Kolor włosów a styl ubierania :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-28, 16:27   #1
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011

Kolor włosów a styl ubierania :)


Założyłam wątek gdyż pewnie nie jedną z was ten temat zainteresuje.
Jak myślicie czy każdy kolor włosów pasuje do danego stylu ubierania? Ktoś kto lubi styl elegancki tak naprawdę będzie dobrze wyglądał w każdym kolorze ale załóżmy, że dana osoba uwielbia pastelowe kolory, głównie różowy. Czy będzie ona dobrze wyglądać w czerwonych bądź rudych włosach? Co zrobić jeśli nagle potrzebujemy zmiany? Co zrobić by nie wyglądać komicznie? Czy tak naprawdę dobieramy kolor włosów tylko do typu urody? Czy to w czym chodzimy, jakie mamy dodatki też ma znaczenie?

Edytowane przez 201610111032
Czas edycji: 2016-09-28 o 16:32
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 19:00   #2
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Szczerze mówiąc nie widzę zbyt dużego związku pomiędzy kolorem włosów a stylem ubierania się, natomiast widzę związek pomiędzy kolorem włosów/typem urody a kolorami odzieży jaką wybieramy.
Ponoć wiele "swoich" kolorów wybieramy podświadomie
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 19:43   #3
roberouge
Raczkowanie
 
Avatar roberouge
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 130
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Nawet osoba z różowymi włosami może ubrać się bardzo klasycznie...
__________________
roberouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 20:56   #4
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez roberouge Pokaż wiadomość
Nawet osoba z różowymi włosami może ubrać się bardzo klasycznie...
Właśnie o tym pisałam. Ale czy będzie ona dobrze wyglądać w klasycznym różowym garniturze albo czerwonym? No nie sądzę. Także jak widać nie wszystko pasuje do konkretnego koloru włosów.



[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;65811466]Szczerze mówiąc nie widzę zbyt dużego związku pomiędzy kolorem włosów a stylem ubierania się, natomiast widzę związek pomiędzy kolorem włosów/typem urody a kolorami odzieży jaką wybieramy.
Ponoć wiele "swoich" kolorów wybieramy podświadomie [/QUOTE]

Ja Ci powiem, że kiedyś jak kochałam styl boho to co bym nie miała na głowie wszystko mi pasowało. Nie zwracałam uwagi na mój typ urody ale na to jak się czuję w danej fryzurze. Zresztą styl boho jest taki barwny, wzorzysty więc tu każdy kolor włosów będzie odpowiedni. Teraz wolę inny styl ubierania bardziej klasyczny. Uwielbiam szarość, czerń, biel, granat, a także pastele. Powiem Ci, że długo się zastanawiałam nad zmianą koloru włosów bo wydawało mi się, że nie we wszystkim co mam w szafie będę dobrze wyglądać.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-28, 22:20   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Zarówno różowy kolor włosów może być elementem eleganckiego wizerunku (odpowiednie uczesanie zrobi robotę), jak i różowy garnitur (patrz letnie kolekcje simple z poprzednich sezonie - regularnie noszę ten malinowy).

czy pasowałoby w klimacie "total look" - cieżko mi to sobie wyobrazić, ale nie wykluczam. bardziej miałabym trudność w dobranieu odpowiedniego odcienia do karnacji)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2016-09-28 o 22:22
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 07:48   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Lubie roz jednak to eleganckiego stroju decyduje sie tylko na maly akcent. Zazwyczaj kolo twarzy, bo ten kolor dla mnie "twarzowy". Czyli rozowa koszula do czarnego kostiumu czy rozowy szalik do spokojnego plaszcza. Wlosy mam blond.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-29, 18:23   #7
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Mysle, ze nie tyle co kolor co bardziej sama fryzura.

Co do komicznosci, to to juz indywidualna sprawa. Jezeli ktos lubi ubierac sie w sposob ekscentryczny, to zalozy limonkowy garnitur do rozowych wlosow. Zreszta, rozowe wlosy same w sobie sa juz ekscentryczne! A czy to sie bedzie podobac ludziom? Podobnie - kwestia indywidualna.

