dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-18, 18:38   #1141
zuzia1108
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

odświeżam, bo jest to dla mnie ultra ważne
zuzia1108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 10:41   #1142
Elenka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 20
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

to ja też się zapytam. Jakie liceum polecacie chodzi mi o profil mat-fiz zastanawiam się poważnie nad marynką i VIII ale nwm która może ktoś podpowie jacy nauczyciele? jaka atmosfera?
Elenka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 10:37   #1143
vvll
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 40
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zuzia1108 Pokaż wiadomość
odświeżam, bo jest to dla mnie ultra ważne
Jezeli nadal szukasz tej szkoly to pol-ang-hist znajdziesz w VLO. Na profilu teatralno filmowym
Szkole ogromnie polecam jak chodzi o poziom, ludzi i nauczycieli
A sama 3b to bardzo w porządku klasa
vvll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-25, 20:53   #1144
prettyflacko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Question Liceum w Poznaniu.

Witam wszystkie wizażanki.
Chciałabym poruszyć kwestię dwóch liceum w Poznaniu, a mianowicie II i VII. Z racji takiej, że kończę w 2015 roku gimnazjum, a mam możliwość wyjazdu do Poznania, chciałabym się dowiedzieć coś na temat tych dwóch liceum. Prosiłabym też również o jakieś porównanie, jak wysoki jest poziom, jaka panuje tam atmosfera oraz jacy są tam ludzie(wiadomo, że nikt nie lubi osób, które się wywyższają i stawiają ponad innych). Prosiłabym o opinię osób, które uczęszczają do tych szkół, jak i absolwentów.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i opinię, bo nie oszukujmy się, zostało mało czasu.
prettyflacko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 17:46   #1145
mmika000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

II lo: poziom jest wysoki, ale głównie przez ambicję uczniów, którzy jeśli chcą coś umieć (a są z tego konsekwentnie rozliczani na pracach pisemnych) muszą nauczyć się sami. Atmosfera średnia, wszechobecny wyścig szczurów. Jeśli nie masz wykutych podręczników na pamięć - nie polecam, grozi depresją.
mmika000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-20, 17:14   #1146
Narumii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej, interesują mnie opinie nt VII i IV, jaka atmosfera, nauczyciele, poziom itp. Kilka osób pytało o siódemke... właśnie o niej najbardziej chciałabym się czegoś dowiedzieć. Bd wdzięczna za każdą opinię ^^
Narumii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 14:44   #1147
PlasticBeach
Raczkowanie
 
Avatar PlasticBeach
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 66
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narumii Pokaż wiadomość
Hej, interesują mnie opinie nt VII i IV, jaka atmosfera, nauczyciele, poziom itp. Kilka osób pytało o siódemke... właśnie o niej najbardziej chciałabym się czegoś dowiedzieć. Bd wdzięczna za każdą opinię ^^
IV - zależy na jakich nauczycieli trafisz pierwszy rok z historią to będzie masakra, wszyscy mają tego samego nauczyciela. Atmosfera jest nijaka bo nie ma wyjść integracyjnych ani rzeczy tego typu, wszystko zależy na jakich ludzi w klasie trafisz. Poziom na rozszerzeniu uważam, że jest bardzo dobry - zaczynasz robić to, co naprawdę Cię interesuje a trafić można na świetnych nauczycieli, tylko 1 rok to harówka bo do przedmiotów, które Ci później odejdą niektórzy mają nastawienie jakby uczniów do matury z tego przygotowywali. Plus ścisłe trzymanie się regulaminy - zero piercingu, pomalowanych paznokci, legginsów, krótszych spódniczek i zachowanie "godne reprezentanta szkoły", nie ma do tego luźnego pojęcia i na tym punkcie mają fioła.
PlasticBeach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-18, 16:44   #1148
Narumii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

