Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-16, 10:22   #1
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483

Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.


Szukalam odpowiedzi, ale nic co by pasowalo do mnie nie znalazlam... Jesli gdzies są już odpowiedzi na moje pytania, przepraszam, ja się nie dogrzebałam

Przygodę z makijażem bardziej zaawansowanym zaczęłam kilka miesięc temu. Wcześniej tylo ciemna kredka do oczu i podkład.

Zaopatrzyłam się w Dermacol. Mam 3 różne odcienie, jeden jest idelany jak moja cera jeśli chodzi o koloryt. Ale nie potrafie go nałożyc tak żeby zakrywał wszytsko idealnie! Nie stosuję go na całą twarz, tylko punktowo. Najpierw nakładam troszkę na wierzch dłoni, czekam a potem nakładam na twarz. I albo mi tylko zamatuje lekko niedoskonałośc albo jeśli nawet z początku jest ok to najdalej po godzinie wogóle nie widac,że go stosowałam. Jeśli nałożę więcej,widac sztuczną maskę. Bez sensu... Co robię źle? Czy dermacol nakłada się na czystą twarz i na niego nakłada się fluid? Czy wogóle już nic nie nakładac? A może Dermacol na fluid?Już sama nie wiem....


Kolejny problem to cienie. Zakupiłam dobre cienie, zakupiłam bazę Lumenee, po której wszystkim sie podobno super cienie trzymają a u mnie znowu problem... Max godzina i po cieniach... Jak stosowac bazę? Nałożyc na czyste powieki i co dalej? Odczekac ileś przed nałożeniem cieni? 5,10,30 min?A moze od razu nałożyc? Czy na baze jeszcze nałoży cfluid? Czy może bazę na fluid? Jak to zrobic?


I ostatni problem to róże to policzków. Starsznie mi się podobają muśniete kości policzkowe i ładnie wymodelowane buzie. U mnie jest ten problem, że mam bardzo jasną cere i do tego swoje naturalne rumieńce, które zawsze przebijają delikatnie spod skóry a jak się zmęcze lub jest zimno robią się intensywne. Kilka razy próbowałam jakoś je zatuszowac i nałożyc róż, ale kiepski efekt był bo zawsze moje naturalne rumieńce gdzies mi wylazły...

Możecie biednej amatorce pomoc?
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 11:37   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Szukalam odpowiedzi, ale nic co by pasowalo do mnie nie znalazlam... Jesli gdzies są już odpowiedzi na moje pytania, przepraszam, ja się nie dogrzebałam

Przygodę z makijażem bardziej zaawansowanym zaczęłam kilka miesięc temu. Wcześniej tylo ciemna kredka do oczu i podkład.

Zaopatrzyłam się w Dermacol. Mam 3 różne odcienie, jeden jest idelany jak moja cera jeśli chodzi o koloryt. Ale nie potrafie go nałożyc tak żeby zakrywał wszytsko idealnie! Nie stosuję go na całą twarz, tylko punktowo. Najpierw nakładam troszkę na wierzch dłoni, czekam a potem nakładam na twarz. I albo mi tylko zamatuje lekko niedoskonałośc albo jeśli nawet z początku jest ok to najdalej po godzinie wogóle nie widac,że go stosowałam. Jeśli nałożę więcej,widac sztuczną maskę. Bez sensu... Co robię źle? Czy dermacol nakłada się na czystą twarz i na niego nakłada się fluid? Czy wogóle już nic nie nakładac? A może Dermacol na fluid?Już sama nie wiem....


Kolejny problem to cienie. Zakupiłam dobre cienie, zakupiłam bazę Lumenee, po której wszystkim sie podobno super cienie trzymają a u mnie znowu problem... Max godzina i po cieniach... Jak stosowac bazę? Nałożyc na czyste powieki i co dalej? Odczekac ileś przed nałożeniem cieni? 5,10,30 min?A moze od razu nałożyc? Czy na baze jeszcze nałoży cfluid? Czy może bazę na fluid? Jak to zrobic?


I ostatni problem to róże to policzków. Starsznie mi się podobają muśniete kości policzkowe i ładnie wymodelowane buzie. U mnie jest ten problem, że mam bardzo jasną cere i do tego swoje naturalne rumieńce, które zawsze przebijają delikatnie spod skóry a jak się zmęcze lub jest zimno robią się intensywne. Kilka razy próbowałam jakoś je zatuszowac i nałożyc róż, ale kiepski efekt był bo zawsze moje naturalne rumieńce gdzies mi wylazły...

