Mamusie marcowe 2018 cz. 7 - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-06, 11:06   #4321
Koma1002
Zadomowienie
 
Avatar Koma1002
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1 769
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Torrence Pokaż wiadomość
Ja na czuja ogarnę to co z wierzchu, wzgórek i pachwiny a radę ale te bardziej ukryte rewiry to już nie daję rady próbowałam pozycji którą opisała Kasia ale albo mam za duży brzuch albo robię coś źle

Idę spać bo normalnie padam. A moje ciśnienie to żyje swoim życiem. Miałam dziś bardzo płaczący, dołowy i nerwowy poranek. No ale zmierzyć trzeba było. I sobie myślę ile będzie? 160? A może już 180? A tam 127/85, po trzech godzinach 122/72
Ja ciśnienia też nie ogarniam...biorę te leki już regularnie, ale po przebudzeniu prawie 150/85...no bez przesady. A w ciągu dnia 123/74 ... i o co chodzi?

Idź spać, rozluźnij się. Ja się szykuje na wizytę 😙

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koma1002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:08   #4322
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Ale ladna! Tez musze sie za to zabrac


Wow serio? Zazdroszcze Ja bylam zombie pierwsze miechy po porodzie. Tak naprawde wysypiac zaczelam sie po odstawieniu od piersi jak mala cale noce spala czyli okolo roczku
Nie ma czego zazdroscic, chyba ze boli w nocy 😉 ja w ciazy na koncowce prawie nie sypiam, w pierwszej ciazy przynajmniej az tak mnie nie bolalo jak w tej wiec luzik. Nawet jak bedzie jadla corcia piers co 1,5h to i tak bede budzic sie rzadziej niz teraz 😉
Pierwsze 2tyg slabo wspominam bo jednak brzuch bolal po cc. A potem lecialo.
Ja tak naprawdę to sie wyspalam na początku grudnia bo synek przestał jesc mleko dopiero, ale moze ze 2tyg bo potem juz sie zaczelam na siku budzic co chwila. I tyle z wysypiania 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:10   #4323
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
ja też myślałam o prostownicy (mam baaaaardzo wymagające włosy), ale przystanę na tym, że będę wiązać włosy

dziewczyny, a bierzecie suszarkę do szpitala? Na niektórych listach wyprawkowych jest.
Ja suszarki nie biorę bo myje włosy na noc i do rana schną, ale za to bez prostownicy moja grzywką się nie obejdzie. No ale to zajmuje jakieś dwie minuty łącznie z nagrzewaniem więc nie narzekam

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Oddajemy, bo dziś podobne pomiary. Do tego gubił się strasznie, "nie widział" czoła mimo zbliżania i oddalania.
Tym bardziej się cieszę że nie zamówiłam jednak. Współczuję odsyłania, mam nadzieję że pójdzie bez problemu.

Ja dziś zamówiłam żelazko, deskę do prasowania i mop+wiaderko. Zakupy prawdziwej pani domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:21   #4324
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Obiad juz gotowy, teraz bede tworzyc oponki serowe ;-)
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:34   #4325
Lenka_007
Zakorzenienie
 
Avatar Lenka_007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7 310
GG do Lenka_007
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Obiad juz gotowy, teraz bede tworzyc oponki serowe ;-)
Kojarzą mi się z dzieciństwem chyba sama muszę kiedyś zrobić

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

za dzisiejsze wizyty! Czekamy na same dobre wieści
__________________
Lenka_007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:35   #4326
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Torrence Pokaż wiadomość
Nie wiem, może i bez brwi i rzęs (choć pewnie przesadzasz) ale za to z jakimi włosami
No chociaż na głowie matka natura się spisała
Jakoś w 8msc przestały mi wypadać, a zawsze leciały garściami (i były mimo to gęste). Pewnie jak po porodzie znów zaczną, to będziemy mieli w mieszkaniu dywan z moich włosów tż sie załamie
Cytat:
Napisane przez FallenAnn Pokaż wiadomość
Ja dokładnie tak samo - człowiek bez brwi i rzęs. :/ na dodatek mam tak mało brwi że henna słabo mi siedzi bo że skory się szybko zmywa... zostaje mi kredka i cienie.
No mi też się szybko zmywa i jak znam życie akurat wyląduję na porodówce jak cała zejdzie, a nowej nie zdążę położyć
W ogóle w temacie brwi to teściowa ostatnio prosiła mnie abym jej na szybko skubnęła brwi, ale "nie tak cienko jak ty masz" A to max co ja mogę wyhodować zostawiam naturalny kształt i wyskubuję tylko te zbłąkane owieczki poza linią... Zresztą zawsze mam jeszcze zaznaczone kredką czy pomadą, więc nie wiem co by powiedziała, jakby zobaczyła je au naturel
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:36   #4327
FallenAnn
Rozeznanie
 
