Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 15:34   #1
Princess Lolita
Raczkowanie
 
Avatar Princess Lolita
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 37

Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?


Mialam z natury włosy dość ciemno brązowe, ale wyblały mi od słońca i zaczęłam je podfarbowywać na ciemny brąz (wychodził ciemniejszy niż moje własne) a teraz odrastają mi włosy złocisty blond. Czy to możliwe? Ktoś mi powiedział, że ciemna farba zmienia kolor własnych włosow, miała ktoras z was tak? Teraz nie mogę przestać się farbować ;/
__________________
Princess Lolita is...
...an asian beauty...
Princess Lolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 15:48   #2
Dezzire
Zadomowienie
 
Avatar Dezzire
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: krainasnow
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

tak ja tak mam i moje znajome ktora farbuja wlosy moj przyklad : mialam naturalny blond jasny taki hmm slomkowy (bardzo ladny) ale zachcialo mi sie oczywiscie jasniejszego wiec pofarbowalam i teraz wlosy odrastaja mi duzo ciemniejsze i tak juz je maluje ok 12 lat , raz odrosly mi calkowicie moje naturalne wygladalam komicznie takie ciemne szare paskude wiec musze malowac ;/
Dezzire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 19:30   #3
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?



Nie wiem, jakim cudem włosy mogłyby zmienić odcień z powodu farbowania Przecież włosy rosną od nasady (cebulek) Podejrzewam, że Wy po prostu nie pamiętacie dokładnie, jak wygląda Wasz naturalny kolor Poza tym wydaje Wam się pewnie nieciekawy w kontraście z włosami farbowanymi

A nawet jeśli kolor faktycznie Wam się zmienił, to na pewno nie od farbowania

Trochę logiki.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 19:39   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

A ja już od dwóch fryzjerek słyszałam, że włosy po farbowaniu zazwyczaj odrastają w innym odcieniu niż naturalne... i u mnie też tak jest, że odrosty zawsze mam ciemniejsze niż kiedyś mój naturalny kolor.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 19:45   #5
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A ja już od dwóch fryzjerek słyszałam, że włosy po farbowaniu zazwyczaj odrastają w innym odcieniu niż naturalne... i u mnie też tak jest, że odrosty zawsze mam ciemniejsze niż kiedyś mój naturalny kolor.
Słowa fryzjerek to dla mnie żaden argument - nie uważam ich za autorytet w sprawach włosowych

Kolor mojej czupryny jakoś się nie zmienił od farbowania, dla mnie to jedna wielka bzdura
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 19:58   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Możliwe, ja jednak zawsze takie "bzdury" słyszałam i widzę te "bzdury" na mojej głowie więc chyba jednak coś w tym jest ;]
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 20:08   #7
astra85
Zakorzenienie
 
Avatar astra85
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 812
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

z wiekiem tez sie zmienia kolor włosow,mi pociemniały. jak bylam dzieckiem mialam sredni blond pozniej zaczeły ciemniec coraz bardziej i zaczełam farbowac
astra85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-12, 20:08   #8
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Możliwe, ja jednak zawsze takie "bzdury" słyszałam i widzę te "bzdury" na mojej głowie więc chyba jednak coś w tym jest ;]
One tylko wydają Ci się ciemniejsze od naturalnego koloru. Choćby dlatego, że włosy u nasady są zwykle ciemniejsze niż "na długości" (wiesz, włosy płowieją, chociażby od słońca) który to spłowiały odcień zapewne pamiętasz

astra, owszem, z wiekiem mogą ciemnieć włosy, ale właśnie dzieciom.
A jeśli dorosłym zmienia się odcień, to na pewno nie od farbowania
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2009-08-12 o 20:12
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-12, 20:22   #9
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Mój kolor też się nie zmienił od farbowania
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 02:07   #10
untouchable
Wtajemniczenie
 
Avatar untouchable
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 352
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Mój kolor też się nie zmienił od farbowania
nikomu sie nie zmienil


a wlasnie czesto sie slyszy taki mit
__________________
do twardego stąpania po ziemi nie nadają się buty z miekką podeszwą. .. . ...
untouchable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 02:18   #11
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

kolor włosów zawdzięczasz genom, no chyba, ze wspolczesne farby niszczą/zmieniają strukture genow??? heheeh ale wierzyć mi sie w to nie chce jakoś...

btw,,,moze ta chemia jest faktycznie tak agresywna ze na jakis czas ten kolor bedzie inny niz przed farbowaniem , ja tez mam dziwne wrazenie, ze mam inny odcien odrostow niz przed farbowaniem.. ale to wszystko moze byc kwestia wlasnie porownywania koloru naturalnego z tym farbowanym..

nie chce natomiast mowic jak bardzo zniszczylam wlosy castingiem :\ a farbowalam tylko 2 razy co 3 msce. :\

Edytowane przez Holly85
Czas edycji: 2009-08-13 o 02:21 Powód: błąd
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 08:57   #12
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Mimo farbowania na dziesiątki różnych kolorów kolor naturalnych włosów mam taki sam

Mało która farbowana pamięta w 100 % jak wygladały włosy przed farbowaniem i stąd się biorą takie mity

Princess Lolita na ciemno brązowych włosach masz odrost w kolorze złotego blondu? Chciałabym to zobaczyć Zapewne od słońca włosy nabierają złocistego refleksu, któremu jednak do złocistego blondu daleko (wiesz jak wygląda złocisty blond?).

