Czy mój trening odpowiada moim celom? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-31, 18:44   #1
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34

Czy mój trening odpowiada moim celom?


Witajcie
Chciałam poprosić Was o ocenę mojego treningu na siłowni, ewentualne wskazanie błędów
Właściwie zależy mi nie na zrzuceniu kilogramów, ale na przemianie "luźnego" (choć szczupłego) ciałka w bardziej zbitą masę Staram się więc wypośrodkować spalanie i ćwiczenia siłowe, ale nie mam pojęcia jak mi to wychodzi.

1. Trening zaczynam od bieżni (20 minut, przeplatam dłuższe partie biegu z krótkim marszem pod górę - na ciągły bieg nie mam kondycji ;-) )
2. Jak już się rozgrzeję, ćwiczę siłowo na maszynach - każde ćwiczenie 4 serie zmniejszając ilość powtórzeń. Obciążenie wybieram takie, żeby czuć przy ćwiczeniach dość silny opór, a nie tak swobodnie wymachiwać kończynami W zależności od dnia ćwiczę nogi i pośladki lub brzuch, klatkę i ręce.
4. Trening kończę kilkuminutowym, spokojnym truchcikiem czy też spokojną przejażdżką na rowerku, taką dla relaksu

Jeśli chodzi o dietę, to staram się jeść po prostu zdrowo - białe pieczywo, ryże i makarony powymieniałam na pełnoziarniste, słodzone jogurty na naturalne itp. Na słodyczne pozwalam sobie sporadycznie, bo ciężko się im oprzeć, z fast-foodów byłam w stanie zrezygnować zupełnie.

Czy wszystko z tym moim misternym planem jest ok?
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-31, 21:16   #2
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Cytat:
Napisane przez paula412 Pokaż wiadomość
Witajcie
Chciałam poprosić Was o ocenę mojego treningu na siłowni, ewentualne wskazanie błędów
Właściwie zależy mi nie na zrzuceniu kilogramów, ale na przemianie "luźnego" (choć szczupłego) ciałka w bardziej zbitą masę Staram się więc wypośrodkować spalanie i ćwiczenia siłowe, ale nie mam pojęcia jak mi to wychodzi.

1. Trening zaczynam od bieżni (20 minut, przeplatam dłuższe partie biegu z krótkim marszem pod górę - na ciągły bieg nie mam kondycji ;-) )
2. Jak już się rozgrzeję, ćwiczę siłowo na maszynach - każde ćwiczenie 4 serie zmniejszając ilość powtórzeń. Obciążenie wybieram takie, żeby czuć przy ćwiczeniach dość silny opór, a nie tak swobodnie wymachiwać kończynami W zależności od dnia ćwiczę nogi i pośladki lub brzuch, klatkę i ręce.
4. Trening kończę kilkuminutowym, spokojnym truchcikiem czy też spokojną przejażdżką na rowerku, taką dla relaksu

Jeśli chodzi o dietę, to staram się jeść po prostu zdrowo - białe pieczywo, ryże i makarony powymieniałam na pełnoziarniste, słodzone jogurty na naturalne itp. Na słodyczne pozwalam sobie sporadycznie, bo ciężko się im oprzeć, z fast-foodów byłam w stanie zrezygnować zupełnie.

Czy wszystko z tym moim misternym planem jest ok?
dosyć istotne wydaje mi się jak często ćwiczysz?
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 08:20   #3
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Cytat:
Napisane przez paula412 Pokaż wiadomość
Witajcie
Chciałam poprosić Was o ocenę mojego treningu na siłowni, ewentualne wskazanie błędów
Właściwie zależy mi nie na zrzuceniu kilogramów, ale na przemianie "luźnego" (choć szczupłego) ciałka w bardziej zbitą masę Staram się więc wypośrodkować spalanie i ćwiczenia siłowe, ale nie mam pojęcia jak mi to wychodzi.

1. Trening zaczynam od bieżni (20 minut, przeplatam dłuższe partie biegu z krótkim marszem pod górę - na ciągły bieg nie mam kondycji ;-) )
2. Jak już się rozgrzeję, ćwiczę siłowo na maszynach - każde ćwiczenie 4 serie zmniejszając ilość powtórzeń. Obciążenie wybieram takie, żeby czuć przy ćwiczeniach dość silny opór, a nie tak swobodnie wymachiwać kończynami W zależności od dnia ćwiczę nogi i pośladki lub brzuch, klatkę i ręce.
4. Trening kończę kilkuminutowym, spokojnym truchcikiem czy też spokojną przejażdżką na rowerku, taką dla relaksu

Jeśli chodzi o dietę, to staram się jeść po prostu zdrowo - białe pieczywo, ryże i makarony powymieniałam na pełnoziarniste, słodzone jogurty na naturalne itp. Na słodyczne pozwalam sobie sporadycznie, bo ciężko się im oprzeć, z fast-foodów byłam w stanie zrezygnować zupełnie.