PlasticBeach dzięki, słyszałam pare nieprzychylnych opini nt IV...
Coś, ktoś może wie o XV na Bolesława Chrobrego? Mają ciekawą klasę biol-geo, jako że lubię geografię, a nie lubię chemii bardzo mnie interesuje Jaka atmosfera, nauczyciele itp?
Narumii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 15:16   #1149
LIPS1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narumii Pokaż wiadomość
PlasticBeach dzięki, słyszałam pare nieprzychylnych opini nt IV...
Coś, ktoś może wie o XV na Bolesława Chrobrego? Mają ciekawą klasę biol-geo, jako że lubię geografię, a nie lubię chemii bardzo mnie interesuje Jaka atmosfera, nauczyciele itp?
Chodzę do tej szkoły od września , a mianowicie do klasy o profilu biol-geo , wybrałam ten profil ,ponieważ średnio rozumiałam chemię , a Pani w gimnazjum nie umiała przekazać swojej wiedzy. Poszłam do tej szkoły ponieważ mieszkam za Poznaniem i dojazd był w porządku. Przez pierwsze kilka dni było okej . A później totalna MASAKRA. Może opiszę nauczycieli na początku. Pani dyrektor rzuca swoje aluzję na prawo i lewo w ogóle nie przemyśli tego co mówi. Pani od polskiego w porządku. Profesor od geografii prowadzi lekcję na luzie . Matematyka z Panią B. jest świetna, dobrze tłumaczy i stara się pomagać w zrozumieniu zadań. Biologia to istne piekło, przepisujemy książkę od biologii,a gdy Pani profesor tłumaczy i zapyta czy to rozumiemy i klasa odpowie , że nie to prof.S potrafi powiedzieć , że mamy problem. Cieszę się, że fizyka kończy się w pierwszej klasie bo pisanie w domu sprawdzianu na ocenę dwa to nie jest nauka. Angielski w porządku i francuski też. Pani od chemii pomogła mi uporać się z moimi zaległościami z tego przedmiotu , dlatego jestem gotowa na przeniesienie są na biol-chem. Towarzystwo tragedia. Gdy wchodzisz do toalety na 2 minuty to odór papierosów przechodzi na Twoje ubrania i włosy. Nauczyciele nie zwracają na to uwagi. Jak ktoś nie jest jak to mój tata mówi cool trendy jazzy i nie ma kilograma tapety na twarzy to jest gorszy. Ogólnie kiepska atmosfera. Nie polecam!
Chcę się przenieść do IX lub XI LO na biol-chem czy mógłby ktoś mi napisać o tych dwóch szkołach szczególnie o 11 lo? Jaka atmosfera no i nauczyciele?

Edytowane przez LIPS1
Czas edycji: 2015-01-24 o 15:18
LIPS1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 21:43   #1150
poznanskapyra4ever
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Pragnę się nie zgodzić z moją przedmówczynią! Skończyłam XV LO w Poznaniu i uważam, że jest to WSPANIAŁA SZKOŁA. Jeśli inetersujesz się geografią polecam profil mat - geo. W tym liceum geografia jest na za☠☠☠istym poziomie. Dowiesz się masy ciekawych rzeczy podczas klimatycznych lekcji. Potem na studiach siedzisz i śmiejesz się bo wszystko wiesz na temat geografii XV LO w zeszłym roku w maturach osiągnęło z rozszerzonej geografii DRUGI WYNIK W WIELKOPOLSCE. To chyba o czymś świadczy co nie? Polecam polecam jeszcze raz polecam. Super nauczyciel, dużo przeleje wiedzy do Twojej głowy. Dlaczego mat-geo a nie biol-geo? Bo po matmie masz więcej możliwości gdzie iść na studia! Matematyka się przydaje a też jest bardzo zrozumiale wykładana. Ja nie poszłam na biol bo mnie biologia zwyczajnie nie interesuje. Za to wielu moich kolegów po mat-geo dostało się nawet na Politechnikę Poznańską. Zachęcam Cię do spróbowania kariery w XV LO
aaa co do palaczy to problem istenieje w każdej szkole. Nieprawdą jest to, że w XV nauczyciele nie zwracają na to uwagi. Często mają dyżury w toaletach, aa przyłapani na uczynku uczniowie lądują u p. dyrektor która wstawia nagany i potępia tego rodzaju zachowania.

