Kochane proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-18, 17:53   #1
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7

Kochane proszę o pomoc


Hej dziewczyny jestem tutaj nowa zwracam sie do was o pomoc od jakiegos czasu nie moge sobie poradzic z moja cera to co sie dzieje z moim czolem przechodzi ludzkie pojecie nie wiem co to moze byc i od czego sie to dzieje na tradzik mlodzienczy to juz chyba za pozno... wiem ze jest was tu sporo i po innych forach widze ze tworzycie fajna paczke jesli ktoras z was byla by chetna mi cos poradzic to bede bardzo wdzieczna. Do uslyszenia, buziaki ps. zalaczam zdjecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 37302619_1057144894463517_6375733123887398912_n.jpg (50,8 KB, 17 załadowań)
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 18:39   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Kochane proszę o pomoc

Zmieniłaś ostatnio pielęgnację, używałaś nowego kosmetyku albo bazy, podkładu czy pudru? Wygląda jakby coś cię zwyczajnie zapchało.
Koniecznie umyj pędzle i gąbki do makijażu.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 19:25   #3
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kochane proszę o pomoc

Gabeczki juz sie mocza zaczne od tego, jak teraz o to zadbac zeby to paskudztwo zeszlo, pije calcium moze cos pomoze Z pielegnacji jedynie zaczelam myc twarz plynem do higieny intymnej Bialy Jelen kolezanka mi tak polecila nie ukrywam ze bylo mi to na reke poniewaz zmycie makijazu zajmowalo mi chwile ale moze tym sobie narobilam takiej biedy
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 19:53   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Kochane proszę o pomoc

Też słyszałam porady żeby używać płynu do higieny intymnej do mycia twarzy, ale raczej w kontekście jako zamiennik żelu, a nie całego demakijażu. Niedokładne oczyszczenie skóry jak najbardziej może być przyczyną takiego wysypu.
Przede wszystkim nie ruszaj, nie podrażniaj tego tylko daj skórze spokojnie się zagoić.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 20:01   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kochane proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez aisa1992 Pokaż wiadomość
Gabeczki juz sie mocza zaczne od tego, jak teraz o to zadbac zeby to paskudztwo zeszlo, pije calcium moze cos pomoze Z pielegnacji jedynie zaczelam myc twarz plynem do higieny intymnej Bialy Jelen kolezanka mi tak polecila nie ukrywam ze bylo mi to na reke poniewaz zmycie makijazu zajmowalo mi chwile ale moze tym sobie narobilam takiej biedy
Wapno może pomóc na wysypkę alergiczną, a to na nią nie wygląda.
Żel do mycia jest jak nazwa wskazuje ... do mycia, a nie do demakijażu. Kup coś do demakijażu, a dopiero potem myj twarz żelem/pianką. W ten sposób masz pewność, że nic nie zalega na skórze.
Na ten wysyp stosowałabym coś punktowo (eteryczny olejek tea tree, benzacne, maść ichtiolową, plasterki COSRX - to tylko przykłady kilku z wielu punktowych preparatów; dla mnie najskuteczniejsze z nich są plasterki COSRX).

Na przyszłość może tonik albo serum kwasowe - coś z lżejszego kalibru typu Bielenda Super Power Mezo Serum, tonik Norel z kwasem migdałowym. I przyłożenie się do oczyszczania skóry, znalezienie pasującego peelingu.

Mogą być też inne, pozakosmetyczne przyczyny, np jakieś zawichrowanie hormonalne, ale tego ani tutaj Ci ani żaden lekarz (bez czaso- i kasochłonnych badań) Ci nie powie). Skóra to w końcu skomplikowany organ.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-07-18 o 20:02
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 20:11   #6
aisa1992
Przyczajenie
 
Avatar aisa1992
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kochane proszę o pomoc

Dziekuje na pewno dostosuje sie do Twoich rad kompletnie nie moge znalezc odpowiedniej pielegnacji dla mojej cery Mam tarczyce i hashimoto od jakiegos czasu na lekach wierze ze to ma tez duzy wplyw ale dopiero teraz zaczela tak szalec moja cera i jestem strasznie zalamana poniewaz nigdy nawet w trakcie dojrzewania nie mialam problemow z wypryskami ani czyms takim
aisa1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-18 21:11:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.