Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-08, 17:09   #1
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117

Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy


Krótkie FAQ (Frequently Asked Questions)




Co to jest primer?
Primer jest to baza (primer- określenie angielskie, baza-polskie), puder mineralny lub organiczny nakładany pod podkład mineralny. Ma za zadanie:
  • wygładzić cerę i ukryć jej nierówności: pory, zmarszczki
  • zmatowić lub rozświetlić cerę
  • zwiększyć przyczepność podkładu
  • przedłużyć jego trwałość
  • oddzielić podkład od tłustego kremu np. z filtrem
  • dać efekt Photoshopa, poprzez wygładzenie i zmiękczenie rysów twarzy oraz rozproszenie światła dające efekt nieskazitelnej cery

Należy zauważyć, ze na angielskich stronach można spotkać zakładkę base- oznacza ona podkłady a nie bazy jak polski szperacz internetu mógłby pomyśleć. Baz szukamy w zakładach primers i setting\finishing powders.

Czy primery mają kolor?
Z reguły są transparentne (przezroczyste) ale bywają takie z lekkim zabarwieniem np. skrobia dry-flo bieli.

Gdzie się kupuje primer?
Każda szanująca się firma mineralna ma je w swojej ofercie. W polskich sklepach biochemicznych można dostać pudry organiczne spełniające zadanie primera np. skrobię dry-flo, puder bambusowy, jedwabny, perłowy.

Czym nakładać primer?
Miękkim, niezbyt zbitym pędzlem np. typu kabuki.

Jak nakładać primer?
Należy pamiętać, aby twarz była przygotowana do makijażu- wszelkie kremy powinny być wchłonięte, ich nadmiar możemy delikatnie odcisnąć chusteczką higieniczną (uwaga na zmniejszoną ochronę przy stosowaniu filtrów). Pędzlem z odrobina proszku omiatamy twarz, możemy wykonywać kółeczka

Czy primer może być pudrem wykańczającym?
Tak, nie ma przeciwwskazań.

Co to jest puder wykańczający- setting\finishing powder?

Czy primer daje ochronę UV?
Kosmetyki z zawartością dwutlenku tytanu oraz tlenku cynku stanowią niewielką mineralną barierę przed słońcem.

Czy primer należy nakładać na całą twarz?
Generalnie nic nie należy, a można, bo na przykładzie minerałów doskonale widać jak różne potrzeby może mieć ludzka skóra. Wszystko wedle uznania, można zmatowić strefę T i/lub rozświetlić pozostałe partie twarzy. Nałożenie primera na całą twarz ma znaczenie przy stosowaniu filtrów, dobrze jest odgrodzić podkład od filtra.

Czy primery można mieszać?
Tak, oczywiście że można. Gotowe mieszać ze sobą, tworzyć własne od podstaw, lub wzbogacać gotowce. Również na twarzy można nakładać różne primery na raz.

Co można dodać do primera?
Zajrzyj do wątku Lorri o składnikach mineralnych. KLIK





cdn.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-12-08 o 18:53
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:28   #2
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Opisy najpopularniejszych produktow.


Dry Flo (Mazidła) - modyfikowana skrobia kukurydziana, absorbuje sebum, nadaje sie do matowienia filtrow przeciwslonecznych, ma postac drobnego proszku, nie pobiela.

Skrobia kukurydziana (Kolorowka) - bialy, transparentny proszek, absorbuje sebum, lepiej stosowac w mieszankach niz solo.

Skrobia ziemniaczana - sposob na zmatowienie cery naszych prababek Zwykla skrobia dostepna w sklepie spozywczym, ma dzialanie matujace, jednak jest dosc widoczna na twarzy i moze zapychac pory.

Puder bambusowy (BU) - zawiera ponad 90% krzemionki, ma postać białego, lekkiego proszku, daje transparentne wykończenie, bez efektu bielenia skóry. Puder posiada intensywne właściwości matujące. Działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych.

Puder ryżowy (Coastal Scents, Kolorowka)

Puder diamentowy (BU) - szaro-biały, matowy puder, transparentny, może być stosowany na kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów skóry,

Puder perłowy (BU) - bardzo drobny, biały, matowy proszek, transparentny, może być stosowany na kremy z filtrami przeciwsłonecznymi, zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów skóry, głównie ceniony za właściwości pielęgnacyjne.

Puder jedwabny\serica (Dr Hauschka, Kolorowka) - matuje skórę na długi czas jednocześnie nie wysuszając jej. Już niewielka ilość wystarczy do przygotowania twarzy do nałożenia minerałów. Optycznie zmniejsza widoczność porów i mniejszych niedoskonałości. Nie zapycha porów.

