Pytania i porady fryzjerskie - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-05-26, 14:18   #301
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez GuelderRose Poka¿ wiadomo¶æ
A mo¿e kto¶ bêdzie potrafi³ mi pomóc? Zawsze mia³am cienkie i kruche w³osy,ale kilka lat temu po ich obciêciu to ju¿ masakraTeraz s± do¶æ d³ugie,a wogóle tego nie widaæ,bo jakie¶ 10 cm od do³u tak siê kruszy,¿e prawie nic tam nie mam... dodam,¿e bardzo o nie dbam,nie farbuje,nie suszê itd. czy s± jakie¶ sposoby ¿eby chocia¿ trochê powstrzymaæ to kruszenie?jakie¶ olejki?(s³ysza³am,¿e niektóre powoduj± kruszenie siê w³osów)czy powinnam wzmacniaæ cebulki?
olejek silikonowy na koñce, chroni równie¿ przed otarciami: gliss kur i green pharmacy i syoss maja dobre, albo inne bez alkoholu w skladzie.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-26, 14:59   #302
GuelderRose
Raczkowanie
 
Avatar GuelderRose
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Dolny ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

ok,spróbujê.Dziêki
GuelderRose jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-26, 15:49   #303
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 696
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
zacznijmy od tego ¿e kolor z foty to 8.0 (50 ml)+9.0 (25ml) plus odrobina jasnych refleksów zrobionych samym 9.0 z dodatkiem oxydantu 9%.
je¶li ja bym schodzi³a z czerni zrobi³a bym tak:

1.dekoloryzacja (effasor loreal)
2.farbowanie w³osów w .w mieszank± z oxydantem 6%(vitalitys, lub alfaparf, londa)
3.refleksy nak³adane cienkimi pasmami, najwiêcej przy grzywce.
4.pielengnacja po tego typu zabiegu tylko i wy³±cznie silikonowa i delikatny dziecinny szampon do mycia w³osów (od¿ywka czerwona loreal do w³osów farbowanych, szampon linomag bez siarczanów).

Uwa¿aj na dekoloryzator i najlepiej ¿eby kto¶ go nak³ada³, bo to ostra chemia.
Dziêkujê Kathy! Choæ przyznam ¿e obstawia³am jaki¶ blond na poziomie 7 .. z³oty? be¿owy? Jak patrzê w necie na farby 8.0 to wydaj± siê ja¶niejsze od tego mojego ze zdjêcia.... tak czy siak zaryzykujê z t± mieszank±, któr± mi poda³a¶ ..jeszcze raz dziêki
uolcia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-27, 15:17   #304
PierwotneZuo
Przyczajenie
 
Avatar PierwotneZuo
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 18
Exclamation Pomocy!

Witam. Przede wszystkim nie mam pojêcia, czy piszê w odpowiednim dziale itp. jednak szuka³am, szuka³am i ten wyda³ siê najbardziej stosowny. Je¶li podobny w±tek ju¿ by³, to równie¿ przepraszam, ale nie znalaz³am satysfakcjonuj±cej mnie odpowiedzi. Przejdê do problemu.

