Mikrodermabrazja - czy są efekty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 09:48   #1
VanilQ
Rozeznanie
 
Avatar VanilQ
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 983

Mikrodermabrazja - czy są efekty?


Mam pytanie czy któraś z Was robiła może dermabrazję, czy to rzeczywiście pomaga. Ja byłam na jednym zabiegu, ponieważ chcę aby blizny po trądzikowe się spłyciły i wygładziły. Wiem, że trzeba zrobić tego całą serię, aby zobaczyć rezultaty, ale czy to naprawdę działa? Byłam na mikrodermabrazji korundowej, teraz chcę iść na diamentową, tylko zastanawiam się czy warto jest wydawać pieniądze. Bo po pierwszym zabiegu efekt był znikomy, jedyne co to miałam miękką skórę na twarzy a po kilku dniach wróciła do poprzedniego stanu, innych rezultatów nie widziałam... Może są tutaj kobietki, które miały całą serię zabiegów i mogą powiedzieć coś na ten temat?
__________________
KLIKNIJ I POMÓŻ
http://www.poomoc.pl/
VanilQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 10:17   #2
kasia_444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Warto zainwestować w mikrodermabrazję tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość. Zalecana jest seria zabiegów tylko trzeba się śpieszyć przed słońcem.
kasia_444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 12:23   #3
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Oczywiście że są efekty, tylko oprócz spieszenia się przed słońcem, radzę się trzymać tego aby robić mikro co 10 dni (jak masz mega grubą skórę co 7 dni, ale to też zależy z jaką mocną ktoś ją zrobi), wtedy jest najlepszy efekt. Jeśli przerwa między zabiegami będzie miesiąc to nawet przy serii nie będziesz do końca zadowolona z efektów. A najlepiej połącz mikro z kwasami.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 13:14   #4
ec91
Raczkowanie
 
Avatar ec91
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Ruda śląska
Wiadomości: 36
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

słyszałam i czytałam gdzieś dokładnie tak, jak napisała moja poprzedniczka.
__________________
ec91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 15:04   #5
zuzanuss
Rozeznanie
 
Avatar zuzanuss
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 610
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Oczywiście że są efekty, tylko oprócz spieszenia się przed słońcem, radzę się trzymać tego aby robić mikro co 10 dni (jak masz mega grubą skórę co 7 dni, ale to też zależy z jaką mocną ktoś ją zrobi), wtedy jest najlepszy efekt. Jeśli przerwa między zabiegami będzie miesiąc to nawet przy serii nie będziesz do końca zadowolona z efektów. A najlepiej połącz mikro z kwasami.

Lowczyni, piszesz tutaj o kwasach i dlatego mam pytaanie, jak do tej pory zrobilam sobie 1 mikro i zapisalam sie na kolejny zabieg,ale sie zastanawiam czy moge sobie kupic wlasnie krem z kwasami effaclar k albo duo i uzywac, widomo,ze nie na drugi dzien po mikro ale pomiedzy?czy to nie przyniesie zlych efektów?
__________________
Walczę o siebie! Chcę w końcu pokochać SIEBIE!
01.02.2014r.
posladki: 2
siłownia
zuzanuss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 20:28   #6
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

zuzanuss nikt z moich klientek nie stosowała tych kremów o których piszesz, i dlatego też ciężko mi powiedzieć jakie dają efekty z połączeniem z mikro. Ale tak sobie poprzeglądałam ich skład mimo że mają kwasy to ich ph jest bardzo wysokie a przez to baaardzo delikatne. Rozumiem że walczysz z zaskórnikami?Ja bym spokojnie się zmarowała tym kremem. Ale daj odpocząć cerze tak chociaż z 2 dni po mikro, no chyba że jest ona robiona bardzo delikatnie.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 21:00   #7
apewu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 1 961
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Mikrodermabrazja diamentowa jest super. Od listopada miałam serię 7 zabiegów co 2 tygodnie. Buzia troszkę jaśniejsza, gładsza, pory zamknięte, czyste, nawet przed @ nie robiły mi się niespodzianki. Noc przed i po mikro nakładłam olejek z kapsułki Allergal(48szt. ok.10zł- w sklepach zielarskich i na all). Ogólnie w tym czasie co drugą noc używałam też krem Effaklar K, a na dzień wysoki filtr.
Na pewno na jesień znów pójdę na serię mikro.
apewu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 09:58   #8
ilonkaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Hej. Zuzanuss ja miałam już kilka zabiegów mikro i używałam w tym czasie effaclar k. Nie miałam przy tym żadnych ubocznych skutków Ale trzeba pamiętać, że to kwestia indywidualna, każda skóra reaguje inaczej. Tak jak napisała Lowczyni warto poczekać ze dwa dni
ilonkaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 11:41   #9
Oriana17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

