OXYCORT - ładna cera ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-15, 20:59   #1
Szyszuniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 48

OXYCORT - ładna cera ?


Witam.

Czy uzywal moze ktos preparatu o nazwie oxycort? Kosmetyczka powiedziala mi ze jest to bardzo mocna masc ale stosowana przez tydzien przed wielkim balem na noc, gwarantuje sliczna cere i daje pewnosc ze nic nam nie wyskoczy nagle Uprzedzala mnie takze ze z uwagi na to iz jest to bardzo mocny preperat nie mzna go uzywac stale. Czy ktoras z was spotkala sie z taka opinia? Czy to naprawde dziala?
Szyszuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:00   #2
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

zapobiegawczo bez sensu stosowac antybiotyk i kortykosteroidy.
mozna sobie wiecej szkody niz pozytku zasfundowac. bzdura jakich malo.
zreszta od kiedy od polecania lekow jest kosmetyczka?
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:05   #3
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Używałam Oxycort A, bo to maść do oczu.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 21:35   #4
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

oxycort to mi sie kojarzy z psikaczem na rany, ktory mi babcia na odciski kupila :P
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 23:20   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Oxycort- połączenie sterydu z antybiotykiem. na receptę.
omijaj tę kosmetyczkę, zanim ci zrobi krzywdę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 17:12   #6
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Mialam do czynienia z Oxycortem A (masc do oczu, wiec dzialanie musi miec delikatne), ktory kiedys zapisala mi pani dermatolog wlasnie na wieksze niespodzianki i duze podraznienia. Przyznam szczerze - dziala blyskawicznie, bardzo przyspiesza gojenie. Ale jest to lek, antybiotyk, wiec powinno sie go siegac tylko w takich wyjatkowych sytuacjach i niezbyt czesto.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 12:27   #7
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Cytat:
Napisane przez Justy
Oxycort- połączenie sterydu z antybiotykiem. na receptę.
omijaj tę kosmetyczkę, zanim ci zrobi krzywdę.
jestem takiego samego zdania, Oxycort to antybiotyk + glikokortykosteryd, przy dłuzszym stotwaniu powoduje infekcje i grzybicę, radze uważac i nie używac go zbyt czesto
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-12, 14:12   #8
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Cytat:
Napisane przez bluegirl
jestem takiego samego zdania, Oxycort to antybiotyk + glikokortykosteryd, przy dłuzszym stotwaniu powoduje infekcje i grzybicę, radze uważac i nie używac go zbyt czesto
Dokladnie, ale dobrze miec go w domu, kiedy cos sie paprze. Nie uzywam takich masci na twarz, ale mam problem z wrastajacym paznokciem u stopki i czasem po nieumiejetnym obcieciu zaczyna sie paskudzic. Aby nie dopuscic do infekcji smaruje oxycortem. Dziala szybko, wiec wystarczy nalozyc dwa razy.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 15:12   #9
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Cytat:
Napisane przez Apsik
Dokladnie, ale dobrze miec go w domu, kiedy cos sie paprze. Nie uzywam takich masci na twarz, ale mam problem z wrastajacym paznokciem u stopki i czasem po nieumiejetnym obcieciu zaczyna sie paskudzic. Aby nie dopuscic do infekcji smaruje oxycortem. Dziala szybko, wiec wystarczy nalozyc dwa razy.
z moich notatek z Farmakologii wynika że glikokortykosterydami, nie leczy sie infekcji, w ich wyniku może dojść do infekcji, hamuja one procesy odbudowy naskórka, skóry i jej regeneracji i powodują powstawanie grzybicy. Przy wysięku mozna stosować maść cynkową, tez miałam kiedys problem z wrastającym paznokciem i zazwyczaj smarowałam go maścia ichtiolową i naprawdę pomaga, nie warto ryzykowac pojawieniem sie grzybicy.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 16:51   #10
lydiam
Raczkowanie
 
