łuszczyca skóry głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-19, 14:55   #1
MARTA-CHAOS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3

łuszczyca skóry głowy


Witajcie
Dziewczyny mam łuszczyce skóry głowy(póki co tylko na głowie). Czym myjecie skóre głowy oprócz szamponów z dziegciem?
Co Wam pomaga na łuskę i suchy skalp?
Ja juz nie wiem czy myc głowe i czym smarowac?Szukam cały czas szamponu o naturalnym składzie.Firm cała masa każda pisze ze skład naturalny itd a jak sie wejdzie w specyfikacje produktu to aż się włos jeży.
Czym jeszcze sie suplementujecie przy łuszczycy.


pozdrawiam


Marta
MARTA-CHAOS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-22, 18:11   #2
marta_ma_lina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: łuszczyca skóry głowy

Witajcie .
Ja mam łuszczyce nie tylko na głowie ale teraz akurat mam wysyp na skalpie.
Próbowałam kilku szamponów i innych specyfików które działały z różnym skutkiem. Ale co skóra to inaczej reaguje. Wymienię te które pamiętam.



1. Pharmaceris P żel do mycia ciała i skóry głowy Puri Ichtilium- dobrze działał na moją skórę jak nie miała dużych zmian, z dużym wysypem nie ma takiego efektu "wow". Włosy też miałam po nim takie sobie ale z odżywką już było ok.


2. L'orient Power of Minerals- zakupiony w mydlarni u Franciszka- faktycznie nie ma sztucznych składników ale cena zabójcza- oczyszczał mi skórę głowy na przyzwoitym poziomie, nie było mega śnieżynki na ubraniach. Oczywiście siano z włosów i bez odżywek to nawet grzebienia nie wbiłam.


3. Seboradin Niger- działa dobrze ale na krótką chwilę, szybko jest nawrót zmian łuszczycowych, włosy też są jak z filcu. a tez strasznie mnie skóra głowy swędziała.


Używałam też mydła aleppo z 70% olejem laurowym, nie od razu ale po trzech użyciach była ulga i to nawet na długo. Oczywiście jak to mydło włosy po nim są beznadziejne ale czego się nie robi żeby choć na chwilę mieć spokój.
Babcia Agafia która u nas w PL jest dostepna nie wiem czemu ale ma słabe działanie, lepiej działała Babcia Agafia przywieziona przez brata z Ukrainy- najpierw używałam tego szamponu który mi brat przywiózł i było ekstra potem zobaczyłam ze w PL jest no to kupiłam i niepozytywne zaskoczenia.


Dzisiaj kupiłam szampon z serii INDIA z olejem cannabis- dzisiaj testuję i zobaczę co się będzie działo. Opinie niby dobre a że skończył mi się szampon więc zakupiłam i przetestuje.
Jest do włosów suchych a mam według mojej fryzjerki dobrze nawilżone włosy i się zastanawiam jak się zachowają .






marta_ma_lina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 19:48   #3
nick_name
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7
Dot.: łuszczyca skóry głowy

Mnie na suchą skórę głowy pomógł Apivita Holistic Hair Care Lavender & Honey, tylko, ze ja nie miałam łuszczycy, nie wiem z jakiego powodu miałam przez jakiś czas bardzo suchą skórę, ale nie była to łuszczyca. Mimo wszystko jednak uważam, ze możesz spróbować bo mają dobre składy, są naturalne i na pewno nie zaszkodzą.
nick_name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 17:20   #4
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: łuszczyca skóry głowy

Też nie mam łuszczycy, ale zdarzają mi się nawroty mocnego łupieżu (głównie po zafarbowaniu włosów, bo jestem alergikiem) i wówczas pomaga mi szampon Nizoral i tabletki na receptę SANDOZ.Jednak łuszczyca wymaga chyba wizyty lekarskiej i również jakichś środków na receptę
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-25 18:20:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.