U mnie w szkole fryzjerskiej jest tez kierunek kosmetyczny i jako uczennice szkoły możemy za damo chodzić na te różne zabiegi.Moja koleżanka miała głębokie blizny po trądziku i zaczęła chodzić na mikrodembrazje kwasami i widać efekty,ale ona w zeszłym roku już stosowała te zabiegi i to nie od razu było te efekty widać tylko stopniowo powoli było lepiej.Moim zdaniem warto w to inwestowoać.
Oriana17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 16:30   #10
jenascia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 44
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

witam
ja miałam trądzik i w większości już zeszedł mi teraz mam czerwone blizny i chcę się nich pozbyć ale niekiedy co kilka dni wychodzą mi jeszcze jakieś pojedyczne pryszcze i to właśnie moje pytanie do was czy mogę wykonać już mikrodermabrazję czy nie ???
jenascia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 22:44   #11
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

witam,jestem po dwoch zabiegach mikrodermabrazji diamentowej,czekają mnie jeszcze conajmniej 3,4. mam w związku z tym pytania:
1.
czy moge stosowac pomiedzy nimi tonik z kwasami 2%?
10% pewnie bedzie za silny?
chodzi mi konkretnie o toniki z kwasami aha/bha z biochemii urody.

2. czy to normalne ,ze po zabiegu przez kilka dni mam twarz cala wysypana krostkami i wypryskami? mikrodermabrazja ma mi przede wszystkim pomoc na przebarwienia,a ciagle mi wyskakuja kolejne niespodzianki,a dodam,ze nawet jesli ich nie wyciskam i tak zostaja slady.

bardzo prosze o pomoc.
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 14:00   #12
Kasiarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 348
GG do Kasiarzyna
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
witam,jestem po dwoch zabiegach mikrodermabrazji diamentowej,czekają mnie jeszcze conajmniej 3,4. mam w związku z tym pytania:
1.
czy moge stosowac pomiedzy nimi tonik z kwasami 2%?
10% pewnie bedzie za silny?
chodzi mi konkretnie o toniki z kwasami aha/bha z biochemii urody.

dołączam do pytania
Kasiarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:22   #13
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

czy ktos może odpowiedzieć?

dodatkowo zmienilam kosmetyczke wykonujacą zabieg mikro.
poszłam do innej,która wykonuje zabieg staranniej i po stosuje kremy z filtrem,co prawda tylko spf 15,natomiast poprzednia zaleciła sesję w solarium,żebym nabrała kolorytu
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 19:58   #14
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Sorki ale byłam na Słowacji trochę poroskoszować się śnieżnym szaleństwem
Cytat:
Napisane przez jenascia Pokaż wiadomość
witam
ja miałam trądzik i w większości już zeszedł mi teraz mam czerwone blizny i chcę się nich pozbyć ale niekiedy co kilka dni wychodzą mi jeszcze jakieś pojedyczne pryszcze i to właśnie moje pytanie do was czy mogę wykonać już mikrodermabrazję czy nie ???
Jeśli do mnie przyszłabyś na zabieg np z jednym takim pryszczem to bym Ci go wykonała oczywiście omijając go. Ale gdyby było ich więcej wolałabym odczekać i umówić się z Tobą za parę dni kiedy cera się uspokoi.

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
witam,jestem po dwoch zabiegach mikrodermabrazji diamentowej,czekają mnie jeszcze conajmniej 3,4. mam w związku z tym pytania:
1.
czy moge stosowac pomiedzy nimi tonik z kwasami 2%?
10% pewnie bedzie za silny?
chodzi mi konkretnie o toniki z kwasami aha/bha z biochemii urody.