Avatar lydiam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 177
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Mialam Oxycort w aerozolu, kolor płynu taki żółtawy. Przemiłe w używaniu, ale stanowczo nie polecam. Są szybkie efekty, bo to sterydy, ale skóra bardzo szybko się przyzwyczaja i po odstawieniu będziesz miała spore kłopoty. Przepisała mi to "cudo" moja dermatolog, która nie wspomniała właśnie, że nie jest to zwykły antybiotyk.
lydiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-12, 19:01   #11
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Cytat:
Napisane przez bluegirl
z moich notatek z Farmakologii wynika że glikokortykosterydami, nie leczy sie infekcji, w ich wyniku może dojść do infekcji, hamuja one procesy odbudowy naskórka, skóry i jej regeneracji i powodują powstawanie grzybicy. Przy wysięku mozna stosować maść cynkową, tez miałam kiedys problem z wrastającym paznokciem i zazwyczaj smarowałam go maścia ichtiolową i naprawdę pomaga, nie warto ryzykowac pojawieniem sie grzybicy.
Te masc przepisala pediatra mojemu dziecku (wtedy jeszcze polrocznemu), takze na infekcje przy wrastajacym paznokciu...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 14:11   #12
akinom8004
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Niewiem jak to działa na cere ale ja a dokłdadnie moje dziecko miało to przepisane od pediatry. a co do ładnej cery to proponuje suplement diety Cerabit oparty jest miedzi cynku i zielu bratka wiec wszystko naturalne tez napweno nie zaszkodzi
akinom8004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 13:59   #13
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Oxycort stosuje od 2 dni poniewaz pojawil mi sie rumien po ugryzieniu owada. Jest to na recepte i w ulotce pisze jak byk zeby nie stosowac tego na twarz.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 00:04   #14
Martunia1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Witam Nie znam się dokładnie na tym preparacie ale mam wrażenie że ja również mam skutki uboczne po jego stosowaniu...:/
Nie pamiętam dokładnie ile czasu STOSOWAŁAM oxycort A.
Początkowo miałam na celu usunąć nim kilka krostek na policzku,ale potem stosowałam go już praktycznie w każdym przypadku.
Aż do skutku...w wyniku stosowania maści na moich policzkach pojawiły się czerwone przebarwienie i ''zgrubienia''.
Czy znacie może jakiś kosmetyk który pomoże mi przywrócić równowagę skóry? W tym czasie stosuje zwykły krem Perfecta Bacteria Killer i musze powiedzieć że na moim typie skóry przynosi efekty...przebarwienia po zastosowaniu są mniej widoczne i skóra staje się matowa.Koszt kremu wynosi około 11 złotych.Nie wiem tylko czy po używaniu maści typu Oxycort nie powinnam zastosować czegoś bardziej profesjonalnego aby zakończyć proces który wywołał oxycort...?
Martunia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 16:06   #15
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Cytat:
Napisane przez Martunia1993 Pokaż wiadomość
Witam Nie znam się dokładnie na tym preparacie ale mam wrażenie że ja również mam skutki uboczne po jego stosowaniu...:/
Nie pamiętam dokładnie ile czasu STOSOWAŁAM oxycort A.
Początkowo miałam na celu usunąć nim kilka krostek na policzku,ale potem stosowałam go już praktycznie w każdym przypadku.
Aż do skutku...w wyniku stosowania maści na moich policzkach pojawiły się czerwone przebarwienie i ''zgrubienia''.
Czy znacie może jakiś kosmetyk który pomoże mi przywrócić równowagę skóry? W tym czasie stosuje zwykły krem Perfecta Bacteria Killer i musze powiedzieć że na moim typie skóry przynosi efekty...przebarwienia po zastosowaniu są mniej widoczne i skóra staje się matowa.Koszt kremu wynosi około 11 złotych.Nie wiem tylko czy po używaniu maści typu Oxycort nie powinnam zastosować czegoś bardziej profesjonalnego aby zakończyć proces który wywołał oxycort...?
Takie są właśnie skutki jak stosuje sie antybiotyk bez nadzoru lekarza na wlasna reke. Radze Ci isc do lekarza niech Cie obejrzy bo mysle ze ta Perfecta jest nic nie warta, i przynosi chwilowe efekty.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 20:32   #16
Martunia1993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

W miejscowości,w której mieszkam na wizytę u dermatologa czeka się ok 4 miesiące A wizyta u prywatnego lekarza kosztuje 50zł,a na pewno nie będzie to jedna wizyta;/ Dlatego próbuję się ratować innymi kremami...
Mam też wrażenie,że skutki w moim przypadku nie są chyba aż tak tragiczne:są to zaczerwienienia jak po zastosowaniu pilingu i skóra jest wysuszona.Jestem jednak ciekawa jakie mogą być dalsze skutki tego co już wystąpiło w skórze Nie wiem jakie skutki mają inni dlatego też trudno mi stwierdzić czy są to tylko zmiany spowodowane oxycortem,gdyż ogólnie mam bardzo wrażliwą skórę.
Podsumowując również nie radzę używać oxycortu A na wypryski itp.
Martunia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 12:36   #17
malenkaq013
Raczkowanie
 