Avatar FallenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 941
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
A ja tak w ramach rozrywki pokaże kto przejął wózek Mlodego

Załącznik 7421396
To jest kot syjamski?
Piękny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wiara jest moją siłą.
FallenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 11:42   #4328
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Julietta -piękna karuzelka.

Co do golenia mi ostatnio pomaga mąż. Nie byłam do tego zbyt optymistycznie nastawiona. Ale sam chciał pomoc i mnie przekonał i jestem mu wdzięczna bo wyglądam jak człowiek... A na czuja to masakra dla mnie była...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:42   #4329
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Dziewczyny a w sumie co na celu ma ktg na takich etapach ciąży? Moja nie zleciła mi ani razu, na wizytach tylko badanie na samolocie+usg. zawsze mi się to z porodem albo przenoszeniem kojarzy...

Brilliant toż to nie ludzkie o takiej porze. Powinni kolację serwować przy tym 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też właśnie ktg jeszcze nie miałam, i póki szyjka zamknięta i twarda to chyba nie ma sensu robić tego
Od 38-39 tyg mam darmowe ktg że szkoły rodzenia to z ciekawości pójdę zrobić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:43   #4330
Domi_001
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 362
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Selina-pięknie masz poukładane ubranka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Domi_001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 11:48   #4331
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Koma1002 Pokaż wiadomość
Wizyty co tydzień? Chyba bym zbankrutowala!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też 😂 cieszę się że tylko przez ostatni miesiąc mam co dwa tygodnie wizyty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Byłam dziś zapisać się do rodzinnego bo coś kaszel mi nie przechodzi od kilku tygodni :/
No i standardowo dowiedziałam się że 15 min po otworzeniu rejestracji nie ma już na dziś numerkow 😂 pani mówi że może mnie zapisać na przykład tydzień ale na szczęście jak powiedziałam że jestem w ciąży to na jutro jakiś numerek się znalazł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 11:51   #4332
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
A ja tak w ramach rozrywki pokaże kto przejął wózek Mlodego

Załącznik 7421396
Wygrzeje mu miejsce u nas pewnie koty też pomyślą, że to dla nich, zupełnie jak każdy koc i każda poduszka za to u rodziców pies boi się wózka, nie wiem o co chodzi
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 12:11   #4333
Kiwi18
Zadomowienie
 
Avatar Kiwi18
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 733
GG do Kiwi18
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Dzis szef kuchni serwuje gluasz z.kaszą na obiad
Ja również walczę z prasowaniem nawet, nawet mi idzie. No i przede wszystkim mam super pomocnika, który mi podaje ubranka z suszarki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 12:13   #4334
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Selina, pięknie poukładane w szufladach
U mnie taki porządek pewnie bedzie do pierwszego przebierania dziecka w domu

ScarlettO, u nas tez taka sama grupa krwi. Tylko rh sie różnimy możesz sie sprawiać w wożeniu kota wózkiem po mieszkaniu

Lelowa, ja chce oponki chodzą za mną juz z tydzien, ale sama dla siebie robic nie bede. Od mamy wydobylam ostatnio faworki i juz nie ma.

