Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-03, 03:54   #1
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364

Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych


Cześć

Stwierdziłam, że najwyższa pora zacząć używać jakichś kosmetyków pielęgnacyjnych, ale jestem niestety totalnie zielona w temacie. Nigdy niczym się nie smarowałam, na co dzień się nawet nie maluję, nie używam żadnych korektorów, masek, pudrów, podkładów, niczego. Cerę mam i zawsze miałam idealną, ale że minęło mi ćwierćwiecze to stwierdziłam, że może pora zacząć używać jakichś kremów (?) czy maseczek (?) żeby opóźnić ewentualne powstawanie zmarszczek w przyszłości.
Doradzi ktoś totalnemu laikowi? Jakich kosmetyków warto używać w wieku 25+ na co dzień? Budżet nie gra roli.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 10:12   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Cześć

Stwierdziłam, że najwyższa pora zacząć używać jakichś kosmetyków pielęgnacyjnych, ale jestem niestety totalnie zielona w temacie. Nigdy niczym się nie smarowałam, na co dzień się nawet nie maluję, nie używam żadnych korektorów, masek, pudrów, podkładów, niczego. Cerę mam i zawsze miałam idealną, ale że minęło mi ćwierćwiecze to stwierdziłam, że może pora zacząć używać jakichś kremów (?) czy maseczek (?) żeby opóźnić ewentualne powstawanie zmarszczek w przyszłości.
Doradzi ktoś totalnemu laikowi? Jakich kosmetyków warto używać w wieku 25+ na co dzień? Budżet nie gra roli.
Jak masz cerę, suchą, normalną, mieszaną, tłustą? Czego używałaś do tej pory, czym myjesz twarz?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 12:03   #3
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jak masz cerę, suchą, normalną, mieszaną, tłustą? Czego używałaś do tej pory, czym myjesz twarz?
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc... Można ten typ cery sprawdzić w jakiś sposób?
Twarz przemywam losowymi tonikami ze sklepu, nie wczytuję się za bardzo w ich skład ani przeznaczenie.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 14:35   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc... Można ten typ cery sprawdzić w jakiś sposób?
Twarz przemywam losowymi tonikami ze sklepu, nie wczytuję się za bardzo w ich skład ani przeznaczenie.
Skoro do tej pory nie wiesz, jaką masz cerę, to najprawdopodobniej jesteś szczęśliwą posiadaczką cery normalnej, w innym przypadku byś już dawno zauważyła, że masz jakiś problem.
Tutaj dokładnie o typach i rodzajach cery KLIK.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 04:05   #5
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro do tej pory nie wiesz, jaką masz cerę, to najprawdopodobniej jesteś szczęśliwą posiadaczką cery normalnej, w innym przypadku byś już dawno zauważyła, że masz jakiś problem.
Tutaj dokładnie o typach i rodzajach cery KLIK.
Po przeczytaniu tego bardziej bym się skłaniała w stronę mieszanej, aż tak idealnej cery jednak nie mam Zwłaszcza w zimie skóra łuszczy mi się w okolicach policzków, a czasem i jakieś wypryski się pojawią (głównie na czole i brodzie).
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 09:53   #6
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Po przeczytaniu tego bardziej bym się skłaniała w stronę mieszanej, aż tak idealnej cery jednak nie mam Zwłaszcza w zimie skóra łuszczy mi się w okolicach policzków, a czasem i jakieś wypryski się pojawią (głównie na czole i brodzie).
Możesz iść w stronę kosmetyków do cery wrażliwej, odwodnionej, normalnej bądź mieszanej. Coś łagodnego do mycia, ale nie tonik, raczej jakaś pianka czy delikatny żel.

Tonik nie jest obowiązkowy, ale można używać, albo w zamian za tonik jakiś hydrolat roślinny np lawendowy, lipowy lub woda termalna np Uriage.

Skoro do tej pory nie używałaś kremów, to po prostu spróbuj jakiegoś, wtedy będziesz mieć punkt odniesienia. Zimą może być cięższy, latem lżejszy, ewentualnie latem filtr, jeśli uznasz, że ważna jest dla Ciebie profilaktyka anti-age.

Nie przesadzać z nawilżaniem, bo nawilżacze głęboko wnikające takie jak np gliceryna, propylene glycol, pantenol wyciągają wilgoć z głębszych warstw skóry do naskórka, co w niektórych sytuacjach będzie skórę odwadniać. Przy lekkim wysuszeniu mogą się lepiej sprawdzić nawilżacze, które nie wnikają, lecz pozostają na powierzchni naskórka i tworzą na nim pewien film ochronny jak np kolagen, aloes, sorbitol, hyaluronic acid. Wszystkie wymienione rozpoznasz bez większego trudu w składzie INCI.

Na wypryski do stosowania punktowego np Effaclar A.I. La Roche Posay, olejek herbaciany, plasterki COSRX, Lierac koncentrat dwufazowy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-07, 11:10   #7
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Dzięki za rady Poszukam w takim razie jakichś kremów na dzień i na noc i zobaczę jak moja skóra na nie reaguje. Wypryski mnie aż tak nie martwią, nie są specjalnie widoczne nigdy i ostatecznie i tak same znikają. Bardziej mi zależy na tym, żeby się nie pomarszczyć cała tuż po 30stce Wszyscy zawsze radzą "dbać o skórę" żeby uniknąć wczesnych zmarszczek, ale nigdy nie wiedziałam co to dokładnie oznacza. Faktycznie zacznę po prostu od lekkich kremów, dzięki jeszcze raz
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-07, 16:13   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Pomoc dla laika w doborze kosmetyków pielęgnacyjnych

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Dzięki za rady Poszukam w takim razie jakichś kremów na dzień i na noc i zobaczę jak moja skóra na nie reaguje. Wypryski mnie aż tak nie martwią, nie są specjalnie widoczne nigdy i ostatecznie i tak same znikają. Bardziej mi zależy na tym, żeby się nie pomarszczyć cała tuż po 30stce Wszyscy zawsze radzą "dbać o skórę" żeby uniknąć wczesnych zmarszczek, ale nigdy nie wiedziałam co to dokładnie oznacza. Faktycznie zacznę po prostu od lekkich kremów, dzięki jeszcze raz
Jeśli chodzi o anti-age to podstawy to unikanie opalania się i stosowanie filtrów, stosowanie antyoksydantów (wit C, wyciągi roślinne np z zielonej herbaty, winogron, koenzym Q10, kwasy liponowy, ferulowy, Galactomyces Ferment Filtrate), składniki takie jak fitohormony, czynniki wzrostu i peptydy. Nie muszą być w formie kremów, mogą to być też sera, esencje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-07 17:13:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.