Tak jak napisalam powyzej, kolor jeszcze przejdzie, ale sama fryzura (ulozenie wlosow) moze sie mocno gryzc ze stylem.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-03, 18:00   #8
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Też miałam takie dylematy jak Ty przy zmianie koloru włosów, ale ja akurat mam sporo pastelowych i żarówiastych kolorów w szafie. Przyciemniałam bardzo jasny blond do ciemnego blondu, prawie brązu.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 14:00   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 359
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

@Miszona jest dużo prawdy w tym co piszesz, bo sama po sobie to widzę. Jeszcze niedawno miałam długie włosy farbowane na jasny blond i faktycznie w niektórych ubraniach wyglądałam bazarowo, wręcz tandetnie i nie kupowałam ich. Teraz, mając swoje naturalne włosy generalnie mam więcej możliwości, bo ...wyglądam w tych ubraniach naturalnie. W moim przypadku widać to np. przy ubieraniu koszul w kratę do dżinsów bądź przy wzorzystych sukienkach. Jak na dzień dzisiejszy nie zafarbowałabym znowu włosów.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 22:49   #10
201706051008
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 176
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

.

Edytowane przez 201706051008
Czas edycji: 2016-12-24 o 21:08
201706051008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-10, 10:58   #11
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Kolor raczej nie ma dużego znaczenia jednak fryzura tak jak wspominacie: tak. To jednak bardzo ważny element całej stylizacji. Kok jak na bal nie bardzo będzie pasował do luźnego, codziennego look'u.
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 14:34   #12
motylenachwile
Przyczajenie
 
Avatar motylenachwile
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 27
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Myślę, że i kolor włosów i fryzura mają znaczenie w gruncie rzeczy.
motylenachwile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 06:38   #13
iffoffnka
Przyczajenie
 
Avatar iffoffnka
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 4
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Tak naprawdę wszystko ma znaczenie, jeśli kolor włosów włosów i naszej codziennej stylizacji nie będzie odpowiednio skomponowany, to całość nie będzie też prezentować się optymalnie. Ja na te elementy zwracam naprawdę szczególną uwagę
iffoffnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 10:45   #14
joasiapelasia
Raczkowanie
 
Avatar joasiapelasia
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Frankfurt am Main
Wiadomości: 50
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Ja akurat widzę zależność. Mam teraz blond włosy i unikam beżowych ciuchów bo wygląda jak jedna wielka buka, włosy zlewają się ze strojem
joasiapelasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 16:56   #15
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

to chyba kwestia karnacji - typowa Polka ma szarawą cerę ze skłonnością do zaczerwienień, a wtedy beże niestety trzeba pożegnać nawet jak się jest brunetka (ku mojej rozpaczy. przy rudawych, bardziej zdecydowanych odcieniach też nie przeszło). natomiast blondyny w typie skandynawskim w beżach wyglądają bosko!
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 21:15   #16
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 501
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Wydawałoby się, że każdy kolor włosów pasuje do danego stylu ubierania. Pewnie i tak jest natomiast nie każdy kolor odzieży pasuje do każdego koloru włosów. Powiem na swoim przykładzie. Jeszcze do niedawna miałam włosy rude. Praktycznie we wszystkim było mi dobrze. Od września nie farbuję włosów. Mam już spory odrost. Ścięłam włosy na bardzo krótko. Być może wrócę do swojego naturalnego koloru. I tu zaczęły się schody. Dodam, że swoje włosy mam w kolorze średniego blondu (myszowate) z lekką siwizną. Zauważyłam, że im odrost jest większy tym coraz mniej podobam się sobie w ciuchach w kolorze szarym, czarnym ... wyglądam nijako. Za to wszystkie ciepłe kolory czy wzory idealnie do mnie pasują. Także będę musiała dwa razy się zastanowić zanim cokolwiek kupię.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 04:29   #17
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Wydawałoby się, że każdy kolor włosów pasuje do danego stylu ubierania. Pewnie i tak jest natomiast nie każdy kolor odzieży pasuje do każdego koloru włosów. Powiem na swoim przykładzie. Jeszcze do niedawna miałam włosy rude. Praktycznie we wszystkim było mi dobrze. Od września nie farbuję włosów. Mam już spory odrost. Ścięłam włosy na bardzo krótko. Być może wrócę do swojego naturalnego koloru. I tu zaczęły się schody. Dodam, że swoje włosy mam w kolorze średniego blondu (myszowate) z lekką siwizną. Zauważyłam, że im odrost jest większy tym coraz mniej podobam się sobie w ciuchach w kolorze szarym, czarnym ... wyglądam nijako. Za to wszystkie ciepłe kolory czy wzory idealnie do mnie pasują. Także będę musiała dwa razy się zastanowić zanim cokolwiek kupię.
A nie jest tak, że te ubrania nie są po prostu zgodne z Twoim typem kolorystycznym?
Inna sprawa, że fryzura sporo zmienia w odbiorze. Jak ścięłam się na jeża półtora roku temu, to kompletnie nie wiedziałam, co mam nosić.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-30, 05:40   #18
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Do mnie nie przemawia hasło typ kolorystyczny i noszę także kolory spoza "swojej palety", a nie ma lekko bo jestem typem mieszanym stonowanym jesienno-letnim.

