Keratynowe prostowanie włosów cz. V - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-20, 18:08   #721
tina86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 25
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Zapach faktycznie jest nieprzyjemny, ja odczuwam go po umyciu i wysuszeniu, następnego dnia już nie. Nanoplastię robiłam 5 maja i dalej czuć.
tina86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-21, 14:01   #722
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
o widzisz.
a jaki masz ogolnie rodzaj wlosow?
Moje włosy są średnio porowate, zdrowe, trochę się puszą (dlatego keratyna).

Poza tym, fryzjerzy którzy cos wiedzą o nano jednoznacznie stwierdzają, że nie jest ona dla każdego rodzaju włosów. Nie wiem jak są w stanie to ocenić, bo to trudna sprawa, niemniej tak jest.
Nanoplastia jest podobno do zdrowych włosów, cokolwiek to znaczy
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-23, 20:20   #723
Tola101
Raczkowanie
 
Avatar Tola101
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 91
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez tina86 Pokaż wiadomość
Zapach faktycznie jest nieprzyjemny, ja odczuwam go po umyciu i wysuszeniu, następnego dnia już nie. Nanoplastię robiłam 5 maja i dalej czuć.
Taaak, właśnie ten zapach to niestety porażka. Opary formaldehydu to chyba nie jest coś co chcemy wąchać przez kilkanaście dni po wyjściu od fryzjera Ech...
Tola101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-25, 11:59   #724
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Tola101 Pokaż wiadomość
Taaak, właśnie ten zapach to niestety porażka. Opary formaldehydu to chyba nie jest coś co chcemy wąchać przez kilkanaście dni po wyjściu od fryzjera Ech...
mnie nie drażnil jakos mocno, ale fakt faktem jest strasznie specyficzny ;/
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-30, 18:17   #725
Tola101
Raczkowanie
 
Avatar Tola101
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 91
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez Lapis_Lazuli Pokaż wiadomość
mnie nie drażnil jakos mocno, ale fakt faktem jest strasznie specyficzny ;/
Moja przyjaciółka robiła nanoplastię i jej te włosy cuchnęły tak, że ja czułam jak siedziała obok mnie. Tak że nie :-(
Tola101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-26, 07:56   #726
iwonaj200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Dziewczyny, a czy po keratynie normalnie farbujecie/rozjaśniacie włosy częściej (np. co 2 miesiące?).



Pamiętam, że lata temu sama prostowałam Encanto i efekt długo się utrzymywał, po suszeniu suszarką wieeeele miesięcy włosy były proste.

Obecnie co ok. 2 miesiące farbuję odrost i rozjaśniam lekko końcówki, zastanawiam się czy to nie skróci znacząco efektu zabiegu?



Chcę wypróbować INOAR, ile czasu przed farbowaniem włosów powinnam ją wykonać żeby nie zniszczyć efektu?
iwonaj200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-27, 11:40   #727
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez iwonaj200 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy po keratynie normalnie farbujecie/rozjaśniacie włosy częściej (np. co 2 miesiące?).



Pamiętam, że lata temu sama prostowałam Encanto i efekt długo się utrzymywał, po suszeniu suszarką wieeeele miesięcy włosy były proste.

Obecnie co ok. 2 miesiące farbuję odrost i rozjaśniam lekko końcówki, zastanawiam się czy to nie skróci znacząco efektu zabiegu?



Chcę wypróbować INOAR, ile czasu przed farbowaniem włosów powinnam ją wykonać żeby nie zniszczyć efektu?
Generalnie jest tak, że z każdą keratyną ma jest trochę inaczej. Wg mnie farbowanie znacząco nie wpływa na wypłukiwanie, nie wiem jak jest z rozjaśnianiem.
Ja co miesiąc robię odrost i co 2 lub 3 farbuję po całości. I jest ok
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-14, 09:00   #728
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez iwonaj200 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy po keratynie normalnie farbujecie/rozjaśniacie włosy częściej (np. co 2 miesiące?).



