Perełki cruelty-free - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-03, 16:20   #1081
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez tiar Pokaż wiadomość
Moje nr 1 do pielęgnacji:
mycie twarzy- mydło Frosch granat
kremy do twarzy- La Roche Posay Effaclar Duo, AA Therapy trądzik
Tapeta: Vichy Dermablend (dobre krycie, wydajny, ale za ciężki na lato)
Tusz do rzęs: brak takiego, z którego byłabym zadowolona.
Włosy: najnowsze moje odkrycie Love 2 mix
Balsam: AA

Potrzebuję fajnej maski do włosów bez SLS. Macie jakieś sprawdzone?
Z tego co mi wiadomo LRP i Vichy testują, ale ktoś mnie może sprostować
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 18:29   #1082
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty-free

Facelle - żel do higieny intymnej. Ja ten specyfik kupiłabym pod namiot albo na jakiś wyjazd, gdzie brałabym tylko bagaż podręczny i używała go jako: żel pod prysznic, szampon, żel do mycia twarzy. Do wszystkiego się nadaje!
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-16, 13:34   #1083
cebuella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Perełki cruelty-free

Cześć,
Moje typy, których nie widziałam na liście to:
Soft Precision Eyeliner Inglot,
zmywacz do paznokci Isana (Rossmann)
a do chemii gospodarczej dodałabym orzechy piorące! (co prawda jeszcze nie wypróbowałam, ale to w imieniu koleżanki, która wielce zachwala! aż przykro, że dopiero niedawno dowiedziałam się o istnieniu naturalnego środka do prania przyjaznemu środowisku )
Pozdrawiam!

Edytowane przez cebuella
Czas edycji: 2013-11-16 o 13:37
cebuella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 22:55   #1084
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Perełki cruelty - free

Witam dziewczyny może odświeżam stary temat ale potrzebuje pomocy.Od pół roku nie kupuje kosmetyków testowanych na zwierzętach , na środki czystości tez się przerzuciłam .Mieszkam w Niemczech i kiedyś używałam kosmetyków i środki czystości np Garnier farby i szampony ,Douve żel pod prysznic,Fa też żel,wilkinson pianka do golenia i maszynki jedno razówki,procter & gamble podpaski i tampony oraz tusz do rzęs ,pasta do zębów chociaż tu mam jeszcze problem. a co do środków czystości to były z Firmy Henkel Proszki,plyny i tabletki do zmywarki.Te wszystkie rzeczy co wymieniłam zamieniłam na Isane z Rossmana i Domo też Rossman , jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 23:00   #1085
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez sabina25 Pokaż wiadomość
jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
Pasty do zębów:
– Dabur (szczerze polecam)
– Ziaja
– Himalaya
– Jason
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 13:39   #1086
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty - free

Cytat:
Napisane przez sabina25 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny może odświeżam stary temat ale potrzebuje pomocy.Od pół roku nie kupuje kosmetyków testowanych na zwierzętach , na środki czystości tez się przerzuciłam .Mieszkam w Niemczech i kiedyś używałam kosmetyków i środki czystości np Garnier farby i szampony ,Douve żel pod prysznic,Fa też żel,wilkinson pianka do golenia i maszynki jedno razówki,procter & gamble podpaski i tampony oraz tusz do rzęs ,pasta do zębów chociaż tu mam jeszcze problem. a co do środków czystości to były z Firmy Henkel Proszki,plyny i tabletki do zmywarki.Te wszystkie rzeczy co wymieniłam zamieniłam na Isane z Rossmana i Domo też Rossman , jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
Hej Gratuluję takiej gruntownej zmiany stylu życia, łącznie ze środkami czystości. Mamy nowy wątek perełek CF, do którego obecnie nie mogę znaleźć linka, ale który funkcjonuje prężniej niż ten, bo ten jest stary

Jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe, to mogę polecić ( Dziewczyny, poprawcie mnie jeśli coś przeszło na listę testującą):
a) Essence Multi Action tusz do rzęs
b) tusze do rzęs Catrice
c) cienie My Secret (pyłki, w sensie że sypkie)
d) cienie i tusze Kobo
e) cienie Essence

Mam nadzieję, że to pomoże
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 17:48   #1087
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Perełki cruelty - free

Tak dziękuje dziewczyny przyda się. A właśnie zapomniałam dodać że farbę zmieniłam na Joanne podobno ta firma nie testuje na tych biednych zwierzątkach . Szczerze to ja bym tych naukowców osobiście udusiła .A co sądzicie o firmie Riva De Loop? Wczoraj na Niemieckiej stronie o firmach co testują i nie testują zobaczyłam że ta firma ma jest w tej dobrej grupie. Jeszcze mam jedno pytanie szukam jeszcze karmy dla psów co nie testują na zwierzętach wszystkie jakie jadł mój pupil to testują .
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-12, 18:27   #1088
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez sabina25 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny może odświeżam stary temat ale potrzebuje pomocy.Od pół roku nie kupuje kosmetyków testowanych na zwierzętach , na środki czystości tez się przerzuciłam .Mieszkam w Niemczech i kiedyś używałam kosmetyków i środki czystości np Garnier farby i szampony ,Douve żel pod prysznic,Fa też żel,wilkinson pianka do golenia i maszynki jedno razówki,procter & gamble podpaski i tampony oraz tusz do rzęs ,pasta do zębów chociaż tu mam jeszcze problem. a co do środków czystości to były z Firmy Henkel Proszki,plyny i tabletki do zmywarki.Te wszystkie rzeczy co wymieniłam zamieniłam na Isane z Rossmana i Domo też Rossman , jedynie co nie potrafię znaleźć pasty do zębów ,tusz do rzęs i cienie firmy co nie testuje .
Przecież od marca 2013 na terenie UE obowiązuje zakaz testowania zarówno kosmetyków jak i ich składników na zwierzętach, więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:40   #1089
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przecież od marca 2013 na terenie UE obowiązuje zakaz testowania zarówno kosmetyków jak i ich składników na zwierzętach, więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem
Wiele firm testuje w krajach, w których jest to legalne.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:48   #1090
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przecież od marca 2013 na terenie UE obowiązuje zakaz testowania zarówno kosmetyków jak i ich składników na zwierzętach, więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem
Nie wszystkie firmy się tego trzymają a PETA dalej walczy z firmami które testują
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 19:53   #1091
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez sabina25 Pokaż wiadomość
Nie wszystkie firmy się tego trzymają a PETA dalej walczy z firmami które testują

Skoro mieszkasz w Niemczech, to nie powinnaś mieć żadnego problemu z dostępem do kosemtyków eko, które nie są testowane. Jest tego pełno w każdej drogerii i dodatkowo w eko-sklepach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-27, 12:51   #1092
grrltrrbl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Perełki cruelty-free

activbod – kosmetyki wegańskie dla aktywnych (również rozgrzewające i chłodzące)
grrltrrbl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 08:50   #1093
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty-free

LUSH Ro's Argan - jest to bardzo gęsty, treściwy balsam do ciała. Trzeba go najpierw wetrzeć w ciało, odczekać 5 min i zmyć pod prysznicem. Taka odżywka dla skóry. Cudownie nawilża! Jest bardzo drogi, więc używam go głównie do dłoni, ponieważ w pracy często myję ręce i używam żelu do dezynfekcji, który strzępi mi naskórek. Smaruję nim też usta - smaczny jest i naturalny. Wart swojej ceny
Jest dla wegan.
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 19:33   #1094
Sasasa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Perełki cruelty-free

Dziewczyny, czy mogłybyście mi doradzić, czego używać do malowania? Widziałam, że podkłady AA są nietestowane, ale co z tuszami do rzęs i cieniami? Mieszkam akurat w Gdańsku, więc sklepów jest b.dużo i spory wybór, ale te nietestowane to raczej mniej znane firmy?... Podpowiecie coś? Bardzo zależy mi na nieużywaniu żadnych kosmetyków testowanych na zwierzętach.
Sasasa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-26, 18:21   #1095
Linusiaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Linusiaczek
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 874
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez Sasasa7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy mogłybyście mi doradzić, czego używać do malowania? Widziałam, że podkłady AA są nietestowane, ale co z tuszami do rzęs i cieniami? Mieszkam akurat w Gdańsku, więc sklepów jest b.dużo i spory wybór, ale te nietestowane to raczej mniej znane firmy?... Podpowiecie coś? Bardzo zależy mi na nieużywaniu żadnych kosmetyków testowanych na zwierzętach.
Hej