Krzemionka\silica (Coastal Scents, Kolorowka) - bardzo mialki puder, ma duze wlasciwosci matujace, powinien byc wykorzystywany w mieszankach, gdyz solo moze wysuszac skore

Frakcja sojowa (Mazidła, Naturalis) - reguluje nadmierne wydzielanie łoju oraz zmniejsza rozszerzone pory.

Primer wizazanki JMW (skrobia ryzowa (cs) 60% krzemionka (cs)10% mika serecite (cs) 10% puder bambusowy z jedwabiem (BU) 10% alantoina (mazidła), stearynianian magnezu (cs), boron 16 (cs), puder jedwabny (dr. hauschka) - mniej wiecej po dużej szczypcie (-/+ po 2-3% żeby profesjonalniej zabrzmiało) źródło: post
Ma właściwości matujące, przedłużające trwałość makijażu, wygładzające oraz łagodzi podrażnienia. Hauschka dodana dla zapachu.

Sericite (Coastal Scents, Kolorowka)

Fresh Start (Lauress) - ma pochłaniać sebum, ale jest bez glinki

Jump Start (Lauress) - do tłustej skóry, ma pochłaniać sebum

Kick Start (Lauress) - do suchej skóry

Diva Defense (Coastal Scents)

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2010-07-15 o 12:57
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 18:34   #3
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Porównania


Czym się różni EDM Start To Finish Kaolin od EDM Kaolin Powder?
Nazwą. To ten sam kosmetyk, obecnie w sprzedaży dostępny jest Kaolin Powder.

Czym się różni EDM Kaolin Powder Fair od Sunlight?
Oba są transparentne, Fair jest lekko zimny a Sunlight ciepły (czyli Fair ma zabarwienie różowe a Sunlight żółte). Ma to zastosowanie np. przy kryciu zaczerwienienia- dobrym rozwiązaniem jest lekko żółty primer. Można też go dobrać do podkładu na zasadzie- zimne tony w podkładzie chłodny primer.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-07-15 o 12:54
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-08, 19:01   #4
wiedzma86
Rozeznanie
 
Avatar wiedzma86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 730
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

No to zaczynamy

Po pierwsze - ja potrzebuję dobrego primera, który utrzyma w dobrym stanie ( z pomocą podkładu of kors ) mój świecący nos... I tak zaczęłam testować...
Dry Flo - o matko ... tragiczny wysuszacz... Bieli, pyli i niesamowicie wysusza... bardzo wysusza... Przesusza... Matowała mnie średnio...
Kaolin z EDM - zdecydowanie wolę jako finisz, bo jako primer się średnio spisuje. Trochę mnie wysuszał, czasem pojawiały się skórki edit: to jednak wina krzemionki Kaolin jest OK
Następnie sięgnęłam po puder bambusowy z BU - dla mnie cudo Świetnie matuje, współgra z podkładem (używam EDM matte) i służy mojej cerze Mam wersję solo i tę z dodatkiem owsa, jednak ta pierwsza mi bardziej przypadła do gustu Pomieszałam też bambusa z kapką NR summer bronze i mam super finisz Tak więc dla mnie jeden z numerów jeden
Drugi numer jeden to puder ryżowy - na nim mat utrzymuje mi się nawet do 8-10 h (co u mnie jest niezłym wyczynem) . Kocham ten wycofany już z EDM, jak i ten z oferty CS.
Krzemionka (czysta) - baaaaaaaaaardzo służy mojej buzi, nie wysusza. Daję ją albo solo, albo mieszam odrobinkę z bambusem w celu wzmocnienia efektu. edit... no niestety... wysusza mnie początkowo działała dobrze, potem już nie

Tyle miałam okazję wytestować i dalszych testów nie przewiduję, bowiem swoje typy już znalazłam

Tak więc wiedzma poleca ryż i bambusa



[ info dla Moderatorek może zróbmy listę najpopularniejszych primerów z odnośnikami do stron ? mogę pomóc ]
__________________
Wolę być niedoskonałą wersją samej siebie, niż najlepszą kopią kogoś innego ...