Otó¿ miesi±c temu samodzielnie robi³am ombre (od góry br±z, stopniowo schodz±cy w blond), wysz³o genialnie. Jednak chcia³am po jakim¶ czasie to troche jeszcze rozja¶niæ, nieco wy¿ej. I takim sposobem wczoraj zrobi³am sobie z w³osów nie wiadomo co. Wygl±dam jak plamiasta krowa. Niektóre kosmyki s± jasnobr±zowe, inne prawie bia³e lub ¿ó³te, chocia¿ nak³ada³am rozja¶niacz równomiernie i trzyma³am odpowiedni± ilo¶æ czasu na danym kosmyku. Pomijam fakt, ¿e w³osy s± prawie spalone, bo nie ma co siê dziwiæ, ale g³upiemu sie nie przet³umaczy. Przechodzê do pytañ. Mianowicie - czy je¶li za oko³o tydzieñ pomalujê góre w³osów na br±z/czerñ, to bardzo je zniszczê? Nie wypadn± mi, czy cokolwiek? Rozja¶niacza ju¿ nigdy sama nie tykam, to pewne. W dodatku czy maluj±c na ten br±z wyjdzie mi kolor, je¶li mam ¿ó³te/jasnobr±zowe/blond kosmyki i odrosty, których nie rusza³am? Jak powinnam to robiæ? I na koniec - polecacie co¶, co mog³oby w jakikolwiek sposób od¿ywiæ moje w³osy? Ju¿ podciête s±, bêdê robi³a to regularnie. Zale¿y mi na dobrych maskach i od¿ywkach. Z góry dziêkujê za wszelk± pomoc...
__________________
I told ya, I was troubled
You know that I'm no good
PierwotneZuo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-27, 17:02   #305
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pomocy!

Cytat:
Napisane przez PierwotneZuo Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Przede wszystkim nie mam pojêcia, czy piszê w odpowiednim dziale itp. jednak szuka³am, szuka³am i ten wyda³ siê najbardziej stosowny. Je¶li podobny w±tek ju¿ by³, to równie¿ przepraszam, ale nie znalaz³am satysfakcjonuj±cej mnie odpowiedzi. Przejdê do problemu.

Otó¿ miesi±c temu samodzielnie robi³am ombre (od góry br±z, stopniowo schodz±cy w blond), wysz³o genialnie. Jednak chcia³am po jakim¶ czasie to troche jeszcze rozja¶niæ, nieco wy¿ej. I takim sposobem wczoraj zrobi³am sobie z w³osów nie wiadomo co. Wygl±dam jak plamiasta krowa. Niektóre kosmyki s± jasnobr±zowe, inne prawie bia³e lub ¿ó³te, chocia¿ nak³ada³am rozja¶niacz równomiernie i trzyma³am odpowiedni± ilo¶æ czasu na danym kosmyku. Pomijam fakt, ¿e w³osy s± prawie spalone, bo nie ma co siê dziwiæ, ale g³upiemu sie nie przet³umaczy. Przechodzê do pytañ. Mianowicie - czy je¶li za oko³o tydzieñ pomalujê góre w³osów na br±z/czerñ, to bardzo je zniszczê? Nie wypadn± mi, czy cokolwiek? Rozja¶niacza ju¿ nigdy sama nie tykam, to pewne. W dodatku czy maluj±c na ten br±z wyjdzie mi kolor, je¶li mam ¿ó³te/jasnobr±zowe/blond kosmyki i odrosty, których nie rusza³am? Jak powinnam to robiæ? I na koniec - polecacie co¶, co mog³oby w jakikolwiek sposób od¿ywiæ moje w³osy? Ju¿ podciête s±, bêdê robi³a to regularnie. Zale¿y mi na dobrych maskach i od¿ywkach. Z góry dziêkujê za wszelk± pomoc...
Proponuje wella color touch lub loreal casting, po ok 2-3 farbowaniach kolor powinen coraz mniej sie wyplukiwac. Wybierz kolor na poziomie 6, bi wychodxa ciemniej. W twoim przypadku tylko dobra mask± bedze assusi 3 minuts miracle, do tego jedwab na konce syoss z olejkiem arganowym, ¿adna pielegnacja naturalna na spalonych w³osach sie nie sprawdzi.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kathy579 Poka¿ wiadomo¶æ
Proponuje wella color touch lub loreal casting, po ok 2-3 farbowaniach kolor powinen coraz mniej sie wyplukiwac. Wybierz kolor na poziomie 6, bo wychodza ciemniej. W twoim przypadku tylko dobra mask± bedze assusi 3 minuts miracle, do tego jedwab na konce syoss z olejkiem arganowym, ¿adna pielegnacja naturalna na spalonych w³osach sie nie sprawdzi.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.


Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-27, 18:50   #306
PierwotneZuo
Przyczajenie
 
Avatar PierwotneZuo
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêki wielkie za odpowied¼. A jak my¶lisz, kiedy znowu moge robiæ zabieg fryzjerski? Zale¿y mi na tym, by szybko zamaskowaæ ten kolor...
__________________
I told ya, I was troubled
You know that I'm no good
PierwotneZuo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-27, 23:27   #307
dzasta944
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 36
Odstêp pomiêdzy farbowaniami

Hej!
Ostatnio zdecydowa³am siê na pierwsze farbowanie. Postanowi³am zrobiæ to u fryzjerki, która rozja¶ni³a mi czê¶æ w³osów o jakie¶ 2 tomy za pomoc± pasemek (mój naturalny kolor to ¶redni br±z). Jednak chcia³abym je pomalowaæ na jeszcze bardziej ja¶niejsze i dodatkowo w domu. Po jakim czasie od tamtej koloryzacji mogê to zrobiæ?
dzasta944 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 09:11   #308
201803111829
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Odstêp pomiêdzy farbowaniami

Jaki masz kolor pasemek i czym robione? Tzn jak± farb±?
201803111829 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-28, 18:15   #309
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez PierwotneZuo Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki wielkie za odpowied¼. A jak my¶lisz, kiedy znowu moge robiæ zabieg fryzjerski? Zale¿y mi na tym, by szybko zamaskowaæ ten kolor...
My¶lê ¿e mozesz juz teraz.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-28, 18:44   #310
dzasta944
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 36
Dot.: Odstêp pomiêdzy farbowaniami

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Poka¿ wiadomo¶æ
Jaki masz kolor pasemek i czym robione? Tzn jak± farb±?
Farb± fryzjersk±. W sumie to nie umiem okre¶liæ koloru tych pasemek. Mój naturalny kolor to ¶redni br±z, a pasemka s± o jakie¶ 3 tony od nich ja¶niejsze
dzasta944 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-28, 19:55   #311
BlueFairy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 3
Powa¿ny problem!

Dziewczyny! Mam do was bardzo wa¿ne dla mnie pytanie. Czy mogê zmieszaæ utrwalacze farb do w³osów ró¿nych marek? I jakie ewentualne dzia³ania niepo¿±dane, oprócz uczulenia naturalnie, mog± siê pojawiæ? Jakich sk³adników lepiej ze sob± nie mieszaæ?

Prosze, to dla mnie bardzo wa¿ne, a nie chcê, ¿eby w razie czego co¶ mi siê sta³o...
BlueFairy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 08:26   #312
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 3 923
GG do kathy579
Odp: Dot.: Powa¿ny problem!

Cytat:
Napisane przez BlueFairy Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny! Mam do was bardzo wa¿ne dla mnie pytanie. Czy mogê zmieszaæ utrwalacze farb do w³osów ró¿nych marek? I jakie ewentualne dzia³ania niepo¿±dane, oprócz uczulenia naturalnie, mog± siê pojawiæ? Jakich sk³adników lepiej ze sob± nie mieszaæ?

Prosze, to dla mnie bardzo wa¿ne, a nie chcê, ¿eby w razie czego co¶ mi siê sta³o...
Jesli masz na mysli dodanie innej firmy utleniacza do farby permanentnej to odp.jest ,,tak,,

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-30, 13:35   #313
meoww
Raczkowanie
 
Avatar meoww
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Odp: Dot.: Powa¿ny problem!

Pisa³am wcze¶niej, ale nie uzyska³am zadnej odpowiedzi, sprecyzujê siê mo¿e bardziej.
Farbujê w³osy od d³u¿szego czasu kolorem na poziomie 5 - ¶redni br±z (ciê¿ko mi okre¶liæ). Chcia³am zacz±æ farbowaæ w³osy sama jaka¶ drogeryjn± farb±. S± jakie¶ w dobre które nie zniszcz± mi w³osów ? I jaki kolor wtedy wybraæ ¿eby by³ podobny a nie wyszed³ mi ciemny ?
Czy lepiej siê ju¿ farbowaæ zawsze u fryzjera (jednak chcia³abym troszkê zaoszczêdziæ).
meoww jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 09:54   #314
justka5
Przyczajenie
 
Avatar justka5
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Odp: Dot.: Powa¿ny problem!