Możecie biednej amatorce pomoc?
jeśli chodzi o dermacol
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=bazy+cienie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rumie%F1ce

baza pod cienie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=baza
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=bazy+cienie
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ht=bazy+cienie


policzki
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rumie%F1ce
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rumie%F1ce
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rumie%F1ce
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=rumie%F1ce

może coś Ci to pomoże
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 11:47   #3
lalaine
Raczkowanie
 
Avatar lalaine
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 393
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

polecam pierre rene fluid puder cienie wszystko trzyma sie cały dzień , a nie jest to drogie np puder 11 zł ;] a starcza minimum 3 miesiące codziennego używania
__________________
`większość z nas spocznie w grobie z muzyką w sercu`
lalaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 13:58   #4
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Odnośnie Dermacolu, i różu nie pomogę, jednak bazy Lumene używam od 2 lat.

Po nałożeniu bazy Lumene, na czyste, suche powieki, nakładam pędzelkiem puder.
Bazę obowiązkowo przypruszam pudrem, po chwili dopiero zabieram się za nakładanie cieni.

W takiej kombinacji wytrzymują od 7 do 22, albo i dłużej, nie tylko te lepsze, ale i z niższej półki cienie też są trwałe.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 14:10   #5
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Co do dermacolu to jak już nałożysz go punktowo przypudruj twarz puderm sypkim, powinno to go utrwalić. "Wina" może też leżeć w kremie do twarzy albo moze czesto dotykasz twarzy ręką i sama mechanicznie ścierasz dermacol. Możesz też spróbowac stosować inny podkład, dermacol jest dosyć cieżki i może zapychac...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 18:50   #6
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Jeżeli chodzi o Dermacol, to może po prostu nie jesteś z niego zadowolona, bo sam produkt nie odpowiada Twoim wymaganiom i nie potrzeba tu innej techniki nakładania, tylko innego kosmetyku? Ten produkt ma tyle samo gorących zwolenniczek, co przeciwniczek, nie każda Wizażanka się nim zachwyca.

Ja np. uważam, że Dermacol jest beznadziejny. Niekomfortowy w stosowaniu za ciężki i wcale nie najlepiej kryjący.

Co do bazy Lumene, to moja recepta na nią (oraz na znacznie bardziej niesforna bazę IsaDora) jest taka: odrobina podkładu, baza, zostawić na chwilkę do wyschnięcia (naprawdę niedługo, ja czekam może niecałą minutę), przypudrować i malować. Wszystko trzyma sie perfekt.

Gdzieś tu na forum czytałam kiedyś, że ważne jest odpowiednie zagruntowanie powieki pudrem i podkładem, niezależnie od tego, czy używamy bazy, czy nie.

Jeżeli chodzi o czerwone policzki, to chyba dobrym rozwiązaniem byłaby jakaś baza pod podkład niwelująca zaczerwienienia?
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 09:50   #7
olivia7
Zakorzenienie
 
Avatar olivia7
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3 642
GG do olivia7
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Jesli chodzi o dermacol używam go og 9 latjezuu tak długo? i bardzo długo dochodziłam do wprawy w jego nakładaniu ale teraz banalnie proste a jesli mowisz ze masz idealny do swojej skory kolor to pełen sukces ja nakładam go na krem ziaji albo na sama twarz tam gdzie musze cos zakryc wklepuje go gabeczka,nakładam fluid oprószam pudrem jesli okazuje sie ze cos do ukrycia jest dalej widoczne biore na palca troszke wklepuje znowu puder w kamieniu i wsio stara tapeciara ze mnie
__________________
Polecam link www.fridayimage.com -coś więcej niz zwykła fotografiaoraz poleecaam www.yourstime.eu
gg 7758327
www.sephora.maxmodels.pl
olivia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-17, 11:20   #8
Rusi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 125
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Cytat:
Napisane przez olivia7 Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o dermacol używam go og 9 latjezuu tak długo? i bardzo długo dochodziłam do wprawy w jego nakładaniu ale teraz banalnie proste a jesli mowisz ze masz idealny do swojej skory kolor to pełen sukces ja nakładam go na krem ziaji albo na sama twarz tam gdzie musze cos zakryc wklepuje go gabeczka,nakładam fluid oprószam pudrem jesli okazuje sie ze cos do ukrycia jest dalej widoczne biore na palca troszke wklepuje znowu puder w kamieniu i wsio stara tapeciara ze mnie
Hej! Mam pytanko, którego kremu ziaji używasz? Czyżby oliwkowego (jeśli tak, to którego)?
pozdrawiam
Rusi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-18, 19:42   #9
olivia7
Zakorzenienie
 
