba z łowicza są 100% owoców.


Na siłownię na zajęcia grupowe pewnie będą takie limity, że ciężko będzie się dopchać. Mam nadzieję, że multisporta mi jeszcze nie aktywują.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 15:32   #4012
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Czysta micha - cz.7

Szczerze mówiąc wolałabym być gruba niż taka jak na zdjęciu. Wolę jednak odczuwać ból stóp i kręgosłupa niż pieczenie z powodu obwiśniętej skóry, która się poci, obciera, i do tych otwartych ran dostają się bakterie i się wszystko gnoi. Jeśli dla Was to jest nie warte refundacji, to dla mnie nie warte refundacji jest w zasadzie każda choroba. Wielu ludzi choruje na choroby jak to piszecie "z własnej woli". Bo postanowili jeździć samochodem i mieli wypadek, mogli przecież wziąć pod uwagę, że wypadki się zdarzają i można np. wymagać operacji i rehabilitacji.
Już o psychiatrze i psychologu na NFZ nie wspomnę. Mógł przecież się nie pakować w toksyczny związek albo mógł odgadać się natarczywym koleżankom. Sam sobie to zrobił, że był kozłem ofiarnym. Przecież język w buzi ma.

Ja wręcz uważam, że za mało zabiegów jest refundowanych. Np. w stomatologii. Ząb Cię boli, powinno się zrobić kanałowe a tu refundacji brak. Bo? Bo ktoś co? Sam sobie na kanałowe zasłużył?

Uważam, że jak ludzie płacą składki to nie powinni ani grosza wydawać na leczenie. Jakiekolwiek, które poprawią ich zdrowie i komfort życia.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 16:53   #4013
Justysia2203
Wtajemniczenie
 
Avatar Justysia2203
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 790
Dot.: Czysta micha - cz.7

Aisha fuks jakich mało z tym mieszkaniem ale zobaczymy po tygodniu czy dwóch jak sąsiedzi i mieszkanie tak naprawdę. Na razie jest ok.
A coś już wiadomo o siłowniach? U mnie chyba we wtorek otwierają.

Nurek dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Justysia2203 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 17:15   #4014
picknick
Raczkowanie
 
Avatar picknick
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 481
Dot.: Czysta micha - cz.7

Dziewczyny, bardzo mnie poruszyła ta dyskusja...
Przyjmuję, że jest tu przestrzeń żeby wyrazić swoją opinię, do której każdy ma prawo. Jednak nie umiałabym być kategoryczna w sprawie, która jest osobistym dramatem konkretnego człowieka. Ludzie mają prawo sobie nie radzić. Wiem, że nie każdy ma tyle szczęścia ile ja miałam, zmagając się z wagą, kryzysem życiowym czy chorobą która wymaga korzystania z drogich badań. Bez zdrowych relacji, bez wsparcia bliskich, każdego rodzaju pomocy - nie wiem jak bym sobie przetrwała...
Choroby są często efektem stylu życia, ale nie ma prostego przełożenia. Tak jak nie ma prostego sposobu na leczenie psychicznych szkód z jakimi się wiążą. Poza tym czy nie powinno być miejsca na naprawianie błędów i leczenie, choćby w ramach inwestycji w przyszłą kondycję pacjenta? I na koniec: kim jesteśmy, żeby komukolwiek odmówić nadziei na lepsze życie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
picknick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 18:18   #4015
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez picknick Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bardzo mnie poruszyła ta dyskusja...
Przyjmuję, że jest tu przestrzeń żeby wyrazić swoją opinię, do której każdy ma prawo. Jednak nie umiałabym być kategoryczna w sprawie, która jest osobistym dramatem konkretnego człowieka. Ludzie mają prawo sobie nie radzić. Wiem, że nie każdy ma tyle szczęścia ile ja miałam, zmagając się z wagą, kryzysem życiowym czy chorobą która wymaga korzystania z drogich badań. Bez zdrowych relacji, bez wsparcia bliskich, każdego rodzaju pomocy - nie wiem jak bym sobie przetrwała...
Choroby są często efektem stylu życia, ale nie ma prostego przełożenia. Tak jak nie ma prostego sposobu na leczenie psychicznych szkód z jakimi się wiążą. Poza tym czy nie powinno być miejsca na naprawianie błędów i leczenie, choćby w ramach inwestycji w przyszłą kondycję pacjenta? I na koniec: kim jesteśmy, żeby komukolwiek odmówić nadziei na lepsze życie...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masz racje, bardzo ladnie to ujelas.
Mysle, ze wiekszosc z nas na jakims etapie swojego zycia jest, jak to ktos ujal, ''nieporadna zyciowo''. Czesto nam sie wydaje, ze jestesmy lepsi, ''poradni zyciowo'', ale predzej czy pozniej i my w jakims stopniu na czyms sie wywrocimy. Panstwo powinno troche pomagac nam w naszej nieporadnosci.
A ludzie, ktorzy poddaja sie takiej operacji zmniejszenia zoladka i plastyki brzucha, potem nie maja problemow z cukrzyca i sa w stanie dluzej byc aktywnym zawodowo, co tez wychodzi spoleczenstwu na dobre.
Rownanie nie jest proste i nie ma jednego rozwiazania, ale nie jestesmy bogami, by odbierac ludziom nadzieje.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 20:54   #4016
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha - cz.7

Ruszyłam wreszcie 3 sezon DzP matko....jak mi tego brakowało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 21:24   #4017
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Czysta micha - cz.7

U mnie dzisiaj rower 30 km. I 3 małe gałki lodów
Apka mi fit za to pokazała 30 w jedną i 20 w drugą, więc "trochę" niedokładna jest.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 21:27   #4018
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Czysta micha - cz.7

Zazdroszczę,bo u nas calutki dzień ściana wody. Teraz dopiero jest cisza za oknem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 22:00   #4019
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Czysta micha - cz.7

Cytat:
Napisane przez nestle301 Pokaż wiadomość
Ruszyłam wreszcie 3 sezon DzP matko....jak mi tego brakowało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polknelam w jeden dzien
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-05-31, 23:28   #4020
Aisha_Q
Zadomowienie
 
Avatar Aisha_Q
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 477
Dot.: Czysta micha - cz.7

DzP?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aisha_Q jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 16:16:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:16.