Pogarszające się wyniki krwi i brak suplementacji żelaza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-05, 14:14   #1
Asia_888_St
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 3

Pogarszające się wyniki krwi i brak suplementacji żelaza


Cześć, obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży. Od kilku miesięcy pogarszają mi się wyniki krwi, ale nadal nie otrzymałam zalecenia suplementacji żelaza.
Wyniki z maja: Krwinki czerwone (RBC): 3,54 T/l, Hemoglobina: 11,3 g/dl, Hematokryt: 31,3 %, MCHC: 36,1 g/dl, Ferrytyna: 54,4 ng/ml
Wyniki z czerwca: Krwinki czerwone (RBC): 3,43 T/l, Hemoglobina: 11,0 g/dl, Hematokryt: 31,4 %, MCHC: 35,0 g/dl, Liczba niedojrzałych granulocytów (IG): 0,05 G/l, % niedojrzałych granulocytów (IG): 0,70 %
Wyniki z lipca: Krwinki czerwone (RBC): 3,36 T/l, Hemoglobina: 11,1 g/dl, Hematokryt: 30,8 %, MCHC: 36,0 g/dl, Ferrytyna: 32,4 ng/ml, Liczba niedojrzałych granulocytów (IG): 0,08 G/l, % niedojrzałych granulocytów (IG): 1,20 %
Czy powinnam na własną rękę zażywać suplementy żelaza, czy faktycznie wyniki nie są niepokojące i nie wymagają dalszego leczenia? A może powinnam skonsultować je z innym lekarzem na wszelki wypadek? Co wy byście zrobiły?
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Asia_888_St jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 09:55   #2
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Pogarszające się wyniki krwi i brak suplementacji żelaza

Cytat:
Napisane przez Asia_888_St Pokaż wiadomość
Cześć, obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży. Od kilku miesięcy pogarszają mi się wyniki krwi, ale nadal nie otrzymałam zalecenia suplementacji żelaza.
Wyniki z maja: Krwinki czerwone (RBC): 3,54 T/l, Hemoglobina: 11,3 g/dl, Hematokryt: 31,3 %, MCHC: 36,1 g/dl, Ferrytyna: 54,4 ng/ml
Wyniki z czerwca: Krwinki czerwone (RBC): 3,43 T/l, Hemoglobina: 11,0 g/dl, Hematokryt: 31,4 %, MCHC: 35,0 g/dl, Liczba niedojrzałych granulocytów (IG): 0,05 G/l, % niedojrzałych granulocytów (IG): 0,70 %
Wyniki z lipca: Krwinki czerwone (RBC): 3,36 T/l, Hemoglobina: 11,1 g/dl, Hematokryt: 30,8 %, MCHC: 36,0 g/dl, Ferrytyna: 32,4 ng/ml, Liczba niedojrzałych granulocytów (IG): 0,08 G/l, % niedojrzałych granulocytów (IG): 1,20 %
Czy powinnam na własną rękę zażywać suplementy żelaza, czy faktycznie wyniki nie są niepokojące i nie wymagają dalszego leczenia? A może powinnam skonsultować je z innym lekarzem na wszelki wypadek? Co wy byście zrobiły?
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam
jeśli nie ufasz swojemu lekarzowi, to skonsultuj z innym
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-06, 14:36   #3
ridley92
Raczkowanie
 
Avatar ridley92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 249
Dot.: Pogarszające się wyniki krwi i brak suplementacji żelaza

Na własną rękę to bym nie brała. Wejdź na znanego lekarza portal i wpisz sobie prowadzenie ciąży i wybierz miasto. Nawet prywatnie na wizyte można iść do mega dobrego lekarza i się skonsultować.
ridley92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-06 15:36:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.