Kiwi, wypożycz mi takiego pomocnika, bo poki co nie moge sie zmobilizować zeby pościągać pranie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 12:16   #4335
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez lelowa Pokaż wiadomość
Tez mi sie wydaje, ze skok hemoglobiny duzy jak na miesiac czasu ale mysle, ze ten burak tez swoje robi bo biore go juz dosc dlugo, teraz zwiekszylam dawke o 1 tabl i kto wie moze cos pomogl razem z zelazem
Najgorsze, ze zelazo i tak do konca kaza mi brac, a nawet po ciazy chwile no ale dla zdrowia trzeba sie przemeczyc.
Też mi lekarz zapowiedział, że jeszcze po porodzie trzeba brać, ale mam nadzieję, że będzie ładniej rosło

Cytat:
Napisane przez ScarlettO Pokaż wiadomość
A ja tak w ramach rozrywki pokaże kto przejął wózek Mlodego
O, jest nas trochę kociar. Jestem ciekawa, jak nasze koty zareagują na dzieci Śliczne kocisko

Cytat:
Napisane przez Torrence Pokaż wiadomość
Ja na czuja ogarnę to co z wierzchu, wzgórek i pachwiny a radę ale te bardziej ukryte rewiry to już nie daję rady próbowałam pozycji którą opisała Kasia ale albo mam za duży brzuch albo robię coś źle
U mnie okazało się, że normalnie jednak sporo goliłam na czuja i w ciąży to się przydaje. A do przodu wołam męża.
Lusterko w ogóle mi się nie sprawdziło, bo nie miałam jak ustawić tak na wprost, a wygrzebywanie się z całym majdanem do dużego pionowego lustra, to dla mnie już za dużo zachodu.

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Mnie połóg też przeraża, ale jedynie przez mój pryzmat. Wiadomo, że może być znośnie, wszystko zależy od tak wielu czynników, ale staram liczyć się z najgorszym. A tż? On ma być wsparciem dla mnie w tych chwilach. Natura go oszczędziła i nie musi chodzić w ciąży i rodzić więc niech stanie na wysokości zadania będąc wsparciem Zresztą widywaliśmy się w różnych stanach i wiadomo, że to przejściowe I też uprzedziłam, że jak za długo ten nieogar potrwa ma mnie ustawić do pionu
Ja właśnie też liczę na te słynne upały na oddziale, że włosy same poschną
Ale kolorówkę akurat biorę. Wersję podstawową (podkład, tusz, kredka do brwi jeśli się z henną rozminę ) dla własnego komfortu Ja z tych bladziochów, bez brwi i rzęs
Jak przeżyją z nami porodu, zobaczą ile to trwa i potem spojrzą na te klocki, które z siebie wyłuszczymy , to będziemy dla nich najpiękniejsze. Potem im przejdzie, ale myślę, że na połóg powinno wystarczyć :py

Cytat:
Napisane przez FallenAnn Pokaż wiadomość
Żelazka nie kupię bo to było jeszcze na gwarancji to oddałam, ale jak ja sobie poradzę przez te trzy tygodnie?
Chyba zamiast pożyczać od teściowej będę jej podrzucać rzeczy, niech się przyda
Bardzo sprytnie

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Jakoś w 8msc przestały mi wypadać, a zawsze leciały garściami (i były mimo to gęste). Pewnie jak po porodzie znów zaczną, to będziemy mieli w mieszkaniu dywan z moich włosów tż sie załamie

No mi też się szybko zmywa i jak znam życie akurat wyląduję na porodówce jak cała zejdzie, a nowej nie zdążę położyć
W ogóle w temacie brwi to teściowa ostatnio prosiła mnie abym jej na szybko skubnęła brwi, ale "nie tak cienko jak ty masz" A to max co ja mogę wyhodować zostawiam naturalny kształt i wyskubuję tylko te zbłąkane owieczki poza linią... Zresztą zawsze mam jeszcze zaznaczone kredką czy pomadą, więc nie wiem co by powiedziała, jakby zobaczyła je au naturel
Z włosami to u nas teraz tak jest. Czasem myślę, że wypadłyby już wszystkie i byłby święty spokój.
Już widzę wyraz politowania w oczach mojego fryzjera, jak mnie zobaczy Chociaż to jest sensowny facet, ma dzieci, więc mniej więcej wie co dopada kobiety w ciąży.
Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Byłam dziś zapisać się do rodzinnego bo coś kaszel mi nie przechodzi od kilku tygodni :/
No i standardowo dowiedziałam się że 15 min po otworzeniu rejestracji nie ma już na dziś numerkow 😂 pani mówi że może mnie zapisać na przykład tydzień ale na szczęście jak powiedziałam że jestem w ciąży to na jutro jakiś numerek się znalazł
Bez tych brzuchów to nic się nam nie uda załatwić. Ciężkie czasy przed nami