Cytat:
Napisane przez meoww Poka¿ wiadomo¶æ
Pisa³am wcze¶niej, ale nie uzyska³am zadnej odpowiedzi, sprecyzujê siê mo¿e bardziej.
Farbujê w³osy od d³u¿szego czasu kolorem na poziomie 5 - ¶redni br±z (ciê¿ko mi okre¶liæ). Chcia³am zacz±æ farbowaæ w³osy sama jaka¶ drogeryjn± farb±. S± jakie¶ w dobre które nie zniszcz± mi w³osów ? I jaki kolor wtedy wybraæ ¿eby by³ podobny a nie wyszed³ mi ciemny ?
Czy lepiej siê ju¿ farbowaæ zawsze u fryzjera (jednak chcia³abym troszkê zaoszczêdziæ).
Witaj, nie jestem fryzjerk±, jednak z do¶wiadczenia (od lat farbujê swoje w³osy) wiem, ¿e farby drogeryjne z regu³y do¶æ mocno siê przyciemni±, dlatego ja zawsze kupujê o 2 a nawet 3 tony ja¶niejsz±. Co do firmy farb, ja mam uprzedzenia do Palette, bo zawsze wychodzi³ mi smolisty czarny. Casting z zasady szybko siê zmywa, ja jestem zadowolona z L'oreal professional
justka5 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 11:06   #315
laura91
Przyczajenie
 
Avatar laura91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 10
Red face koloryzacja a w³osy po keratynie

Witam. Bardzo przepraszam je¶li za¶miecê forum, aczkolwiek potrzebujê szybkiej porady. No wiêc dwa lata temu wykonywa³am dekoloryzacjê. Zesz³am z czerni na mój rudy blond, aczkolwiek w³osy uleg³y zniszczeniu, z czego schodzê do dzi¶ dzieñ. Aczkolwiek kolor przesta³ siê wyp³ukiwaæ i rok temu zaprzesta³am zupe³nego farbowania, mimo to ich kondycja wo³a o pomstê do nieba, w dodatku kolor nie jest jednolity, koñcówki s± bardzo jasne, aczkolwiek nie jest ¼le, bo odrostu nie ma, ale rudo¶ci mi siê znudzi³y. W lutym wykona³am zabieg prostowania keratynowego, który utrzymuje siê na moich w³osach do dzi¶ dnia, mimo to, muszê je co jaki¶ czas podcinaæ, bo mniej wiêcej do brody mam zdrowe w³osy, z reszt± mam problem. Ostatnio marzy mi siê jaki¶ jednolity kolorek, w dodatku na dniach wyje¿d¿am do mojego T¯a i chcia³abym wygl±daæ po prostu dobrze. Kupi³am szamponetkê Marion Ciemny Blond, w sobotê mam umówion± wizytê u fryzjera, ale tylko na modelowanie. Czy mog³abym tu¿ przed fryzjerem na³o¿yæ szamponetkê i tak do niego i¶æ, a on j± po prostu zmyje? Jaki by³by optymalny czas trzymania tej farbki na moich w³osach (po³owa zdrowa, po³owa jeszcze po dekolorze, dlatego bojê siê, ¿e dekolor mo¿e wyj¶æ ciemniejszy)? Jakiego szamponu u¿yæ przed szamponetk±? Normalnie u¿ywam Hipp, jednak on strasznie pl±cze w³osy, wiêc czy nie bêdzie problemu z na³o¿eniem farby? Natomiast szampony z sol± nie s± zalecane do w³osów po keratynie. Bardzo proszê o pomoc i dziêkujê.
laura91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 14:13   #316
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak ³atwo!
Wiadomo¶ci: 1 514
Dot.: koloryzacja a w³osy po keratynie