2. czy to normalne ,ze po zabiegu przez kilka dni mam twarz cala wysypana krostkami i wypryskami? mikrodermabrazja ma mi przede wszystkim pomoc na przebarwienia,a ciagle mi wyskakuja kolejne niespodzianki,a dodam,ze nawet jesli ich nie wyciskam i tak zostaja slady.
bardzo prosze o pomoc.
Od na pyt: 1. Jeśli chodzi o toniki z kwasami to nie najważniejsze jest jego stężenie czyli % ale jaki ma ph. Jeśli w miarę zbliżony do skóry wtedy możesz go stosować, ale też nie od razu na drugi dzień tylko np po jakiś3 i bacznie obserwując reakcje skóry. Jeśli nie radziłabym odczekać i po serii zabiegów wrócić do niego.
Pamiętajcie że po mirko nasz cera wymaga najlepszego nawilżenia, natłuszczenia nie lubi w tym czasie niczego co jest na bazie wody.

Od na pyt: 2. Do tej pory nie spotkałam się aż z taką reakcją wysypkową jak opisujesz. Może być tak że twoja cera po zciągnięciu warstwy rogowej i zcieńczeniu naskórka oczyszcza to co w niej do tej pory głęboko zalegało. A ponieważ naskórek jest cieńszy łatwiej jest się wydobyć na zewnątrz. A może jest to reakcja na zbyt mocno wykonaną mikro. Ja pracuje na mikrodermabrazji korundowej ona inaczej jest wykonywana, końcówki do niej są jednorazowe. Inaczej to wygląda w diamentowej. Gdyby twój problem się powtarzał przerwałabym wykonywania zabiegów. A co na tą reakcję twoja kosmetyczka?

A tak prawdę mówiąc to przeraziłaś mnie tym opisem swojej poprzedniej kosmetyczki jak możliwe że ktoś tak niedouczony wykonuje ten zabieg!!!! A co do filtrów to lepiej się zaopatrz w 30 faktor conajmniej, 15 to za mało stanowczo.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 08:50   #15
paczusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 424
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Sorki ale byłam na Słowacji trochę poroskoszować się śnieżnym szaleństwem


Jeśli do mnie przyszłabyś na zabieg np z jednym takim pryszczem to bym Ci go wykonała oczywiście omijając go. Ale gdyby było ich więcej wolałabym odczekać i umówić się z Tobą za parę dni kiedy cera się uspokoi.



Od na pyt: 1. Jeśli chodzi o toniki z kwasami to nie najważniejsze jest jego stężenie czyli % ale jaki ma ph. Jeśli w miarę zbliżony do skóry wtedy możesz go stosować, ale też nie od razu na drugi dzień tylko np po jakiś3 i bacznie obserwując reakcje skóry. Jeśli nie radziłabym odczekać i po serii zabiegów wrócić do niego.
Pamiętajcie że po mirko nasz cera wymaga najlepszego nawilżenia, natłuszczenia nie lubi w tym czasie niczego co jest na bazie wody.

Od na pyt: 2. Do tej pory nie spotkałam się aż z taką reakcją wysypkową jak opisujesz. Może być tak że twoja cera po zciągnięciu warstwy rogowej i zcieńczeniu naskórka oczyszcza to co w niej do tej pory głęboko zalegało. A ponieważ naskórek jest cieńszy łatwiej jest się wydobyć na zewnątrz. A może jest to reakcja na zbyt mocno wykonaną mikro. Ja pracuje na mikrodermabrazji korundowej ona inaczej jest wykonywana, końcówki do niej są jednorazowe. Inaczej to wygląda w diamentowej. Gdyby twój problem się powtarzał przerwałabym wykonywania zabiegów. A co na tą reakcję twoja kosmetyczka?

A tak prawdę mówiąc to przeraziłaś mnie tym opisem swojej poprzedniej kosmetyczki jak możliwe że ktoś tak niedouczony wykonuje ten zabieg!!!! A co do filtrów to lepiej się zaopatrz w 30 faktor conajmniej, 15 to za mało stanowczo.
brdzo,bardzo ci dziekuję za wyjaśnienia.
co do kosmetyczki to twierdzi,że to naturalne ,że ścierając mi wierzchnie warstwy naskórka wydobywa mi na powierzchnię różne paskudztwa,co do solarium,to nie chce nawet tego komentować.
nawet slowem sie nie zajaknęła o filtrach

30 spf używalam jeszcze przed zabiegami więc spokojnie,nie dam się "splamić"

jesli chodzi o tonik z bu,bo to mnie nadal nurtuje,jak mogę sprawdzic czy jego ph nadaje sie do mojej skóry? z tego co sie orientuje tonik z bu ma ph 2,5-3 ,nie wiem czy to odpowiednie ph.