Zapisani, słowo się rzekło
Była spora kolejka, ale po brzuszkach widać, że bardzo różne terminy. No i oczywiście bezkrytycznie stwierdzam, że jak na ciężarną ruchowo jestem w dobrej formie. Jedna dziewczyna aż kuśtykała i miała grymas bólu na twarzy przy chodzeniu i siadaniu.
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 12:30   #4336
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez _Selina_ Pokaż wiadomość
No pięknie
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:03   #4337
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez Kiwi18 Pokaż wiadomość
Dzis szef kuchni serwuje gluasz z.kaszą na obiad
Ja również walczę z prasowaniem nawet, nawet mi idzie. No i przede wszystkim mam super pomocnika, który mi podaje ubranka z suszarki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja sie uporalam juz z prasowaniem, juz mi sie rzygac od tego chce zaraz ogarne porzadki i obiad- dzisiaj rybka z ziemniorami

Wiecie gdzie mozna kupic przegrodki do szuflad i zeby to nie byla ikea?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:03   #4338
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Zapisani, słowo się rzekło
Była spora kolejka, ale po brzuszkach widać, że bardzo różne terminy. No i oczywiście bezkrytycznie stwierdzam, że jak na ciężarną ruchowo jestem w dobrej formie. Jedna dziewczyna aż kuśtykała i miała grymas bólu na twarzy przy chodzeniu i siadaniu.
Pieczątki dają?
Ja już mam pieczątkę z jednego szpitala, a nie jestem zdecydowana gdzie chcę rodzić i się zastanawiam jak podejdą do faktu, że mam już jedną pieczątkę jak pójdę do drugiego szpitala
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:04   #4339
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
nasza mini karuzela, wersja robocza
Super wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 13:10   #4340
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Kurczę wrzuciłam trochę rzeczy do koszyka na H&M online ale po Waszych złych, ostatnich doświadczeniach z zamówieniami zastanawiam się czy kliknąć czy odpuścić
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:10   #4341
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Asiula, spróbuj w pepco poszukac albo auchanie. Niekiedy maja takie rzeczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:31   #4342
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez alleyezonme Pokaż wiadomość
Kurczę wrzuciłam trochę rzeczy do koszyka na H&M online ale po Waszych złych, ostatnich doświadczeniach z zamówieniami zastanawiam się czy kliknąć czy odpuścić
Zamawiałam sobie ostatnio swetry i już było ok Wtedy to była jakaś dziwna akcja, pełno nowego towaru i superceny.

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Pieczątki dają?
Ja już mam pieczątkę z jednego szpitala, a nie jestem zdecydowana gdzie chcę rodzić i się zastanawiam jak podejdą do faktu, że mam już jedną pieczątkę jak pójdę do drugiego szpitala


Wiesz jak nie ma miejsca, to i tak cię odeślą, nawet pieczątka nie ratuje, nie mówiąc już o dostępie do sali do rodzinnego. Myślę, że to działa w obie strony
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:33   #4343
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

W razie jakby któraś też była zwalniana z dniem porodu:

w ciągu 21 dni od porodu do ZUS muszą trafić dokumenty:
- druk Z3 zawsze oddaje pracodawca
- wniosek o macierzyński jeśli się pracodawca zgodzi to też można przekazać przez niego albo jak nie to trzeba zanieść do ZUS :/
- we wniosku piszemy że chcemy mieć 20 tygodni podstawy + 32 rodzicielskiego w kwocie 80% (po upływie 21 dni automatycznie dostajemy 100+60%)
- oświadczamy że ojciec (imię, nazwisko, PESEL) nie będzie korzystał z rodzicielskiego (te 2 tygodnie tacierzyńskiego to jest co innego więc luz)
- dołączamy oryginał aktu urodzenia lub pracodawca poświadcza zgodność z oryginałem

- zakładamy sobie portal PUE i tam można sprawdzać kiedy przyjdzie kasa na konto i w jakiej wysokości - ten PUE trzeba zatwierdzić w ZUS tj pokazać dowód osobisty !
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:40   #4344
blackberry89
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11 225
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość
Też mi lekarz zapowiedział, że jeszcze po porodzie trzeba brać, ale mam nadzieję, że będzie ładniej rosło


O, jest nas trochę kociar. Jestem ciekawa, jak nasze koty zareagują na dzieci Śliczne kocisko


U mnie okazało się, że normalnie jednak sporo goliłam na czuja i w ciąży to się przydaje. A do przodu wołam męża.
Lusterko w ogóle mi się nie sprawdziło, bo nie miałam jak ustawić tak na wprost, a wygrzebywanie się z całym majdanem do dużego pionowego lustra, to dla mnie już za dużo zachodu.


