Pielęgnacja po odstawieniu tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-15, 17:36   #1
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110

Pielęgnacja po odstawieniu tabletek anty


Dziewczyny, do tej pory brałam tabletki antykoncepcjyjne, ale takie, które polecane były również u osób z trądzikiem (bonadea). Cera super, śliczna, gładka. Teraz przymierzam się do implantu, bo mieszkam za granicą, i zwyczajnie 10 lat brania tabsow mnie znudziło.
Raz odstawiłam tabsy (3 lata temu) i moja skóra przechodziła masakrę - ogromne przetłuszczanie, zmiany ropne zwłaszcza na żuchwie, na policzkach podskórne krostki, których nie dało się wycisnąć, ani niczym zlikwidować (izotek pomógł), wielkie, bolesne, podskórne "gule", natomiast brak takich typowych pryszczy (a jeśli już, to w niewielkiej ilości) na twarzy.
Zapycha mnie każdy krem z gliceryną.
Mam - mydło alepp 30%, czarne mydło dudu osun, serum z niacynamidem the Ordinary, krwawy peeling the Ordinary. Jako nawilżenie - kwas hialuronowy +olej z pestek malin, krem ze sluzem ślimaka cosrx (bez gliceryny). Co mogę stosowac jeszcze?
Dodam, że za 4 miesiące biore ślub, może lepiej nie rezygnować z tabsow do tego czasu?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-17, 17:27   #2
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Pielęgnacja po odstawieniu tabletek anty

To nie jest kwestia tylko pielęgnacji. Trądzik hormonalny będzie się dział i tyle. Mnie po odstawieniu (ponad rok różnych prób, kwasów, retinolu) pomogło tylko leczenie tretinoiną. Tak że bez derma się pewnie nie obędzie.

No i oczywiście to kwestia indywidualna
Nie każdy po odstawieniu musi przechodzić przez trądzik hormonalny. Ale jak już wcześniej tak miałaś, no to ten... nie musi być różowo.
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-24, 19:52   #3
Nathicana
Raczkowanie
 
Avatar Nathicana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 231
Dot.: Pielęgnacja po odstawieniu tabletek anty

..
__________________

I wanna do bad things with you. Okay

Edytowane przez Nathicana
Czas edycji: 2020-01-25 o 10:27
Nathicana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-26, 18:28   #4
kjd3
only smart shopping
 
Avatar kjd3
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 6 829
Dot.: Pielęgnacja po odstawieniu tabletek anty

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, do tej pory brałam tabletki antykoncepcjyjne, ale takie, które polecane były również u osób z trądzikiem (bonadea). Cera super, śliczna, gładka. Teraz przymierzam się do implantu, bo mieszkam za granicą, i zwyczajnie 10 lat brania tabsow mnie znudziło.
Raz odstawiłam tabsy (3 lata temu) i moja skóra przechodziła masakrę - ogromne przetłuszczanie, zmiany ropne zwłaszcza na żuchwie, na policzkach podskórne krostki, których nie dało się wycisnąć, ani niczym zlikwidować (izotek pomógł), wielkie, bolesne, podskórne "gule", natomiast brak takich typowych pryszczy (a jeśli już, to w niewielkiej ilości) na twarzy.
Zapycha mnie każdy krem z gliceryną.
Mam - mydło alepp 30%, czarne mydło dudu osun, serum z niacynamidem the Ordinary, krwawy peeling the Ordinary. Jako nawilżenie - kwas hialuronowy +olej z pestek malin, krem ze sluzem ślimaka cosrx (bez gliceryny). Co mogę stosowac jeszcze?
Dodam, że za 4 miesiące biore ślub, może lepiej nie rezygnować z tabsow do tego czasu?


Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
Myślę, że to nie jest dobry moment na rezygnację z antykoncepcji. Zmienia się gospodarka hormonalna i efekty pojawiają się często na twarzy .

Miałam podobny problem po odstawieniu i wróciłam do tabsów. Kiedy ostatecznie z nich rezygnowałam po 40-tce co prawda nie miałam już wykwitów trądzikowych, ale cera z normalnej stała się mieszana i zaczęła się masowo pokrywać zaskórnikami .


Tak naprawdę na trądzik działają tylko hormony, antybiotyki i kuracje dermatologiczne.
__________________

kjd3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-26 19:28:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:34.