Edytowane przez poznanskapyra4ever
Czas edycji: 2015-01-24 o 21:46
poznanskapyra4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 21:49   #1151
Sivir
Przyczajenie
 
Avatar Sivir
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 10
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Również odświeżam, bo ważne dla mnie

Mam przeprowadzić się do Poznania i szukam w miare ok liceum. Uczę się raczej słabiej niż osoby, które się tu udzielają (średnia 3,7) I zastanawiam się do jakiej szkoły mam szansę startować
Zastanawiałam się nad V, IV i XXI , ale nie wiem czy mam szansę. Mógłby ktoś przybliżyć te licea, lub zaproponować jeszcze jakieś w porządku?
Interesuje mnie profil humanistyczny
__________________
"Od kłamstwa, do wielu kłamstw, różne jego oblicza, dla niektórych kłamstwo, to już nie wiem, sposób życia."
Sivir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-02, 18:29   #1152
timetotime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Witam.
Mam mętlik, pomóżcie, doradźcie...
Jestem przed wyborem liceum i wiem mniej niż wtedy gdy zastanawiać się zaczynałam . Profil bio-chem. - koniecznie.
Nie chcę szkoły NAJlepszej, wystarczy, że przez 3 lata z książek nosa nie wystawiłam, zero życia towarzyskiego... Takie oto sobie gimnazjum wybrałam .
Proszę o wskazanie dobrego (nie bardzo dobrego) LO z ciekawym profilem bio-chem, medycznym, przyrodniczym lub coś w ten deseń.
Pozdrawiam tegorocznych absolwentów gimnazjów .

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Zależy mi przede wszystkim na dobrej atmosferze w szkole .

Edytowane przez timetotime
Czas edycji: 2015-03-02 o 17:42
timetotime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:20   #1153
Tikiri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Polecam Ci XXV LO pod kazdym wzgledem! Kochani nauczyciele, świetna atmosfera. Bylam wlasnie na biolchemie i szczerze moge polecic Ci ta szkole Mimo tego ze ta szkola jest nisko w rankingach nauczylam sie w niej wiecej niz w "super" IX gdzie dodatkowo wykonczyli mnie (i nie tylko) psychicznie, wiec omijaj szerokim lukiem
Zapraszam do XXV
Tikiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-14, 12:06   #1154
Chwilkilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 31
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Jestem uczennicą VLO... Duży nacisk bez względu na profil jest kładziony na matematykę i angielski . Możesz być pewna, że trafisz na dobrych nauczycieli rozszerzeń. Utarło się, że mamy dobre biol-chemy, wydaje mi się, że fajną klasą jest też teatralno-filmowa, bardzo wysoki poziom jest w klasie akademickiej, ale polecam też swoje mat-geo-ang (nauczycielki matematyki są cudowne! ). Ogólnie poziom jest w miarę wysoki, ale jakiegoś nagminnego kucia nie ma, przynajmniej ja go nie odczułam. Jeśli ogarniasz w gimnazjum, czujesz się mocna itd - przy odrobinie wysiłku i chęci dasz sobie radę. Atmosfera jest bardzo przyjazna. Nauczyciele traktują uczniów z szacunkiem, można liczyć na ich pomoc, wystarczy poprosić. Można się dogadać, raczej nikt nie robi nikomu pod górkę . Ludzie to sprawa bardzo indywidualna, ale nie spotkałam się z żadnym wyścigiem szczurów, poczuciem wyższości etc. Dużą zaletą szkoły jest biblioteka, naprawdę chce się tam przebywać ! Regularnie odbywają się wyjścia do teatru.. Na pewno rozwiniesz się tu kulturalnie . W szkole prowadzone są wymiany międzynarodowe - dwie na wschód - Smoleńsk, Mińsk i dwie do Niemiec - Bamberg, Hannover, poza tym warsztaty językowe w Londynie z zamieszkaniem u rodzin angielskich - co wynika właśnie z nacisku na angielski, czy języki w ogóle. Możesz być pewna, że w tej szkole wychowuje się odpowiedzialnych, dorosłych ludzi, a nie niemyślące robociki .
Minusem szkoły jest jej wygląd - część gabinetów jest już naprawdę stara i wymaga remontu.. Uczy kilku nauczycieli, którzy mają jakiś problem , ale są w zdecydowanej mniejszości i niewielkie jest prawdopodobieństwo trafienia na nich, poza tym... z nimi też mimo wszystko da się dogadać
Lokalizacja jest bardzo w porządku - 4 przystanki tramwajowe do półwiejskiej, 6 p.tramwajowych (5 autobusowych) na dworzec główny, 4 przystanki (z przesiadką) na górczyn itd...

