Ślub bez wesela - co na prezent? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-26, 09:35   #1
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493

Ślub bez wesela - co na prezent?


Chciałam zapytać Was o opinię: co się daje w prezencie na ślub bliskiej koleżance, która nie robi wesela? Miała mieć ślub i wesele na jesieni, na które miałam być zaproszona. Wtedy sytuacja byłaby prosta - daje się prezent za kilka stów, albo kasę do koperty plus jakiś bardziej osobisty drobiazg. Ale odwołała wesele, a ślub przeniosła na koniec czerwca. I zaczęłam się zastanawiać co z prezentem. Czy nadal mam dać kilku stów w kopercie za to, że przyjdę do kościoła? Moja znajoma nawet zaczęła się śmiać, że piękny sposób na zarobienie na ślubie, na zasadzie "no zaprosilibyśmy was na wesele, ale nie robimy, więc dajcie kasę za samo wejście do kościoła".
Normalnie sprawa byłaby prosta - dalsi znajomi zapraszają do kościoła, więc wtedy dawałam kwiaty, książkę, wino albo coś, o co prosili w zaproszeniu (zabawki, żeby oddać do domu dziecka albo szpitala itp.). Ale co się daje na ślubie, na którym jest się bliską osobą, ale jednak nie zaproszoną na wesele, bo go nie ma?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 04:02   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Będziesz zaproszona na to wesele za rok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 06:38   #3
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Jeśli robi wesele w późniejszym czasie na które będziesz zaproszona, to dalabym teraz drobny prezent typu wino i książka, wino i jakaś gra planszowa dla dwojga.
Jeśli nie planuje wesela nigdy, to dałabym hajs, ale skromniejszy.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 10:19   #4
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jeśli robi wesele w późniejszym czasie na które będziesz zaproszona, to dalabym teraz drobny prezent typu wino i książka, wino i jakaś gra planszowa dla dwojga.
Jeśli nie planuje wesela nigdy, to dałabym hajs, ale skromniejszy.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Dokładnie. Może jakaś ładna ramka na wspólne zdjęcie młodych, wino itd jakiś drobiazg.
Swoją drogą zawsze się zastanawiałam jaki prezent albo jaką kwotę daje się gdy nie ma wesela, jest tylko sam ślub albo ślub z obiadem. Wiem, że to ma być od serca dla młodych, żeby mieli na początek wspólnej drogi itd ale nie wyobrażam sobie dać tyle ile daje się na wesele...przynajmniej nie jako koleżanka czy kuzynka. Może co innego bliska rodzina.
To samo z drugiej strony- jako PMka nie wyobrażam sobie, żeby goście dali nam koperty za skromne przyjęcie czy obiad, byłoby mi niezręcznie.

Edytowane przez Niezapominajka09
Czas edycji: 2020-06-27 o 10:29
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 13:13   #5
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Teraz nie robi żadnego przyjęcia, obiadu itp. Tylko ślub w kościele. Nie wiem czy będzie kiedykolwiek robić wesel, nic mi na ten temat nie wiadomo. W sumie zakładam, że byłabym zaproszona na to odwołane wesele na jesieni, bo nigdy nie dostałam oficjalnie zaproszenia - zanim dostałam już podjęli decyzję, że odwołują i że sam ślub będzie wcześniej. Nie pytałam czy wesele będzie kiedykolwiek indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 13:17   #6
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Teraz nie robi żadnego przyjęcia, obiadu itp. Tylko ślub w kościele. Nie wiem czy będzie kiedykolwiek robić wesel, nic mi na ten temat nie wiadomo. W sumie zakładam, że byłabym zaproszona na to odwołane wesele na jesieni, bo nigdy nie dostałam oficjalnie zaproszenia - zanim dostałam już podjęli decyzję, że odwołują i że sam ślub będzie wcześniej. Nie pytałam czy wesele będzie kiedykolwiek indziej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuj dopytać ale ja bym się ograniczyła do prezentu, bez gotówki.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-29, 15:45   #7
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Ja byłam 2 tygodnie temu u bliskiej koleżanki na ślubie. Mieli mieć wesele ale odwołali z wiadomych przyczyn. Kupiłam zestaw filiżanek z podstawkami, ładnie zapakowane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-30, 21:11   #8
cosmomaniaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Wydaje mi się, ze ona juz tego wesela nie zrobi. wg mnie takie odkładane na nie wiadomo kiedy uroczystości to potem tracą rację bytu. to nie krytyka Twej koleżanki. nie szalałabym z prezentem , w końcu nie ma dużej imprezy i chyba sami wiedzą ,że nie mogą liczyć na prezenty. No już tym bardziej ,że nawet obiadu nie ma . Jak się poczuwasz daj symbolicznie parę groszy , albo kup coś do domu. komplet pościeli czy ręczniki to rzeczy , które zawsze się przydadzą. nawet teraz gdy ludzie wspólnie żyją już przed ślubem. tych dwóch filiżanek na krzyż to bym nie dawała, trochę to takie od sasa do lasa. jeśli już to 6 jako mały serwis. wtedy już jest komplet i może dla gości wykorzystać. jeśli dwa to kubki takie ślubne z dedykacją.
cosmomaniaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-03, 09:26   #9
shaylla
Raczkowanie
 