Czy wszystko z tym moim misternym planem jest ok?
Napisz jak dokładnie wygląda ten trening siłowy w każdy dzień z uwzględnieniem kg i rozpisz przykładowy jadłospis, najlepiej na potreningu.pl
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 09:39   #4
Trida
Raczkowanie
 
Avatar Trida
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 198
GG do Trida
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Jak napisała Nikki - jak często ćwiczysz i co ćwiczysz?
Jeśli chcesz zrzucić kilka kg to na początek 10 min biegu i na końcu 30 min biegania / truchty. Wtedy lepiej kaloryjki lecą
Trida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 11:24   #5
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Ćwiczę 3 razy w tygodniu Nazwy tych maszyn to dla mnie enigma, ale postaram się to jakoś opisać
W większości urządzeń ustawiam obciążenie na 30 kg, bo moja kondycja jeszcze na więcej mi nie pozwala ;-) Ćwiczę na maszynach po kolei każdą partię, tzn. zaczynam od łydek (taka maszyna na stojąco), przechodzę do ud (np. te śmieszne ginekologii, odpychanie się na leżąco i siedząco od ścianki), potem tyłek (wymachy nóg pod obciążeniem takiego wałka)
Cwiczenia w wykonuje w 4 seriach - 20, 18, 16 i 14 powtórzen, między każdą serią minutka, półtora przerwy.

Jeśli chodzi o jedzenie to wszystko co zjadłam zapisuję sobie w zeszycie, podam Wam przykładowy dzień - oczywiście sprzed Świąt
Śniadanie - Owsianka z 5 łyżek stołowych z jabłkiem i rodzynkami
II śniadanie - 2 kromki pełnoziarnistego chleba z szynką i serem żółtym, skusiłam się tez w szkole na jogurt do picia ;/
Obiad - Kasza jaglana z kurczakiem marynowanym w miodzie i musztardzie
Podwieczorek - Jogurt naturalny z 3 łyżkami musli, jabłko
Kolacja - jajecznika z 2 jajek z cebulą i pieczarkami, kromka chleba pełnoziarnistego

Po silowni zawsze wcinam serek wiejski, bo jak od razu czegoś nie zjem to później jest mi straaaasznie niedobrze.
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 12:50   #6
Trida
Raczkowanie
 
Avatar Trida
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 198
GG do Trida
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

A mogłabyś częściej śmigac na siłownie? Czy nie bardzo? Chybaze chcesz robić typowo obwodowo.
jedzonko ładne a po treningu nie lepiej banana zjeść? Chociaz serek wiejski tez jest ok.
Trida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 13:02   #7
201703131032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Staram się chodzić w miarę możliwości, ale niestety inne obowiązki nie pozwalają mi częściej. Bardzo chciałabym częściej, ale do siłowni mam dostęp od poniedziałku do piątku, bo na weekendy wracam do rodzinnej miejscowości. Mam w planach w weekendy jeszcze biegać po lesie, ostatnio śniegi trochę psuły mi szyki, ale mam nadzieje, że wiosna się dużymi krokami zbliża.
Z tym bananem to dobry pomysł, mam nadzieję, że mi się nie rozciapcia w torbie ;p
Dziękuję Wam bardzo za porady
201703131032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-02, 12:11   #8
Annify
Rozeznanie
 
Avatar Annify
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: infinity
Wiadomości: 888
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Z tego co ja się orientuję, to na początek lepiej żeby była rozgrzewka na aerobach w granicach 10-15 minut, później ćwiczenia siłowe i na koniec +35 minut na aerobach. Tak mi poradzili trenerzy z siłowni
__________________
Annify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 22:32   #9
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Probonuję, żebyś poszukała sobie jakiegoś treningu fbw i wykonywała go 3 razy w tygodniu (sfd.pl znajdziesz gotowe treningi). W pozostałe dni możesz sobie zrobić jakąś wytrzymkę czy aeroby.
Na siłowni powinnać zacząć od rozgrzewki (10 minut np.orbiego + rozgrzewka taka jak na wf jakies wymachy rozgrzanie stawów). Potem siłowy i na koniec aeroby (ale nie dla relaksu, tylko zapierdzielać ile dasz rade może być i początkowo 10 minut) i na koniec obowiązkowe rozciąganie.
No i polecam porzucenie maszyn na wolne ciężary

No i dieta -wyliczenie zapotrzebowania, stosunku białka, węgli, tłuszczu...
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 12:34   #10
semifit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Jeśli chodzi o treningi fbw (full body workout) to zajrzyj sobie pod adres <link> tam zrozumiale opisał jak powinien wyglądać i myślę że przy zastosowaniu tych zaleceń i regularnym ćwiczeniu efekty będą

Edytowane przez AnnaVanDort
Czas edycji: 2016-12-20 o 07:44 Powód: Reklama
semifit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:03   #11
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Mam nadzieję że mnie nie zlinczujecie za odkopanie tego wątku, ale mam bardzo podobne pytanie i pomyślałam, że się podłączę.
Chodzę na siłownie od około miesiąca. Chciałabym schudnąć (ponad 80kg przy wzroście 174). Przeważnie zaczynam od orbitreka (20minut), później "schodki" (jeśli się nie mylę stepmill, też 20 minut). Później przeważnie robię brzuszki i ćwiczenia na nogi na tych "ginekologicznych" sprzetach 😜 i znów po 20 minut na takim sprzęcie na którym wykonuje się posuwiste ruchy nogami na stojąco (pojęcia nie mam jak to się zwie &#128540 i 20 minut na rowerku.
Przeważnie wybieram opcje interwałów jeśli jest dostępna.
Dodam że największy problem mam z udami. I zastanawiam się czy dobrze kombinuje? Pomożecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-23, 07:05   #12
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Czy mój trening odpowiada moim celom?

Widzę w Twoim treningu dużo chaosu.Przydałoby się to uporządkować,robić ćwiczenia na każdą grupę mięśni.Moim zdaniem na początek lepszy od interwałów bylby trening stacyjny (ogólnorozwojowy),który stopniowo wdroży organizm do wysiłku,wyrobi kondycję
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-23 08:05:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.