Gdyby ktoś miał pytania śmiało, chętnie odpowiem !
__________________
"lubię dotykać życia.
mam tak, odkąd pamiętam."
Chwilkilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 09:33   #1155
timetotime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Składam papiery do V również .
A także do VII.
Trzeciego jeszcze nie wybrałam :/.
timetotime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 20:25   #1156
lyrosi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej, mam pytanie o LO w Poznaniu. Właśnie kończę gimnazjum i myslę, żeby pójść do VI, V, III, IV, II Dąbrówki lub Marcinka. Profil biol-chem. Mogę prosić o opinie i progi punktowe (nie mogę znaleźć )?
lyrosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 11:05   #1157
akikochandesu
Raczkowanie
 
Avatar akikochandesu
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 230
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lyrosi Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie o LO w Poznaniu. Właśnie kończę gimnazjum i myslę, żeby pójść do VI, V, III, IV, II Dąbrówki lub Marcinka. Profil biol-chem. Mogę prosić o opinie i progi punktowe (nie mogę znaleźć )?
Jeśli chodzi o V lo to polecam, jeśli nie przejmujesz się ocenami, bo np. z chemii przedział ocen to 1-3 wyższe trafiają się bardzo rzadko (i to nie z moją klasą jest coś nie tak, każdy rocznik tak ma :'D) i co najwyżej z jakichś prac domowych (chociaż różnie bywa ). No i trzeba patrzeć na to, ile się umie, a nie, co się dostanie, bo uwierz mi że można uczyć się nawet tydzień do sprawdzianu i zbańczyć. Ale w kwestii zrozumienia materiału jest bardzo dobrze. Także jedyny problem to czas, jaki trzeba mieć żeby się z tym ogarnąć (chociaż w pierwszej klasie to lajcik jeszcze jest) ale według mnie warto. Z biologii zależy na kogo trafisz, jeśli na panią z dłuższym nazwiskiem to świetnie, bo skupiasz sie na robieniu wielu zadań a nie czystym zakuwaniu, bo na maturze z biologii nie o to chodzi, trzeba znać dane typy zadań.
Atmosfera jest bardzo miła i absolutnie nie spotkałam sie z wyścigiem szczurów. Ogólnie musisz dużo porobić w domu, co nie jest fajne, ale nie jest to na zasadzie, że uczysz się od podstaw, tylko masz wyjaśniony temat, zrobione przykłady, a resztę musisz poćwiczyć.
Mam znajomą w II i mogę dać ci od razu jej poradę -> jeśli założysz spódniczkę, to pamiętaj o rajstopach, bo inaczej będziesz czuła na sobie wzrok nauczycieli. Z tego co mówiła to nie lubi tej szkoły, bo mówi, że bardzo dużo muszą się uczyć w domu, ale dokładnie to nie wiem, jak tam jest bo nie dopytywałam.
Trójka jest podobno ok, ale z rozmów ze znajomymi zauważyłam, że nauczyciele są trochę dziwni. W sensie mają dziwne teksty, często zboczone. Ale raczej nikomu to nie przeszkadza. Z chemii jakaś dziewczyna mówiła, że mało robią i musiała chodzić na korki, ale więcej nie wiem.
Mam nadzieję, że coś pomogłam, jak masz jakieś pytania o V to mogę spróbować pomóc.
akikochandesu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 18:44   #1158
Juliabeanc
Przyczajenie
 
Avatar Juliabeanc
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 6
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Jeżeli chcecie wiedzieć jak wygląda szkolne życie w VI LO to z pomocą przyjdzie wam paderkowa redakcja - www.mimpoint.pl/paderek

Poza tym, jeżeli macie jakieś pytania dotyczące Paderka to chętnie odpowiem
__________________
"Wanting to be someone else is a waste of the person you are" Kurt Cobain
Juliabeanc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 16:28   #1159
majestatycznie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lyrosi Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie o LO w Poznaniu. Właśnie kończę gimnazjum i myslę, żeby pójść do VI, V, III, IV, II Dąbrówki lub Marcinka. Profil biol-chem. Mogę prosić o opinie i progi punktowe (nie mogę znaleźć )?

Co do progów to na stronie https://wasza-szkola.pl wszystkie są podane.