Avatar olivia7
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 3 642
GG do olivia7
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Krem przeciwzmarszczkowy
__________________
Polecam link www.fridayimage.com -coś więcej niz zwykła fotografiaoraz poleecaam www.yourstime.eu
gg 7758327
www.sephora.maxmodels.pl
olivia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 01:30   #10
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Dziękuję za odpowiedzi, przetrzaskałam te wątki, do których wyżej są linki i już wiem, że chyba Dermacol mi nie służy... Próbowałam z kremem, bez, małą ilość, większą i nic. Maska.

Pudru sypkiego nie mam ale już upatrzyłam Clinque na truskawie może jak pokombinuje jak radziłyście z tym gruntowaniem wyjdzie lepiej

__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-20, 11:31   #11
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi, przetrzaskałam te wątki, do których wyżej są linki i już wiem, że chyba Dermacol mi nie służy... Próbowałam z kremem, bez, małą ilość, większą i nic. Maska.

Pudru sypkiego nie mam ale już upatrzyłam Clinque na truskawie może jak pokombinuje jak radziłyście z tym gruntowaniem wyjdzie lepiej

a probowalas nakladac dermacol na mokro? tzn. lekko zwilzonymi woda palcami albo gabeczka? wtedy wyglada naturalniej i lepiej sie rozprowadza
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-20, 11:46   #12
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Cytat:
Napisane przez lir391 Pokaż wiadomość
a probowalas nakladac dermacol na mokro? tzn. lekko zwilzonymi woda palcami albo gabeczka? wtedy wyglada naturalniej i lepiej sie rozprowadza
nie, ale zaraz spróbuję Dzięki
__________________
Moje książki na wymianę: KLIK!
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 16:32   #13
lir391
Zakorzenienie
 
Avatar lir391
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 811
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
nie, ale zaraz spróbuję Dzięki
i co, moja rada okazała się być pomocna?
__________________
Зачем мы давим на тормоз, не на газ?


'I'll be more enthusiastic about encouraging thinking outside the box when there's evidence of any thinking going on inside it.'
/Terry Pratchett/



lir391 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 22:19   #14
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Co robię nie tak? Nic nie wychodzi:( Baza pod cienie, róż i Dermacol.

Ja do tej porzy uyzwalam bazy artdeco (3 sloiczki) i obojetnie jak bym nie nakladala cieni, czy odczekala, czy od razu nalozyla, czy na przypudrowane powieki czy nie, zawsze tak samo sie cieniowalo i tak samo sie trzymaly cienie.
Zas teraz z baza lumene jest inaczej. Jesli nie zabiore sie od razu do malowania, obojetnie czy najpierw pudrem czy od razu cienmi, baza zbiera sie w 15sec w zalamaniu. A po niezwlacznym nalozeniu cieni czy pudru nic sie nie zbiera i trzyma sie dosc dlugo. Ale musze powiedziec, ze nie ufam tej bazie tak jak tej z artdeco co do wytrzymalosci. Jeszcze nie mialam okazji wyprobowac ta baze na cala noc, ale mam watpliwosci co do wytrzymalosci.
Acha, najlepiej nie kremuj powiek jesli masz zamiar je malowac. Przed nalozeniem bazy mozesz tez uzyc bibulki matujacej albo po prostu przetrzec chusteczka, zeby powieka nie byla tlusta.

Co do rozu-tez mam rumience, poniewaz mam chorobe skorna zwiazana z naczynkami. Ale z rozu nigdy nie rezygnuje. Na podkladzie i pudrze roz zawsze dobrze wyglada. Nawet jak troche sie rumienie nie przeszkadza mi to.

Z dermacolu nie jestem bardzo zadowolona,wiec Ci nie pomoge. U mnie nie trzyma sie, najgorzej jak zrobi mi sie goraco, to sie wszedzie zbiera momentalnie i okropnie to wyglada. Ale z nakladaniem nie mam problemow. Punktowo nakladam na inny podklad cieniutkim pedzelkiem i wklepuje palcami. Jesli po przypudrowaniu jeszcze cos widac, to samym czubkiem pedzelka daje kropeczke i nic juz nie robie.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.