Edytowane przez wiedzma86
Czas edycji: 2010-02-10 o 16:22 Powód: poprawki :)
wiedzma86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 16:24   #5
ania_1988
Raczkowanie
 
Avatar ania_1988
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 299
GG do ania_1988
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dotąd nie stosowałam żadnej bazy ale z racji iż chcę aby makijaż trzymał się dłużej chcę zacząć. Czytałam gdzieś że niektórych baz (nie wiem dokłądnie czy krzemionkowych, ryżowych czy tych z bambusem) nie można używac przy trądziku bo pogarszają stan skóry a że takową skórę posiadam proszę o pomoc
__________________
jest 62kg -------> cel 56kg
Hania
ania_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:46   #6
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ania_1988 Pokaż wiadomość
Dotąd nie stosowałam żadnej bazy ale z racji iż chcę aby makijaż trzymał się dłużej chcę zacząć. Czytałam gdzieś że niektórych baz (nie wiem dokłądnie czy krzemionkowych, ryżowych czy tych z bambusem) nie można używac przy trądziku bo pogarszają stan skóry a że takową skórę posiadam proszę o pomoc
Obawiałabym się ryżowych, bo mogą wysuszać
chyba

krzemionka powinna być zbawienna
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 14:53   #7
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

wysuszanie jest kwestia tak dalece idywidualna, ze trudno tak jednoznacznie powiedziec. Mnie krzemionka wysuszyła na wiór, a po ryżowym nic nie było. Kaolin i krzemionka to najpopularniejsze wysuszacze, ale jak już mówiłam- trzeba testować na sobie.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-11, 20:36   #8
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

to dołożę się ze swoimi doświadczeniami
aktualnie najlepsze primery i finishery to dla mnie robione samodzielnie na bazie ryżu z CS i jedwabiu z kolorówki
najlepszy primer, zanim zaczęłam używać kwasów, to przepis autorski jmw
na bazie ryżu CS (60%), później był dla mnie za bardzo wysuszający i ukręciłam własny z 35% ryżyku CS i 25% jedwabiu kolorówki i jest po prostu genialny - chroni, nawilża i matuje

aktualnie jedwabnego używam jako primera a ryżowego jako finishera tylko w strefie T

inne:
bambus BU - trochę za bardzo mnie podsuszał i przeszkadzała mi jego tępość w dotyku
dry flo - dawał za słaby efekt matujący
kaolinowy z EDM - świeciłam się po nim po dwóch godzinach
krzemionka CS - strasznie mnie wysuszała
soft focus EGM - niewiarygodny brak efektu - ani nie wygładzał, ani nie matował, ani ani nic

i to chyba na tyle
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 20:28   #9
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

witam dobrze ze znalazłam ten wątek bo miała zakładac nowy
a wiec stosuje kwasy moja cera jest w kiepskim stanie.. trądzik w zaawansowanym stopniu i bardzo sucha skóra.. pełno skórek dodam ze nigdy wczesniej nie uzywałam primerów wiec nie mam doswiadczenia.. wazne zeby bardzo nie wysuszał i błagam aby nie zapychał!
skłaniam sie przy sklepie BU: na uwadze mam puder bambusowy z Jedwabiem, puder ryzowy, perłowy lub puder diamentowy który mnie bardzo zaciekawił
prosze o jakas rade
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 20:03   #10
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
witam dobrze ze znalazłam ten wątek bo miała zakładac nowy
a wiec stosuje kwasy moja cera jest w kiepskim stanie.. trądzik w zaawansowanym stopniu i bardzo sucha skóra.. pełno skórek dodam ze nigdy wczesniej nie uzywałam primerów wiec nie mam doswiadczenia.. wazne zeby bardzo nie wysuszał i błagam aby nie zapychał!
skłaniam sie przy sklepie BU: na uwadze mam puder bambusowy z Jedwabiem, puder ryzowy, perłowy lub puder diamentowy który mnie bardzo zaciekawił
prosze o jakas rade
ja po kwasach mogę używać tylko pudrów z dużą częścią pudru jedwabnego - reszta za bardzo mnie wysusza (możesz wziąć bambus z jedwabiem BU, one i tak przychodzą osobno i samemu się miesza więc sama decydujesz o proporcjach)
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 23:06   #11
mambaaa
Raczkowanie
 
Avatar mambaaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 174
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Świetnie, że powstał ten wątek
Chciałabym rozpocząć przygode z primerami, a konkretnie z ktorymś z pudrów BU

Ciekawi mnie Bambusowy z jedwabiem i owsem
Zainteresował mnie też diamentowy..

Niestety jestem zupełnie zielona w tym temacie, nie wiem co i jak.
Używam minerałów z EDM, a niedługo przerzucam sie na Lumiere, chciałabym używać jakiegos primera który wygladzilby skóre, przygotował pod minerałki, a jeśli mialby jaki cudowny wpływ na moja cere (mieszana, czasem wyskoczy jakas niespodzianka) typu nawilżenie, złagodzenie trądziku, itp. byłoby wspaniale.

