Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-30, 14:56   #31
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Dolaczam sie rowniez do pytan o rozstepy i cellulitis a takze o likwidacje za pomoca mikrodermabrazji blizn potradzikowych na buzce oraz mocno rozszerzonych porow. Czy dac sobie jednak spokoj ze wszelkimi specyfikami antycellulitusowymi i przeciw rozstepom oraz z kremami do buzki majacymi zastepowac zabieg mikrodermabrazji (wspomniany juz Idealist Micro D)? i czy faktycznie takowe kremy maja dzialanie zblizone do tych zabiegow?
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 15:21   #32
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Spróbuję po kolei odpowiedzieć na pytania:
- nie mogę podać adresów gabinetów, niestety nie mam takiej bazy danych (to nie ja pisałam artykuł o mikrodermabrazji)
-kremu Micro D nie używałam ,nie znam go ,więc nie mogę ocenić jego skuteczności - ale pewne jest ,że żaden krem nie może być porównywany do zabiegów mikrodermabrazji
- mikrodermabrazja ,prawidłowo zastosowana daje bardzo dobre efekty ,rozstępy może nie znikną całkowicie ,ale na pewno ulegną rozjaśnieniu,zmniejszeniu i spłyceniu
-ceny zabiegów uzależnione są od miasta, gabinetu ,sprzętu na którym pracuje gabinet i wielu innych czynników,na pewno nie są to tanie zabiegi ,cena zalezy również od powierzchni zabiegu, do tego dojdzie także koszt kosmetyków ,które powinny być stosowane w czasie kuracji
-efekty kuracji zależą nie tylko od sprzętu ale również od problemów ze skórą i tego czego spodziewasz się mówiąc "dojdzie do siebie", na pewno nie będą to 1-2 zabiegi ,ale seria a na to potrzeba trochę czasu.
- co masz na myśli mówiąc "cała wierzchnia skóra" ? To jest złuszczanie naskórka i powinnaś stosować kremy odżywcze ,przeciwko rozstępom - na pewno będą wspomagały proces regeneracji naskórka, uważam że stosowanie kremów ,a przede wszystkim masaż daje dobre efekty - a w czasie kuracji i po niej działania te powinny być jeszcze bardziej wzmocnione.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 18:44   #33
systematica
Wtajemniczenie
 
Avatar systematica
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 2 186
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Pozwolę sobie dodać nieco informacji do odpowiedzi Beatki

1.
Cena zabiegów mikrodermabrazji. Pełny zabieg - taki jak opisany w artykule - na twarz kosztuje, z tego co słyszałam, od 150 do 380 zł. Są to oczywiście ceny z różnych miast i dotyczą róznych aparatów i kosmetyków do mikrodermabrazji (w Polsce są na rynku co najmniej 3 lub 4 różne systemy), ale można przyjąć że średnia cena to ok. 200 zł (w Warszawie pewnie 250 ).
Ale ostrzegam że są gabinety które za cenę 200 zł oferują TYLKO SAMO ZŁUSZCZENIE !!! bez przygotowania skóry i pielęgnacji po zabiegu - brzmi to niewiarygodnie, ale jest faktem ! Obawiam się, że samo złuszczenie może bardziej pogorszyć stan skóry, niż go poprawić. Dlatego przed wyborem gabinetu serdecznie radzę dowiedzieć się,
- jakiej firmy jest aparat,
- jakie kosmetyki sa uzywane do pielęgnacji (potem poczytac o nich w internecie albo chociażby zapytac tutaj na forum),
- czy personel ma odpowiednie przeszkolenie - a najlepiej potwierdzić to u wskazanego dystrybutora.

Mam nadzieję że ta odpowiedź wyjaśnia od razu, dlaczego nie podamy tu szerszej listy gabinetów wykonujących mikrodermabrazję. Gabinety wymienione w artykule otrzymały autoryzację firmy Cosmetics Gruop - polskiego dystrybutora systemu Reviderm i mają odpowiednio przeszkolony personel.
Jeśli znajdą się inne firmy gotowe wiarygodnie zaprezentować oferowane rozwiązania (sprzęt i program pielęgnacji) to bedzie można rozszerzyć listę placówek kosmetycznych świadczących takie usługi.