W dedykowanych dla mnie szarościach i brudnoróżowych neutralach czuję się źle, za to nasycone kolory, zwłaszcza czernie, granaty, czerwienie, maliny już tak.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-02, 17:56   #19
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

z natury jestem jasną blondynką ale 15 lat temu coś mnie naszło i stałam sie brązowowłosą i uwielbiałam wzór tzw panterka, wyglądałam na prawdę dobrze ... ale po 2 latach wróciłam do swojego naturalnego koloru i od tamtej pory znów jestem blondynką i.... kilka razy próbowałam nosić panterkę a to jako sukienka, a to jako bluzka ... no i nie czułam się dobrze w tym wzorze wyglądałam jakoś tanio i tandetnie

jedyne co było OK to szpileczki Zary w panterkę - ale wiadomo jako dodatek...
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-12-06, 12:40   #20
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 501
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A nie jest tak, że te ubrania nie są po prostu zgodne z Twoim typem kolorystycznym?
Inna sprawa, że fryzura sporo zmienia w odbiorze. Jak ścięłam się na jeża półtora roku temu, to kompletnie nie wiedziałam, co mam nosić.
Nie robiłam nigdy do końca testu na to jakim typem urody jestem. Nie mam do tego cierpliwości. Nigdy nie umiałam określić kolorów. Może wreszcie pora przysiąść i się za to zabrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 13:14   #21
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Nie robiłam nigdy do końca testu na to jakim typem urody jestem. Nie mam do tego cierpliwości. Nigdy nie umiałam określić kolorów. Może wreszcie pora przysiąść i się za to zabrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też bym to chciała, ale jestem na to za słaba... Chyba zlecę to profesjonaliście, bo chciałabym mieć taką paletę, ale muszę ją dostać do łapy
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 13:38   #22
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Mój typ określiła mi makijażystka malując na jakąś okazję. Potem zaczęłam trochę szperać i rzeczywiście odnajduje się w dwóch wskazanych przez nią rewirach,. Natomiast o ile w makijażu mi to gra i rzeczywiście zasugerowana kolorystyka podbija moją urodę, to zupełnie nie potwierdza się w temacie ubrań - w rekomendowany brudnych, przygaszonych pastelach czuję się przezroczysta, szara i zupełnie nie grają mi z moją osobowością. Za to np. czerwień, której powinnam unikać (chodzi o taki klasyczny głęboki kolor), to strzał w 10, choć nie noszę jej w wydaniu wieczorowym, a raczej biznesowym jako garnitury czy w formalnych sukienkach. Także nie trzymałabym się zbyt mocno tych sugestii, bo własny styl to coś więcej niż tylko typ urody.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam

Edytowane przez pani_smith
Czas edycji: 2020-12-06 o 13:42
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 22:23   #23
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Mój typ określiła mi makijażystka malując na jakąś okazję. Potem zaczęłam trochę szperać i rzeczywiście odnajduje się w dwóch wskazanych przez nią rewirach,. Natomiast o ile w makijażu mi to gra i rzeczywiście zasugerowana kolorystyka podbija moją urodę, to zupełnie nie potwierdza się w temacie ubrań - w rekomendowany brudnych, przygaszonych pastelach czuję się przezroczysta, szara i zupełnie nie grają mi z moją osobowością. Za to np. czerwień, której powinnam unikać (chodzi o taki klasyczny głęboki kolor), to strzał w 10, choć nie noszę jej w wydaniu wieczorowym, a raczej biznesowym jako garnitury czy w formalnych sukienkach. Także nie trzymałabym się zbyt mocno tych sugestii, bo własny styl to coś więcej niż tylko typ urody.
Z analizami kolorystycznymi jest taki problem, że można od różnych stylistów dostać różne "diagnozy". To zależy od systemu, na którym się pracuje, jak również od oświetlenia w trakcie analizy oraz częściowo oka stylisty.