Cytat:
Napisane przez laura91 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Bardzo przepraszam je¶li za¶miecê forum, aczkolwiek potrzebujê szybkiej porady. No wiêc dwa lata temu wykonywa³am dekoloryzacjê. Zesz³am z czerni na mój rudy blond, aczkolwiek w³osy uleg³y zniszczeniu, z czego schodzê do dzi¶ dzieñ. Aczkolwiek kolor przesta³ siê wyp³ukiwaæ i rok temu zaprzesta³am zupe³nego farbowania, mimo to ich kondycja wo³a o pomstê do nieba, w dodatku kolor nie jest jednolity, koñcówki s± bardzo jasne, aczkolwiek nie jest ¼le, bo odrostu nie ma, ale rudo¶ci mi siê znudzi³y. W lutym wykona³am zabieg prostowania keratynowego, który utrzymuje siê na moich w³osach do dzi¶ dnia, mimo to, muszê je co jaki¶ czas podcinaæ, bo mniej wiêcej do brody mam zdrowe w³osy, z reszt± mam problem. Ostatnio marzy mi siê jaki¶ jednolity kolorek, w dodatku na dniach wyje¿d¿am do mojego T¯a i chcia³abym wygl±daæ po prostu dobrze. Kupi³am szamponetkê Marion Ciemny Blond, w sobotê mam umówion± wizytê u fryzjera, ale tylko na modelowanie. Czy mog³abym tu¿ przed fryzjerem na³o¿yæ szamponetkê i tak do niego i¶æ, a on j± po prostu zmyje? Jaki by³by optymalny czas trzymania tej farbki na moich w³osach (po³owa zdrowa, po³owa jeszcze po dekolorze, dlatego bojê siê, ¿e dekolor mo¿e wyj¶æ ciemniejszy)? Jakiego szamponu u¿yæ przed szamponetk±? Normalnie u¿ywam Hipp, jednak on strasznie pl±cze w³osy, wiêc czy nie bêdzie problemu z na³o¿eniem farby? Natomiast szampony z sol± nie s± zalecane do w³osów po keratynie. Bardzo proszê o pomoc i dziêkujê.
Czyli planujesz na³o¿yæ szamponetkê i pój¶æ w niej do fryzjera? moim zdaniem za duzo kombinujesz. Zreszt± na pewno bêdzie ró¿nica w kolorach. Jesli juz musisz robiæ co¶ z kolorem, to zdaj siê lepiej na wiedzê i produkty fryzjera.
Fuzukatsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 18:29   #317
Nic gorszego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 2
Bia³e pasemka

Hej jestem tutaj nowa, zarejestrowa³am siê by siê dowiedzieæ co mogê zrobiæ z moimi w³osami. Mam 20 lat i nigdy nie robi³am z nimi nic, odwali³o mi teraz i chcia³am mieæ blond refleksy (mój naturalny kolor to ciemny blond), ale niestety fryzjerka mnie nie zrozumiala i wyszly mi BIA£E PASEMKA! Wygladam okropnie, b³agam o pomoc !
Nic gorszego jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 18:54   #318
kisza1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Bia³e pasemka

A zdjêcie? mo¿e nie wygl±daj± tak ¼le ja uwielbiam siwe i bia³e pasemka wygl±daj± bardzo kobieco
kisza1988 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 20:57   #319
laura91
Przyczajenie
 