2.
Po zabiegu mikrodermabrazji w gabinecie kosmetycznym w ogóle nie trzeba "dochodzić do siebie". Twarz może być najwyżej leciutko zaczerwieniona i minimalnie obrzmiała, natomiast juz nastepnego ranka powinna wyglądać świetnie. Sama korzystam z tcyh zabiegów od roku (raz w miesiącu) i mogę to stwierdzić z całą stanowczością.
Oczywiście, preparaty do pielęgnacji trzeba dobrać do indywidualnych potrzeb skóry - jest ich spory wybór i nie ma gwarancji że za pierwszym razem trafi sie na ten najlepszy - w moim wypadku np. nie sprawdził się zabieg dotleniający z syntetyczną hemoglobiną.

Nie umiem odpowiedzieć, czy mikrodermabrazja wykonana w gabinecie kosmetycznym bedzie skuteczna w zwalczaniu blizn i rozstępów. Może wypowie sie autorka artykułu. Ja zwrócę tylko uwagę, że artykuł traktuje o mikrodermabrazji ogólnie, ale trzeba mieć świadomość że bardzo głębokie złuszczanie (jakie, przypuszczam, jest potrzebne przy zmniejszaniu blizn czy rozstępów) może być wykonywane tylko przez lekarzy - np. z tego co wiem, system Reviderm oferuje do użytku medycznego aparaty o większej mocy niż aparat stosowany przez kosmetyczki, których mogą używać tylko lekarze.

3.
Jeszcze odnośnie Micro-D (tu przy okazji przepraszam Kasię, z którą wymieniałyśmy doświadczenia droga mailową - powinnam napisać o tym do Ciebie juz kilka dni temu - niestety - brak czasu; przepraszam

A zatem - mam to cudo (kupiłam z ciekawości ) no i dwa pierwsze zastosowania to była niezła uciecha - to przyjemne rozgrzanie skóry, cera zaróżowiona i taka gładziutka, preparaty pielęgnacyjne wchłaniają się w kosmicznym tempie. ..
Po trzecim użyciu obudziłam się rano ze zrzarzałą, wiotką cerą, w miejscach gdzie skóra jest cieńsza wręcz pomarszczoną - i tu mnie dopiero tknęło !
Głównym składnikiem jest ... chlorek wapnia (przypuszczam że forma bezwodna, ponieważ to ona w kontakcie z wodą wydziela ciepło) Ale zdaje się (chemię to ja miałam juz dawno temu że przy okazji powstaje wodorotlenek wapnia czyli substancja strasznie agresywna dla warstwy lipidowej i że to ona jest odpowiedzialna za wygładzanie naskórka ... może napisałam bzdury - jeśli tak, niech mnie chemiczki poprawią, w każdym razie na razie odłożyłam to cudo i boję się nadal uzywać

pozdrowienia dla wszystkich
__________________
Komp w przebudowie ... czyli urlop od netu
systematica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-30, 20:18   #34
Agnieszka24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 47
Wyślij wiadomość przez ICQ do Agnieszka24 GG do Agnieszka24
Re: Pani Beatko, mikrodermabrazja?

Jezeli jest osoba, ktora skorzystała z tego zabiegu u dermatologa w Gorzowie Wlkp. lub Szczecinie i jest zadowolona z efektow prosze o informacje.
Agnieszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 13:35   #35
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: A propos CaCl2 w Micro D?

