Włosy nie chcą się farbować!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-23, 16:46   #1
treeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Cool

Włosy nie chcą się farbować!!!


Wczoraj kupiłam farbę do włosów do 24 myć. Ot tak, chcę sobie zrobić jakąś wakacyjną zmianę. Nałożyłam farbę. Napisane żeby trzymac 20 minut. Trzymałam nawet do godziny ale nic. Zero. Żadnego koloru! Była to farba chyba Palette. W ferie zimowe użyłam szamponetek. Rózne marki i żadna nie zmieniła koloru choc trochę. Mam kolor włosu ciemny blond, a farba była na jasny blond.

Dlaczego tak się dzieje ? Może kupiłam złą farbę? Moje włosy są grube i gęste, może to dlatego?

Proszę, pomóżcie, bo marzy mi się taki kolor, a stała farba nie wchodzi w grę ( nie wiem, czy kolor będzie mi pasował )
treeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 17:24   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Cytat:
Napisane przez treeth Pokaż wiadomość
Wczoraj kupiłam farbę do włosów do 24 myć. Ot tak, chcę sobie zrobić jakąś wakacyjną zmianę. Nałożyłam farbę. Napisane żeby trzymac 20 minut. Trzymałam nawet do godziny ale nic. Zero. Żadnego koloru! Była to farba chyba Palette. W ferie zimowe użyłam szamponetek. Rózne marki i żadna nie zmieniła koloru choc trochę. Mam kolor włosu ciemny blond, a farba była na jasny blond.

Dlaczego tak się dzieje ? Może kupiłam złą farbę? Moje włosy są grube i gęste, może to dlatego?

Proszę, pomóżcie, bo marzy mi się taki kolor, a stała farba nie wchodzi w grę ( nie wiem, czy kolor będzie mi pasował )




powód jest banalny.. nie rozjaśnisz włosów bez użycia rozjaśniacza !!! Jedyne co możesz zrobić to przyciemnić lub nadać poblask, o jeśniejszym niż masz zapomnij, jedyne co wchodzi w grę to farby superrozjaśniające albo rozjaśniacz...

matko czy wy ludzie nie czytacie informacji na opakowaniach ?! przecież tam napisane jest co i z czego wyjdzie a kiedy nie złapie
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 17:32   #3
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

ŻADEN szampon nie rozjaśni włosów! jeśli chcesz jaśniejsze to płucz je w rumianku jak nie chcesz farbą innego sposobu nie ma
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 17:33   #4
treeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Czytałam etykietę. Nie mam tak strasznie ciemnych włosów, więc chyba jakiś minimalny kolor powinien się pojawić! Koleżankom o włosach barwy takiej jak ja , kolor po szamponetce pojawiał się, a ja nie użyłam SZAMPONU tylko farby nakładanej tak jak normalna - stała.
A o co chodzi z tym rozjaśniaczem? Musi on być na stałe?

Edytowane przez treeth
Czas edycji: 2009-06-23 o 17:35
treeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 19:38   #5
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

polecam opcję szukaj, tam sobie poczytasz o rozjaśnianiu włosów
a poza tym farby Palette nie nalezą do najlepszych :/
możesz spróbować farbami Loreala, jest taka specjalna kolekcja z rozjaśniaczem, wtedy powinno Ci chwycić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 22:22   #6
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Cytat:
Napisane przez treeth Pokaż wiadomość
Czytałam etykietę. Nie mam tak strasznie ciemnych włosów, więc chyba jakiś minimalny kolor powinien się pojawić! Koleżankom o włosach barwy takiej jak ja , kolor po szamponetce pojawiał się, a ja nie użyłam SZAMPONU tylko farby nakładanej tak jak normalna - stała.
A o co chodzi z tym rozjaśniaczem? Musi on być na stałe?
w 1szym poscie napisalas o farbie do 24 myc. nie ma czegos takiego jak farba do 24 myc. jest szampon koloryzujacy. teraz natomiast piszesz ze to byla farba stala nawet nie wiesz czego uzywasz.

rozjasnic na stale? rozjasnianie, farbowanie oddzialują trwale na wlos. jesli chodzi ci o to czy wlosy po rozjasnianiu same wroca to naturalnego koloru to odpowiedz brzmi NIE. jedynie naturalny bedziesz miec odrost, co jest logiczne ale czasem jednak nie bardzo wiec napisze : jesli rozjasnisz wlosy bedziesz musiala robic to regularnie co miesiąc (około) . no chyba ze wizja odrostow ci nie przeszkadza.

nastepna sprawa. ten ciemny blond to naturalny kolor tak? jesli twoje wlosy nie są az tak ciemne (niektorzy myla pojecia ciemnego blondu ze srednim a bez zdjecia naprawde trudno sie domyslic jaki ty masz) to sproboj zwyklej farby rozjasniajacej
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 14:05   #7
treeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

.

Edytowane przez treeth
Czas edycji: 2010-05-07 o 16:11
treeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-03, 09:22   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Cytat:
Napisane przez treeth Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że farbę którą użyłam trzymało się i nakładało jak normalną. Nie użyłam szamponetki ani farby trwałej tylko było na niej napisane, że jest to do 24 myć.

Wybieram się do fryzjera, więc spytam o rozjaśnienie włosów, wolę nie robić na własną ręke.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc.
szampon koloryzujacy 24 mycia tak sie wlasnie naklada - ale nie jest to trwala farba.
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 09:50   #9
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość


powód jest banalny.. nie rozjaśnisz włosów bez użycia rozjaśniacza !!!
Że tak brzydko napiszę: BZDURA. Oczywiście, że włosy można rozjaśnić bez pomocy rozjaśniacza. Profesjonalne farby fryzjerskie rozjaśniaja włosy od 1 do 4 tonów w zależności od mocy oksydantu jakiego użyjemy do mieszanki. Jedynym haczykiem jest to, że farba rozjaśnia włosy niefarbowane wcześniej. W innym przypadku pozostaje kąpiel koloru lub dekoloryzacja - i tutaj używamy rozjaśniacza.