Avatar laura91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêki za odpowied¼. Problem w tym ¿e chcia³am co¶ takiego zrobiæ, aczkolwiek fryzjerka nie mia³a ju¿ terminów w tym tygodniu, a zale¿y mi ¿eby mieæ ten kolor na niedzielê. Jednak dzwoni³am do niej w tej sprawie i powiedzia³a, ¿e mam tak zrobiæ, jak my¶la³am - na³o¿yæ samodzielnie w domu i do niej przyj¶æ (choæ wola³am ¿eby ona to zrobi³a, a ona ma ju¿ wszystko zajête) w celu wymodelowania w³osów (w sobotê mam IMPREZÊ). :p Oczywi¶cie na modelowanie umawia³am siê przed pomys³em polepszenia koloru. Có¿, robiê próbê "pasemkow±" i zobaczê jak to bêdzie.
laura91 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-31, 21:24   #320
xcatwomanx
Przyczajenie
 
Avatar xcatwomanx
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 23
Talking Farbowanie zniszczonych w³osów

Witam
Mam ¶rednio zniszczone w³osy, do tego stopnia ¿e mogê wyrywaæ koñcówki ( i tak jest dobrze, od jakiego¶ czasu nie prostujê w³osów ).
Na wakacjach chcia³am pofarbowaæ w³osy na rudo szamponem koloryzuj±cym Casting Creme Gloss z Loreala .
Moje pytanie brzmi: czy farba za bardzo siê nie przyjmie na moich zniszczonych w³osach i nie bêdzie chcia³a zej¶æ po ok 28 myciach (jak pisze na opakowaniu)? Gdzie¶ czyta³am ¿e zniszczone w³osy bardziej przyjmuj± farby.
xcatwomanx jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-05-31, 21:59   #321
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 438
GG do narvia
Dot.: Farbowanie zniszczonych w³osów

rudy, czyli czerwony pigment generalnie nie zejdzie z wlosów, bo wnika bardzo g³êboko. A szampon do 28 myæ to jak normalna farba. Mo¿e na bardzo ciemne w³osy by siê co¶ wyp³uka³o, ale jak masz jasne to przygotuj siê na trwa³y kolor
narvia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-01, 09:56   #322
Belushi
Raczkowanie
 
Avatar Belushi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 152
Dot.: Farbowanie zniszczonych w³osów

Ja castingiem swoje w³osy w kolorze mysiego blondu farbowa³am na rudo, pó¼niej przesz³am przez br±zy i skoñczy³am na czerni i nigdy mi nie schodzi³ z nich kolor, wiêc my¶lê, ¿e nie powinna¶ siê nastawiaæ ¿e Tobie zejdzie Raczej potraktuj t± farbê jako trwa³±.
__________________
CG od 24.03.13
Zapuszczam w³osy: 05.05.13 -> 28cm 01.06.13 ->31

Piotru¶
Belushi jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-01, 12:28   #323
martuchaOo7
Raczkowanie
 
Avatar martuchaOo7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Farbowanie zniszczonych w³osów

Kiedy¶ kiedy jeszcze namiêtnie farbowa³am w³osy, mia³am z ta farb± przygodê. Jest trwa³a jak wszystkie inne farby Nie nastawiaj siê na szybkie zmycie, ale na odrosty. Z tego co pamiêtam ostatnie farbowanie mia³am t± farb±, odrosty mêczy³am ponad rok, teraz mam po ponad pó³torej roku zrównany kolor.Dodatkowo tak samo wypadaj± po niej w³osy jak po innych, mimo, ¿e niby jest "korzystniejsza" dla w³osów
martuchaOo7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-01, 17:00   #324
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Bia³e pasemka

Je¶li swoje masz ciemniejsze- narzuæ blond farbê tak±, jaki kolor chcesz mieæ. Na pozosta³ych bêdzie ciemniejszy blond, na pasemkach ja¶niejszy i po sprawie. Tylko nie trzymaj za d³ugo.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-02, 09:21   #325
Nic gorszego
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Bia³e pasemka

W³a¶nie nie chce ju¿ farbowaæ bo siê boje co mi wyjdzie.. ;D dziêki za pomoc, ale chyba jednak poczekam a¿ te pasemka trochê z¿ó³kn± i mo¿e co¶ z tego wyjdzie. No w³a¶nie, co my¶licie. One mog± trochê zmieniæ kolor czy ca³y czas bêd± takie "siwe" ?
Nic gorszego jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-02, 10:19   #326
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomo¶ci: 2 007
Dot.: Bia³e pasemka

No to nie do konca rozumiem, po co zakladasz watek z pytaniem, co robic z pasemkami.