Jaki doradzacie do skóry mieszanej kobietki?
__________________
Minerałoholiczka
mambaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 20:13   #12
marznia
Raczkowanie
 
Avatar marznia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Chciałabym zacząć używać kosmetyków mineralnych i w związku z tym mam pytanie. Wiem, że na filtry z parsolem nie można stosować m.in. miki, a jest on jednym z głównych składników kosmetyków mineralnych. Czy zadaniem primera też jest ochronienie parsolu przed destabilizacją?
__________________
- Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna. -

marznia prosi o głosy na jej recenzje Garniera
marznia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 13:21   #13
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

myslicie ze zwykla skrobia ziemniaczana zmieszana z niewielka iloscia rimmellowym podkladem mineralnym( za ciemny sie okazal a tak to przynajlniej sprawil ze skrobia zrobila sie bardziej 'satynowa') sie nadaje?
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-02-12 o 13:32
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 17:24   #14
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Pytałam w wątku o bazach, ale nikt mi nie odpowiedział, chcę kupić bazę mineralną Laura mercier i uzywć pod tradycyjny podkład. I nie wiem, czy jest sens? Chyba zacznę przygodę z minerałami, bo chcę do minimum ograniczyć chemię, ale z makijażu nie potrafię zrezygnować
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:20   #15
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
Pytałam w wątku o bazach, ale nikt mi nie odpowiedział, chcę kupić bazę mineralną Laura mercier i uzywć pod tradycyjny podkład. I nie wiem, czy jest sens? Chyba zacznę przygodę z minerałami, bo chcę do minimum ograniczyć chemię, ale z makijażu nie potrafię zrezygnować
LM jest dosc droga firma mineralna i niewiele z nas ją testowało- stąd brak odpowiedzi
Co do primera jesli jest w postaci pudru(proszku) to nie ma sensu pod podklad tradycyjny, no chyba zeby byl nakladany pedzlem duo fibre a i wtedy nie wiem czy jest sens
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:55   #16
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Magtru ciezko cos doradzic akurat tutaj, bo po pierwsze marka Laura Mercier nie jest firma mineralna, a po drugie baza, o ktorej jak sadze piszesz nie ma nic wspolnego z czystymi mineralami, ktore promujemy na tym forum.
Chodzi o ta baze, prawda?
http://www.lauramercier.com/store/sh...mer_prod210046
Sklad ma jak kazda inna baza pod makijaz, niczym sie nie wyroznia, jest to "mazidlowa" baza jak pozostale tradycyjne - mineralna nie jest w ogole. Wiecej dowiesz sie raczej nz forum "pytania do wizazystki"

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-02-19 o 18:56
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:59   #17
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dzięki! Jest w tubce, to chyba w postaci płynnej, w proszku tez są, ale tych to już zupełnie nie wiem jak uzywać. Chcę stopniowo przechodzić na kosmetyki mineralne, pozużywać obecne, bo nie lubię wyrzucać...Jutro będę miała więcej czasu, to przejrzę forum mineralne

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

vril! dziękuję za odpowiedź ! To podobny chwyt marketingwowy jak choćby pseudokosmetyki mineralne artdeco. Jutro poczytam więcej, bo tak jak pisałam, chcę się powoli przerzucić na minerały...
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:01   #18
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Musze cie ostrzec, ze nie ma czegos takiego jak "powolne przerzucanie sie na mineraly" - kazda tak mowi na poczatku, a potem laduje wsrod tsunami paczek z prochami
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 17:11   #19
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Mam nadzieję, że tak będzie szczególnie po oglądaniu waszych kuszących makijażach mineralnych


Kliknięte

Siedzę od rana w wątku mineralnym, złożyłam zamówienie na EDM , na BU - min. puder bambusowy, mam nadzieję,ze będzie dobrą , naturalną bazą pod mineraly , ale mam zamiar przetestować go pod zwykły podkład, no chyba , że się zroluje

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2010-02-20 o 22:43 Powód: post pod postem
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-21, 09:34   #20
AppleGirl
Rozeznanie
 
