bardzo tłusta cera u mężczyzny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-27, 08:46   #1
Pozioo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Thumbs up

bardzo tłusta cera u mężczyzny


Witam, mam 28 lat. Jestem mezczyzna. Nie mam na twarzy ani jednej krostki, gdy sie opalam to najpierw na czerwono, jak rak. Mam tak wrażliwą skórę, że po umyciu twarz jest cała czerwona, ale po paru minutach przechodzi. Pogodziłem się już z tym i Ogólnie nie moge narzekac na kondycje skóry, ALE:

Wszędzie piszecie, jak nawilżać skórę i jak opóźniać starzenie sie, a ja:

Borykam się z problemem tłustej cery. Nie mam skłonności do pocenia sie, problem leży jedynie w tym, że strasznie szybko po umyciu twarzy, staje sie ona tlusta.
Mam tak, że po calym dniu, powiedzmy okolo godziny 17 nie mogę mrugać, ponieważ tluszcz dostaje się do oczu.

Znajoma kosmetyczka poleciła mi zastosowanie Garnier -czysta skora do mycia twarzy, potem tonik z garnier do skory mieszanej, a na koniec krem do twarzy na dzień z Ziaja- matujacy, redukcja sebum /rownowaga cery tlustej i mieszanej.

Stosuje to od około miesiąca i jest jeszcze gorzej. Juz okolo 12 zaczyna mnie szczypać w oczy.

Czy ktos z Was moze mi polecic coś, co spowoduje, że skóra będzie bardziej sucha i przestanie sie błyszczeć?
Co stosowac i o jakiej porze dnia?

zamierzam się zainteresować bardziej swoim wyglądem i zaczać dbać o siebie, wiec dziekuję bardzo za kazdą uwage/rade

pozdrawiam,
Paweł
Pozioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 13:22   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

Cytat:
Napisane przez Pozioo Pokaż wiadomość
Witam, mam 28 lat. Jestem mezczyzna. Nie mam na twarzy ani jednej krostki, gdy sie opalam to najpierw na czerwono, jak rak. Mam tak wrażliwą skórę, że po umyciu twarz jest cała czerwona, ale po paru minutach przechodzi. Pogodziłem się już z tym i Ogólnie nie moge narzekac na kondycje skóry, ALE:

Wszędzie piszecie, jak nawilżać skórę i jak opóźniać starzenie sie, a ja:

Borykam się z problemem tłustej cery. Nie mam skłonności do pocenia sie, problem leży jedynie w tym, że strasznie szybko po umyciu twarzy, staje sie ona tlusta.
Mam tak, że po calym dniu, powiedzmy okolo godziny 17 nie mogę mrugać, ponieważ tluszcz dostaje się do oczu.

Znajoma kosmetyczka poleciła mi zastosowanie Garnier -czysta skora do mycia twarzy, potem tonik z garnier do skory mieszanej, a na koniec krem do twarzy na dzień z Ziaja- matujacy, redukcja sebum /rownowaga cery tlustej i mieszanej.

Stosuje to od około miesiąca i jest jeszcze gorzej. Juz okolo 12 zaczyna mnie szczypać w oczy.

Czy ktos z Was moze mi polecic coś, co spowoduje, że skóra będzie bardziej sucha i przestanie sie błyszczeć?
Co stosowac i o jakiej porze dnia?

zamierzam się zainteresować bardziej swoim wyglądem i zaczać dbać o siebie, wiec dziekuję bardzo za kazdą uwage/rade

pozdrawiam,
Paweł
W skrócie łojotok może mieć przyczyny zewnętrzne lub wewnętrzne.
Zewnętrzne: zła, zbyt agresywna, matująca pielęgnacja w wyniku której skóra w obronie produkuje więcej sebum. Tutaj latwo i szybko można wyregulować problem poprzez zmianę pielęgnacji na łagodniejszą.
Wewnętrzne: przeważnie hormony, a konkretnie nadmiar androgenów. Trzeba zrobić badania i z nimi iść do endokrynologa, ten zdecyduje czy potrzebne są leki. Może się też okazać, że hormony są ok, ale skóra jest nadwrażliwa na ich normalny poziom. Bez badań tego się nie dowiesz.
Pozostają jeszcze kwestie takie jak dieta (tutaj pomocna może być dieta niskowęglowodanowa), tryb życia (stan skóry jest mocno zależny od m.in. poziomu stresu).