Na szczescie nie ma takiej mozliwosci, aby chlorek wapnia wszedl w reakcje z woda dajac wodorotlenek wapnia. W przeciwnym razie po wsypaniu soli kuchennej do zupki mialybysmy wodorotlenek sodu w garnku. Dipolowe czasteczki wody przewodnicza procesowi dysocjacji soli chlorku wapnia na aniony chlorkowe i kationy wapienne, ktore to jony sa obecne np w wodach mineralnych itd.....Nie sprawdzilam wprawdzie dokladnie skladu tego kremu, ale przeszukam i zorientuje sie co wywoluje proces egzotermicznym, cieplnym i co jest zwiazkiem zluszczajacym.
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-25, 22:24   #36
Isadora
Przyczajenie
 
Avatar Isadora
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Question Mikrodermabrazja

Serdecznie witam pani Beato , tym milej ,że też jestem ze szczecina .Mam pytanie dotyczące mikrodermabrazji.Jestem po pięciu w/w zabiegach.Mam problem z przebarwieniami po zmianach zapalnych.Ogólnie jestem zadowolona,cera jest świerza ,pory są trochę mniejsze.Ale przebarwienia nie zniknęły .Pani doktor mówi ,że ciężko jest pozbyć się przebarwień pozapalnych.Proponuje mi esy peel(chyba tak jakoś).Myślałam też o laserze, ale tego nie poleca ,ponieważ laser (tak mówi)pomaga na przebarwienia posłoneczne.Nie chcę wkładać znów pieniędzy (płace za zabieg 250) w nowy zabieg jeśli on może pomóc tak jak ten.Co pani radzi?
Isadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 09:34   #37
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 710
Dot.: Mikrodermabrazja

Przebarwien pozbyc sie jest bardzo trudno, ale jest mozliwe

Zobacz post "maga" bardzo ladnie wyjasnila czym sa przebarwienia i dlaczego
mikrodermabrazja nie pomaga od razu.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...krodermabrazja

aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-26, 10:00   #38
Isadora
Przyczajenie
 
Avatar Isadora
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski
Przebarwien pozbyc sie jest bardzo trudno, ale jest mozliwe

Zobacz post "maga" bardzo ladnie wyjasnila czym sa przebarwienia i dlaczego
mikrodermabrazja nie pomaga od razu.
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...krodermabrazja

aniolek
Dziękuję za pomoc aniołkowi-tasmańskiemu.Trochę poczytałam,wiem że na efekty muszę poczekać .Regeneracja skóry trochę trwa.Tylko nie wiem czy zabieg ,który poleca mi lekarz (esy peel) ma teraz sens.Dodam , że robiłam sobie zabiegi w doświadczonym gabinecie Laser-Studio w szczecinie.

Edytowane przez Isadora
Czas edycji: 2005-11-05 o 07:28
Isadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 12:31   #39
yuk-ka
Raczkowanie
 
Avatar yuk-ka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: w okolicy stolicy
Wiadomości: 219
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Isadora
Serdecznie witam pani Beato , tym milej ,że też jestem ze szczecina .Mam pytanie dotyczące mikrodermabrazji.Jestem po pięciu w/w zabiegach.Mam problem z przebarwieniami po zmianach zapalnych.Ogólnie jestem zadowolona,cera jest świerza ,pory są trochę mniejsze.Ale przebarwienia nie zniknęły .Pani doktor mówi ,że ciężko jest pozbyć się przebarwień pozapalnych.Proponuje mi esy peel(chyba tak jakoś).Myślałam też o laserze, ale tego nie poleca ,ponieważ laser (tak mówi)pomaga na przebarwienia posłoneczne.Nie chcę wkładać znów pieniędzy (płace za zabieg 250) w nowy zabieg jeśli on może pomóc tak jak ten.Co pani radzi?
Isadora - a może spróbuj domowej mikrodermabrazji? L'oreal ma taki zestaw Refinish, kosztuje ok. 60 - 65zł (peeling + krem). Czytałam o tym sporo i spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami. Poza tym Avon, Vichy i Oceanic też mają zestawy do mikrodermabrazji.
Ewentualnie możesz spróbować złuszczania kwasami np. glikolowym (Glybo-A) lub azelainowym (Acne-derm, Skinoren). Poczytaj na forum o kwasach.
__________________
Yuk-ka
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Bo ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy
yuk-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 12:41   #40
Isadora
Przyczajenie
 