Pamiętam, że lata temu sama prostowałam Encanto i efekt długo się utrzymywał, po suszeniu suszarką wieeeele miesięcy włosy były proste.

Obecnie co ok. 2 miesiące farbuję odrost i rozjaśniam lekko końcówki, zastanawiam się czy to nie skróci znacząco efektu zabiegu?



Chcę wypróbować INOAR, ile czasu przed farbowaniem włosów powinnam ją wykonać żeby nie zniszczyć efektu?
jesli zrobisz zabieg u profesjonalisty, ktory pracuje na dobrych produktach, to efekt bedzie sie utrzymywał. Ja uzywałam Amazon Keratin i bardzo długo miałam proste, lśniące włosy, mimo, ze często
farbuje odrosty, raz na 3- 4 tygodnie.
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 14:28   #729
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Hej. Czy ktoś tu prostował włosy głowa w dół samodzielnie? Dało radę czy były odgnioty? I czy serio muszę odstawić maski z silikonami po zabiegu? Nie wiem jak sobie samej tył wyprostować. Serio przeciąganie 8x po paśmie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-18, 22:27   #730
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Hej. Czy ktoś tu prostował włosy głowa w dół samodzielnie? Dało radę czy były odgnioty? I czy serio muszę odstawić maski z silikonami po zabiegu? Nie wiem jak sobie samej tył wyprostować. Serio przeciąganie 8x po paśmie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nigdy tak nie prostowałam włosów, zawsze normalnie z głową prosto.
Jeżeli silikony Ci służą nie rezygnuj z nich. Tuż po zabiegu mogą obciążać ale po kilku myciach jak preparat trochę się wypłucze spokojnie możesz je włączyć do pielęgnacji.
Jeżeli boisz się ze nie poradzisz sobie z tylna partia włosów poproś kogoś do pomocy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-19, 17:22   #731
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Nigdy tak nie prostowałam włosów, zawsze normalnie z głową prosto.
Jeżeli silikony Ci służą nie rezygnuj z nich. Tuż po zabiegu mogą obciążać ale po kilku myciach jak preparat trochę się wypłucze spokojnie możesz je włączyć do pielęgnacji.
Jeżeli boisz się ze nie poradzisz sobie z tylna partia włosów poproś kogoś do pomocy

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Czy keratyna zmienia porowatość w tym sensie, ze jeśli z natury są wysoko a po keratynie nisko to np olej kokosowy ich nie spuszy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-23, 16:41   #732
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Wyprostowała produktem Kativa. Niestety nie mogę znaleźć ile czasu po zabiegu nie myć włosów ? Polecacie jakaś odżywkę i szampon z rossmana?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 09:42   #733
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Czy keratyna zmienia porowatość w tym sensie, ze jeśli z natury są wysoko a po keratynie nisko to np olej kokosowy ich nie spuszy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja fryzjerka gdy zapytałam Ja o to samo, odpowiedziała, ze
olejek koksowy nie powinien spuszyć włosów niskoporowatych. Ewentualnie zastosowanie zbyt dużej ilości lub zbyt często może je po prostu obciążyć.
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 13:28   #734
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez szmineczka1 Pokaż wiadomość
Moja fryzjerka gdy zapytałam Ja o to samo, odpowiedziała, ze
olejek koksowy nie powinien spuszyć włosów niskoporowatych. Ewentualnie zastosowanie zbyt dużej ilości lub zbyt często może je po prostu obciążyć.