visionAM Fryzjerki różne rzeczy mówią. Ciekawe czy w jakis sposób mogą poprzeć swoją tezę pod kątem medycznym
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:19   #13
seawoman
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Zakopanego
Wiadomości: 92
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Moja historia,,, piekny jasny kolor blond, no i cos mnie pokusilo, glupota mlodosci i poszlam do fryzjera i zrobilam sobie pasemka, oczywiscie na poczatku mi sie podobaly ale potem jak zobaczylam co mi odrasta, czarne wlosy to bylam bardzo zla na siebie. Od tad musialam juz farbowac, bo odstosty wygladaja okropnie na blond wlosach. Ale zauwazylam ze w miare jak te odrosty byly nieco dluzej to nieco blakly,,,
Tak musialam farbowac przez kilka lat,,,
A potem odkrylam henne, i co mi sie najbardziej podoba wlasnie ona nie wplywa tak albo prawie wogole na cebulki wlosow bo po farbowaniu henna nie mam juz odrostow, tzn nie zmienia mi sie kolor jakos,,, henna i tak po jakims czasie 1-2 miesiace dosc schodzi a odrosty sa prawie niewidoczne, to nie jest tak jak w przypadku farby blond ze potem jest taka roznica piorunujaca pomiedzy odrostami a pofarbowanymi wlosami, henna u mnie wogole nie powoduje tych czarnych koloru odrostow, wydaje mi sie ze odrosty mam mojego naturalnego koloru, w tym wieku to taki ciemniejszy blond
seawoman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:20   #14
batkab
Raczkowanie
 
Avatar batkab
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 499
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Henna się zmywa i dlatego wydaje ci się, że odrost jest innego koloru
Przy farbach blond każdy odrost będzie się wydawał ciemny. Odrost w tym samym kolorze na włosach ciemny brąz będzie się wydawał jasny.
batkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 10:14   #15
agulka121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Ja też uważam że kolor włosów po farbowaniu się zmienia a przekonałam się o tym boleśnie na własnej skórze. Coś mnie podkusiło (nie wiem co do dziś nie mogę sobie darować), żeby zmienić kolor włosów to nawet nie była jakaś wielka zmiana tylko takie odświeżenie koloru a skutki tej pochopnej decyzji odchorowuje do dziś. Moje włosy po tym dodam jednym jedynym farbowaniu straciły kolor zupełnie z ciemnobrązowego są teraz ciemno szare tak jakby pozbawione pigmentu, nie mogę na nie patrzeć nie wiem nie wyobrażam sobie farbowania włosów do końca życia. To jest jakaś masakra dla mnie farbowanie to męka nie wiem co mnie podkusiło, ale chyba jak każda dziewczyna chciałam spróbować coś zmienić i teraz nie umiem sobie z tym poradzić.
Naprawdę dziewczyny uważajcie z farbowaniem jeśli lubicie swój kolor i dobrze się w nim czujecie to nie warto nic zmieniać bo skutki mogą być opłakane i nieodwracalne. Ja zawsze podchodziłam do włosów na luzie bo przecież to nie ręka i odrosną ale jak widać na moim przykładzie i innych dziewczyn nie takie jak przed farbowaniem. Wiele dziewczyn farbuje włosy przez kilka lat i odrastają im normalne, a ja akurat jestem w tej nieszczęsnej grupie że moje się zmieniły.
Ja tak żałuje że dałam się ponieść chwili bo teraz mam zniszczone włosy i jestem tym faktem załamana normalnie żyć mi się nie chce....
agulka121 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-04, 16:36   #16
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czy to prawda, że odrosty mogą zmienić kolor?

Cytat:
Napisane przez agulka121 Pokaż wiadomość
Ja też uważam że kolor włosów po farbowaniu się zmienia a przekonałam się o tym boleśnie na własnej skórze. Coś mnie podkusiło (nie wiem co do dziś nie mogę sobie darować), żeby zmienić kolor włosów to nawet nie była jakaś wielka zmiana tylko takie odświeżenie koloru a skutki tej pochopnej decyzji odchorowuje do dziś. Moje włosy po tym dodam jednym jedynym farbowaniu straciły kolor zupełnie z ciemnobrązowego są teraz ciemno szare tak jakby pozbawione pigmentu, nie mogę na nie patrzeć nie wiem nie wyobrażam sobie farbowania włosów do końca życia. To jest jakaś masakra dla mnie farbowanie to męka nie wiem co mnie podkusiło, ale chyba jak każda dziewczyna chciałam spróbować coś zmienić i teraz nie umiem sobie z tym poradzić.
Naprawdę dziewczyny uważajcie z farbowaniem jeśli lubicie swój kolor i dobrze się w nim czujecie to nie warto nic zmieniać bo skutki mogą być opłakane i nieodwracalne. Ja zawsze podchodziłam do włosów na luzie bo przecież to nie ręka i odrosną ale jak widać na moim przykładzie i innych dziewczyn nie takie jak przed farbowaniem. Wiele dziewczyn farbuje włosy przez kilka lat i odrastają im normalne, a ja akurat jestem w tej nieszczęsnej grupie że moje się zmieniły.
Ja tak żałuje że dałam się ponieść chwili bo teraz mam zniszczone włosy i jestem tym faktem załamana normalnie żyć mi się nie chce....
Pisałaś już tutaj https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=676071 i dostałaś odpowiedzi, że kolor włosów zmienia się, ale nie od farbowania. Zamykam.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-04 17:36:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.