jeszcze raz wielkie dzieki
paczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 10:36   #16
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
jesli chodzi o tonik z bu,bo to mnie nadal nurtuje,jak mogę sprawdzic czy jego ph nadaje sie do mojej skóry? z tego co sie orientuje tonik z bu ma ph 2,5-3 ,nie wiem czy to odpowiednie ph.
jeszcze raz wielkie dzieki
Ja bym po prostu 3 dni po mikro, przetarła nim delikatnie brodę (tam jest najgrubsza skóra i najwięcej gruczołów łojowych) tylko, odczekała jakiś czas. I zobaczysz czy bardzo cię szczypie, czy nawet jak powoduje zaróżowienie skóry to np szybko to znika.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 01:13   #17
anita9005
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 607
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Matko glowa mała ! jak kosmetyczka mogła Ci powiedzieć coś takiego ! szok !

Cytat:
Napisane przez paczusia Pokaż wiadomość
czy ktos może odpowiedzieć?

dodatkowo zmienilam kosmetyczke wykonujacą zabieg mikro.
poszłam do innej,która wykonuje zabieg staranniej i po stosuje kremy z filtrem,co prawda tylko spf 15,natomiast poprzednia zaleciła sesję w solarium,żebym nabrała kolorytu
anita9005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 13:07   #18
kaszanka0620
Raczkowanie
 
Avatar kaszanka0620
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 31
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

paczusia ja mialam serie 4 zabiegow mikrodemabrazji diamentowej z mezoterapia i kosmetyczka poinformowala mnie ze bede miala o wiele wiecej pryszczy i innego dziadostwa na twarzy bo bedzie sie ona w ten sposob oczyszczala. no bylo to 2 miesiace temu i jak do tej pory nie widze poprawy. tzn skora jest gladsza owszem ale nic poza tym. kosmetyczka namawiala mnie na pare kolejnych zabiegow ale niestety koszt jednego to 220 zl i na razie podziekuje ;d
kaszanka0620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:25   #19
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Dziewczyny pomóżcie! Byłam dzisiaj u dermatologa na mikrodermabrazji, ale po pierwsze nie poinformował mnie on czy jest ona diamentowa czy korundowa. Wiem że miał takie urządzenie zakończone taką gumową nasadką i miałam wrażenie że przysysa się to do mojej twarzy ale w niektórych momentach czułam też jakby przejeżdżał mi czymś na prawdę ostrym, wiecie może jaki to jest rodzaj tej mikrodermabrazji? Zapłaciłam za nią 180zł. Powiedział żebym za dwa tygodnie przyszła znowu i wtedy wykona mi ponownie ją plus peeling migdałowy i że po tym zabiegu (który ma kosztować 280zł!) będzie duża poprawa moich blizn potrądzikowych. Nie wiem co mam robić.... boje się że wydam pieniądze w błoto... doradźcie PROSZĘ!
mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 12:28   #20
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

mosia po twoim opisie ciężko mi powiedzieć jaką miałaś mikro, bo tak na prawdę to przy jednej i drugiej masz wrażenie (i tak jest faktycznie) zassania skóry. A po miałaś na twarzy delikatnie kryształki takiego jakby białego piasku bardzo drobnego? (to jest właśnie korund).