Edytowane przez majestatycznie
Czas edycji: 2015-04-02 o 16:58
majestatycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-07, 11:25   #1160
lyrosi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez akikochandesu Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o V lo to polecam, jeśli nie przejmujesz się ocenami, bo np. z chemii przedział ocen to 1-3 wyższe trafiają się bardzo rzadko (i to nie z moją klasą jest coś nie tak, każdy rocznik tak ma :'D) i co najwyżej z jakichś prac domowych (chociaż różnie bywa ). No i trzeba patrzeć na to, ile się umie, a nie, co się dostanie, bo uwierz mi że można uczyć się nawet tydzień do sprawdzianu i zbańczyć. Ale w kwestii zrozumienia materiału jest bardzo dobrze. Także jedyny problem to czas, jaki trzeba mieć żeby się z tym ogarnąć (chociaż w pierwszej klasie to lajcik jeszcze jest) ale według mnie warto. Z biologii zależy na kogo trafisz, jeśli na panią z dłuższym nazwiskiem to świetnie, bo skupiasz sie na robieniu wielu zadań a nie czystym zakuwaniu, bo na maturze z biologii nie o to chodzi, trzeba znać dane typy zadań.
Atmosfera jest bardzo miła i absolutnie nie spotkałam sie z wyścigiem szczurów. Ogólnie musisz dużo porobić w domu, co nie jest fajne, ale nie jest to na zasadzie, że uczysz się od podstaw, tylko masz wyjaśniony temat, zrobione przykłady, a resztę musisz poćwiczyć.
Mam znajomą w II i mogę dać ci od razu jej poradę -> jeśli założysz spódniczkę, to pamiętaj o rajstopach, bo inaczej będziesz czuła na sobie wzrok nauczycieli. Z tego co mówiła to nie lubi tej szkoły, bo mówi, że bardzo dużo muszą się uczyć w domu, ale dokładnie to nie wiem, jak tam jest bo nie dopytywałam.
Trójka jest podobno ok, ale z rozmów ze znajomymi zauważyłam, że nauczyciele są trochę dziwni. W sensie mają dziwne teksty, często zboczone. Ale raczej nikomu to nie przeszkadza. Z chemii jakaś dziewczyna mówiła, że mało robią i musiała chodzić na korki, ale więcej nie wiem.
Mam nadzieję, że coś pomogłam, jak masz jakieś pytania o V to mogę spróbować pomóc.
A z tą chemią w V to wszyscy dostają 1-3 bo się nie uczą, nauczycielka źle uczy czy co? Bo to trochę podejrzane .

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Na tą chwilę myślę, że złożę papiery do VI, V i Dąbrówki. Mam nadzieję, że dostanę się już w tej pierwszej rekrutacji :P
lyrosi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:44   #1161
Nika2806
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lyrosi Pokaż wiadomość
A z tą chemią w V to wszyscy dostają 1-3 bo się nie uczą, nauczycielka źle uczy czy co? Bo to trochę podejrzane
Sama jestem uczennicą V LO i mogę z całą stanowczością powiedzieć, że nie jest to ani trochę podejrzane, jedynie frustrujące dla uczniów Jeżeli chodzi o Panią MCS to jej lekcje są naprawdę świetnie wyłożone i zwykle wynosimy bardzo wiele z zajęć... Niestety (lub stety, zależy jak na to spojrzeć) pani jest baaaaaaaaaardzo wymagająca, więc oceny są jakie są Wiem, że to co teraz powiem wyda się większości z Was totalną abstrakcją, bo macie zapewne w większości same 4 i 5 w gimnazjum, a może nawet 6, jednak w liceum nie jest już tak kolorowo i często można dostać ocenę niedostateczną umiejąc prawie wszystko A co do samej szkoły... To naprawdę bardzo polecam, tak jak pisały przedmówczynie w V LO panuje świetna atmosfera, nie ma tkz. wyścigu szczurów i rzucania kłód pod nogi, są za to wspaniałe znajomości i niezapomniane wspomnienia Jeśli o mnie chodzi to jestem bardzo zadowolona z wyboru klasy biologiczno-chemicznej w tej szkole... Nauczycielki od rozszerzeń wykładają swoje przedmioty z prawdziwą "pasją", zawsze można się zwrócić do nich z wszelkimi pytaniami itp.

