Róż na policzki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-31, 20:46   #1
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260

Róż na policzki?


Właśnie jestem na etapie kupowania różu na policzki, ale jest tyle tego że ciężko jest mi na coś się zdecydować.
Czy lepiej kupić jeden odcień różu czy kilka odcieni w jednym ?
A czym powinnam się kierować wybierając odcień czy też trzeba to sobie jakoś dopasować do karnacji? Jeśli tak to jak to sprawdzić i odpowiedni dopasować? ( by efekt był odpowiedni czyli kości policzkowe podkreślone, a nie przerysowane za bardzo )
Czy lepsze są te mineralne jeśli ma się problemy z cerą?
I w jakiej konsystencji ( supkie, w kremie czy w kamieniu )?

Edytowane przez beatrise
Czas edycji: 2010-01-31 o 20:56
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:00   #2
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Róż na policzki?

Myślę,że lepiej jest kupić róż mozaikowy,z kilkoma odcieniami w jednym-będziesz mogła łatwo zdecydować,jakie chcesz mieć nasilenie różu.
A odcień zależy od tego,jaką masz karnację.Np. mnie z bardzo bladą,porcelanową cerą pasuje jasny,pastelowy róż.Jeśli jesteś opalona,lepszy będzie ciemniejszy,a dla osób o brzoskwioniwej cerze-taki i róż
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:07   #3
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Róż na policzki?

beatrise, najlepiej jakbyś poprosiła o pomoc panią w Drogerii, tylko taką, która się na tym na prawdę zna Pomogłaby Ci dobrać odpowiedni róż. Ja zanim trafiłam na odpowiedni odcień kupowałam multum róży, które teraz marnują się w szufladzie. Polecam róże z my secret, nie da się nimi "przerysować" twarzy, bo są b.delikatne. moim zdaniem najlepsze są róże w kamieniu, łatwo można je rozprowadzić pędzelkiem!

powodzenia

Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2010-01-31 o 21:08
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 21:15   #4
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Dot.: Róż na policzki?

ja też bym kupiła mozaikowy . różne części twarzy warto przecież trochę inaczej podkreślić. jeśli nie masz pewności jaki kolor dokładnie do Ciebie pasuje to będziesz miała przynajmniej możliwość wyboru - jaśniejszy-ciemniejszy, czasami warto podkreślić mocniej, czasami lżej, a i opalenizna sporo zmienia
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 09:42   #5
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Róż na policzki?

Podobno zasada jest taka - odcień różu powinien być taki, jak nasze naturalne rumieńce
Osobiście polecam róże EDM, można je zamówić w fajnych, niedrogich zestawach na ich stronie http://www.everydayminerals.com/stor...ee/cheeks.html
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 15:56   #6
monicca_2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 59
GG do monicca_2010
Dot.: Róż na policzki?

Cery dzielą się na typ chłodny i ciepły. Typ chłodny ma w sobie odrobinę różu a nawet błękitu natomiast tonacja ciepła ma przewagę żółci. Jeśli nie wiesz do jakiego typu kolorystycznego się zaliczasz to zrób prosty test: weź sobie 2 kawałki materiału: jeden różowy a drugi pomarańczowy. Przyłóż do twarzy i postaraj się określić w którym z kolorów twoja twarz wygląda korzystniej. Jeżeli to róż- jesteś typem chłodnym, jeżeli natomiast pomarańcz jesteś typem ciepłym.


Chyba każdy kolor różu można dopasować do karnacji, niezależnie czy będzie ro róż w tonacji czerwonej, brzoskwiniowej czy różowej. Należy tylko rozróżnić ich temperaturę barwową.
Ja mimo, iż jestem tonacją ciepłą to lubię jasne róże i takowe stosuję ale są one właśnie ciepłej delikatnej barwy.
monicca_2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.