Mam nadzieję że po mikro nałożyła ci jakąś ampułkę, maskę i dopiero krem. Bo za 180 zł to u kosmetyczki na pewno byś tak miała wykonany zabieg. Jeśli chodzi o połączenie mikro z kwasem migdałowym, to dobre efekty się uzyskuje, o cenie nie będę dyskutować bo ja biorę o wieeele mniej. Nie spodziewaj się tylko że po 2 zabiegach mikro zejdą ci blizny potrądzikowe. Nie widziałam twojej cery, ale z doświadczenia wiem że są o wiele mniej widoczne po 5-6 mikro, a całkowicie blizn się pozbyć nie da.
Powodzenia życze i uważaj teraz na skórę, dobrze ją nawilżaj ( o wiele częsciej niż do tej pory nakładaj krem, jeśli tylko poczujesz że skóra jest zciągnięta). Mam nadzieje że poinformowana cie że po tym zabiegu w tym samym dniu nie myje się twarzy, a przez kolejne jak najmniej. Czyli nie ma że idziesz pod prysznic myjesz głowę i wystawiasz twarz na działanie wody z prysznica. Najlepiej myć jak najkrócej przegotowaną, dobrze wysuszyć. Acha i nie wykonuj żadnych peelingów do następnego zabiegu
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 13:55   #21
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Lowczyni własnie jedyne co mi położył po tym zabiegu to jakiś tłusty krem, którym kazał mi się smarować przez pięć dni jakieś 2-3 razy dziennie ( to jest Auriderm) który po pierwsze nie mogłam nigdzie znaleźć, w końcu udało mi się w jednej z aptek zamówić dopiero na jutro, który kosztuje uwaga 120zł. Jestem załamana kosztami ponieważ biorąc pod uwagę jeszcze ten kolejny zabieg za 280zł... Nie wiem czy jest sens wydać kolejne pieniądze, bo na całą serie tych zabiegów jednak mnie nie stać... Nie jestem pewna czy pomiędzy bliznami a przebarwieniami potrądzikowymi jest jakaś różnica ale jeśli tak to ja mam raczej przebarwienia... Ale i tak zaczynam wątpić czy je kiedykolwiek zlikwiduje. No i zaczynam wątpić w mojego dermatologa który mi to wykonywał bo naczytałam się dzisiaj w internecie że prawidłowa kolejnośc to najpierw peeling migdałowy a następnie mikrodermabrazja. Powiedz mi jaka jest prawda bo już nic z tego nie rozumiem... A ten dermatolog chce mi zrobić na odwrót i zastanawiam się czy to nie pogorszy stanu mojej buzi...

Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2011-12-29 o 14:00
mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 15:26   #22
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

mosia przepłaciłas za krem dwukrotnie, na internecie dostałabys za polowe ceny.Jest to krem ktory ma zapobiegac jakby co krwiakom ktore mogl ci zroic dermatolog. Powiem szczerze ze ja mam zle wspomnienia od dermatologow, w swoim zyciu spotkalam tylko 2 na prawde fachowcow a reszta to szkoda mowic... Wiele dziewczyn do mnie trafi po wizytach u takich "dermatologow" kiedy efektow nie widza a kasy wydaly duzo.
Ogolnie dermatolodzy wlasnie tak wykonuja zabiegi, bez ampulek, masek po zabiegach, tylko krem i do domu. Kosmetyczka by cie tak nie poscila.

Ja wykonuje kwas po mikro i nigdy przed. Z jednego najwazniejszego powodu, przed mikro nie wolno dopuscic do tego aby skóra była nawilzona tzn rozmoknieta czymkolwiek (a przed nałożeniem kwasu, nakładas przparat odtłuszczający, później kwas, neutralizator i zmywasz woda - skóra nie ma bata aby była sucha). Dlatego przed mikro tylko dezynfekuje naskorek i robie zabieg. Ponadto jak naloze kwas na skore juz po mikro, lepiej i glebiej dziala. Wiec twój dermatolog dobrze moim zdaniem chce wykonac ten zabieg.
Ja na twoim miejscu poszukalabym w swojej okolicy sprawdzonej kosmetyczki i u niej wykonala zabieg, powinnas mniej zaplacic a moze nawet starczy ci na 2 zabiegi. Zawsze to lepiej niz tylko jeden z kwasami
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 17:45   #23
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość

Ja wykonuje kwas po mikro i nigdy przed. Z jednego najwazniejszego powodu, przed mikro nie wolno dopuscic do tego aby skóra była nawilzona tzn rozmoknieta czymkolwiek (a przed nałożeniem kwasu, nakładas przparat odtłuszczający, później kwas, neutralizator i zmywasz woda - skóra nie ma bata aby była sucha). Dlatego przed mikro tylko dezynfekuje naskorek i robie zabieg. Ponadto jak naloze kwas na skore juz po mikro, lepiej i glebiej dziala. Wiec twój dermatolog dobrze moim zdaniem chce wykonac ten zabieg.
Ja ma dokładnie tak samo wykonywany zabieg.
Ja robie mikro na przemian z kwasem, z tym że kwas co 3 tyg.Już mialam 6 zabiegów mikro i dopiero teraz widze różnice.Glownie chodziło mi o przebarwienia i mam efekty.Jeszcze 2-3 razy i kosmetyczka powiedziala, ze koniec wizyt.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 09:32   #24
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Lowczyni a co myślisz o samodzielnym nakładaniu kwasów (migdałowego i salicylowego) oraz o tym Atredermie. Są one stosunkowo bezpieczne czy lepiej nie bawić się tym na własną rękę? Z chęcią udałabym się do kosmetyczki, ale niestety nie znam żadnej dobrej w Szczecinie a nie chce ryzykować idąc do pierwszej lepszej...
mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 09:49   #25
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Cytat:
Napisane przez mosia07 Pokaż wiadomość
Lowczyni a co myślisz o samodzielnym nakładaniu kwasów (migdałowego i salicylowego) oraz o tym Atredermie. Są one stosunkowo bezpieczne czy lepiej nie bawić się tym na własną rękę? Z chęcią udałabym się do kosmetyczki, ale niestety nie znam żadnej dobrej w Szczecinie a nie chce ryzykować idąc do pierwszej lepszej...
hmmm co do samodzielnego nakładania kwasów trzeba się na tym znac, każdy kwas zaleznie od firmy ma inny sposób wykonywania. Nie wystarczy kupić kwas, ale tez odtłuszczacz i neutralizator. Oczywiście wszystko jednej firmy. Bardzo ważny jest czas trzymania. Znam kosmetyczki które boją się go wykonywac.
Co do kwasu migdałowego jest delikatny i efekty nie będą spektakularne, po mikro to inna sprawa. Salicylowy jest mocniejszy i bardziej ryzykowny.
Poszukaj wśród znajomych, może ktoś ci poleci kosmetyczkę, może na forum ktoś poleci https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=95387 Nie wiem na ile rzetelne są tutaj wypowiedzi i czy ktoś sam siebie nie poleca ale sprobować można.

Ten krem to bym sobie darowała chyba że masz jakieś wybroczyny na twarzy, krwiaki, siniaki po mikro?Chodx zaznaczam że nie powinno się coś takiego wogóle przytrafic po mikro, ale ......
Teraz po mirko po prostu bym cześciej nakładała krem.
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 10:04   #26
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Lowczyni a ten Auriderm kupować? Dałam zaliczkę do apteki 20 zł, ale jeszcze 100 muszę dać dzisiaj. No i zastanawiam się bo moja skóra nie jest w jakimś strasznym stanie po tej mikro, poza tym on jest przeznaczony z tego co wyczytałam do skóry naczynkowej. Owszem przydałoby się jakieś nawilżenie mojej skórze ale co do tego kremu nie mam przekonania. Kupiłabym jakiś inny krem ale z tych co do tej pory miałam wszystkie mnie zapychają ( Iwostin, garnier, AA) polecasz może jakis dobry niezapychający krem po mikro?
mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 12:53   #27
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Darowałabym sobie temten krem stanowczo za drogi, a skład taki sobie tylko ta witamina P która tobie raczej nie jest potrzebna.
Próbowałaś kremy z Aveny? wiem że ludzie chwalą sobie linię do cery mieszanej. Może poproś o próbki i wyprobuj. Ale na tą chwile wystrzegałabym się po mikro jakichkolwiek kremów matujących, wysuszających, skup sie na kremach nawilżających a uwierz mi że są takie do cery tłustej

Ja mam specjalny krem po mikro ale on ci sie nie przyda jest z firmy Janssen (oczywiście wersja profesjonalna, detalu nie mają).
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:41   #28
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Lowczyni dziękuję ci ogromnie za wszystkie porady Jestem ci bardzo wdzięczna bo naprawdę nie miałam kogo się poradzić. Kupiłam dzisiaj krem Emolium krem specjalny, już nałożyłam na buzie, teraz modlę się żeby mnie nie zapchał
Już wybrałam sobie kosmetyczkę do której wybiorę się jakieś 14 dni po mikro która powiedziała że po konsultacji dobierze mi odpowiedni zabieg A pana doktora już odstawiam, bo chociaż wyleczył on momentalnie mój trądzik to co do innych zabiegów wolę się oddać w ręce kosmetyczki.
mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 18:21   #29
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

mosia nie ma za co, życze ci wszystkiego najlepszego w Nowym Roku żebyś pozbyła się tych blizn
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 08:50   #30
mosia07
Raczkowanie
 
Avatar mosia07
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 469
Dot.: Mikrodermabrazja - czy są efekty?

Nie dziękuję A tobie wszystkiego co najpiękniejsze, i w razie jeszcze jakiś obaw będę się mogła jeszcze do ciebie zwrócić? Bo znalazlam kosmetyczkę na forum która sama się reklamuje ale wydaje mi się dosyć w porządku...

Edytowane przez mosia07
Czas edycji: 2011-12-31 o 08:54
mosia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-14 19:17:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.