Avatar malenkaq013
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kazimierz Dolny
Wiadomości: 43
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

a mi oxycort jakieś 2 lata temu przepisala dermatolog. mialam ślady czerwone po wyciskaniu krostek no i krosty też, takie duże to raczej sporadycznie, ale wągry, zaskorniki, grudki. kazala mi stosować te maść przez 3 dni i noce i efekt po tym był oszałamiajacy jeszcze nigdy moja buzia tak nie wygladała!!!!! szok!!!!! gładka, zero przebarwień/procz moich piegów/nic nowego nie wyskakiwalo
warto było się przemeczyć te dni z żółtawą tłustą maścią !!!
szkoda że potem mialam już inne leki i efekty nie byly aż takie, a oxycort nie mozna długo stosować... zresztą w dzień nie da się z nim nigdzie wyjść
stosuje go nadal ( przepisuje mi go lekarz rodzinny) przed jakimis ważniejszymi wyjściami /wesela itp/ bo super poprawia koloryt i ogolny stan skóry jest taka jak brzoskwinka co przy mojej buzi jest wyczynem że ho ho mam skore mieszana z zaskornikami, wągrami etc. no i ta strea T
tylko zastanawia mnie czemu tu piszecie dziewczyny o oxycorcie a???? zaraz spróbuje wkleić fote opakowania

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

http://www.apte24.pl/go/_info/index....d=7068&lang=pl na tej str jest tylko teraz zmienione jest opakoweanie
malenkaq013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-24, 11:19   #18
plucky
Raczkowanie
 
Avatar plucky
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 40
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

szczerze mówiąc oxycort ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, na ogół jest bezpieczny, więc myślę że do miejscowego i krótkotrwałego stosowania napewno nie będzie zagrażający, ale czy pomaga - nie wiem. na pryszcze go nie stosowałam.
plucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 12:19   #19
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Moja kosmetyczka(do której chodzę na oczyszczanie twarzy) też mi powiedziała, żebym zakupiła Oxycort A, ponieważ mam skórę pełną zaskórników. Nie mam większego problemu z pryszczami ropnymi, no ale te wągry to mnei strasznie denerwują. Ciągle się odnawiają, nawet przy stosowaniu kwasów, brevoxylu lub epiduo.
Kosmetyczka kazała mi go stosować przez 7 dni(na noc), a potem go odstawić i stosować EWENTUALNIE na ropne zmiany.
Walczę z trądzikiem już jakieś 4 lata i nic nie pomaga
Mam jeszcze takie lekkie przebarwienia i krostki.
Myślicie, że mogę to stosować??
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-31, 20:50   #20
Martyska011
Rozeznanie
 
Avatar Martyska011
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 517
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Dziewczyny ostatnio wyskoczyło mi cos pod prawym okiem- miałam tam malutkiego wągierka, próbowałam go wycisnać jednak nie dało rady. Na drugi dzień wstaje, a ja mam ogromnego pryszcza i co do apteki pedze po Oxycort. Fakt jest na receptę, ale sprzedająca Pani zlitowała sie i sprzedała mi preparat. Ździałał cuda juz na drugi dzień zmniejszył się. Także polecam na takie wypryski
Martyska011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 11:37   #21
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

Moja ciotka lekarz powiedziala ze oxycort dobrze miec w domu na nagle wypadki, ale nie mozna go stosowac czesto i na duze obszary skory. Oxycort uszkadza nerki i watrobe. Jak stosuje sie go sporadycznie i naprawde w naglych wypadkach, to nie zaszkodzi, ale regularne smarowanie nie jest wskazane. Poza tym skora sie do niego przyzwyczaja i srodek przestaje dzialac. I stosowany czesto w jednym miejscu moze sopwodowac przebarwienia.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 20:08   #22
krasnoludek125
Przyczajenie
 
Avatar krasnoludek125
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 15
GG do krasnoludek125
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

ja powiem tak. leżałam w szpitalu tydzień ze złamanym kręgiem szyjnym... nie mogłam przez tydzień podnosić się z łóżka czego wynikiem były straszne krosty na twarzy.. wróciłam do domu i z dnia na dzień coraz gorzej. dopiero po jakichś może 2 tygodniach mama mnie uświadomiła że mamy taki specyfik w domu i zaczełam stosować na całą twarz! dziewczyny uwierzcie mi gdyby nie to to bym sobie nie poradziła.. maseczki, polopiryna na twarz i tym podobne specyfiki można odłożyć na półkę.. mi pomogło stosowałam około tydzień i pozbyłam się wszelkich krost
__________________
Ślubujemy 28.07.2012
krasnoludek125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-01, 15:39   #23
janusz192
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: OXYCORT - ładna cera ?

stosowanie antybiotyku zapobiegawczo to wg mnie głupota
__________________
tadek
cial
janusz192 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-01 16:39:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:11.