Avatar Isadora
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez yuk-ka
Isadora - a może spróbuj domowej mikrodermabrazji? L'oreal ma taki zestaw Refinish, kosztuje ok. 60 - 65zł (peeling + krem). Czytałam o tym sporo i spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami. Poza tym Avon, Vichy i Oceanic też mają zestawy do mikrodermabrazji.
Ewentualnie możesz spróbować złuszczania kwasami np. glikolowym (Glybo-A) lub azelainowym (Acne-derm, Skinoren). Poczytaj na forum o kwasach.
Używam płatków avon,są dobre .Próbowałam też mikrodermabrazji avene w zestawie z kremem (polecam wszystkim),ale to przed zabiegami.Potrzebowałam lepszych efektów i dlatego poszłam do lekarza.Co sądzicie o esy peel?
Isadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 07:26   #41
Isadora
Przyczajenie
 
Avatar Isadora
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Dot.: Mikrodermabrazja

Isadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-06, 00:03   #42
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 710
Dot.: Mikrodermabrazja

Witam

Napisze Ci moja historie

Na poczatek wybralam sie do lekarza dermatologa (zwyklego) jego zalecania byly takie:
Uzywac na noc kremu Thiospot ktorego zadaniem jest powstrzymanie produkcji barwnika i usuniecie brazowych plamek poprzez zluszczenie.
Na dzien Bioderma z filtrem 100 i tak do zobaczenie za 3 m-c
u innego dermatologa od "peelingow"

1 miesiac - prawie zaden efekt
2 miesiac, podczas wcierania tiospotu skora coraz bardziej sie "rozpuszczala" "walkowala" nie wiem jak to nazwac, pod nia widac bylo ladna nowa buzie, niestety nierownomiernie sie "scierala" wygladalam jak dalmatynczyk.
Tiospot to kombinacja kilku kwasow.
3 miesiac, nadal skora sie "walkuje" chyba niedlugo zobacze wlasne czaszke
wygladam jak wyblakly dalmatynczyk jak ktos sie dobrze przyjrzy
skora nie jest jeszcze wysuszona.

Po 3 m-c udalam sie ponownie do lekaza, ale juz tego od peelingow.
Dostalam dodatkowo krem Effaclar K na "po poludniu" , na noc nadal Thiospot a na dzien Avene Cold - bardzo, bardzo tlusty + Avene z filtrem 40
i do zobaczenia za 2 tygodnie na "yeelow peeling" (peeling bedzie polegal na nakladaniu co 30 minut jakis maseczek przez 4 h - jak to przezyje to napisze jak bylo) taki wybral lekarz.

Ogolnie obecnie mam bardzo wysuszona skore, po polaczeniu Thiospot-u i Effaclar K, Avene sobie radzi - za to ja wygladam jak bardzo, bardzo wyblakly przetluszczony dalmatynczyk

A tak calkiem naprawde, to po 3 mc i 1 tydzien juz jest efekt super
Pamietam ze jak poszlam do lekarza 3 mc temu i poprosilam o peeling to uslyszalam "nie ma mowy" najpierw kremy inaczej nic z tego nie bedzie.
Effaclar K mam nakladac jak juz bedzie "ciemno" i nie moge na niego uzywac innego kremu.
... i mial racje

pozdrawiam
aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 22:02   #43
Isadora
Przyczajenie
 
Avatar Isadora
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 18
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez aniolek-tasmanski
Witam

Napisze Ci moja historie

Na poczatek wybralam sie do lekarza dermatologa (zwyklego) jego zalecania byly takie:
Uzywac na noc kremu Thiospot ktorego zadaniem jest powstrzymanie produkcji barwnika i usuniecie brazowych plamek poprzez zluszczenie.
Na dzien Bioderma z filtrem 100 i tak do zobaczenie za 3 m-c
u innego dermatologa od "peelingow"

