Naderwanie mięśnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-18, 20:02   #1
farciara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 42

Naderwanie mięśnia


Witam wszystkich! Z góry przepraszam, jeżeli wątek umieściłam w złym temacie. Mianowicie ćwiczę sporty walki, dzisiaj w trakcie treningu w stójce uderzając mocno się skręciłam i poczułam jakby mi coś pękło w prawym boku, pod żebrami. Trochę się przestraszyłam, odeszłam na chwilkę na bok i myślałam że mi przejdzie, jednak ból się nasilał i już treningu nie dokończyłam. Przez następne dwie godziny ból był nie do zniesienia, występował przy każdej czynności (siedzenie, stanie, chodzenie, schylanie, nawet leżenie) jednak powoli ustąpił.
I teraz moje pytanie, czy ktoś z was był kiedys w takiej sytuacji?
Myślę, że to naciągnięcie mięśnia skośnego brzucha, ale obawiam się też naderwania. Co powinnam zrobić? Iść do lekarza? Teraz bardzo ciężko o przyjęcie
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
farciara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 20:18   #2
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Naderwanie mięśnia

Cytat:
Napisane przez farciara1 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich! Z góry przepraszam, jeżeli wątek umieściłam w złym temacie. Mianowicie ćwiczę sporty walki, dzisiaj w trakcie treningu w stójce uderzając mocno się skręciłam i poczułam jakby mi coś pękło w prawym boku, pod żebrami. Trochę się przestraszyłam, odeszłam na chwilkę na bok i myślałam że mi przejdzie, jednak ból się nasilał i już treningu nie dokończyłam. Przez następne dwie godziny ból był nie do zniesienia, występował przy każdej czynności (siedzenie, stanie, chodzenie, schylanie, nawet leżenie) jednak powoli ustąpił.
I teraz moje pytanie, czy ktoś z was był kiedys w takiej sytuacji?
Myślę, że to naciągnięcie mięśnia skośnego brzucha, ale obawiam się też naderwania. Co powinnam zrobić? Iść do lekarza? Teraz bardzo ciężko o przyjęcie
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poczekałabym kilka dni - jeśli ból nie będzie ustępował, poszłabym do dobrego fizjo na początek.

Ogólnie - uprawiam sport rekreacyjnie, czasem bardziej, czasem mniej intensywnie - ale zdecydowanie nie jestem kanapowcem. Kilka lat temu - po powiedzmy tygodniu czy dwóch bez ruchu - zrobiłam godzinę intensywnego marszu. Zasypiając przewróciłam sie w lozku z boku na bok, i coś mnie zaklulo w boku - ot, jakiś przykurcz. Zasnęłam, i obudzil mnie w nocy kurewski ból - cały bok i pół pleców napierdzielalo tak, że chcialo mi się płakać. Nie pomogły dwa apapy, bolało w każdej pozycji - przestraszyłam się, że coś mi się stało z wątroba, która mam problematyzna. Jakimś cudem udało mi się zasnąć, rano z trudem zwlekłam się łóżka i uznałam, że trzeba jechać na pogotowie. Ale - jadłam śniadanie i powoli było coraz lepiej. Później rozmawiałam o tym z fizjo i najpewniej to był potężny przykurcz najszerszego grzbietu - podczas marszu ponapinalam plecy, potem jakiś dziwny ruch i gotowe. A bolalo w nocy tak, że trudem oddychałam.

Reasumujac- poobserwuj co się będzie działo. Jeśli dzień - dwa bez żadnej poprawy - poszłabym do dobrego fizjo.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-23 21:18:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:58.