Dom - ile to faktycznie kosztuje? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-29, 05:56   #61
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Miesięcznie mi wychodzi 1067 zł.

Bardzo jestem ciekawa, jak to wygląda u innych?
Nam wychodzi mniej więcej tyle samo, a mieszkamy w dwie osoby we własnym, dwupokojowym mieszkaniu
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 11:26   #62
AnLipread
Raczkowanie
 
Avatar AnLipread
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 138
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z ciekawości, zliczyłam koszt miesięczny za 2015 rok, użytkowania domu 130 m2 przez 4 osoby.
wliczyłam:
- gaz ziemny (ogrzewanie wody i domu)
- drewno kominkowe- palenie rekreacyjne
- prąd
- dostawę wody zimnej i odbiór ścieków (jesteśmy podpięci do kanalizacji miejskiej)
- wynajem pojemników na śmieci
- odbiór śmieci segregowanych
- podatek od nieruchomości
- dostawę internetu i sygnału radiowo/telewizyjnego
-1 x konserwacja w roku pieca gazowego
- 1 x konserwacja w roku komina przez kominiarza (wymóg do ewentualnego otrzymania odszkodowania w przypadku pożaru- bez tego nie wypłacą)
- 4 x w roku wymiana filtru (najtańszy) w systemie grzewczym
- ubezpieczenie domu

Miesięcznie mi wychodzi 1067 zł.

Bardzo jestem ciekawa, jak to wygląda u innych?
Cava, napiszesz coś więcej o tej konserwacji (podkreślone)? Czy to konieczne? Sama mieszkam w domku ogrzewanym piecem gazowym prawie dwa lata, a żadnej konserwacji nie przeprowadzałam.
AnLipread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 12:27   #63
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez AnLipread Pokaż wiadomość
Cava, napiszesz coś więcej o tej konserwacji (podkreślone)? Czy to konieczne? Sama mieszkam w domku ogrzewanym piecem gazowym prawie dwa lata, a żadnej konserwacji nie przeprowadzałam.
Z tego co wiem, to trzeba, zwłaszcza jak masz nowy piec i on ma gwarancję. Jak nie konserwujesz, to ewentualnej gwarancji Ci nie uznają a i żywot pieca jest krótszy.
Wygląda to tak, ze raz do roku poza sezonem grzewczym wołasz fachowca (ja tego od którego piec kupiliśmy i go montował i ma serwis pieców w usłudze) i on tam konserwuje, coś czyści, odkamienia, bada czujnikiem czy instalacja gazowa jest szczelna i gaz się nie ulatnia przedmuchuje wpisuje to w książeczkę gwarancyjna pieca .


No moim zdaniem trzeba, tym bardziej ze z gazem nie ma żartów, lepiej dbać o takie instalacje.
A jak piec stary, to tym bardziej warto raz w roku zbadać czy gdzieś się coś nie rozszczelniło i się na bombie nie siedzi. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-01-29 o 12:29
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 17:23   #64
AnLipread
Raczkowanie
 
Avatar AnLipread
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 138
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, to trzeba, zwłaszcza jak masz nowy piec i on ma gwarancję. Jak nie konserwujesz, to ewentualnej gwarancji Ci nie uznają a i żywot pieca jest krótszy.
Wygląda to tak, ze raz do roku poza sezonem grzewczym wołasz fachowca (ja tego od którego piec kupiliśmy i go montował i ma serwis pieców w usłudze) i on tam konserwuje, coś czyści, odkamienia, bada czujnikiem czy instalacja gazowa jest szczelna i gaz się nie ulatnia przedmuchuje wpisuje to w książeczkę gwarancyjna pieca .