1 miesiac - prawie zaden efekt
2 miesiac, podczas wcierania tiospotu skora coraz bardziej sie "rozpuszczala" "walkowala" nie wiem jak to nazwac, pod nia widac bylo ladna nowa buzie, niestety nierownomiernie sie "scierala" wygladalam jak dalmatynczyk.
Tiospot to kombinacja kilku kwasow.
3 miesiac, nadal skora sie "walkuje" chyba niedlugo zobacze wlasne czaszke
wygladam jak wyblakly dalmatynczyk jak ktos sie dobrze przyjrzy
skora nie jest jeszcze wysuszona.

Po 3 m-c udalam sie ponownie do lekaza, ale juz tego od peelingow.
Dostalam dodatkowo krem Effaclar K na "po poludniu" , na noc nadal Thiospot a na dzien Avene Cold - bardzo, bardzo tlusty + Avene z filtrem 40
i do zobaczenia za 2 tygodnie na "yeelow peeling" (peeling bedzie polegal na nakladaniu co 30 minut jakis maseczek przez 4 h - jak to przezyje to napisze jak bylo) taki wybral lekarz.

Ogolnie obecnie mam bardzo wysuszona skore, po polaczeniu Thiospot-u i Effaclar K, Avene sobie radzi - za to ja wygladam jak bardzo, bardzo wyblakly przetluszczony dalmatynczyk

A tak calkiem naprawde, to po 3 mc i 1 tydzien juz jest efekt super
Pamietam ze jak poszlam do lekarza 3 mc temu i poprosilam o peeling to uslyszalam "nie ma mowy" najpierw kremy inaczej nic z tego nie bedzie.
Effaclar K mam nakladac jak juz bedzie "ciemno" i nie moge na niego uzywac innego kremu.
... i mial racje

pozdrawiam
aniolek
droga przez mękę mnie czeka .Dziękuję aniołku
Isadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 09:41   #44
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 710
Dot.: Mikrodermabrazja

Cytat:
Napisane przez Isadora
droga przez mękę mnie czeka .Dziękuję aniołku
Isadora nie martw sie, po tej mece odkryjesz nowa buzie
i co ciekawe, mimo kremow z filtrami i kremu wybielajaco-zluszczajacego , wcale nie bedziesz "biala" wrecz przeciwnie (to chyba zasluga tabletek beta-carotenu

Pamietaj aby przez caly czas uzywac Kremu z filtrem na dzien - to bardzo wazne nawet jesli dlugo jestes przy komputerze, jestes w pomieszczeniu gdzie jest oswietlenie jarzeniowe, zima )

ps. Bioderma ma krem z filtrem 100 tonujacy, ktory chroni i swietnie maskuje wszystko, wyglada jak puder



pozdrawiam
aniolek
aniolek-tasmanski jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 13:35   #45
Anuuulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Mikrodermabrazja u lekarza lub kosmetyczki /wątek zbiorczy/

Czy wiecie gdzie można wykonać ten zabieg w Lublinie, znacie jakis gabinet kosmetyczny godny polecenia? Nie jestem z Lublina, wiec będę wdzięczna za każdą informacje
__________________
Anuuulka
Anuuulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 13:42   #46
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Mikrodermabrazja w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Anuuulka
Czy wiecie gdzie można wykonać ten zabieg w Lublinie, znacie jakis gabinet kosmetyczny godny polecenia? Nie jestem z Lublina, wiec będę wdzięczna za każdą informacje
Hej. Oto namiary na pani dermatolog z Lublina. Pani doktor cieszy się bardzo dobrą opinia, także wsrod lubelskich wizażanek.
Zaznaczam, że aama JESZCZE u niej nie byłam, ale też mysle o mikrodermabrazji. Wiec jedyne co Ci zostaje to zadzwonić i wypytac sie o szczegoly.