Jeśli chodzi o pielęgnację to przede wszystkim popełniasz ogromny błąd zostawiając skórę cały dzień samą sobie i pozwalając by w końcu tłuszcz zalewał Ci oczy. Sebum trzeba regularnie usuwać: bibułkami matującymi czy nawet chusteczkami higienicznymi poprzez przykładanie ich do twarzy miejsce po miejscu (nie pocieranie). Potem ewentualnie można użyć transparentnego pudru matującego, który przedłuży mat.
Do pielęgnacji używać łagodnych produktów myjących zwłaszcza, że masz wrażliwą cerę. Nie trzeć, nie dążyć za wszelką cenę do skrzypiąco czystej skóry, to ją tylko podrażnia. Po umyciu tonizować, potem kłaść lekki krem lub nawet lżejsze od kremów produkty typu emulsje i sera, bo jeśli skora tak szybko produkuje tłuszcz, to nie ma potrzeby dokładać go kremem.
Regularnie używać maseczek np glinkowych, glinki można też dodawać do produktów myjących. Stosować napary z ziół, hydrolaty.

Nie ma niestety jednego kosmetyku, który rozwiąże Twój problem, zwłaszcza jeśli miałby on podłoże wewnętrzne.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-09-27 o 13:25
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 10:05   #3
Pozioo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

dziękuję bardzo za pomoc. mam jeszcze kilka kwestii.

jako, że w trakcie dnia nie mam za bardzo czasu siedziec z bibułkami i je przykladac.
czy moge po prostu umyc rano twarz, tak jak Pani zaleca, potem tonik, a potem ten krem, o ktorym pisalem (ziaja 25+ redukcja sebum), a w trakcie dnia znowu ją przemyc:

np. garnier czysta skora,nastepnie tonik i potem puder transparentny. to powinno wystarczyc do konca dnia.

chcialbym sprobowac jeszcze z miesiac zanim udam sie na badania.

@ pisała Pani o: "produkty typu emulsje i sera"- czy moze Pani podac po jednym przykladzie takiego produktu? jako mezczyzna jestem zielony w tych wszystkich produktach.

dziekuje za poswiecony czas.
Pozioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 11:54   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

Cytat:
Napisane przez Pozioo Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo za pomoc. mam jeszcze kilka kwestii.

jako, że w trakcie dnia nie mam za bardzo czasu siedziec z bibułkami i je przykladac.
czy moge po prostu umyc rano twarz, tak jak Pani zaleca, potem tonik, a potem ten krem, o ktorym pisalem (ziaja 25+ redukcja sebum), a w trakcie dnia znowu ją przemyc:

np. garnier czysta skora,nastepnie tonik i potem puder transparentny. to powinno wystarczyc do konca dnia.
Wyciągnięcie z kieszeni bibułki i obklepanie nią twarzy zajmuje o wiele mniej czasu niż jej mycie, tonizowanie i kremowanie. Można to zrobić wszędzie i nie potrzeba do tego nawet lusterka, o ile się nie ma makijażu, a jako facet pewnie go nie masz.

Przemywanie w ciągu dnia może być w niektórych przypadkach pomocne, ale wszystko zależne jest od tego, czym się to robi, bo łatwo zapętlić się w krągu oczyszczanie - przez to odwodnienie skóry - ta się broni - produkuje więcej sebum - częstsze oczyszczanie - jeszcze więcej sebum - po pewnym czasie dojdzie uwrażliwienie i łuszczący się naskórek.
Z tego co pisałeś w pierwszym poście, to u Ciebie łojotok się nasilił i wrażliwość skóry też, więc podejrzewam, że jesteś już na którymś z etapów tej drogi czyli coś w Twojej pielęgnacji szwankuje. Albo ten żel Garniera jest za mocny, albo krem zbyt matujący.

Ja robię często tak, że w ciągu dnia przemywam twarz, ale czymś łagodnym, a więc żele odpadają i generalnie większość produktów do cery tłustej. Lepiej się sprawdzają te do cer wrażliwych, naczynkowych, bo i zresztą skóra tłusta bardzo często staje się z czasem wrażliwa. Coś w rodzaju emulsji, kremów myjących, bardzo łagodnych pianek bez detergentów, które mają żele. Z polskiego rynku to np dermatologiczna emulsja Dr Medica ta KLIK lub ta KLIK, pianka Equilibra Argan, w ostateczności emulsja myjąca Vianek.

Cytat:
Napisane przez Pozioo Pokaż wiadomość
chcialbym sprobowac jeszcze z miesiac zanim udam sie na badania.

@ pisała Pani o: "produkty typu emulsje i sera"- czy moze Pani podac po jednym przykladzie takiego produktu? jako mezczyzna jestem zielony w tych wszystkich produktach.

dziekuje za poswiecony czas.
Chodzi o produkty z reguły zapakowane w buteleczki z pipetą albo pompką, ale z wykluczeniem tych olejowych, więc trzeba czytać opis a nierzadko i zerknąć na skład, czy nie zawiera on głównie rozmaitych "Oil". Przykłady: Avene emulsja Post Acte (marka apteczna), The Body Shop Tea Tree Night Lotion KLIK, serum Ava aloesowelub anti-age, Dermedic Normacne serum na rozszerzone pory, Vipera Acne-Prone Skin serum na noc KLIK, Farmona Amberray serum rozjaśniające.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2017-09-28 o 11:57
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 10:17   #5
Pozioo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 3
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

bardzo Pani dziękuję!
Pozioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 07:25   #6
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

A propo badań hormonalnych - w jaki sposób przebiega leczenie, gdyby się okazało, że coś jest nie tak? Antykoncepcją czy są jakieś inne sposoby?
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-04, 13:11   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
A propo badań hormonalnych - w jaki sposób przebiega leczenie, gdyby się okazało, że coś jest nie tak? Antykoncepcją czy są jakieś inne sposoby?
U kobiet z reguły standardem jest antykoncepcja, ale są poza tym też inne leki, które dobiera się w zależności od wyników badań oraz indywidualnego przypadku np Spironol, Dexamethason.
U mnie akurat antykoncepcja nie wpłynęła zbytnio na łojotok, dopiero sterydy (dexamethason). Niestety wiele z leków nie nadaje się do stosowania przez długi czas, a zaburzenia hormonalne mają to do siebie, że nie da się ich wyleczyć, a jedynie zaleczać na czas przyjmowania leków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-17, 09:46   #8
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

W jednym watku juz zostalam wysmiana, ale moj tz razem ze mna stosuje wiele kremow czy maseczek. Ostatnio widzial poprawe po jelly mask z bielendy, mial dobrze zmatowiona cere, nie swiecil sie i ogolnie czul sie bardziej swiezo. Generalnie w tej maseczce sa skladniki spelniajace rozne potrzeby, m.in matowienie, pozbywanie sie przebarwien, odswiezenia czy dodania blasku skorze.
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 12:57   #9
Irena77
Raczkowanie
 
Avatar Irena77
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 100
Dot.: bardzo tłusta cera u mężczyzny

Na przetłuszczanie się cery z własnego doświadczenia polecam mezoterapię mikroigłową. Zabieg zmienia skórę. Nie wiem jak długo to trwa. Ja mialam zabieg 3 miesiace temu i caly czas mi sie mniej przetluszcza. Niedługo ide jeszcze raz zeby podtrzymac efekt.
Irena77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-21 13:57:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.