Jak przeżyją z nami porodu, zobaczą ile to trwa i potem spojrzą na te klocki, które z siebie wyłuszczymy , to będziemy dla nich najpiękniejsze. Potem im przejdzie, ale myślę, że na połóg powinno wystarczyć :py


Bardzo sprytnie


Z włosami to u nas teraz tak jest. Czasem myślę, że wypadłyby już wszystkie i byłby święty spokój.
Już widzę wyraz politowania w oczach mojego fryzjera, jak mnie zobaczy Chociaż to jest sensowny facet, ma dzieci, więc mniej więcej wie co dopada kobiety w ciąży.

Bez tych brzuchów to nic się nam nie uda załatwić. Ciężkie czasy przed nami

Zapisani, słowo się rzekło
Była spora kolejka, ale po brzuszkach widać, że bardzo różne terminy. No i oczywiście bezkrytycznie stwierdzam, że jak na ciężarną ruchowo jestem w dobrej formie. Jedna dziewczyna aż kuśtykała i miała grymas bólu na twarzy przy chodzeniu i siadaniu.
Ojj biedna kobietka, ja podobnie chodze teraz 😓

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
razem od 30 września 2005
zaręczyny 7 maj 2009
ślub 6 sierpnia 2011
Pawcio 13.04.2015
blackberry89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:44   #4345
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Juz widzę jak moja szefowa w ciagu 21 dni wyrobi sie z wypełnieniem i oddaniem jakiegokolwiek druku do urzędu :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:44   #4346
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
Ojj biedna kobietka, ja podobnie chodze teraz 😓

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak chodziłam w niedzielę, o ile można mówić o chodzeniu... Ledwo szurałam nogami... :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:46   #4347
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez blackberry89 Pokaż wiadomość
Ojj biedna kobietka, ja podobnie chodze teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja odkrylam ze jezeli chodzi o bol spojenia nad ranem to mi pomaga jak zmieniam pozycje do spania. Jak spie na boku to rano ledwo chodze a jak przerzuce sie na plecy to potem nie ma problemu. I tak samo zanim wstane a spalam na boku to przerzucam sie na plecy i jeszcze tak leze. Duzo lepiej sie chodzi potem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:48   #4348
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Cytat:
Napisane przez parapet Pokaż wiadomość


Wiesz jak nie ma miejsca, to i tak cię odeślą, nawet pieczątka nie ratuje, nie mówiąc już o dostępie do sali do rodzinnego. Myślę, że to działa w obie strony
Jak rozmawiałam z gin ostatnio o sytuacji we wro, odsyłaniu to uspokajała mnie, że z rozwarciem nikt mnie nie odeśle. Najważniejsze, żeby nie jechać za wcześnie. Zobaczymy jak będzie w praktyce

Muszę tż zaciągnąć na zwiedzanie Brochowa Wpadliśmy tam raz, ale akurat połowa personelu była na jakimś szkoleniu i nie miał nas kto oprowadzić. Tyle co porozmawialiśmy z taką babeczką... Może zwiedzanie mi rozwieje wątpliwości. Jedynie co to poporodowej się tam boję... bo porodówka ponoć super. Koleżanka rodziła i sobie chwaliła, a co do poporodowej to powiedziała mi tylko "wiesz, później to już myślisz tylko żeby wyjść do domu"

Tż jest za Borowską... Jest przekonany, że tam lepsza opieka pod względem medycznym...

Bosz... byłby jeden szpital i byłby spokój
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:53   #4349
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7


1517925177250.jpg
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 13:54   #4350
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 7

Pretty, widzę, że teraz jest podobna sytuacja. Dużo rzeczy, które pierwszy raz widzę na oczy. Dla bezpieczeństwa weź płatność przy odbiorze

Torrence, http://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0409157001.html
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-09 17:28:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:27.