Gabinet Dermatologiczny
Medycyna Estetyczna

Lilianna Szlendak Leszczuk
Lublin ul. Lwowska 6
743-30-35
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 14:02   #47
Anuuulka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 17
Dot.: Mikrodermabrazja w Lublinie

Bardzo Ci dziękije za informacje
__________________
Anuuulka
Anuuulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-22, 18:51   #48
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Mikrodermabrazja w Lublinie

Ja byłam wczoraj na zabiegu w NZOZ Med Laser na Młyńskiej 14 A. Minęła dopiero doba, więc o efektach trudno cokolwiek powiedzieć, ale co jest warte zaznaczenia, skóra nie jest aż tak czerwona jak myślałam (po wcześniejszym zasięgnięciu informacji ), że będzie no i cena - 100 zł - czytałam, że w innych miastach jest drożej.
Natomiast niewiem czy to miejsce polecić - to chyba dopiero po kilku zabiegach
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 10:29   #49
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

Mam 22 lata i bardzo przesuszoną naczynkowa i wrażliwą skórę. Jest bardzo wiotka i mimo wieku bardzo skłonna do zmarszczek. Jest też troche chropowata (nie wiem czy nie przesuszona i lekko miejscami łuszczaca-choc staram sie ja dobrze nawilżać...)

1.)czy myslicie że moge sobie zrobić w domu mikro?(mam na mysli taki zestawik eveline lub bielendy na przykład)
czy może raczej "wypali" mi skórę i poleciłybyście mi coś innego?
Taki zwykły peeling mało daje i nie wygładza (z enzymatycznego zrezgygnowałam,bo żadnych efektów po nim nie widziałam).

2.)I przy okazji-co poleciłybyście na bardzo wysuszoną skórę?
mam problem bo nawet hipernawilżające kremy są dla mnie "za suche" i jak zrobie sobie makijaż to strasznie podkreśla suche partie skóry...(nawet jak kłade te tłustsze to nie jest idealnie.Teraz uzywam pod makijaz kremów raczej tłustych-"oliwkowy lekka formuła" ziaji,bambino,bo te nawilżające nie dają rady). Stosuje tez maseczki nawilżające ,a i tak moja skóra wygląda biednie...

Mam nadzieję że cos doradzicie kochane
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 12:22   #50
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

Uups, nie radziłabym eksperymentować na twojej skorze z mikrodermabrazją. Poczytaj na stronie producenta: do naczynkowej, suchej cery nie stosować! Jeśli masz wiotką skorę, to raczej mocno odżyw ją i zastosuj coś, co poprawi jej sprężystość. Jedz witaminę E, może coś z typowych zestawow na skorę i włosy jak Humavit czy Skrzypovita.
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 08:20   #51
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

dziękuję kochana siss za odpowiedź.

Weszłam na allegro i faktycznie to zabieg nie dla mnie.

Kuracje ze skrzypowity własnie skończyłam,ale moja mama tez ma taka kiepską cerę ,więc to chyba takie placebo dla mnie....

zrobiłam sobie maseczke z glinki i buzia jest troszke gładsza.... i teraz ja namiętnie maseczkuję odżywczo -nawilżającymi paćkami....

A może ktos mi poleci jakis fajny peeling do buźki????

i jeszcze jedno pytanie:
czy peeling dwustopniowy avonu byłby też dla mnie za silny???
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 09:04   #52
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

Zdecydowanie, przy skórze naczynkowej powinnaś uważać ni tylko z mikro ale nawet ze zwykłymi peelingami mechanicznymi - one raczej nie są dla Ciebie. Zainteresuj się peelingami enzymatycznymi, mają je w swojej ofercie np. AA - działąją łągodnie, a jednak odświeżają i rozjaśniają skórę. Jednak powinnaś zaiwestować w dobrą pielęgnację codzienną - dziewczyny chwalą kosmetyki z serii Rosaliac z LRP oraz krem Diroseal od Avene