Avatar AppleGirl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 911
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Mam problem - nie mogę znaleźć odpowiedniego dla siebie primera, wydaje mi się, że wypróbowałam już sporo możliwości:
* puder bambusowy z jedwabiem - wysuszył, więc podejrzewam, że wszystko z krzemionką będzie działało podobnie
* puder ryżowy - zapchał
* sam puder jedwabny - bardzo mi się spodobał, ale podobno nie powinno się stosować w stężeniu 100 %
* puder perłowy - sam w sobie ok, ale nie jako primer
* puder diamentowy - chyba mnie zapchał
Widzę, że jeszcze został mi kaolin, ale obawiam się, że także mnie wysuszy albo zapcha. Szczerze mówiąc już nie mam pomysłu, co jeszcze mogę wypróbować. Mogłybyście mi coś podpowiedzieć?
AppleGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 09:48   #21
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Dostałam niedawno primer fresh start medium z Lauress'a od aljaki
I to jest strzał w 10tkę... jak dla mnie

Używałam kaolina z EDM i bambusa z BU... ale to się nie umywa do Lauress
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:05   #22
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Dostałam niedawno primer fresh start medium z Lauress'a od aljaki
I to jest strzał w 10tkę... jak dla mnie

Używałam kaolina z EDM i bambusa z BU... ale to się nie umywa do Lauress
Isilindil ja też mam ten primer ze wspólnego zamówienia z aljaki
i dla mnie to też strzał w 10

miałam próbkę Diva Defense Primer z CS co prawda nie był zły, ale wysuszał a ten jest rewelacyjny
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 10:48   #23
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Zamówiłam na BU puder babmusowy, ale jeszcze nie płacilam, teraz nie wiem, może lepiej zamówić ten primer o którym piszecie? No chyba,że babmusa używać na sam koniec? Jak radzicie?
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:03   #24
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez reniakicia Pokaż wiadomość
Isilindil ja też mam ten primer ze wspólnego zamówienia z aljaki
i dla mnie to też strzał w 10

miałam próbkę Diva Defense Primer z CS co prawda nie był zły, ale wysuszał a ten jest rewelacyjny

Kobietki, a do jakiej cery to cudo???? Bo ja mam tlusta, a bambus z jedwabiem nie spelnia niestety swojej roli - po godzinie, poltorej blysk jak sie masz
Napiszcie cos wiecej plizzz

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Musze cie ostrzec, ze nie ma czegos takiego jak "powolne przerzucanie sie na mineraly" - kazda tak mowi na poczatku, a potem laduje wsrod tsunami paczek z prochami
A zebys wiedziala, gorzej nawet, bo zaraz do calej prochowni dochodza naturalne kosmetyki, hydrolaty, sera, kremy, primery takie smakie i owakie, HA i cala reszta
I to wcale nie jest smieszne
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:08   #25
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Z wątku lauress

primery
:

  • jump start - do tłustej skóry, mają pochłaniać sebum
  • fresh start - też ma pochłaniać sebum, ale jest bez glinki
  • kick start - do suchej skóry
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:16   #26
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Isilindil Pokaż wiadomość
Z wątku lauress

primery
:

  • jump start - do tłustej skóry, mają pochłaniać sebum
  • fresh start - też ma pochłaniać sebum, ale jest bez glinki
  • kick start - do suchej skóry
O kurcze jump start!!! Musze go miec, no po prostu musze
TZ mnie zwolni, normalnie zwolni dyscyplinarnie
Moze ktos ma odsypke
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 12:37   #27
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

bociek 1709 Święte ( świetne?) słowa - zrobiłam już zamówienie na mineralnym i oczywiscie na BU i dalej kombinuje, co by tu kupić, na co się przerzucić...na razie czekam na podkłądy z EDM i próbki bambusa ( dzięki Isilindil ) i próbki primera Lauressa ( dzięki Isilindil ), mam cerę normalną w kierunku tłustej i wiem,że bez primera nie ruszę, nawet baza silikonowa Daxa ( na szczęście na wykończeniu ) czasami nie daje rady
magtru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:20   #28
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
mam cerę normalną w kierunku tłustej i wiem,że bez primera nie ruszę
Magtru, trochę nie w temacie wątku, ale próbowałaś już frakcję sojową? Jeśli nie to odsyłam do wątku "najlepsze bazy pod minerały"- ostatnimi dniami dziewczyny się wypowiadały, a sama potwierdzam ich słowa
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 13:57   #29
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

ja znowu bardzo wysuszona chyba skusze sie na kick start (kwasy) nie wiecie czy zapycha?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 14:05   #30
Isilindil
Jestem groszek... ;)
 
Avatar Isilindil
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 870
Dot.: Primery, bazy mineralne - wątek zbiorczy

Wątek Lauress i wyszukiwarka
__________________
Wymiana
Zakupy z Is mail do adresów: zakupyzis@gmail.com podaj nick w tytule!


Za ciemny podkład? Tapeta? Zajrzyj na forum mineralne


Isilindil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 23:26:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:10.