Nie chcesz ich niszczyc, a chcesz, by nie byly takie siwo-biale... jak one sa takie jasne, niestety, same z siebie nie zzolkna.

Czy te pasemka po myciu nie sa gumowate , takie ciagnace sie? Jesli tak, to sa spalone i lepiej jedynie szampon rumiankowy stosowac, co troche kolor ociepli. Jak sa ok, to na chwile mozesz dac farbe. Co do blond farby - mozesz kupic jakas nature (ew. nature z odrobina rudosci) z poziomu 9 czy 8 i zmieszac z woda utleniona 3 proc (slaba) i dac na jakies 10-15 minut. Chwyci tylko te pasemka, ciemniejsza reszte praktycznie nie ruszy.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-06-02 o 10:23
guacamole jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-02, 17:37   #327
hektorowna12
Przyczajenie
 
Avatar hektorowna12
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Jugów
Wiadomo¶ci: 3
Post Jak odfarbowac wlosy bez niszczenia ich?

Od okolo dwoch lat farbuje wlosy tak co 4 miesi±ce w skutekt czego s± zniszczone i nie chce ich juz farbowac a tez dziwnie wyglada chodzenie z odrostami. Mój naturalny kolor to ciemny blond i nawet gdy na taki pofarbuje zmywa mi sie on po miesiacu do jakiegos jasno rudego koloru i odrosty znow zaczynaja byc widoczne. Powiedzcie mi co mam zrobic zeby ich juz nie farbowac i odrosty nie byly widoczne. Slyszlam o sciaganiu farby u fryzjera ale podobno to strasznie niszczy wlosy a moje juz zniszczone obawiam sie ze by to bardzo zle zniosly. Macie jakies pomysly????
hektorowna12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-02, 18:06   #328
martuchaOo7
Raczkowanie
 
Avatar martuchaOo7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomo¶ci: 148
Dot.: Jak odfarbowac wlosy bez niszczenia ich?

Po prostu czekaj a¿ odrosn± i nie kombinuj ze sci±ganiem koloru bo mo¿esz tego ¿a³owaæ.
__________________
„Kocha siê za nic. Nie istnieje ¿aden powód do mi³o¶ci.”
martuchaOo7 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-02, 18:43   #329
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak odfarbowac wlosy bez niszczenia ich?

Mo¿esz spróbowaæ dekoloryzacji, która nie niszczy. Mo¿esz to zrobiæ sama w domu. Fryzjerzy czêsto mówi±, ¿e robi± deko a tak naprawdê po prostu rozja¶niaj± i niszcz± w³osy, wiem, bo sama siê z tym spotka³am. Mo¿esz te¿ czekaæ a¿ Twoje w³oski odrosn± i je od¿ywiaæ- ombre dalej w modzie.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-02, 20:03   #330
ChocolateWithHeroin
Raczkowanie
 
Avatar ChocolateWithHeroin
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 479
Dot.: Jak odfarbowac wlosy bez niszczenia ich?

Mam tak samo jak Ty..
Próbowa³am k±pieli rozja¶niaj±cej, tak gor±co polecanej na wiza¿u. Efekty? Nie widaæ zmiany koloru w³osów farbowanych, za to odrosty niesamowicie. A w³osy zniszczone strasznie, koñcówki sianowate, brak po³ysku, utrata oko³o 2 cm z koñcówek. Odpad³o.

Chyba jeste¶my skazane na czekanie na odrost w³osów...
__________________

Co za ponury absurd... ¯eby o ¿yciu decydowaæ za m³odu, kiedy jest siê kretynem?





Wymiana
ChocolateWithHeroin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.