Powiem szczerze, ze sama robiłam keratynę i zastosowałam się do zaleceń stad. Ile keratyny na jaka długości. I albo na blond włosach słabiej się wpija ta keratyna. Albo dałam za mało. W sumie nie wiem co ile czasu zabieg można powtórzyć. Mam wyprostowane, ale tafli brak. Są gładsze. Chyba kupie encanto. Choć mam jeszcze resztę Kativy. Stratuje tez olej kokosowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 15:36   #735
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze sama robiłam keratynę i zastosowałam się do zaleceń stad. Ile keratyny na jaka długości. I albo na blond włosach słabiej się wpija ta keratyna. Albo dałam za mało. W sumie nie wiem co ile czasu zabieg można powtórzyć. Mam wyprostowane, ale tafli brak. Są gładsze. Chyba kupie encanto. Choć mam jeszcze resztę Kativy. Stratuje tez olej kokosowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie zawsze po keratynie uda się uzyskać efekt tafli. Jak włosy są mocno kręcone lub bardzo zniszczone po zabiegu mogą być tylko trochę gładsze i bardziej podatne na stylizacje za pomocą np szczotki i suszarki.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 15:56   #736
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Kativa raczej daje dobry wyprost, niż odżywienie, więc przy zniszczonych włosach efekty mogą nie być spektakularne. A nałożyłaś wystarczająco dużo, prostowałaś tyle razy ile zaleca producent i na tylu stopniach? To wszystko wpływa na efekt.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 18:25   #737
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Mam włosy rozjaśnione. Nie zniszczone mimo to. Wysokoporowate. Kręcone. Srednio gęste. Za ramiona lekko. Dalam 60g keratyny. Nadmiaru nie musiałam ściągać. Włos wciągnął. Teraz widzę, ze mogłam na luzie dać 150g keratyny. Lub 120. Prostowalam na 200st każde pasmo 15x. Napewno zabieg powtórzę za jakiś czas. U mnie w ogóle nie ma efektu przyklapu. Jaka pielęgnacje stosujecie po prostowaniu? Szampon, odżywka i coś termoochronnego? Zastanawiam się czy teraz nadal trzeba dbać o równowagę peh


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-25, 21:10   #738
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam włosy rozjaśnione. Nie zniszczone mimo to. Wysokoporowate. Kręcone. Srednio gęste. Za ramiona lekko. Dalam 60g keratyny. Nadmiaru nie musiałam ściągać. Włos wciągnął. Teraz widzę, ze mogłam na luzie dać 150g keratyny. Lub 120. Prostowalam na 200st każde pasmo 15x. Napewno zabieg powtórzę za jakiś czas. U mnie w ogóle nie ma efektu przyklapu. Jaka pielęgnacje stosujecie po prostowaniu? Szampon, odżywka i coś termoochronnego? Zastanawiam się czy
teraz nadal trzeba dbać o równowagę peh
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak - szampon, odżywka co trxecie mycie maska - u mnie amazon keratin kokosowa, mega wydajna, przełożyłam mami i szwagierce do słoików po kremach, zachwycone wydajnością. Jeden słoik mozna kupić na dwie spokojnie. DO tego krem kokosowy bez spłukiwania z organicznym olejem kokosowym tez od AK, duża tuba, lekka konsystencja , nie obciąża włosów i suszenie zimnym / chłodnym powietrzem.

Edytowane przez Bezmleczka
Czas edycji: 2021-07-25 o 21:12
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-26, 06:24   #739
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam włosy rozjaśnione. Nie zniszczone mimo to. Wysokoporowate. Kręcone. Srednio gęste. Za ramiona lekko. Dalam 60g keratyny. Nadmiaru nie musiałam ściągać. Włos wciągnął. Teraz widzę, ze mogłam na luzie dać 150g keratyny. Lub 120. Prostowalam na 200st każde pasmo 15x. Napewno zabieg powtórzę za jakiś czas. U mnie w ogóle nie ma efektu przyklapu. Jaka pielęgnacje stosujecie po prostowaniu? Szampon, odżywka i coś termoochronnego? Zastanawiam się czy teraz nadal trzeba dbać o równowagę peh


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Skoro miałaś wrażenie że włosy "wypiły" preparat faktycznie mogło być go za mało. Lepiej jest dać więcej a pozniej najwyżej ściągnąć nadmiar

U mnie pielęgnacja po zabiegu wygląda standardowo. Przez pierwsze 2-3 tyg dopóki preparat się trochę nie wypłucze daje tylko szampon plus lekka odżywka. Później dołączam serum lub odżywkę bs a jak widzę że włosy już przestają być mega gładkie to włączam olejowanie i cięższe odżywki

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-03, 19:49   #740
szmineczka1
Raczkowanie
 
Avatar szmineczka1
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

[QUOTE=NinaSimone;88825679]Powiem szczerze, ze sama robiłam keratynę i zastosowałam się do zaleceń stad. Ile keratyny na jaka długości. I albo na blond włosach słabiej się wpija ta keratyna. Albo dałam za mało. W sumie nie wiem co ile czasu zabieg można powtórzyć. Mam wyprostowane, ale tafli brak. Są gładsze. Chyba kupie encanto. Choć mam jeszcze resztę Kativy. Stratuje tez olej kokosowy.

Dlatego nie jestem fanka robienia keratyny w domu. Mozna sobie niezle zaszkodzic. Uwazam, ze takie zabiegi tylko w salonie i na profesjonalnych produktach. Masz wtedy pewnosc, ze ten zabieg ma sens. No i efekt duzo lepszy.
szmineczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-04, 09:32   #741
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

[QUOTE=szmineczka1;8884003 4]
Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, ze sama robiłam keratynę i zastosowałam się do zaleceń stad. Ile keratyny na jaka długości. I albo na blond włosach słabiej się wpija ta keratyna. Albo dałam za mało. W sumie nie wiem co ile czasu zabieg można powtórzyć. Mam wyprostowane, ale tafli brak. Są gładsze. Chyba kupie encanto. Choć mam jeszcze resztę Kativy. Stratuje tez olej kokosowy.

Dlatego nie jestem fanka robienia keratyny w domu. Mozna sobie niezle zaszkodzic. Uwazam, ze takie zabiegi tylko w salonie i na profesjonalnych produktach. Masz wtedy pewnosc, ze ten zabieg ma sens. No i efekt duzo lepszy.
To nie jest tak jak piszesz. Efekt tafli to jest uboczny skutek keratynowego zabiegu. Nie u wszystkich wychodzi. Poza tym zależy też od produktu, jest ich dużo a Tobie Kativa nie podpasowała (to znaczy Twoim włosom). Na włosach blond też nie uzyskach takiego optycznego efektu jak na ciemnych bo inaczej sie światło załamuje.
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 06:56   #742
elaprzygrodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Mam włosy rozjaśnione. Nie zniszczone mimo to. Wysokoporowate. Kręcone. Srednio gęste. Za ramiona lekko. Dalam 60g keratyny. Nadmiaru nie musiałam ściągać. Włos wciągnął. Teraz widzę, ze mogłam na luzie dać 150g keratyny. Lub 120. Prostowalam na 200st każde pasmo 15x. Napewno zabieg powtórzę za jakiś czas. U mnie w ogóle nie ma efektu przyklapu. Jaka pielęgnacje stosujecie po prostowaniu? Szampon, odżywka i coś termoochronnego? Zastanawiam się czy teraz nadal trzeba dbać o równowagę peh


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myślę, że robienie keratyny w domu nie jest dobrym pomysłem. Dać za dużo to też niedobrze, bo przebiałkowane włosy (a pamiętajmy, że keratyna to białko) nie zachowują się tak, jak chcemy, nie wyglądają też dobrze. Warto jednak skorzystać z zabiegu, a jeśli nie chcesz iść do salonu, to zawsze możesz po prostu znaleźć profesjonalistę, który dojeżdża do domu. Nie chcę być tu żywą reklamą ale wiem, że właśnie Amazon Keratin (ja używam od nich i keratyny, i kosmetyków po zabiegu) ma taką opcję, że jest sporo wyszkolonych osób, które robią keratynę z dojazdem. Na 100% znajdziesz ich na FB, ale myślę, że i tutaj da radę. A co do blondu to wydaje mi się, że keratyna na blondzie też robi efekt tafli, ale nie wiem, czy zawsze?
Powodzenia
elaprzygrodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 10:07   #743
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez elaprzygrodzka Pokaż wiadomość
Myślę, że robienie keratyny w domu nie jest dobrym pomysłem. Dać za dużo to też niedobrze, bo przebiałkowane włosy (a pamiętajmy, że keratyna to białko) nie zachowują się tak, jak chcemy, nie wyglądają też dobrze. Warto jednak skorzystać z zabiegu, a jeśli nie chcesz iść do salonu, to zawsze możesz po prostu znaleźć profesjonalistę, który dojeżdża do domu. Nie chcę być tu żywą reklamą ale wiem, że właśnie Amazon Keratin (ja używam od nich i keratyny, i kosmetyków po zabiegu) ma taką opcję, że jest sporo wyszkolonych osób, które robią keratynę z dojazdem. Na 100% znajdziesz ich na FB, ale myślę, że i tutaj da radę. A co do blondu to wydaje mi się, że keratyna na blondzie też robi efekt tafli, ale nie wiem, czy zawsze?
Powodzenia

Jednak widzę, ze dałam za mało. W listopadzie powtórzę. W salonie wołają za mnie 500-600 zł to z dojazdem do domu pewnie minimum 400

Za refleksy blondu dałam 450. I to wcale nie jakiś super mega salon

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez NinaSimone
Czas edycji: 2021-08-05 o 10:08
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 03:03   #744
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jednak widzę, ze dałam za mało. W listopadzie powtórzę. W salonie wołają za mnie 500-600 zł to z dojazdem do domu pewnie minimum 400

Za refleksy blondu dałam 450. I to wcale nie jakiś super mega salon

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dokładnie. Jak ktoś ma włosy maksymalnie lekko za ramiona to skorzystanie z usług profesjonalisty jest jeszcze opłacalne. Ale włosy długości do łopatek lub dlusze już średnio. Za moją długość w salonie musiała bym zapłacić, podejrzewam jakieś 600 zł lub więcej. W tej cenie gdy robię sama mam zapas preparatu na dwa lata... Samodzielne robienie keratyny to nic trudnego jak dobrze zna się kondycję własnych włosów i dobrze przeczyta się instrukcje

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 09:31   #745
olszae
Raczkowanie
 
Avatar olszae
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 149
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Może głupie pytanie, a może nie: są jakieś na prawdę warte uwagi kosmetyki do keratynowego prostowania, które można zrobić w domu? Bezpiecznie i nie jakoś super inwazyjnie?
olszae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 11:06   #746
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez elaprzygrodzka Pokaż wiadomość
Myślę, że robienie keratyny w domu nie jest dobrym pomysłem. Dać za dużo to też niedobrze, bo przebiałkowane włosy (a pamiętajmy, że keratyna to białko) nie zachowują się tak, jak chcemy, nie wyglądają też dobrze. Warto jednak skorzystać z zabiegu, a jeśli nie chcesz iść do salonu, to zawsze możesz po prostu znaleźć profesjonalistę, który dojeżdża do domu. Nie chcę być tu żywą reklamą ale wiem, że właśnie Amazon Keratin (ja używam od nich i keratyny, i kosmetyków po zabiegu) ma taką opcję, że jest sporo wyszkolonych osób, które robią keratynę z dojazdem. Na 100% znajdziesz ich na FB, ale myślę, że i tutaj da radę. A co do blondu to wydaje mi się, że keratyna na blondzie też robi efekt tafli, ale nie wiem, czy zawsze?
Powodzenia
Keratyny nie da sie przedawkować bo nawet jeżeli nałoży się za dużo to wprasuje się tylko tyle ile wlosy wchłoną, a reszta podczas mycia się wypłucze. Miałam ostatnio taką sytuację i celowo nałozyłam dużo, po zabiegu włosy były sztywne i szorstkie, ale po umyciu okazało się, że resztka zeszła z włosów i teraz jest ok