No moim zdaniem trzeba, tym bardziej ze z gazem nie ma żartów, lepiej dbać o takie instalacje.
A jak piec stary, to tym bardziej warto raz w roku zbadać czy gdzieś się coś nie rozszczelniło i się na bombie nie siedzi. :/
Dziękuję za odpowiedź Tak właśnie myślałam, że trzeba sprawdzać piec raz na jakich czas, bo to przecież nic bezpiecznego.
AnLipread jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 13:49   #65
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Sharlottka Pokaż wiadomość
Nam wychodzi mniej więcej tyle samo, a mieszkamy w dwie osoby we własnym, dwupokojowym mieszkaniu
Wliczasz w to fundusz remontowy (czy jaką to ma nazwę)?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 13:53   #66
studiozdrowia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cena domu zależy od projektu i jego wyposażenia tak mi się wydaje. Można pochodzić po stronach www i zobaczyć ceny orientacyjnych domów.
studiozdrowia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-30, 15:04   #67
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez studiozdrowia Pokaż wiadomość
Cena domu zależy od projektu i jego wyposażenia tak mi się wydaje. Można pochodzić po stronach www i zobaczyć ceny orientacyjnych domów.
Dom orientacyjny: budynek o charakterystycznym wyglądzie, stawiany w miejsce tabliczki z nazwą miejscowości.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-30, 15:11   #68
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

xD
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 07:58   #69
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Jesteśmy w trakcie budowy i dom "pod klucz" będzie nas kosztował 250-300 tys zł. Dom 170m2 całej powierzchni, wykańczany bez żadnych luksusów, bez kominka i innych generatorów zbędnych kosztów. Po prostu plan minimum (nie oszczędzamy za to na instalacjach podposadzkowych i podtynkowych).
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 12:01   #70
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Jesteśmy w trakcie budowy i dom "pod klucz" będzie nas kosztował 250-300 tys zł. Dom 170m2 całej powierzchni, wykańczany bez żadnych luksusów, bez kominka i innych generatorów zbędnych kosztów. Po prostu plan minimum (nie oszczędzamy za to na instalacjach podposadzkowych i podtynkowych).
Mówisz o domu bez wykończenia czy już z wszystkim umeblowaniem, sprzetami?
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 12:30   #71
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Pisząc "pod klucz" miałam na myśli, że brakuje tylko mebli
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-31, 15:58   #72
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

To naprawdę tanio Wam się udało! A w jakiej technologii i jeśli gotowy projekt, to czy możesz podlinkować?
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 16:24   #73
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Projekt indywidualny. Zaoszczędziliśmy na niektórych rzeczach po znajomości i długo szukaliśmy ekipy budowlanej (jedna wycena robocizny na 50 tys za sso, a inna 30 tys, a dom wybudowany jak trzeba) Szczerze to mamy nadzieje, że zmieścimy się w tym dolnym pułapie, bo jeszcze kilka rzeczy przed nami, ale 300 tys zł raczej nie przekroczymy.

Dom wybudowany jest z betonu komórkowego jeśli o to chodzi z technologią :P

Przerabialiśmy też wycenę z firmy która buduje domy pod klucz - coś w stylu dewelopera i za nasz projekt chcieli 330 tys. zł.

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2016-01-31 o 16:25
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 19:19   #74
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Projekt indywidualny. Zaoszczędziliśmy na niektórych rzeczach po znajomości i długo szukaliśmy ekipy budowlanej (jedna wycena robocizny na 50 tys za sso, a inna 30 tys, a dom wybudowany jak trzeba) Szczerze to mamy nadzieje, że zmieścimy się w tym dolnym pułapie, bo jeszcze kilka rzeczy przed nami, ale 300 tys zł raczej nie przekroczymy.

Dom wybudowany jest z betonu komórkowego jeśli o to chodzi z technologią :P

Przerabialiśmy też wycenę z firmy która buduje domy pod klucz - coś w stylu dewelopera i za nasz projekt chcieli 330 tys. zł.
Powiem tak- gratuluję takiej kwoty. Mój tz siedzi w branży i domy w stanie surowym cenowo są podobnie jak u Ciebie całość.

