Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57 - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 19:07   #4201
WhiteCherry
Zakorzenienie

Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

polskie miasta ogarniam i mniej więcej wiem gdzie leżą-uroki pracy w firmie działającej na terenie całej Polski (i nie chodzi mi tylko o stolice województw ). Ale geografia Afryki czy Azji zawsze bardzo szybko ulatnia mi się z głowy
Stary Wczoraj, 19:08   #4202
melkmeisje
Zakorzenienie

GG do melkmeisje

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Ja wtedy mówię np. "Północny wschód Polski", no bo co mam powiedzieć? Też mnie to dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, ale wtedy drążą, jakie tam jest duże miasto najbliżej i im wychodzi, że albo Gdańsk, albo Warszawa (bo żadnego innego nie znają), które wcale blisko nie są A, albo Kaliningrad, w którym nawet nigdy nie byłam.
Stary Wczoraj, 19:09   #4203
Noane
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Bardzo dziwią mnie rozkminy, czy 18-19 latek jest wystarczająco dojrzały, by chodzić sam do lekarza.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Jezu tak. U mnie przeważnie znają jeszcze Kraków, nawet się zdarza, że ktoś był na wycieczce w Krakowie, a ja akurat pochodzę z totalnie przeciwległych rejonów. A jak próbuję tłumaczyć skąd, to jest albo "aha czyli gdzieś nad morzem", albo "aha czyli koło Rosji?" Możecie zgadnąć, skąd jestem

Przynajmniej możesz tłumaczyć, że przeciwlegle do Krakowa
A ja co, ani przeciwlegle do niczego, ani żaden z grubsza róg Polski, ani morze, ani góry, ani przy granicy, ani środek kraju, ani żaden duży ośrodek kultu

Cytat:
Napisane przez Martii Pokaż wiadomość
Jenyyy jak mnie to irytuję szczególnie jak pytają się o to obcokrajowcy co znają tylko Warszawę a i tak nie wiedzą gdzie jest na mapie i weź takiemu wytłumacz skąd jesteś

Poznałam i Polaków, którzy nie kojarzyli nic.

Edytowane przez Noane
Czas edycji: Wczoraj o 19:16
Noane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:11   #4204
Persephone_
the contrarian

Ja się staram orientować, bo mój TŻ jest na to cięty :P Ogólnie on jest o wiele lepszy z geografii, zna większość stolic. A często się kłócimy o politykę, więc coś tam muszę wiedzieć.

tak mi się nie chce
tak bardzo nie chcę
lecz kiedyś jeszcze będę seksi

Persephone_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 19:30   #4205
patiasym
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Jezu tak. U mnie przeważnie znają jeszcze Kraków, nawet się zdarza, że ktoś był na wycieczce w Krakowie, a ja akurat pochodzę z totalnie przeciwległych rejonów. A jak próbuję tłumaczyć skąd, to jest albo "aha czyli gdzieś nad morzem", albo "aha czyli koło Rosji?" Możecie zgadnąć, skąd jestem
Jak koło Rosji (a nie Litwy) to musi być gdzieś na Mazurach Ale faktycznie trudno wytłumaczyć. Tak samo Amerykaninowi z Kansas trudno wytłumaczyć skąd jest. Ze środka USA? Może. Ale co jest na tym środku?
patiasym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 21:55   #4206
tayberry01
Moderator

Cytat:
Napisane przez tayberry01 Pokaż wiadomość
Kiedys w pytaniu na śniadanie jakaś ekolożka mówiła, że nie ma w oczyszczalniach takiej technologii która oczyszczałaby wodę z hormonów. A że wiele kobiet zażywa hormonalną antykoncepcję to też wydalają sporo hormonów z moczem i zostają one w wodzie. Na ile to prawda, nie wiem. Powtarzam co usłyszałam.
Nie znalazłam tego filmiku z ekolożką ale za to dziś znalazłam to https://www.wprost.pl/prime-time/102...karka-tvn.html

Cyt."woda z kranu „zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny (!!!), które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować€".
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 1 830 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
tayberry01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 22:53   #4207
patiasym
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tayberry01 Pokaż wiadomość
Nie znalazłam tego filmiku z ekolożką ale za to dziś znalazłam to https://www.wprost.pl/prime-time/102...karka-tvn.html

Cyt."woda z kranu „zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny (!!!), które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować€".
To jeszcze lepsze:
„Czy są jakieś badania, które potwierdzają, iż woda kranowa rzeczywiście może być przyczynkiem do tego, żeby zachorować na raka piersi? Ta informacja mnie bardzo zaskoczyła” – dopytywała inna internautka. „Badań »oficjalnych« nie ma, o tym się nie mówi, ale tak jest” – odpowiedziała Puślecka.
patiasym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:14   #4208
tayberry01
Moderator

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To jeszcze lepsze:
„Czy są jakieś badania, które potwierdzają, iż woda kranowa rzeczywiście może być przyczynkiem do tego, żeby zachorować na raka piersi? Ta informacja mnie bardzo zaskoczyła” – dopytywała inna internautka. „Badań »oficjalnych« nie ma, o tym się nie mówi, ale tak jest” – odpowiedziała Puślecka.
I to jeszcze pisze dziennikarka, która powinna opierać się na wiarygodnych źródłach, a nie "bo tak jest"
mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 1 830 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
tayberry01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 01:11   #4209
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:
Napisane przez Noane Pokaż wiadomość
Sorry, że nie ma temat, ale która część wybrzeża Australii jest centralna?
Tutaj kazde wybrzeze ma swoja nazwe i nazw bym raczej nie brala az tak doslownie, Central Coast jest godzine drogi od Sydney (jesli dojezdzasz do pracy do Sydney, to liczylabym w godzinach szczytu 1.5h), jest idealnie posrodku drogi pomiedzy Sydney i Newcastle, chyba stad ta"centralna" nazwa.

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Ja wtedy mówię np. "Północny wschód Polski", no bo co mam powiedzieć? Też mnie to dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podanie kierunku to bardzo dobry pomysl

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
Ja się staram orientować, bo mój TŻ jest na to cięty :P Ogólnie on jest o wiele lepszy z geografii, zna większość stolic. A często się kłócimy o politykę, więc coś tam muszę wiedzieć.
U nas jest na odwrot, ostatnio maz mnie spytal, gdzie dokladnie lezy Dania
Ale na jego usprawiedliwienie, w szkole w Chinach takich rzeczy nie ucza, tutaj tez nie. Nawet nie wiem, czy sa w szkolach jakies zajecia z geografii tutaj, jak patrzylam na rozklady zajec, to nie widzialam niczego takiego.

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 8 (3 użytkowników i 5 gości)
effcia82, Lisbeth96
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości