Izotek - cz.III. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia porady i dyskusje związane z problemami ze skórą. Uzyskasz tutaj informacje na temat leczenia trądziku, atopowego zapalenia skóry (AZS) oraz innych schorzeń i problemów związanych ze skórą.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-10-24, 07:09   #91
Skumbriaa
Raczkowanie

Dot.: Izotek - cz.III.

Tak, wydaje mi się że pani doktor skłamała, aby mnie do niego zniechęcić ..cóż źle trafiła

Jeśli nie miałabym partnera to w życiu nie zdecydowałabym się na anty, nie dość, że izotek jest bardzo szkodliwy to jeszcze anty.
Skumbriaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 08:08   #92
aga024
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Skumbriaa Pokaż wiadomość
...Jeśli nie miałabym partnera to w życiu nie zdecydowałabym się na anty, nie dość, że izotek jest bardzo szkodliwy to jeszcze anty.
Mimo wszystko to jest dobre połączenie, same tabletki anty poprawiają stan cery. Razem będą działać ze zdwojoną siłą, więc nie jest to taki głupi pomysł.
Stary 2019-10-25, 11:24   #93
Skumbriaa
Raczkowanie

Izotek jest na tyle mocny, że tabletki anty naprawdę nie są potrzebne, oczywiście to decyzja każdego z osobna, ja nie połączyłabym tych dwóch leków nie mając partnera.

Edytowane przez tayberry01
Czas edycji: 2019-10-25 o 19:50 Powód: dubel
Skumbriaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-28, 16:55   #94
Aneczka2007_0
Przyczajenie

Jestem dziś po wizycie u dermatolog i nic mi nie wiadomo o takich rozporządzeniach, natomiast musiałam podpisać jakaś kartkę ze wiem , że izotek jest szkodliwy dla płodu, jakie są skutki uboczne i że zostałam o nich poinformowana. Nie musiałam mieć ze sobą żadnego potwierdzenia że nie jestem w ciąży.
Aneczka2007_0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 19:44   #95
Karo933
Przyczajenie

Izotek - wzrok

Hej, czy któraś z Was miała problemy ze wzrokiem w trakcie kuracji izo? Jestem obecnie w trakcie ósmego miesiąca, do końca zostały jeszcze dwa. Na początku kuracji wada wzroku wynosiła - 3.25, na ten moment jest to - 4.5. Dodatkowo często widzenie jest rozmazane. Badanie dna oka nic nie wykazało, wszystko ok. Czytałam że to może być jeden ze skutków ubocznych i powinnam odstawić izo. Ma albo miał ktoś podobny problem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karo933 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-29, 22:16   #96
annanjce
Przyczajenie

Izotek Początek 40mg Pazdziernik 2019

Kochani
Kto w pazdzierniku zaczął kurację Izotekiem?
Ja dziś 15 dzień dawka 40mg (waga 47kg).

Zapraszam Was wszystkich którzy zaczeli kurację w pażdzierniku do dyskusji i wsparcia klask i:
annanjce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 10:50   #97
Aneczka2007_0
Przyczajenie

Ja zaczęłam 28 października, narazie dawka 20mg przez 6 tygodni potem mam mieć zwiększona na 40mg, ważę tyle samo co Ty 😉

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Annanjc czy pojawiły się już u Ciebie jakieś skutki uboczne? U mnie już popękane usta narazie nie ma tragedii 😉
Aneczka2007_0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-30, 23:14   #98
annanjce
Przyczajenie

Tylko suche usta

annanjce jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 11:04   #99
KAROOOOOO
Raczkowanie

Hej

Ja kurację Iotekiem ma już za sobą - rozpoczęłam w październiku 2016 a skończyłam w maju 2017.
Kurację przeszłam bez żadnych problemów, po zakończeniu stan mojej cery był świetny.

Jednak od pewnego czasu wszystko zaczyna wracać i przypomina mi się koszmar sprzed pierwszej kuracji. Na twarzy pojawiają się spore krosty, które utrzymują się nawet przez tydzień, w międzyczasie pojawiają się kolejne.. jestem już załamana i prawdopodobnie rozpocznę drugą kurację.

