Krem pod oczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-26, 11:37   #1
londyjka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 13

Krem pod oczy


Bardzo proszę o polecenie kremu pod oczy który jest sprawdzony i działa bo kompletnie nie wiem co kupić. Mam dwójkę dzieci w wieku 3 latka i roczek. Od 3 lat nie przespalam ciągiem całej nocy. Wyglądam jak własna matka A mam 28 lat. Twarz zmęczona.Bardzo proszę o pomoc
londyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:36   #2
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Krem pod oczy

Nie wiem jakie masz oczekiwania, co konkretnie ma zdziałać? Bo tak naprawdę nie wymieniłaś żadnego problemu poza ogólnie złym wyglądem, to nadal zero konkretów.
Zresztą, powiem szczerze - nie ma co mieć dużych oczekiwań jeśli chodzi o cuda, jakich to można dokonać samymi kosmetykami, wielu rzeczy nie da się tak w domowym zaciszu cofnąć czy naprawić samym kremem. Można poszukać dermatologa, który zajmuje się też estetyką, w Polsce pod pewnymi aspektami to jeszcze trochę trudne, ale takich co się zajmują wypełnieniami hialuronowymi, botoksem, laserami to pewnie nie brakuje w każdym większym mieście.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 10:48   #3
Pani_Owcza
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Owcza
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 64
Dot.: Krem pod oczy

Tzn jak wyglądasz? Bo co innego mieć cienie pod oczami a co innego skórę przeoraną głębokimi zmarszczkami. Jak masz to drugie to pozostaje ci tylko zabieg u kosmetologa + dopiero potem pielęgnacja kremami albo jakimś serum.
Pani_Owcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 11:50   #4
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Krem pod oczy

No z tym że tylko do kosmetologa to bym raczej uważała... tym bardziej że teraz każda kosmetyczka nazywa siebie kosmetologiem, względnie kosmetolożką.

Ale jakbyś napisała jakie problemy chcesz targetować, to byłoby łatwiej
Nie wiadomo czy chodzi o opuchliznę, o zagłębienia, o zmarszczki, o wiotkość, o cienie, o suchość, o podrażnienie czy jeszcze co innego...

Jeśli chodzi o same zmarszczki, to w kwestii kosmetyków szłabym głównie w retinoidy - np. kremy pod oczy z retinaldehydem od Avene (Physiolift czy Ystheal mają po 0,015% retinaldehydu, to taka przyzwoita ilość na początek aby się nie skrzywdzić, skóra pod oczami jest bardziej wrażliwa), ale to koniecznie w połączeniu z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi. Inaczej się uzyska podrażnienie a nie efekty, a nawet efekty odwrotne do zamierzonego...
Zresztą ochrona przeciwsłoneczna jest ważna, zmarszki powstają w dużej mierze w wyniku fotostarzenia się skóry. Nieporównywalnie łatwiej zapobiegać pogłębianiu istniejących zmarszczek i powstawaniu kolejnych, niż później coś zrobić coś z tymi zmarszczkami. I jakbyś chciała iść w jakieś substancje czynne jak retinoidy, to radzę zacząć od znalezienia kremu z filtrem a nie na odwrót. Jeśli krem będzie ci drażnił oczy i będzie trzeba go zmyć z tego względu, to skóra będzie wystawiona na podrażnienia, zniszczenie. Kurację retinoidami dobrze jest zaczynać dopiero jak ma się już sprawdzony krem przeciwsłoneczny, który na pewno nie podrażnia oczu.
Rretinoidy przynajmniej nie opierają się na samych marketingowych obietnicach a mają potwierdzone badaniami działanie. Tylko one wymagają opanowania (nie można za często stosować, na siłę nic przyspieszać), cierpliwości, czasu - efekty widzi się po wielu tygodniach a nie po paru dniach. Wątpię, aby jakikolwiek kosmetyk byłby w stanie zdziałać cuda ze zmarszczkami w ciągu paru dni
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-31, 17:30   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Krem pod oczy

Cytat:
Napisane przez londyjka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o polecenie kremu pod oczy który jest sprawdzony i działa bo kompletnie nie wiem co kupić. Mam dwójkę dzieci w wieku 3 latka i roczek. Od 3 lat nie przespalam ciągiem całej nocy. Wyglądam jak własna matka A mam 28 lat. Twarz zmęczona.Bardzo proszę o pomoc
Masło kawowe. Generalnie oleje i kremy z kofeiną mogą Ci trochę pomóc. Bez korektora mocno kryjacego raczej się nie obejdzie. Na pewno L'oreal Infallible ma bardzo dobry. No i wiem, że chyba nierealne, ale spróbuj się trochę wyspać. Może dzieciaki robią drzemki w ciągu dnia? Jeśli tak to staraj się wtedy też spać. Matki które znam tak przeżyły pierwsze lata z dziećmi.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-31 18:30:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:30.