Okna jakie macie, z marketu? Płytki, panele, materiały budowlane itp też?

Powiem Ci że kwota może jeszcze ulec zmianie, czego Ci oczywiście nie życzę najgorsze koszty wychodzą właśnie przy końcu.

Pralkę, lodówkę macie? Kuchnia najtańsza z marketu czy na zamówienie? Kto wam prąd robił?

To niby wszystko ☠☠☠☠☠☠☠y, ale mają naprawdę kolosalne znaczenie.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 19:31   #75
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Powiem tak- gratuluję takiej kwoty. Mój tz siedzi w branży i domy w stanie surowym cenowo są podobnie jak u Ciebie całość.

Okna jakie macie, z marketu? Płytki, panele, materiały budowlane itp też?

Powiem Ci że kwota może jeszcze ulec zmianie, czego Ci oczywiście nie życzę najgorsze koszty wychodzą właśnie przy końcu.

Pralkę, lodówkę macie? Kuchnia najtańsza z marketu czy na zamówienie? Kto wam prąd robił?

To niby wszystko â˜â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜â ˜☠â˜â˜â˜â˜☠â˜â˜â˜â˜☠â˜â˜â ˜â˜☠â˜â˜â˜â˜☠y, ale mają naprawdę kolosalne znaczenie.
Ceny bardzo zależą od regionu

Materiały budowlane kupujemy normalnie - w składach budowlanych. Okna zamówione na wymiar, bo nie są to typowe rozmiary. Zdecydowaliśmy się na średnią półkę okien Vetrex V82, drzwi gerdy. Dach kryty blachą na rąbek stojący. Płytki, panele podłogowe, farby itp. kupimy na 100% w markecie, zapewne polując na promocje.

Nie wiem dlaczego wspominasz teraz o meblach skoro pisałam, że to koszt budowy bez mebli i sprzętów (jedynie uwzględniłam te potrzebne do domu typu kocioł). Na meble i sprzęty mamy osobno zarezerwowane środki

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2016-01-31 o 19:34
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 19:35   #76
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ceny bardzo zależą od regionu

Materiały budowlane kupujemy normalnie - w składach budowlanych. Okna zamówione na wymiar, bo nie są to typowe rozmiary. Zdecydowaliśmy się na średnią półkę Vetrex V82, drzwi gerdy. Dach kryty blachą na rąbek stojący. Płytki, panele podłogowe, farby itp. kupimy na 100% w markecie, zapewne polując na promocje.

Nie wiem dlaczego wspominasz teraz o meblach skoro pisałam, że to koszt budowy bez mebli i sprzętów (jedynie te potrzebne do domu). Na meble i sprzęty mamy osobno zarezerwowane środki
A to przepraszam, źle przeczytałam. Z ciekawości mogę zapytać ile macie przeznaczone na sprzęty?
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 19:45   #77
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
A to przepraszam, źle przeczytałam. Z ciekawości mogę zapytać ile macie przeznaczone na sprzęty?
Nie to, że napisałam na forum w internecie ile kosztuje nas budowa to już jak na mnie bardzo dużo. Nie lubię mówić ile na co wydaję. Ze sprzętów kupimy tylko najpotrzebniejsze na początek - kuchnia, pralka, itp. Rzeczy bez których nie da się obejść. Telewizji nie oglądamy więc jeden zakup nam odpadł

A jeszcze co do kuchni to nie wykluczamy kupna kuchni z marketu lub skorzystania z kuchni modułowej. Dzięki temu, że mieliśmy projekt na wymiar udało się kuchnię tak zrobić, że powinno nam się udać ją umeblować standardowymi wymiarami mebli weźmiemy pewnie ofertę kuchni na wymiar, ale zobaczymy czy nas będzie stać.