Miałaś trochę pecha, bo ten wątek jest już od dawna nieuczęszczany Wydaje mi się, że Bella założyła nowy wątek o perełkach CF.
Niestety nie mieszkam w Polsce, więc mogę się nieco mylić co do marek dostępnych do kupienia, ale to są moje hity jeśli chodzi o nietestowaną kolorówkę:
a) tusze do rzęs: Essence Multi Action z niższej półki, Urban Decay i Tarte z wyższej półki
b) cienie: Sensique (pyłki), Everyday Minerals (link) i inne cienie mineralne, jak np. Rhea (link do strony) (nieprzeterminowują się!), Urban Decay, Tarte, Smashbox i Too Faced (wyższa półka)
c) kredki do oczu: Essence long lasting eye pencil, Urban Decay i Tarte z wyższej półki
d) podkłady: zdecydowanie Everyday Minerals
e) pudry wykańczające i matujące: zdecydowanie Biochemia Urody
f) demakijaż: zdecydowanie olejek pomarańczowy Biochemii Urody
g) lakiery do paznokci: do tej pory mam pachnące lakiery Sensique i one były boskie, także China Glaze i Urban Decay
h) korektory pod oczy: osobiście moje hity teraz to mineralny korektor LA Minerals oraz na zimę Bare Minerals (wyższa półka)

Mam nadzieję, że to cokolwiek pomogło. Sporo polskich marek w Drogeriach Natura nie testuje na zwierzętach.

Edytowane przez Linusiaczek
Czas edycji: 2015-07-26 o 18:34
Linusiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 18:13   #1096
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przecież od marca 2013 na terenie UE obowiązuje zakaz testowania zarówno kosmetyków jak i ich składników na zwierzętach, więc nie rozumiem, gdzie tu jest problem
Zgadza sie.Testowanie na zwierzetach jest zabronione w UE, wiec firmy sprzedajace na tym terenie testowac nie moga.Wyłacznie firmy produkujace leki, ale nie kosmetyki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:17   #1097
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 14
Dot.: Perełki cruelty-free

POCZYTAJCIE ( http://www.happyrabbitblog.pl/2017/0...smetyki_2.html) I NIECH, CO NIEKTÓRZY, PRZESTANĄ PISAĆ GŁUPOTY, Z TYM, ŻE PRAWO WSZYSTKO REGULUJE I ŻE JAK CZĘŚĆ KOSMETYKÓW DANEJ FIRMY, KTÓRE SĄ PRODUKOWANE W EUROPIE NIE SĄ TESTOWANE, A DRUGA CZĘŚĆ KOSMETYKÓW, KTÓRĄ FIRMA SPRZEDAJE NP. W CHINACH I TESTUJE, TO MOŻNA UZNAĆ FIRMĘ ZA NIETESTUJĄCĄ. OTÓŻ NIE BO TO CIĄGLE TA SAMA FIRMA I LICZY SIĘ JEJ PODEJŚCIE DO TESTÓW NA ZWIERZĘTACH. A TUTAJ LINK DO GRUPY NA FACEBOOKU, GDZIE TAKŻE MOŻNA SIĘ WSZYSTKIEGO DOWIEDZIEĆ (https://www.facebook.com/groups/kosmetykiweganskie/)

Jak ktoś tworzy sobie swoje definicje i wymyśla, kto testuje, a kto nie, to po prostu tak naprawdę nie interesuje go temat testowana, a własny egoizm. A PETA to nie jest dobre źródło, bo oni wiele marek, które nie są cruelty-free, oni uznają za nietestujące. Jeżeli chodzi o zagraniczne kosmetyki, polecam szukać na logicalharmony.net

Edytowane przez ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5
Czas edycji: 2018-01-27 o 18:19
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 18:43   #1098
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Perełki cruelty-free

Jasne.Wszystkiego mozna sie dowiedziec na blogach i forach to zaiste bogate zrodlo wiedzy, gdzie pani Helenka z warzywniaka moze pisac swoje teorie i zostac ekspertem.Peta weryfikuje swoja liste i to jest bardzo dobre zrodlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-27, 23:39   #1099
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 14
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
Jasne.Wszystkiego mozna sie dowiedziec na blogach i forach to zaiste bogate zrodlo wiedzy, gdzie pani Helenka z warzywniaka moze pisac swoje teorie i zostac ekspertem.Peta weryfikuje swoja liste i to jest bardzo dobre zrodlo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najpierw przeczytaj, zamiast napiszesz głupoty, bo właśnie PETA nie ma żadnych restrykcyjnych reguł i wiele kwestii pomija i firmy, które nie są cruelty-free, ma wpisane jako nietestujące. A dziewczyna, która tworzy tego bloga i listę, ma kwestionariusz stworzony we współpracy z prawnikami i otrzymuje od firm deklarację, jeżeli są cruelty-free. Najpierw poczytaj helenko z warzywniaka i się doinformuj, bo to właśnie tu są polecane firmy, które testują przez ignorancję i niedoinformowanie takich osób tak ty.
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-28, 06:42   #1100
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Perełki cruelty-free

[1=ad27e677e0de2ac722847c1 6e33c0345a33b686d_62afaa7 1a8be5;80898606]Najpierw przeczytaj, zamiast napiszesz głupoty, bo właśnie PETA nie ma żadnych restrykcyjnych reguł i wiele kwestii pomija i firmy, które nie są cruelty-free, ma wpisane jako nietestujące. A dziewczyna, która tworzy tego bloga i listę, ma kwestionariusz stworzony we współpracy z prawnikami i otrzymuje od firm deklarację, jeżeli są cruelty-free. Najpierw poczytaj helenko z warzywniaka i się doinformuj, bo to właśnie tu są polecane firmy, które testują przez ignorancję i niedoinformowanie takich osób tak ty.[/QUOTE]Nie obrazaj mnie, bo swoj wlasny poziom pokazujesz.Ogłupione społeczenstwo jest i tyle.Weryfikacja PETY jest wystarczająca dla normalnego czlowieka.Teraz ty mi powiedz, jesli tak rygorystycznie podchodzisz do firm niby testujacych, skad piszesz ta wiadomosc?Z telefonu?z laptopa?komputera?tableta ?ubierasz sie w sieciowkach, czy w polskich firmach?uzywasz sprzetow rtv czy agd?Jesli jakakolwiek odpowiedz brzmiala tak, a musiala, bo jakos tu piszesz, to wiedz, ze prawdopodobnie wszystkie czesci urzadzen, ktore uzywasz byly produkowane wlasnie w CHINACH.Wiec kupujac telefon czy inna rzecz wspierasz gospodarke i polityke kraju, ktory jak sama napisalas, testuje na zwierzetach.To sie nasuwa idac tokiem twojego rozumowania.A teraz zejdz na ziemie dziecko, wyjedz go puszczy, rzuc telefon, zbuduj chatke z tego, co znajdziesz, jedz co znajdziesz i ubieraj sie w to, co zrobisz i badz wtedy naprawde eko i przyjaciółka zwierzat, bo na razie to naczytalas sie farmazonow i oglupiasz innych.Wlasne restyrykcje najlepiej zaczac od siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 09:52   #1101
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty-free

Supernova - globalizacja prze do przodu jak taran, ale to nie znaczy, że mamy wygodnie przysiąść i nic nie robić. Zarzucanie komuś, żeby w dzisiejszym świecie rzucił wszystko i poszedł mieszkać w lasie i żywił się mchem jest infantylne. Telefon kupuje się raz na 2 lata, natomiast mazidła ...no cóż. Testy na zwierzętach to fakt, w UK najwięcej testuje się w Edynburgu (tu sklonowano Dolly), w 2014 użyto do testów 240 tys zwierząt, z roku na rok ta liczba rośnie. Akurat najwięcej testuje się leków, ale w kosmetologii również testuje się wiele substancji, to są miliardowe sumy. Czemu mam dawać kasę na szminkę loreala skoro mogę ja dać małej, eko firmie? Czemu mam kupić sukienkę made in china skoro mogę kupić taką made in poland? Oczywiście świata nie zbawimy, ale zawsze coś. Warto zacząć od siebie zanim skrytykuje się wszystkich dokoła - tu się zgadzam z ostatnim Twoim zdaniem. Jeśli uważasz PETA za wiarygodne źródło to spoko, ta organizacja robi dużo dobrego. Ale dla mnie i wielu innych to Logical Harmony jest wiarygodnym źródłem, bo sprawdzi firmę aż po korzonki zanim doda ją do swojej listy.

Jeśli jestem chora to kupię przetestowany lek, ale czemu mam kupować kosmetyki firm, które nawet nie udają, że nie testują?

Dziewczyny, które nie kupują kosmetyki nie testowane na zwierzętach podchodzą poważnie do tematu więc mam nadzieję, że nie wywiąże się tu g...burza za przeproszeniem. O to nietrudno na tym forum niestety.

Pozdrawiam i do siego roku.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2018-01-28 o 10:10
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 10:00   #1102
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Perełki cruelty-free

Wykazalam tylko brak logiki w rozumowaniu.Jesli ktos uwaza, ze zle jest sprzedawanie towaru w Chinach, poniewaz tam jest nakaz stosowania testow na zwierzetach, to niech sam nie wspiera ich gospodarki.Na terenie UE jest absolutny zakaz stosowania testow na zwierzetach i firmy nie testuja.W przypadku lekow sprawa ma sie inaczej.Stosujesz leki?wspierasz zatem testowanie...Moznaby wymieniac w nieskonczonosc.Juz nie wspomne, ze na blogu mozna napisac wszystko...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 13:58   #1103
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Perełki cruelty-free

Na blogu można napisać wszystko i owszem. Ale Logical Harmony powstało dlatego, że na liście Peta były nieporozumienia, firmy których być nie powinno (nigdy nie korzystałam z tej listy więc nie wiem czego się ludzie czepiają konkretnie). Happy Rabbit z kolei sprawdza pod kątem testowania, dostawców etc polskie firmy. To wegański blog. Nie znajdzie się na nim np Inglot albo Bell, które weszły na rynek chiński albo firmy należące do testujących koncernów. Jak ktoś wyżej wspomniał autorki tych blogów wysyłają do firm papiery stworzone przez prawników, więc jeśli okaże się, że firma złożyła fałszywe zeznania, to można ją oskarżyć o wprowadzenie klienta w błąd (oczywiście to się raczej nie stanie, bo jaka osoba prywatna posądzi dużą firmę, ale smrodek zostanie i klientki odejdą).

Swoją drogą to wątek o fajnych kosmetykach CF (dużo nieaktualnych rzeczy tu zresztą jest), a nie dyskusja, odpisuję, bo temat pojawił się na wierzchu, a chyba mało kto subuje. Polecam grupy dyskusyjne na fb, jest ich kilka.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2018-01-28 o 14:05
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 14:03   #1104
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: Perełki cruelty-free

No prosze was... a kto weryfikuje te blogerki pod katem pisania bzdur?chyba tylko one same.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 13:29   #1105
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 14
Dot.: Perełki cruelty-free

Cytat:
Napisane przez _Supernova_ Pokaż wiadomość
No prosze was... a kto weryfikuje te blogerki pod katem pisania bzdur?chyba tylko one same.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idąc Twoim tokiem myślenia, to kto weryfikuje niby PETĘ, która musi dostawać kasę od firm, żeby się utrzymać. A logika z Chinami jest bez sensu, bo mowa właśnie o kosmetykach i dlatego nie kupuje się od firm, które sprzedają w Chinach, gdzie testują, bo właśnie o testy na zwierzętach chodzi, a nie o laptopy... Tu to faktycznie przedstawiłaś taką logikę, w której nie ma żadnej logiki, mało tego, nawet do tematu nie potrafisz się odnieść. PETA nie sprawdza dokładnie firm i na jej liście są takie, które używają surowców, które są testowane. I to są fakty, a Ty próbujesz tutaj wciskać jakieś swoje wymyślania. A to dlatego, że pewnie wolisz kosmetyki, a temat testowania bierzesz jako sprawę drugorzędną. I jeszcze próbujesz oczerniać ludzi, którzy naprawdę się tym interesują i wiele w tej kwestii działają. Przykre naprawdę.

Edytowane przez ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5
Czas edycji: 2018-01-29 o 13:30
ad27e677e0de2ac722847c16e33c0345a33b686d_62afaa71a8be5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 15:35   #1106
Mizaczka_miziaczka
Przyczajenie
 
Avatar Mizaczka_miziaczka
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: Perełki cruelty-free

Ale tutaj jest zbiór dobra. Będę musiała sie temu przyjrzeć
__________________
Hej
Mizaczka_miziaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-24, 17:48   #1107
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Perełki cruelty-free

Tylko szkoda, że te wątki wygasły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 13:22   #1108
wojciechowa
Raczkowanie
 
Avatar wojciechowa
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 32
Dot.: Perełki cruelty-free

No szkoda ;/Bo na prawdę dobrze rzeczy tutaj się pojawiały. ;/
__________________
Kiedy stoję na poczcie (Aha)
Niby żołnierz na froncie (Aha)
Czuwa Jan Paweł II i nikt się nie boi w narodzie (Nikt)
Jak ryby pana Jezusa, każdy się dwoi i troi na co dzień (Hej)
wojciechowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 11:34   #1109
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Perełki cruelty-free

Znacie może jakieś jeszcze polskie marki które mogą sie pochwalić nie testowaniem na zwierzątkach?
korinax22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-04, 13:51   #1110
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Perełki cruelty-free

Jeszcze oprócz jakich?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-23 18:29:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:08.