Czy ktoś miał taki przypadek? czy druga kuracja trwa tyle samo czasu?
KAROOOOOO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 13:37   #100
DracarysDragon
Raczkowanie

Dot.: Izotek - wzrok

Cytat:
Napisane przez Karo933 Pokaż wiadomość
Hej, czy któraś z Was miała problemy ze wzrokiem w trakcie kuracji izo? Jestem obecnie w trakcie ósmego miesiąca, do końca zostały jeszcze dwa. Na początku kuracji wada wzroku wynosiła - 3.25, na ten moment jest to - 4.5. Dodatkowo często widzenie jest rozmazane. Badanie dna oka nic nie wykazało, wszystko ok. Czytałam że to może być jeden ze skutków ubocznych i powinnam odstawić izo. Ma albo miał ktoś podobny problem?

Ja po izo odniosłam wrażenie, że gorzej widzę po zmroku (tzw kurza ślepota), jednak kiedy skończyłam kurację, to skończył się i problem Także jeśli to jest reakcja na przedawkowanie pochodnej witaminy A, to bym się nie martwiła. Jednak nie mam stwierdzonej żadnej wady wzroku, może w tej sytuacji wygląda to inaczej - zapytałabym Twojego dermatologa na twoim miejscu. Nawet sms'em czy mailem - tak dla świętego spokoju.
DracarysDragon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 16:01   #101
toma126
Przyczajenie

Izotek - zmniejszenie dawki dziennej przy końcu kuracji?

Witam

Zaczynam ostatni miesiąc kuracji izotekiem... Biore 80mg dziennie na wagę 93kg... Dermatolog stwierdził że na koniec kuracji trzeba obniżyć dawkę z opakowania ( 60szt po 20mg), połowę opakowania mam brać po 2 tabl.dziennie czyli razem 40mg...a drugie pół opak. po 1 tabl.dziennie czyli 20mg...

Tez tak mieliście? Czy braliscie do końca taką sama dawkę?
toma126 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 11:01   #102
KAROOOOOO
Raczkowanie

Dot.: Izotek - zmniejszenie dawki dziennej przy końcu kuracji?

Do końca taką samą
KAROOOOOO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-14, 21:10   #103
Saphire_Blue
Raczkowanie

Witajcie

Niestety ponownie po jakichś 4 latach rozpoczynam swoją przygodę z Izo. Przez 2 pierwsze lata po pierwszej kuracji było w miarę ok - cera mniej się przetłuszczała i od czasu do czasu wyskakiwały jakieś pojedyncze krostki. Oczywiście stale byłam pod opieką dermatologa, więc te drobne zmiany załatwiałam maściami. Niestety już pod koniec zeszłego roku zaczęły się pojawiać gorsze zmiany nad którymi ciężko było zapanować. Początkowo liczyłam jeszcze na spektakularne efekty "ziołówki" u kosmetyczki i faktycznie cera stała się promienna i bardziej wygładzona po zabiegach, dodatkowo polecono mi świetną maseczkę na bazie olejku z drzewa herbacianego, która o dziwo lepiej działała na moją cerę niż maści od dermatologa. Niestety do czasu...Cerę na początku tego roku zaczęły "atakować" głębokie podskórne gule, które potrafiły goić się nawet i do miesiąca. Żadne maści na nie nie działały, więc dermatolog przepisała mi Tetralysal. Wybrałam całą kurację, ale nie było znaczącej poprawy. O dziwo cera zaczęła wyglądać lepiej zaraz po jego odstawieniu, ale radość trwała może z 2 miesiące. Znowu zaczął się wysyp stanów zapalnych, gul, grudek których nie dało się zlikwidować maściami, maseczkami itp. W akcie desperacji kupiłam nawet pastę cynkową licząc że chociaż się będą może szybciej podsuszać, ale ani drgnęły. Zaniepokoiło mnie to że wokół nich pojawiała się opuchlizna, a przez długie gojenie zaczęły się znowu tworzyć blizny. Moja pewność siebie legła w gruzach i uwierzcie mi, że bez makijażu nie miałam nawet ochoty patrzeć na siebie w lustrze, bo od razu miałam ochotę wyć. Dlatego podjęłąm decyzję o ponownej kuracji Izotekiem.

Tak więc od tygodnia ponownie toczę swoją życiową batalię. Jak na razie nie zauważyłam u siebie większych skutków ubocznych. Wydaje mi się, że cera jest jeszcze w fazie oczyszczania. Najbardziej obrywają oczy ze względu na soczewki, troszkę bolą mięśnie - ale jest to do przeżycia. Usta jak na razie wyschnięte tak jak zwykle o tej porze roku, wydaje mi się że poprzednim razem zaczęły wysychać szybciej.
Saphire_Blue jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
część 3, izotek

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości