Nauka języka angielskiego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-10, 00:06   #1
wetransfer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 10

Nauka języka angielskiego


Hej! Z moim angielskim nigdy nie było dobrze, jakoś radziłam sobie w liceum (będąc na profilu językowym) ale po skończeniu lo miałam roczną przerwę od języka angielskiego i praktycznie wgl go nie używam. Jedynie w praktyce, na różnych kursach muzycznych z zagranicznymi nauczycielami. Zauważyłam że mój angielski nie jest płynny. Wszystko rozumiem, ale mało co mogę powiedzieć w tym języku, co mnie denerwuje, bo utrudnia komunikację. Chciałabym się skutecznie podszkolić (zależy mi głównie na tym żeby umieć mówić, mieć angielski na poziomie komunikatywnym). W przyszłości myślę nad studiami za granicą albo chociaż wyjazdem na erasmusa/stypendium. Stąd też bardzo zależy mi na skutecznej nauce tego języka, żebym mogła się dogadać, móc czerpać od nauczycieli nie tylko z Polski ale też z innych krajów, móc się rozwijać. Ta "bariera językowa" utrudnia sprawę. Poleca ktoś jakieś sprawdzone sposoby na naukę języka? Jeśli nie kursy to jak samodzielnie się z niego podszkolić? Żeby ta nauka była efektywna, chcę wynieść więcej niż tylko jakieś formułki gramatyczne itd. Umieć się po prostu dobrze porozumiewać a wiem, że w szkole te metody na mnie nie działały, mój angielski "nie szedł do przodu" bo bariera językowa pozostała. Dodam, że języki mi nigdy dobrze nie szły...

Chcę w miarę szybko i najlepiej intensywnie przenieść swoje angielski na zadowalający poziom. Jest mi to bardzo potrzebne. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie
wetransfer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-10, 18:46   #2
ahsen
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 725
Dot.: Nauka języka angielskiego

Z tego co zrozumialam, najwiejsza bariera pojawia sie w czasie mowienia. Jesli to wlasnie z tym masz najwiekszy problem, powinnas skupic sie na rozwijaniu wlasnie tej umiejetnosci. Mozesz zaczac od mowienia do siebie. Moze to zabrzmic nieco niepowaznie, ale jest to swietna metoda nauki. Po pierwsze, w ten sposob oswajasz sie ze swoim glosem, tym jak on brzmi w obcym jezyku. Po drugie, mozesz cwiczyc mowienie bez uczucia, ze ktos Cie ocenia - wiec bariera w takich okolicznosciach nie ma prawa sie pojawiac. Po trzecie, taka metoda pozwoli Ci ujawnic pewnie braki, np. w slownictwie czy wyrazaniu sie w poszczegolnych kwestiach. Jest to chyba najbardziej prakryczny sposob, zeby zaczac. Pozniej mozesz sprobowac wypowiadac sie na interesujacych Cie forach. Oczywiscie po angielsku. Dzieki temu nie bedziesz sleczec nad gramatyka, a jezyka bedziesz uczyc sie w naturalny i interesujacy Cie sposob. Powodzenia!
__________________
Mój blog dla kobiet - po angielsku
http://herhub.blogspot.com/

Edytowane przez ahsen
Czas edycji: 2023-07-10 o 18:47
ahsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-04, 07:02   #3
samantha77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 24
Dot.: Nauka języka angielskiego

Najlepszym sposobem będzie ćwiczenie mówienia, najlepiej rozmawiać z osobami, dla których angielski to język ojczysty, ale możesz też rozmawiać np ze znajomymi. Najlepiej nauczyć się płynnie mówić poprzez rozmawianie w języku.
samantha77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 12:37   #4
OtterJoanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 1
Dot.: Nauka języka angielskiego

Najlepszym sposobem nauki angielskiego według mnie jest blended learning, czyli praca z lektorem i samodzielna nauka z książek lub na platformie językowej. Osobiście polecam kursy językowe na platformie Amerilingua xxx oraz w szkole Manhattan Academy xx - szkoła prowadzona przez super dmanagerkę i cały zespół genialnych anglistów.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-10-26 o 15:57 Powód: linki
OtterJoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-13, 20:53   #5
meggi__mm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-11
Wiadomości: 4
Dot.: Nauka języka angielskiego

A czy macie jakieś rady jak nauczyć się rozumieć jak ktoś coś do mnie mówi?
meggi__mm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-13 21:53:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.