Chirurgiczne Leczenie Otyłości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 12:52   #1
Faficzkowa
Wtajemniczenie
 
Avatar Faficzkowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 2 315

Chirurgiczne Leczenie Otyłości


Chciałabym poruszyć temat chirurgicznego leczenia otyłości...

Sama jestem po takiej operacji (która nie udała się w 100% ale to długa historia) ale może są tutaj dziewczyny, które są po operacji, przed operacją, myślą o niej itp

Może będzie to mała grupa wsparcia?
Zapraszam do udzielania się
__________________

Faficzkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-14, 21:55   #2
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

To chyba nie temat na "Krzywe...". Gdzieś był temat o operacjach plastycznych i moim zdaniem to by się tam nadawało , mimo że to nie plastyczna, ale związana ze zmianą fizyczną, wyglądem. Ew. na ogólny wątek zdrowotny. Nie wiem co ma zmniejszenie żołądka do zaburzeń odżywiania, chyba że było nimi spowodowane, niemniej uznałabym to wówczas za dziwną metodę leczenia...chyba że to była jedna z metod.
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 12:23   #3
Faficzkowa
Wtajemniczenie
 
Avatar Faficzkowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 2 315
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

po części są to zaburzenia odżywiania...
do operacji plastycznych na pewno się to nie nadaje...
zakładając temat zastanawiałam się gdzie go umieścić bo nie pasuje do żadnego :/ jeśli moderator może to przenieść do innego wątku (który bardziej pasuje ) nie mam nic przeciwko
__________________

Faficzkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:19   #4
Mama1098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Cytat:
Napisane przez Faficzkowa Pokaż wiadomość
Chciałabym poruszyć temat chirurgicznego leczenia otyłości...

Sama jestem po takiej operacji (która nie udała się w 100% ale to długa historia) ale może są tutaj dziewczyny, które są po operacji, przed operacją, myślą o niej itp

Może będzie to mała grupa wsparcia?
Zapraszam do udzielania się

Ojej...a co poszło nie tak?? Moja przyjaciółka zoperowała sie w luxmed dwa lata temu i z tego co wiem, wszystko było ok. Spadla o 18 kg i co najwazniejsze trzyma wagę- miała zapewnioną dobrą opiekę lekarską, dietetyka i nawet psychologa
Mama1098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:09   #5
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Cytat:
Napisane przez Mama1098 Pokaż wiadomość
Ojej...a co poszło nie tak?? Moja przyjaciółka zoperowała sie w luxmed dwa lata temu i z tego co wiem, wszystko było ok. Spadla o 18 kg i co najwazniejsze trzyma wagę- miała zapewnioną dobrą opiekę lekarską, dietetyka i nawet psychologa
Mama1098, czy możesz coś wiecej powiedziec na temat kolezanki? Sama zmagam sie z problemem otyłości i chce się w koncu wziąć za siebei. Znajoma namawiała mnei na leczeie właśnei w luxmedzie, moze mozesz podać która placówkę luxmedu poleca kolezanka? bede wdzieczna!
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:06   #6
Mama1098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
Mama1098, czy możesz coś wiecej powiedziec na temat kolezanki? Sama zmagam sie z problemem otyłości i chce się w koncu wziąć za siebei. Znajoma namawiała mnei na leczeie właśnei w luxmedzie, moze mozesz podać która placówkę luxmedu poleca kolezanka? bede wdzieczna!
Miała założoną opaskę. Najpierw miała konsultacje u prof. Paśnika. Konsultacje i zabieg miala w luxmedzie na puławskiej w warszawie. Miala 10% zniżki na zabieg i kosultacje, bo ma pakiet w luxmedzie. Wiesej szczegółow znjdziesz na ich stronie, albo na infolini
Mama1098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 11:51   #7
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Dziękuję! Zadzwoniłam na infolinię lux med i wstępne informacje mam Domyślam się że koleżanka była leczona przez prof. Paśnika? Będę wdzięczna za potwierdzenie.
Dodam, że jestem juz nawet umówiona do przychodni na puławskiej. Wstępna konsultacja w maju. Mam nadzieję, że potwierdzą się te pozytywne opinie. Dzięki raz jeszcze za informacje
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-17, 11:27   #8
Mama1098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
Dziękuję! Zadzwoniłam na infolinię lux med i wstępne informacje mam Domyślam się że koleżanka była leczona przez prof. Paśnika? Będę wdzięczna za potwierdzenie.
Dodam, że jestem juz nawet umówiona do przychodni na puławskiej. Wstępna konsultacja w maju. Mam nadzieję, że potwierdzą się te pozytywne opinie. Dzięki raz jeszcze za informacje
Tak, byla leczona przez prof.paśnika. Potwierdzam. Slyszałam, że jest niezły. Ciesze się, że podjęłaś decyzję i że będziesz miala pierwszą konsultację. Pamietaj, ze masz w luxmedzie nie tylko lekarza specjaliste, ale tez i opiekę dietetyka i psychologa-nie lekceważ tego. Trzymam kciuki!
Mama1098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-21, 10:08   #9
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Dzięki mama1098. Pamiętam o tym, przede wszystkim dlatego, ze bez psychologa nie daabym pewnie rady Poza tym już dzwoniąc do Lux med, otrzymałam wstępne i formacje na ten temat. Będę wszystko omawiała na rozmowie konsultacyjnej nie mogę się doczekać!
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-23, 08:52   #10
Mama1098
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Cytat:
Napisane przez misioqlka1202 Pokaż wiadomość
Dzięki mama1098. Pamiętam o tym, przede wszystkim dlatego, ze bez psychologa nie daabym pewnie rady Poza tym już dzwoniąc do Lux med, otrzymałam wstępne i formacje na ten temat. Będę wszystko omawiała na rozmowie konsultacyjnej nie mogę się doczekać!
Wejdž sobie na strone luxmedu, tam mozesz sobie pocYtac o zabiegu, sprawdzic jacy sa lekarze, jaka jest opieka prZed i po zabiegu
Mama1098 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 15:34   #11
misioqlka1202
Raczkowanie
 
Avatar misioqlka1202
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 74
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

wchodziłam na stonę i trochę czytałam, jest dużo informacji, więc można podszkolić się przed pierwszą wizytą, ale chciałam uzupełnić o opinie osób, kótre się tam leczyły. Od tego są fora teraz tylko czekać na wizyte luxie
misioqlka1202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-19, 07:39   #12
Faficzkowa
Wtajemniczenie
 
Avatar Faficzkowa
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 2 315
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Mama1098 - okazało się, że lekarz mnie źle zoperował, nie dość że nie zrobił tego laparoskopowo MIMO ŻE LAPAROSKOP JEST W TYM SZPITALU to spieszył sprawę :/ miałam mieć ominiecie żołądkowo jelitowe, czyli jak ja to mówię zmniejszenie żołądka + przepięcie jelit, niestety żołądek zostawił za duży a jelita też przepiął w złym miejscu. NA SZCZĘŚCIE nie było po tych błędach żadnych poważnych skutków jedynie taki że znowu przytyłam i jadłam takie ilości jak przed operacją! Dlatego zakwalifikowano mnie do drugiej operacji która przeszła super!
Ja nie miałam otyłości olbrzymiej ale schudłam ok. 20 kg (co też się waha) ale udaje mi się utrzymać wagę, nie jest to łatwe, trzeba uważać co się je. Operacja nie jest lekiem na całe zło, tzn że się zoperujemy i super…. Ale mimo to nie żałuję!!!


Dziewczyny tutaj niestety mało się dzieje! Polecam wam stronę i forum poświęcone tylko temu tematowi
http://www.otylosc.org.pl/
__________________

Faficzkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 20:58   #13
Lianca
Zadomowienie
 
Avatar Lianca
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 118
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Szukałam wątku i znalazłam. Zdecydowałam się na tą operację. Jestem na początku drogi. Potrzebuje grupy wsparcia Są tu ludziska po Chlo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fresh Princess of Wizaz ...  

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=551947 - moja galeria pazurkowa

04.07.2015 PM 2015



Lianca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-24, 11:38   #14
spbchl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Chirurgiczne Leczenie Otyłości

Dzien Dobry
Zapraszamy do nas..Stowarzysznie Pacjentów Bariatrycznych CHLO
Prowadzimy Grupe Wsparcia w Krakowie i Warszawie pod fachowym okiem specjalistow z tamtejszych Osrodkow zajmujacych sie chirurgicznym leczeniem otylosci
Akurat dzis mamy spotkanie w Warszawie a w sobote organizujemy Europejski Dzien Otylosci..wiecej informacji na naszym fanpagu i stronie internetowej
https://www.facebook.com/Stowarzysze...trycznychCHLO/
www.chlo.com.pl
spbchl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-04 09:14:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.