Na szczęście mamy trochę mebli, które zabierzemy do domu, więc nie będziemy musieli spać na podłodze
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 19:52   #78
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Nie to, że napisałam na forum w internecie ile kosztuje nas budowa to już jak na mnie bardzo dużo. Nie lubię mówić ile na co wydaję. Ze sprzętów kupimy tylko najpotrzebniejsze na początek - kuchnia, pralka, itp. Rzeczy bez których nie da się obejść. Telewizji nie oglądamy więc jeden zakup nam odpadł

A jeszcze co do kuchni to nie wykluczamy kupna kuchni z marketu lub skorzystania z kuchni modułowej. Dzięki temu, że mieliśmy projekt na wymiar udało się kuchnię tak zrobić, że powinno nam się udać ją umeblować standardowymi wymiarami mebli weźmiemy pewnie ofertę kuchni na wymiar, ale zobaczymy czy nas będzie stać.

Na szczęście mamy trochę mebli, które zabierzemy do domu, więc nie będziemy musieli spać na podłodze
Spoko. Wątek jest o tym ile kosztuje budowa domu także koszty wydają się sprawą naturalna... ale ok, nie dopytuje, nie jestem wscibska i też nie lubię jak mi się zagląda do portfela.

My też po ślubie urzadzalismy się najtańszym kosztem, normalna rzecz. No i dalej nie śpimy na pieniądzach, z tym że jeżeli mogę Ci coś doradzić to nie radzę mebli kuchennych najtańszych. Sama mam takie za 900zł i szczerze są już w okropnym stanie. Dlatego też do domu weźmiemy porzadne, takie co długo posłużą.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:01   #79
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Spoko. Wątek jest o tym ile kosztuje budowa domu także koszty wydają się sprawą naturalna... ale ok, nie dopytuje, nie jestem wscibska i też nie lubię jak mi się zagląda do portfela.

My też po ślubie urzadzalismy się najtańszym kosztem, normalna rzecz. No i dalej nie śpimy na pieniądzach, z tym że jeżeli mogę Ci coś doradzić to nie radzę mebli kuchennych najtańszych. Sama mam takie za 900zł i szczerze są już w okropnym stanie. Dlatego też do domu weźmiemy porzadne, takie co długo posłużą.
Jak nam starczy funduszy to oczywiście kupimy porządne, ale jak miałoby to opóźnić znacząco przeprowadzkę to będziemy zmuszeni kupić coś tańszego niestety. Może nie takie za 900zł z marketu, ale też bez szału raczej. Trzeba ustalić priorytety i tyle dla nas jest ważne, żeby móc się w miarę szybko przeprowadzić, ale znowu to nie temat na forum
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-31, 20:05   #80
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Jak nam starczy funduszy to oczywiście kupimy porządne, ale jak miałoby to opóźnić znacząco przeprowadzkę to będziemy zmuszeni kupić coś tańszego niestety. Może nie takie za 900zł z marketu, ale też bez szału raczej. Trzeba ustalić priorytety i tyle dla nas jest ważne, żeby móc się w miarę szybko przeprowadzić, ale znowu to nie temat na forum
Rozumiem to powodzenia i życz mi tego samego :-D
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:07   #81
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Zawsze można iść na swego rodzaju kompromis między trwałością a cena i do tanich marketowych mebli dokupić porzadniejszy blat
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:08   #82
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Zawsze można iść na swego rodzaju kompromis między trwałością a cena i do tanich marketowych mebli dokupić porzadniejszy blat
To prawda! Blat jest mega ważny, a nasz już teraz bardzo poniszczony :-(
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-31, 20:20   #83
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Rozumiem to powodzenia i życz mi tego samego :-D
Powodzenia w takim razie

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Zawsze można iść na swego rodzaju kompromis między trwałością a cena i do tanich marketowych mebli dokupić porzadniejszy blat
To jest dobra myśl póki co się nie nastawiam na żadną opcję, bo meble będziemy pewnie pod koniec lata kupować