Avatar shaylla
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 386
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Ja nie robiłam wesela, osobom którym dawałam zawiadomienie (tzn chciałam, żeby pojawili się w kościele) - mówiłam krótko - nie ma wesela, nie ma prezentów. To samo mówiłam rodzinie, która była potem zaproszona na obiad. Oczywiście z rodziny nie wszyscy się posłuchali, ale na szczęście nikt się nie wygłupiał z nie wiadomo jak drogimi prezentami. Znajomi przynieśli kwiaty, wino i to było bardzo miłe. A najmilszy był fakt, że w ogóle się pojawili
shaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-30, 21:07   #10
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Cytat:
Napisane przez KarinaLove Pokaż wiadomość
Pewnie, zawsze warto zapytać co młoda para chciałaby dostać, czy gotówkę czy coś do domu, do tego eleganckie wino. Najbardziej mi smakuje czerwone półsłodkie.
Pod iloma jeszcze wątkami będziesz się silić na te żałosna pseudoreklamę?

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2020-09-30 o 21:29 Powód: Reklama w cytacie
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 09:36   #11
AnnaWil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Koperta
AnnaWil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-10, 09:54   #12
tamrysi
Raczkowanie
 
Avatar tamrysi
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 98
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Ja bym włóżyła w kopertę jakies 200-300 zł
tamrysi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 15:11   #13
Malina1402
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 3
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Najczęściej takim uniwersalnym prezentem na ślub jest dobra butelka wina. A jeśli uda się odnaleźć takie oryginalnie zapakowane, to już w ogóle super!

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2021-04-01 o 17:21 Powód: Usunięcie reklamy
Malina1402 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-05, 19:31   #14
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Dałabym książkę/wino lub kwiaty.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 11:36   #15
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Ja bym dała taki prezent, jaki dałabym normalnie idąc na ślub i wesele, gdyż wychodzę z założenia, że jest to prezent na start dla młodych, a nie zwrot za talerzyk na sali.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-25, 19:52   #16
slavika44
Przyczajenie
 
Avatar slavika44
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 2
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Swoją drogą zawsze się zastanawiałam jaki prezent albo jaką kwotę daje się gdy nie ma wesela.
slavika44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 16:13   #17
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ślub bez wesela - co na prezent?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać Was o opinię: co się daje w prezencie na ślub bliskiej koleżance, która nie robi wesela? Miała mieć ślub i wesele na jesieni, na które miałam być zaproszona. Wtedy sytuacja byłaby prosta - daje się prezent za kilka stów, albo kasę do koperty plus jakiś bardziej osobisty drobiazg. Ale odwołała wesele, a ślub przeniosła na koniec czerwca. I zaczęłam się zastanawiać co z prezentem. Czy nadal mam dać kilku stów w kopercie za to, że przyjdę do kościoła? Moja znajoma nawet zaczęła się śmiać, że piękny sposób na zarobienie na ślubie, na zasadzie "no zaprosilibyśmy was na wesele, ale nie robimy, więc dajcie kasę za samo wejście do kościoła".
Normalnie sprawa byłaby prosta - dalsi znajomi zapraszają do kościoła, więc wtedy dawałam kwiaty, książkę, wino albo coś, o co prosili w zaproszeniu (zabawki, żeby oddać do domu dziecka albo szpitala itp.). Ale co się daje na ślubie, na którym jest się bliską osobą, ale jednak nie zaproszoną na wesele, bo go nie ma?
a to Ty te kilka stów chcesz dać jako bilet wstępu na wesele czy jako prezent dla pary młodej?
trochę nie rozumiem Twojego dylematu. prezent daje się taki, na jaki Cię stać i jaki chcesz dać, niezależnie od tego czy jest wesele i jak wystawne.

tym bardziej nie rozumiem jeśli to bliskie Ci osoby

na sam ślub dałabym dokładnie taki sam prezent jak na ślub i wesele, bo to ma być PREZENT, a nie bilet wstępu. a jeśli kalkulujesz, żeby się przypadkiem nie wzbogacili to... naprawdę o bliskich osobach mówimy?





---------- Dopisano o 17:13 ---------- Poprzedni post napisano o 17:13 ----------

Cytat:
Napisane przez evonla Pokaż wiadomość
Ja bym dała taki prezent, jaki dałabym normalnie idąc na ślub i wesele, gdyż wychodzę z założenia, że jest to prezent na start dla młodych, a nie zwrot za talerzyk na sali.

dokładnie tak

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-06-28 o 16:15
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 17:13:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.