CO do peelingu z Avonu - ja byłam z niego zadowolona, ale moja skóra jest trochę nosorożcowata i nawet retinoidy plus dwa rodzaje kwasów znosi świetnie!
Peeling avonu zawiera 10% kwasu glikolowego, więc dla Ciebie to może byc za duzo.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 09:57   #53
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Red face Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

Cytat:
Zdecydowanie, przy skórze naczynkowej powinnaś uważać ni tylko z mikro ale nawet ze zwykłymi peelingami mechanicznymi - one raczej nie są dla Ciebie. Zainteresuj się peelingami enzymatycznymi, mają je w swojej ofercie np. AA - działąją łągodnie, a jednak odświeżają i rozjaśniają skórę. Jednak powinnaś zaiwestować w dobrą pielęgnację codzienną - dziewczyny chwalą kosmetyki z serii Rosaliac z LRP oraz krem Diroseal od Avene
jesli chodzi o peelingi enzymatyczne,to mam wrażenie że one zmoja skóra nic nie robią (ostatnio miałam z ziaji z serii cala hlc).
Uzywam delikatnych ziarnistych(własciwie teraz mam z takimi maleńkimi kapsuleczkami-bardzo maleńkimi) i nie trę mocno,tylko bardzo delikatnie.
Może znasz coś także delikatnego co mogłabys polecić?

Jesli chodzi o kremy naczynkowe to przymierzałam sie własnie do avene ,ale te kremy sa dla ,mnie zdecydowanie za "suche" (miałam próbki). Ja potrzebuje cos ciezszego,bo inaczej za chwilę po wchłonięciu wszystkie suche partie skóry są podkreslone,a o zrobieniu makijazu na takim leciutkim kremiku to w ogóle nie ma mowy. Taka moja cera jest głupia.
Ale odkryłam z farmony nową(?) serie dla naczynkowców Dermacos i jest tam półtłusty kremik i chyba sobie wypróbuję.Bo własnie przez ta suchość zaniedbałam ostatnio pielegnajce naczynek...

Cytat:
CO do peelingu z Avonu - ja byłam z niego zadowolona, ale moja skóra jest trochę nosorożcowata i nawet retinoidy plus dwa rodzaje kwasów znosi świetnie!
Peeling avonu zawiera 10% kwasu glikolowego, więc dla Ciebie to może byc za duzo.
oj to w takim rzie masz rację że moja skóra mogłaby tego nie znieść...

Bardzo dziekuję za rady
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:18   #54
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

No jeśli pasują ci peelingi drobnoziarnisty, to ja osobście zachwycam się dwoma: 1) delikatny peeling z avene [boski]; 2) peeling brzoskwiniowy z avonu, z serii naturals - jak nie przepadam za ich kosmetykami, to ten peeling jest w miare delikatny, chociaż ziarenka do najdrobniejszych nie należą, ale lubie go za gęstą, kremową konsystencję.
Co do kremów na naczynka - Diroseal jest gęsty, kremowy, z tego co widzę po skłądzi ebędzie mocno nawilżał i może nawet trochę natłuszczał, bo ma w skłądzie trójglicerydy. Dodatkowo zawiera 0.05% retinaldehydu, który przy dłuższym stosowaniu pogrubia skórę i uszczelnia naczynka. Aha, Diroseal tylko na noc! A na dzien filtry [przy retinaldehydzie] - naprawdę uspokajają naczynkową skórę, chronią przed podrażnieniami. Polecam zwłaszcza filtry Avene i Bidermy, bo nie zawierają alkoholu w składzie!!!
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 11:48   #55
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