+Ktoś jeszcze pytał się o progi punktowe do biol-chemów w V LO. W tym roku do klasy z wyższym progiem punktowej (do tej pory zawsze była to klasa c, czyli biologiczno-chemiczna, nie zaś przyrodnicza/medyczna) było to 128 pkt bodajże, rok wcześniej zaś 139.. więc jak sami widzicie wszystko zależy od egzaminów, ilości chętnych i zasad rekrutacji na dany rok... a te zmieniają się non-stop, więc nie warto się nimi aż tak bardzo sugerować

Edytowane przez Nika2806
Czas edycji: 2015-04-11 o 20:47
Nika2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 17:42   #1162
majestatycznie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Wybiera się ktoś do Marcinka? Byliście na drzwiach otwartych, jeśli tak to jakie wrażenia?
majestatycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-18, 19:11   #1163
natalianana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: Wybór liceum

ja chcę iść do 8,5 lub 3 a na koniec 4 ale nie wiem czy mi punktów starczy

Edytowane przez natalianana
Czas edycji: 2015-04-18 o 19:15
natalianana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 10:11   #1164
timetotime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Mam pytanie, może ktoś zna odpowiedź.
Przy naborze do VII jest napisane, że punktowane są np. matematyka, fizyka, język obcy. Albo do innej klasy matematyka, fizyka, język obcy.
Który język obcy, przecież w gimnazjum mieliśmy dwa...?
timetotime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:14   #1165
natalianana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

w większości szkół to angielski
natalianana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 19:27   #1166
majestatycznie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

W paderku jest napisane, że punktują język obcy zdawany na egzaminie gimnazjalnym, może tam też tak to działa, ale lepiej zadzwoń i zapytaj, bo z tego co wiem to w niektórych szkołach można sobie wybrać ten język...
majestatycznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-26, 18:37   #1167
72d4de556aafb812c91b9f1b9ee6de61211395fb_60207f13e2b4f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Wink Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej! Widzę, że Vlo jest zachwalane, z czego bardzo się cieszę, bo leci to u mnie na pierwsze miejsce dokładniej klasa filmowo-teatralna. Zastanawiam się nad XI LO choć słyszę coraz więcej negatywnych opinii na temat tej oto szkoły, szczególnie pod względem przedmiotów ścisłych (problem z nauczycielką od fizyki, niestety ten przedmiot to mój słaby punkt), ludzie tam (podobno) są zepsuci, jeśli nie jesteś bogaty i modny to odpadasz. Bardzo lubię języki, mowię biegle po angielsku, z rosyjskim gorzej, więc proszę o jakieś lingwistyczne sugestie najlepiej bez rosyjskiego, chcę nauczyć się czegoś nowego. Mam około 129 punktów w NAJLEPSZYM wypadku z góry dziękuje!

Edytowane przez 72d4de556aafb812c91b9f1b9ee6de61211395fb_60207f13e2b4f
Czas edycji: 2015-04-30 o 11:13
72d4de556aafb812c91b9f1b9ee6de61211395fb_60207f13e2b4f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 13:46   #1168
timetotime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Ja z kolejnym pytaniem, technicznym .
Czy kandydat w procesie rekrutacji jest do czegoś osobiście potrzebny po 26 czerwca?
Czy ktoś (np. rodzic, rodzeństwo) może załatwić za niego sprawy organizacyjne po ogłoszeniu wyników rekrutacji 3 lipca?
Chcę wyjechać 27 czerwca i wrócić dopiero 8 lipca...
timetotime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-10, 16:09   #1169
Marynarka
Raczkowanie
 
Avatar Marynarka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 183
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej
Na pierwszy wybór mam VIII EKA, na drugi Vespucci w III, a na trzeci klasę turystyczno-ekonomiczną w V, co myślicie o takim zestawieniu? Sensowne?
__________________
Taniec towarzyski, perfumy i rock!
Marynarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 00:17   #1170
natalianana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 22
Dot.: dobre LO w Poznaniu - ZBIORCZY

Hej
Jednak chyba wybiorę na pierwszy wybór VI lo biol chem na drugi III A na trzeci IV
A wy ?

---------- Dopisano o 01:12 ---------- Poprzedni post napisano o 01:09 ----------

Ja na początku też chciałam na pierwszy VIII lo Ale niewiem czy mi punktów starczy więc dlatego wybieram VI na pierwszy chyba że lepsza była by III
SAMA NIEWIEM
POMOCY
POMOCY 😒

---------- Dopisano o 01:17 ---------- Poprzedni post napisano o 01:12 ----------

Bardzo mało nas w tym roku.
W innych latach było o wiele więcej z tego co widac,szkoda miło by było się podzielić różnymi informacjami lub ogólnie pogadać może wybiera się ktoś tam gdzje ja.
natalianana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-17 08:40:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.