Jak zaszczepić się/ jaki ginekolog w trójmieście zleci mi szczepienie na hpv? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-29, 10:41   #1
Wandax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 7

Jak zaszczepić się/ jaki ginekolog w trójmieście zleci mi szczepienie na hpv?


Witam.
Mam 24 lata i chciałabym się zaszczepić na hpv.
Niestety nie wiem jak to zrobić i jaki jest koszt? Czytałam, że muszę udać się do ginekologa, który da mi "skierowanie" jednak ginekolog do którego chodzę mówi, że w moim wieku nie jest to wcale zalecane. Jednak jestem osobą która nie ma stałego partnera i chciałabym się zaszczepić. Jak to zrobić?
Wandax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 08:55   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jak zaszczepić się/ jaki ginekolog w trójmieście zleci mi szczepienie na hpv?

Cytat:
Napisane przez Wandax Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 24 lata i chciałabym się zaszczepić na hpv.
Niestety nie wiem jak to zrobić i jaki jest koszt? Czytałam, że muszę udać się do ginekologa, który da mi "skierowanie" jednak ginekolog do którego chodzę mówi, że w moim wieku nie jest to wcale zalecane. Jednak jestem osobą która nie ma stałego partnera i chciałabym się zaszczepić. Jak to zrobić?



szczepionki HPV sa do kupienia w aptekach, na receptę. Idź do zwykłego lekarza pierwszego kontaktu, niech ci wypisze receptę, kup szczepionkę, umów się w przychodni do zabiegowego i ci ją tam wstrzykną.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-01, 16:37   #3
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Jak zaszczepić się/ jaki ginekolog w trójmieście zleci mi szczepienie na hpv?

Cytat:
Napisane przez Wandax Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 24 lata i chciałabym się zaszczepić na hpv.
Niestety nie wiem jak to zrobić i jaki jest koszt? Czytałam, że muszę udać się do ginekologa, który da mi "skierowanie" jednak ginekolog do którego chodzę mówi, że w moim wieku nie jest to wcale zalecane. Jednak jestem osobą która nie ma stałego partnera i chciałabym się zaszczepić. Jak to zrobić?
Dr Hryniewicz z Nadmorskiego Centrum Medycznego. Najpierw zleci cytologię+ badanie w kierunku HPV.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-08, 11:09   #4
AdenoEndoHash
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: Jak zaszczepić się/ jaki ginekolog w trójmieście zleci mi szczepienie na hpv?

Kolejny ginekolog, który dyplom znalazł w chipsach. Oczywiście, że warto się zaszczepić! Jak ginekolog jest debilem i nie chce ci wystawić recepty to ją kupujesz na receptomat.pl, idziesz do apteki, a potem do POZ na szczepienie (jak masz kumatego farmaceutę w aptece to też cie może zaszczepić). Ja płaciłam około 500zł/1szt. Potrzebne są 3 dawki w systemie 0-2-6 (miesiące).



Ps. Wiecie czemu zagraniczni studenci ginekologii jeżdżą do nas? Bo tylko u nas można jeszcze spotkać raka szyjki macicy! Za granicą od dawna są obowiązkowe szczepienia dzieci na HPV.
AdenoEndoHash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-08 12:09:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.