Cytat:
No jeśli pasują ci peelingi drobnoziarnisty, to ja osobście zachwycam się dwoma: 1) delikatny peeling z avene [boski]; 2) peeling brzoskwiniowy z avonu, z serii naturals - jak nie przepadam za ich kosmetykami, to ten peeling jest w miare delikatny, chociaż ziarenka do najdrobniejszych nie należą, ale lubie go za gęstą, kremową konsystencję.
Co do kremów na naczynka - Diroseal jest gęsty, kremowy, z tego co widzę po skłądzi ebędzie mocno nawilżał i może nawet trochę natłuszczał, bo ma w skłądzie trójglicerydy. Dodatkowo zawiera 0.05% retinaldehydu, który przy dłuższym stosowaniu pogrubia skórę i uszczelnia naczynka. Aha, Diroseal tylko na noc! A na dzien filtry [przy retinaldehydzie] - naprawdę uspokajają naczynkową skórę, chronią przed podrażnieniami. Polecam zwłaszcza filtry Avene i Bidermy, bo nie zawierają alkoholu w składzie!!!



bardzo dziekuję za dobre rady
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 09:14   #56
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ..:::mikrodermabrazja-czy dla mnie???:::...

Cytat:
Napisane przez evitka21


bardzo dziekuję za dobre rady
Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-30, 13:25   #57
magi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 16
GG do magi01
Mikrodermabrazja /wątek zbiorczy/

witam moje drogie panie.
chcialabym udac sie do gabinetu kosmetycznego, w celu mikrodermabrazji. jednak z tego co sie orientuje zabieg ten stosuje sie od niedawna, niewiem czy w 100% moge mu zaufac. w zwiazku z tym moja prosba: jesli ktoras z was miala problemy z twarza i skorzystala z tego zabiegu, to prosze o wpisywanie sie, napiszcie jakie sa wasze doswiadczenia po tym zabiegu, czy jestescie zadowolone, czy polecilybyscie go.
z gory dziekuje za wpisy
pozdrawiam
magi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 10:02   #58
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Smile Dot.: mikrodermabrazja - doswiadczenia

Mikrodembrazja czyli złuszczanie korundem lekko rozjaśnia przebarwienia potrądzikowe i napewno nie usunie ich w całości. Zabieg jest drogi gdyż kosztuje 150zł za jedną wizytę. Aby było widać efekty zabiegu trzeba wykonać przynajmniej z 5 takich zabiegów.Właśnie jestem po całej serii zabiegów miałam ich 7 i szczerze mówiąc to widze poprawę na swojej buzi, ale nie taką jakiej oczekiwałam. Porównując wydane pieniążki i końcowy efekt to jestem nieusatysfakcjonowana. Podzielcie się swoimi doświadczeniami po zabiegu.
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 11:50   #59
magi01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: CK
Wiadomości: 16
GG do magi01
Dot.: mikrodermabrazja - doswiadczenia

dzieki za informacje. mam jeszcze pytanko czy moze orientujesz sie czy ten zabieg mozna wykonywac na kazdego rodzaju cerze?
i co do twoich zabiegow to czy mialas duze problemy z cera, a efekt byl sredni, czy problemy nie byly duze?
)
magi01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 14:59   #60
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: Mikrodermabrazja w Lublinie

Cytat:
Napisane przez L_V
Hej. Oto namiary na pani dermatolog z Lublina. Pani doktor cieszy się bardzo dobrą opinia, także wsrod lubelskich wizażanek.
Zaznaczam, że aama JESZCZE u niej nie byłam, ale też mysle o mikrodermabrazji. Wiec jedyne co Ci zostaje to zadzwonić i wypytac sie o szczegoly.

Gabinet Dermatologiczny
Medycyna Estetyczna

Lilianna Szlendak Leszczuk
Lublin ul. Lwowska 6
743-30-35
Pani Lilianna nie uznaje mikrodermabrazji. mówi,ze ludzie sie niestety nabierają, a lekarze zbijaja na tym kase może lepiej zastanowic sie nad czyms innym? jesli dzownilas do pani doktor jzu wiesz, że robi masę innych, skuteczniejszych zabiegówpozdrawiam
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-19 09:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:20.