A szampon koloryzujący faktycznie nie rozjasnia włosów - nie ważne, że nakłada się go jak farbę - ma za słaby oksydant.
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 11:54   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Że tak brzydko napiszę: BZDURA. Oczywiście, że włosy można rozjaśnić bez pomocy rozjaśniacza. Profesjonalne farby fryzjerskie rozjaśniaja włosy od 1 do 4 tonów w zależności od mocy oksydantu jakiego użyjemy do mieszanki. Jedynym haczykiem jest to, że farba rozjaśnia włosy niefarbowane wcześniej. W innym przypadku pozostaje kąpiel koloru lub dekoloryzacja - i tutaj używamy rozjaśniacza.

A szampon koloryzujący faktycznie nie rozjasnia włosów - nie ważne, że nakłada się go jak farbę - ma za słaby oksydant.
będę wdzięczna jeżeli nie będziesz na mnie tutaj bzdurować

a czy była mowa o farbowaniu u fryzjera ? Poza tym cytuj całą wypowiedź a nie fragment bo dalej podałam też inna opcje uzyskania jaśniejszego koloru...

nie musisz atakowac wszystkich na forum.. bo zauwayłam, że często lubisz to czynić no ale z wiedzą megafryzjerską się kłocić nie będe
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 20:04   #11
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

x
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
będę wdzięczna jeżeli nie będziesz na mnie tutaj bzdurować

a czy była mowa o farbowaniu u fryzjera ? Poza tym cytuj całą wypowiedź a nie fragment bo dalej podałam też inna opcje uzyskania jaśniejszego koloru...

nie musisz atakowac wszystkich na forum.. bo zauwayłam, że często lubisz to czynić no ale z wiedzą megafryzjerską się kłocić nie będe
Po co mam cytować całą wypowiedź jeśli w dalszej części piszesz to samo? Farba superrozjaśniająca nie jest konieczna do rozjaśnienia o 1-4 tonów a tylko o takiej jest w dalszej części Twego postu.

Nie atakuję wszystkich na forum - jeśli ktoś pisze bzdury w temacie z którym mam do czynienia na codzień to czasem mu to wytknę. W końcu fryzjerstwo to mój zawód i również hobby dlatego owszem, mam spora wiedzę na ten temat. Widzę za to, że boli Cię bardzo krytyka Może zajmij się czymś innym niz śledzeniem moich wypowiedzi na całym forum.

Ale nie będę dłużej robić offtopa.
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-02, 12:48   #12
lulu229
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 10
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

niestety nie rozjaśnisz włosów szamponetką ani farbą do 24 myć włosy mozna rozjaśnić tylko farbą z amoniakiem lub rozjaśniaczem co odradzam bo rozjaśniacz jest bardzo inwazyjny,najlepiej gdybyś poszła do fryzjera i to dobrego! bo wbrew pozorom rozjasnianie to nie taka prosta sprawa...lepiej odłóż troszkę kasy i niech ci to zrobi profesjonalista
lulu229 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 14:51   #13
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

lulu229: Po co odgrzebujesz stary wątek sprzed 7 miesięcy w którym już wszystko wyjaśniono?
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 20:04   #14
tak
Zakorzenienie
 
Avatar tak
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: znikąd.
Wiadomości: 5 205
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Ja odnowię temat. Moje włosy nie chcą się rozjaśnić. Jestem laikiem w sprawach farb, mimo że miałam już różne kolory na głowie. Lecz tylko tym razem mam pewien problem. Chciałam wrócić do swojego blondu. Rozjaśniacze na moje włosy nie działają. Po prostu nic nie schodzi. Od długiego czasu mam włosy pomarańczowo-rudo-jasnoblond-mójblond . A chciałam mieć wszystkie jednakowego koloru (mniej więcej). Przyjaciółka doradza mi, żebym obcięła włosy, ale nie chcę, ponieważ zaczęłam zapuszczać. Przetestowałam już wiele farb blond i rozjaśniaczy od momentu powracania do blondu. Na początku czekałam, aż kolor troszkę sam "zejdzie". I teraz, nic, po każdym rozjaśnianiu (brzmi to, jakbym rozjaśniała włosy co drugi dzień, ale tak nie jest). I nie wiem, co mam zrobić. Może złych farb używam i dlatego mi nie łapią włosów.? Proszę o jakąś odpowiedź, albo cokolwiek.
tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 20:26   #15
matka boska pancerna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

czesc,

nie chce rozjasniac wlosow, ale mam problem z farbowaniem; mam farbowane na jasny rudy dlugie wlosy, ale moje wlasne, prosto mowiac - odrosty nie chca sie farbnac
nakladam przy samej skorze, masuje palcami, szczoteczką do zebow, trzymam dlugo i nic! myje wlosy, a po wysuszeniu widze odswiezone kolorem na calej dlugosci a przy samej skorze glowy moje naturalne, mysie odrosty
mozna mi jakos pomoc, po za farbowaniem na ciemny/czarny?
matka boska pancerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 19:09   #16
Crystalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 64
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

A to ci przypadki z was dziewczyny Nie spotkałam się z tym jeszcze.. Radzę w takim układzie udać się do profesjonalisty (czytaj fryzjera). Sama nie lubię tej opcji (ze względów głównie finansowych) ale czasami moje eksperymenty też się tam kończyły
Crystalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 14:24   #17
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Włosy nie chcą się farbować!!!

Może źle dobrane stężenie oksy?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 15:24:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:04.