Dwa kierunki i dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-21, 19:02   #1
Placektakiiowaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 17

Dwa kierunki i dylemat


Mam dylemat odnośnie studiów. Otóż studiuję 2. rok kierunek techniczny, który mnie w ogóle nie interesuje i nie mam do niego specjalnych zdolności, ale jakoś sobie radzę, i równocześnie 1. rok kierunek przyrodniczy, który jest dla mnie przyjemnością. Pierwszy kierunek, mam wrażenie, dał by mi większą możliwość znalezienia jakiekolwiek pracy niż drugi (ciągle myślę, żeby dociągnąć do tytułu inżyniera). Szkoda mi rzucać te studia, bo mam wrażenie, ze to nie jest żadne wyjście ( bo ludzie kilka razy zmieniają kierunek i niekoniecznie na dobre im to wychodzi)ni jakieś przygnębiające by to było, że jestem znowu tylko na 1 roku (tego drugiego kierunku). Bije w myślach, czy lepiej jest się przemęczyć (jeżeli uda się w ogóle przebrnąć jeszcze te 5 semestrów), czy dać sobie spokój i ulgę.

Nie chcę, żeby ktoś mi powiedział co mam zrobić, tylko przeczytać jakieś przemyślenia. Być może ktoś miał podobne rozkminy i mógłby się podzielić swoją historią.
Placektakiiowaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 21:10   #2
michagros
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 143
Dot.: Dwa kierunki i dylemat

Ja bym dociągnęła ten techniczny.

Skoro sobie radzisz, to wyjdzie tylko na plus.

Jak zauważyłaś, po studiach technicznych można szybciej znaleźć pracę.

Kierunek przyrodniczy też uważam za bardziej interesujący, jednak jedynie po medycznych można coś znaleźć w zawodzie. Wszelkie studia biologiczno-chemiczne są raczej dla pasjonatów, bądź dla tych, którzy nie chcą zostać w PL.
michagros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-21 22:10:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.