Pomimo tego uważam, że jednak warto się z tym tematem zaznajomić, ale każdą "diagnozę" poddać własnemu osądowi.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2020-12-06 o 22:25
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-06, 22:46   #24
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Ja mam cieply blond i nie wygladam dobrze w pomaranczowym i zoltym, bo mam wrazenie jakby moje wlosy odbijaly zielen...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-07, 13:33   #25
AlisaFrost
Przyczajenie
 
Avatar AlisaFrost
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 4
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez 201610111032 Pokaż wiadomość
Założyłam wątek gdyż pewnie nie jedną z was ten temat zainteresuje.
Jak myślicie czy każdy kolor włosów pasuje do danego stylu ubierania? Ktoś kto lubi styl elegancki tak naprawdę będzie dobrze wyglądał w każdym kolorze ale załóżmy, że dana osoba uwielbia pastelowe kolory, głównie różowy. Czy będzie ona dobrze wyglądać w czerwonych bądź rudych włosach? Co zrobić jeśli nagle potrzebujemy zmiany? Co zrobić by nie wyglądać komicznie? Czy tak naprawdę dobieramy kolor włosów tylko do typu urody? Czy to w czym chodzimy, jakie mamy dodatki też ma znaczenie?
Szczerze mówiąc uważam, że kolor włosów nie zależy od ubrania. Najważniejsze, że wszystko dobrze się łączy i nie tworzy efektu kontrastu.
AlisaFrost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 10:58   #26
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 501
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

A jak to jest z tym, że wyglądamy źle w swoim naturalnym kolorze włosów? Co zrobić gdy nie chcemy ich farbować? Pamiętam jak że dwa lata temu wróciłam do swojego naturalnego koloru włosów, myszowaty blond z lekką siwizną. W odzieży czarnej czy szarej wyglądałam fatalnie. Ale już gdy miałam wyrazisty kolor np.rude taka odzież mi pasowała. Dziwne bo przecież w naszym naturalnym kolorze powinno być nam dobrze. Ktoś pisał też o typie kolorystycznym. Ale tu wystarczyło zmienić kolor włosów i już w danym ciuchu wyglądałam korzystnie. A może po prostu w ciepłych kolorach jest mi dobrze dlatego zmiana koloru włosów ożywiła całość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-01-16, 15:51   #27
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolor włosów a styl ubierania :)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
A jak to jest z tym, że wyglądamy źle w swoim naturalnym kolorze włosów? Co zrobić gdy nie chcemy ich farbować? Pamiętam jak że dwa lata temu wróciłam do swojego naturalnego koloru włosów, myszowaty blond z lekką siwizną. W odzieży czarnej czy szarej wyglądałam fatalnie. Ale już gdy miałam wyrazisty kolor np.rude taka odzież mi pasowała. Dziwne bo przecież w naszym naturalnym kolorze powinno być nam dobrze. Ktoś pisał też o typie kolorystycznym. Ale tu wystarczyło zmienić kolor włosów i już w danym ciuchu wyglądałam korzystnie. A może po prostu w ciepłych kolorach jest mi dobrze dlatego zmiana koloru włosów ożywiła całość?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie każdy dobrze wygląda w siwiejących włosach. Jak ktoś ma wysoki poziom kontrastu, to siwienie może go kolorystycznie wymywać i podbicie kontrastu farbą będzie lepsze. Tak samo jak ktoś ma tylko ciepłą kolorystykę, a siwiejąc przesuwa się w stronę chłodniejszą.
Kolor włosów to tylko jeden z elementów kolorystyki własnej i jego naturalna wersja nie zawsze będzie tą najbardziej korzystną.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-16 15:51:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.