Agent nieruchomości / Praca w biurze nieruchomości - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-06, 09:26   #121
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 10:10   #122
bielradosc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: praca w biurze nieruchomości

Nie no, normalnie w biurze mam pracować. W to wchodzą szkolenia, no i praca pod nadzorem szefa.
bielradosc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 13:46   #123
InVain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 364
Zawód związany z nieruchomościami

Witam wszystkie Wizażanki Czy któraś z was pracuje może w zawodzie związanym z nieruchomościami tzn. jako zarządca, pośrednik lub może rzeczoznawca majątkowy? Ciekawa jestem jak przebiegła wasza ,,ścieżka kariery" na drodze do zawodu, czy podoba się wam wykonywana praca i na czym dokładnie polegają wasze obowiązki. Podzielcie się swoją historią, stoję właśnie przed wyborem własnej ścieżki zawodowej i mówiąc szczerze trochę mnie to wszystko przytłacza, gdyby któraś była skłonna opisać jak wygląda któryś z tych zawodów ,,od wewnątrz" byłabym wdzięczna
__________________
,,Wierzę w różowy kolor. Wierzę, że śmiech to najlepszy sposób na spalenie kalorii. Wierzę w całowanie się, w wiele pocałunków. Wierzę w to, że szczęśliwe dziewczyny są najładniejsze. Wierzę, że jutro też jest dzień i wierzę w cuda."



InVain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 20:49   #124
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Zawód związany z nieruchomościami

Znam pracę w pośrednictwie ie ruchomości.
Nie wiem jak jest teraz z licencja (czy trzeba ją mieć czy nie).
Praca w głównej mierze polega na
pozyskiwaniu nieruchomosci do sprzedazy na wyłączność, głównie przez teLefon, więc trzeba mieć dobrą gadke, nie dać się zbyc, bo wiadomo że Polacy wola sprzedawać osobiście niż dać zarobić pośrednikowi "za nic"
Potem trzeba tą Pozyskania eruchomosc wystawić na różnych portalach, w systemach, ew. Gazetach
A jak trafi się jakiś klient który zadzwoni na jakiekolwiek ogłoszenie agencji trzeba go zatrzymać, znalezc mu inne oferty, jeździć z klientem po mieście i pokazywać nieruchomości.
Samo sprawdzanie dokumentów, pójście z klientem do notariusza do zwieńczenie ciężkiej pracy.

Warunki pracy to najczesciej własną dIalalnosc przy pracy we własnym biurze lub umowa o współpracę, czyli własną działalność, ale np. Obowiązek dyżuru przy telefonie w biurze iles tam czasu w tygodniu.

Dochody bardzo nieregularne, bo w jednym miesiącu sprzeda się kilka nieruchomości, a potem przez kilka miesięcy nic.

W biurze rywalizacja, walka o klienta, ofertę.

Współpraca klientami. Do tego trzeba mieć talent, dobra gadke. Żeby dobrze w tym zawodzie zarabiać trzeba mieć żyłkę handlowca.

POWODZENIA!
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 11:51   #125
insaneharley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Praca w biurze nieruchomości Keller Williams

Idę w poniedziałek na rozmowę. Czego się spodziewać? Jakich pytań? Doświadczenie mam, ale tylko jeżeli chodzi o rynek deweloperski.
insaneharley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-05, 18:51   #126
miskaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 25
Agent nieruchomości

Cześć wszystkim
Chciałabym się dowiedzieć, czy są tutaj jacyś agenci nieruchomości i chcieliby opowiedzieć o swojej pracy, głównie początkach?? Ewentualnie o Waszych znajomych - agentach
Zastanawiam się nad zmianą pracy właśnie na taką. Przy czym bardzo się waham. Jestem ogólnie osobą młodą. Nie da się ukryć, że mam głównie doświadczenie w pracy za biurkiem (jestem po administracji, od 2 lat pracuję zgodnie z kierunkiem studiów). Jednak coraz bardziej przytłacza mnie monotonia pracy, a także mniejsze perspektywy zarobków. Chciałabym zacząć robić coś, co dawało by mi więcej satysfakcji, i dawało jakieś większe możliwości pieniężne. Jestem osobą wygadaną, otwartą. Ostatnio miałam nawet dwie rozmowy na agenta nieruchomości. Pierwsza niezbyt mi przypadła do gustu, druga trochę bardziej. Nawet zaskoczyli mnie prosząc, abym spróbowała im sprzedać swoje mieszkanie (jako zadanie). Nie miałam z tym problemu, jeszcze na rozmowie zaprosili mnie już na II jej etap. Nie chcę mówić jaka to firma, ale na pewno jest stabilna na rynku. Wiem, że to jeszcze nie jest oferta pracy, jednak mam jeszcze kilka rozmów właśnie w tej branży. Na tej rozmowie zaproponowali mi następujące warunki: Najpierw taki etap przejściowy - musiałabym zdobyć dla firmy 10 ofert sprzedaży (jako umowa o dzieło, bez deadline). Później podstawa 1500 + prowizje od sprzedaży (25% przy nieruchomościach za które firma ma mniej niż 10000zł, wyższa prowizja przy droższych). Potem możliwość zmniejszenia podstawy i zwiększenia prowizji (by w końcu od podstawy odejść). Rodzaj zatrudnienia do wyboru - zlecenie, własna działalność lub startup.

Nie obiecują mi tu gruszek na wierzbie i wprost mówią, że na początku będzie ciężej. Praca domyślam się, że do łatwych nie należy, aczkolwiek wydaje się bardzo ciekawa. Nie da się jednak ukryć, że największe obawy mam odnośnie stracenia płynności finansowej. I tutaj moje pytanie do aktualnych / byłych agentów. Jak wyglądały Wasze początki? Jak rozmawiać z klientami, by odnieść sukces? Czy w/w warunki są w porządku??



Byłabym wdzięczna za opinie
miskaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-05 19:51:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:02.