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez olszae Pokaż wiadomość
Może głupie pytanie, a może nie: są jakieś na prawdę warte uwagi kosmetyki do keratynowego prostowania, które można zrobić w domu? Bezpiecznie i nie jakoś super inwazyjnie?
Jakby nie patrzeć cły wątek o tym jest
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 12:01   #747
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez olszae Pokaż wiadomość
Może głupie pytanie, a może nie: są jakieś na prawdę warte uwagi kosmetyki do keratynowego prostowania, które można zrobić w domu? Bezpiecznie i nie jakoś super inwazyjnie?
Ja od dłuższego czasu robię inoar i jestem zadowolona

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-06, 15:05   #748
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Ja od dłuższego czasu robię inoar i jestem zadowolona

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ile dajesz tej keratyny?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-07, 14:20   #749
elaprzygrodzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 7
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez yolca Pokaż wiadomość
Keratyny nie da sie przedawkować bo nawet jeżeli nałoży się za dużo to wprasuje się tylko tyle ile wlosy wchłoną, a reszta podczas mycia się wypłucze. Miałam ostatnio taką sytuację i celowo nałozyłam dużo, po zabiegu włosy były sztywne i szorstkie, ale po umyciu okazało się, że resztka zeszła z włosów i teraz jest ok

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------



Jakby nie patrzeć cły wątek o tym jest
Najczęściej przeproteinowanie wywołuje hydrolizowana keratyna: Hydolized Keratin. Jest to proteina małocząsteczkowa, włosy szybko z niej korzystają, kiedy jest dostarczana. Pozostałe typy protein, przy stosowaniu których jest już mniejsza szansa przeproteinowania, to:

Milk Protein
Silk
Sericin
Collagen
Kolagen ma duże cząsteczki, nie powinien przeproteinować. Ogólnie, przy powyższych, pewnym zagrożeniem mogą być proteiny mleka i jedwabiu.

A już zupełnie małe ryzyko jest przy proteinach roślinnych, które są po prostu za duże, by wniknąć we włosy, więc tylko chronią je z zewnątrz:

Oats / Hydrolyzed Oat protein
Wheat Protein
Corn Protein
Soy Protein
Włosy zazwyczaj świetnie dogadują się z keratyną – mają w końcu dużo wspólnego. Kluczem jest jednak odpowiednie ich zastosowanie i umiar w dawkowaniu.

- tutaj wypowiedź ze strony wwwlosy.pl

Można przeproteinowac włosy keratyną.
Jeśli chodzi o kosmetyki do domowego wykonywania zabiegu, jest ich masa, ale ja sama mam bardzo długie włosy i mimo to pierwszy raz robiąc zabieg wolałam zaryzykować że zapłacę jak za zboże... może to kwestia tego, że moje włosy są delikatne i bardzo o nie dbam, więc boję się, jak się okazuje, że mogę je uszkodzić.
Ostatnio tu na wizażu pojawiła się recenzja kosmetyków Amazona (które ja też polecałam! )
Myślę, że niestety - keratynowe prostowanie albo odbudowa to jest "inwestycja" we włosy, więc jeśli się na to decydujemy to liczymy się z jakimś wstępnym kosztem. Ale zdecydowanie warto, bo efekt jeśli się dobrze przeprowadzi zabieg jest mega.
elaprzygrodzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-07, 15:35   #750
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Keratynowe prostowanie włosów cz. V

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ile dajesz tej keratyny?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam cienkie ale dosyć gęste włosy prawie do połowy pleców. Ostatnio zużyłam na nie ok. 120-130 ml.
Ogólnie nakładanie keratyny można porównać do nakładania farby na włosy. Jeżeli ktoś kiedykolwiek sam farbował sobie włosy to i z keratyna da radę

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________

Edytowane przez czekoladka3
Czas edycji: 2021-08-07 o 15:38
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-18 09:37:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.