A jeszcze co do rozmów na temat kosztu budowy domu to właśnie sporo osób lubi zaglądać ludziom do portfela i nasi znajomi zadają pełno pytań - a dlaczego taki duży? za co go ogrzejecie? za co umeblujecie? I najczęściej wtedy odpowiadam, że ciepło i meble są dla słabeuszy my jesteśmy hardkorami

Edytowane przez Ariada
Czas edycji: 2016-01-31 o 20:22
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 13:28   #84
kasinka_mila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 13
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Dom to wór bez dna, rodzice nie mogli skończyć przez 10 lat. wszystkie kosztorysy poszły do kosza, niestety przeliczyli się w temacie
kasinka_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 08:54   #85
mileniukkarina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Ciężko powiedzieć komuś ile będzie kosztowała budowa domu. To wszystko zależy od upodobań. Podam przykład dachu. Zrobisz dach za 20 i za 80 tysięcy wszystko zależy od materiałów jakie wybierzesz. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-18 o 11:12 Powód: reklama
mileniukkarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-17, 16:55   #86
kasinka_mila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 13
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Lepiej jednak budować chyba coś od początku niż remontować, gdyż w takiej sytuacji wydatki są zupełnie nieprzewidywalne. Miałam koleżankę, która włożyła w taką inwestycję dwa razy więcej niż pierwotnie było założone. Do dziś ni skończyła bo kasa uciekła.
kasinka_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-18, 18:12   #87
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Wszystko zależy od stanu tego budynku do remontu. Dlatego, jeśli chce się kupić stary dom, to tylko z jakimś dobrym kierownikiem budowy czy majstrem z doświadczeniem, który wyłapie podczas oględzin wszystkie potencjalne problemy.

Bardzo stare domy najczęściej mają problemy z brakiem izolacji przeciwwilgociowej, a zrobienie izolacji poziomej fundamentów wymaga podcinania murów lub iniekcji, co jest bardzo kosztowne.

Domy z lat 70-80 tych zwykle mają bardzo niewygodne plany wnętrz. Sporo schodów, kondygnacji, ciasne pomieszczenia, niskie stropy. Wstawianie podciągów, podnoszenie kondygnacji sporo kosztuje.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-02, 16:53   #88
bijonka
Przyczajenie
 
Avatar bijonka
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Ja mam ten sam problem i zastanawiam się co robić, wstępnie kalkuluję, bo działkę mam, wystarczy tylko zrobić plany, zgody i wziąć kredyt... bardziej opłaca mi się chyba budowa domu.
bijonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 13:53   #89
mroczek90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Jak nie musicie mieszkać w mieście to budowa domu jest tańsza i bardziej opłacalna niż kupno mieszkania. Oczywiscie mówimy o sytuacji gdzie chcecie kupic mieszkanie wieksze niz 50 metrow, bo 30 metrowa kawalerka w wiosce na podlasiu wiadomo ze tansza bedzie. Ogarnijcie se projekt z neta to jzu wam koszta odejda, czesć rzeczy zróbice sami i za 200k jestescie w stanie postawic dom
mroczek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-02, 14:04   #90
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dom - ile to faktycznie kosztuje?

Cytat:
Napisane przez mroczek90 Pokaż wiadomość
Jak nie musicie mieszkać w mieście to budowa domu jest tańsza i bardziej opłacalna niż kupno mieszkania. Oczywiscie mówimy o sytuacji gdzie chcecie kupic mieszkanie wieksze niz 50 metrow, bo 30 metrowa kawalerka w wiosce na podlasiu wiadomo ze tansza bedzie. Ogarnijcie se projekt z neta to jzu wam koszta odejda, czesć rzeczy zróbice sami i za 200k jestescie w stanie postawic dom
Ktoś tu chyba nie robił rozeznania w kosztach materiałów i nie wziął pod uwagę wzrostu cen działek dom za 200 tys? Jasne, w stanie surowym, bez działki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-06 09:32:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.