Tetralysal a Alkohol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-07, 18:29   #1
buziaczek341998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Smile

Tetralysal a Alkohol


Witam,
Otóż od dzisiaj zaczęłam brać TETRALYSAL jest to antybiotyk na trądzik.
W piątek będę mieć imprezę i chciałabym się napić alkoholu, jeszcze nie wiem co dkładnie. Wiem, że antybiotyków nie powinno się, a nawet nie wolno łączyc z alkoholem .

I tu mam do Was pytanie, czy ktoś z was podczas brania tego leku spożywał alkohol?
Od razu mówię, że odstawienie na pare dni, czy nawet jeden nie wchodzi w rachubę. Nie chcę przedłużać kuracji itd

I proszę nie piszcie mi, "no to nie pij" "nie możesz poczekać?" "nie umiesz się bawić bez alkoholu?"
Otóż to nie jest taki problem, ale po prostu najzwyczajniej w świecie mam ochotę się wtedy napić.
Prosiłabym, żebyście mi pomogli, osóby które piły podczas tego leku.
- czy coś się stało?
-czy przedłużyła się kuracja?
- czy wyskoczyło wam więcej pryszczy?
- czy czuliście się źle?
- czy zatrzymał sie antybiotyk.

Moglibyście napisać co wtedy piliście i jak sie czuliście itd?

z góry dziękuję
buziaczek341998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 20:15   #2
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: Tetralysal a Alkohol

http://zapytajlekarza.mp.pl/lista/show.html?id=9

Wynika, że teoretycznie możesz, ale generalnie nie powinnaś :P
Brałam swego czasu Tetralysal, ale szczerze mowiąc nie pamiętam, czy spożywałam wtedy jakis alkohol.

http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=25752

(...) spożywanie alkoholu, może wpływać na skrócenie czasu działania tetracykliny i zmniejszyć skuteczność jej działania(...)

Edytowane przez Hiromi_Ise
Czas edycji: 2015-02-07 o 20:19
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 21:40   #3
buziaczek341998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Tetralysal a Alkohol

Dzięki, a jeszcze mam takie pytanie, używałaś też tego leku i po jakim czasie widziałaś pierwsze efekty? I kiedy skończyłaś już używać ten lek to czy nie wyszły pryszcze znowu? i czy na początku kuracji nie wysypało Cię? :P

Edytowane przez buziaczek341998
Czas edycji: 2015-02-07 o 21:41
buziaczek341998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 21:57   #4
maalaczarna92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tetralysal a Alkohol

Cytat:
Napisane przez buziaczek341998 Pokaż wiadomość
Witam,
Otóż od dzisiaj zaczęłam brać TETRALYSAL jest to antybiotyk na trądzik.
W piątek będę mieć imprezę i chciałabym się napić alkoholu, jeszcze nie wiem co dkładnie. Wiem, że antybiotyków nie powinno się, a nawet nie wolno łączyc z alkoholem .

I tu mam do Was pytanie, czy ktoś z was podczas brania tego leku spożywał alkohol?
Od razu mówię, że odstawienie na pare dni, czy nawet jeden nie wchodzi w rachubę. Nie chcę przedłużać kuracji itd

I proszę nie piszcie mi, "no to nie pij" "nie możesz poczekać?" "nie umiesz się bawić bez alkoholu?"
Otóż to nie jest taki problem, ale po prostu najzwyczajniej w świecie mam ochotę się wtedy napić.
Prosiłabym, żebyście mi pomogli, osóby które piły podczas tego leku.
- czy coś się stało?
-czy przedłużyła się kuracja?
- czy wyskoczyło wam więcej pryszczy?
- czy czuliście się źle?
- czy zatrzymał sie antybiotyk.

Moglibyście napisać co wtedy piliście i jak sie czuliście itd?

z góry dziękuję

Dziewczyno, nie pij alkoholu, kiedy bierzesz Tetrarysal! Wiem co mówię, specjalnie teraz założyłam konto, aby Ci to napisać. Kiedyś byłam na kuracji tym antybiotykiem, i był Sylwester.. więc pomyślałam, ze jak w Sylwestra można się nie napić skoro idę na imprezę.. i 3 dni przed Sylwestrem specjalnie przerwałam kurację [wiem, głupota]. Upiłam się JEDNYM kieliszkiem!! I przez następne 3 dni mnie to trzymało!!nie ogarniałam co się dzieje i miałam już iść do lekarza, ale na szczęście czwartego dnia mi przeszło.. Czułam się strasznie. Antybiotyki potęgują działanie alkoholu, dlatego lepiej nie pić, szczerze radze... Pozdrawiam.
maalaczarna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 22:23   #5
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: Tetralysal a Alkohol

Cytat:
Napisane przez buziaczek341998 Pokaż wiadomość
Dzięki, a jeszcze mam takie pytanie, używałaś też tego leku i po jakim czasie widziałaś pierwsze efekty? I kiedy skończyłaś już używać ten lek to czy nie wyszły pryszcze znowu? i czy na początku kuracji nie wysypało Cię? :P
Można powiedzieć, że po tygodniu juz mozna było gołym okiem obserwować efekty, po ok miesiącu nie miałam żadnych pryszczy, po zakończeniu kuracji miałam twarz jak nowo narodzoną. Nie wysypało mnie po rozpoczęciu w ogóle, natomiast po zakończeniu kuracji, która rozpoczęłam gdzieś w lutym nie miałam na twarzy praktycznie żadnego pryszcza i ten stan utrzymywał się przez całe lato do września, kiedy to mnie tak koszmarnie wysypało, że było gorzej niż wcześniej niestety :/ zaznaczam, ze nie opalam się nigdy i stosuję wysokie filtry. No, ale to wszystko to kwestia bardzo indywidualna. Spotykałam się już z opiniami, że Tetralysal nie zrobił nic przez całą kurację, a mi, jak mówię, uratował twarz na kilka miesięcy, więc nie pozostaje nic innego jak obserwować efekty u siebie
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-07 23:23:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:25.