Czy po rozwodzie będzie gorszym ojcem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2019-09-21, 11:29   #1
Dianubishi
Przyczajenie

Czy po rozwodzie będzie gorszym ojcem?

Hej, potrzebuję opinii osób mądrzejszych w tym temacie ode mnie, bo sama nie miałam takich doświadczeń ani nie znałam z najbliższego otoczenia. Mój kolega ma dwójkę dzieci (jedno 13 lat, drugie młodsze, chyba 10). Z żoną już się nie układa i myśl o wzięciu rozwodu towarzyszy mu od kilku lat, ale twierdzi, że szkoda mu dzieciaków, bo "już i tak nie jest dobrym ojcem, a jak go zabraknie to już w ogóle będzie jeszcze gorzej". Osobiście wydaje mi się, że to nieprawda i że rozwód z żoną nie musi mieć wpływu na to, jakim będzie ojcem - a może nawet będzie lepszym, jeśli przestaną się z żoną kisić we wzajemnej frustracji? Co Wy o tym myślicie? Ja mam akurat takie zdanie, ale trochę brakuje mi argumentów, a może nie mam racji...
Dianubishi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 12:03   #2
Vanir410
Zadomowienie

Dot.: Czy po rozwodzie będzie gorszym ojcem?

Nie ma tu żadnej zależności.
Swoją drogą, kolega do dupy, skoro uważa, że jest złym ojcem i nic z tym nie robi. Szkoda dzieci.
Vanir410 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 12:11   #3
Mija62
uparta chmura

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Nie ma tu żadnej zależności.
Swoją drogą, kolega do dupy, skoro uważa, że jest złym ojcem i nic z tym nie robi. Szkoda dzieci.
Dokładnie.
Gdzieś kiedyś usłyszałam takie 'coś' - jak mężczyzna przestaje kochać kobietę, to też dzieci które z nią ma.
I jakkolwiek to brzmi, czasami tak jest.

Poza tym to tylko zależy od człowieka jak zachowa się w danej sytuacji, oraz od tego, czy ta druga strona będzie utrudniać kontakty z dziećmi. Ale skoro ten Twój kolega ma takie przypuszczenia..

In your eyes I could drown

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2019-09-21 o 12:15
Mija62 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 12:27   #4
xfrida
Zakorzenienie

Mój ex mąż jest bardzo dobrym ojcem dla swojego najmłodszego syna,(po rozwodzie z drugą żoną )
W przypadku moich dzieci niestety nie mógł zbytnio spełniać się jako ojciec z uwagi ze ja z dziećmi wyjechałam zagranicę więc nie mógł być na co dzień obecny w ich zyciu
Moje dzieci mają dziś z nim pozytywną relację,utrzymują kontakt ale nie jest to bardzo zażyła bliska relacja ,natomiast jego relacja z najmłodszym synem który mieszka w tym samym mieście co on jest bardzo bliska i udana

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2019-09-21 o 18:12
xfrida jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 12:47   #5
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Nie dość, że koleś już teraz uważa się za złego ojca, to jeszcze uważa, że rozwód = zabraknie go. Dobre
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 17:29   #6
megamag
Zakorzenienie

Zależy od jednostki. Niektórzy po prostu nie wiedzą do końca, jak być tymi ojcami, więc często ich ojcostwo sprowadza się po prostu do mieszkania z dziećmi pod jednym dachem. Jak się wyprowadzą, to już nie wiedzą, co niby by mieli robić. Dlatego wielu słabych ojców wycofuje się z relacji z dzieckiem po rozwodzie. Nieraz już coś takiego widziałam. Zwłaszcza u ojców, którzy twierdzili, że mają powiedzmy tradycyjne podejście, czyli oni zarabiają, a dzieci niech ogarnia matka. Poza tym są jeszcze leniwi, którym po prostu wygodniej w roli weekendowego tatusia, bo dzieci to jednak kupa zachodu, hałasują, brudzą itp.
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 18:10   #7
la'Mbria
Zakorzenienie

A może facet ma rację, ale z innego powodu?
Bo może być "złym tatusiem" bo mama ma zapędy do ograniczania jego roli przy wychowaniu i wie, że rozwód najczęściej oznacza dzieci mieszkające z matką, a ta konkretna moze mu utrudniać wypełnianie obowiązków i kontakty z dziećmi.
Przecież są takie baby.
Nie zawsze (nie wiadomo jak jest w tym przypadku) ojciec "porzuca" dzieci po rozwodzie. Czasem mimo szczerych chęci matka tak steruje życiem, zajęciami dodatkowymi, wyjazdami itp, że ojciec choćby stanął na uszach, to dzieci widuje raz w miesiącu bo mama odwala cyrk.
Nie wiem czy tutaj coś takiego ma miejsce, ale znam taką parę- on naprawdę się stara, ale jakimś cudem zazwyczaj jak matka ma przekazać dzieci na "tatusiowe" dni czy na weekend/ wyjazd z ojcem...to oni znów chorzy są, albo nie mogą jechać bo akurat wypada wizyta u specjalisty tego czy owego, albo ojciec mówi, że ma wolne poniedziałki i chciałby dodatkowo dzieci brać, to akurat matka zapisuje dzieciaki na poniedziałek na wszelakie możliwe zajęcia dodatkowe, żeby z ojcem jak najmniej czasu mogły spędzić. Oczywiście, że ojciec robi za taksówkę- to jest ok. Ale, że chciałby z dzieciakami na rowery pójść zamiast gonić z angielskiego na basen, z basenu na taekwondo, a potem jeszcze na balet z młodszą...to już nie jest ok.
No zdarzają się takie mamy. I niestety jak umiejętnie zmanipulują dzieci i swoje towarzystwo, to ojciec wyjdzie na tego złego, nawet jeśli się stara. A matka- na pokrzywdzoną.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 18:18   #8
Leany
⚆ _ ⚆

Jakim ojcem będzie przede wszystkim zależy od twojego kolegi, ale także jego byłej. Na pewno dla dzieci lepszym rozwiązaniem niż życie w domu z wrogością i awanturami jest rozwód rodziców. Jeśli potrafią podejść do tego dojrzale i polubownie ustalić kontakty oraz alimenty, kierując się przede wszystkim dobrem dzieci. Natomiast jak będą się żreć, robić sobie na złość i utrudniać kontakt to oboje będę mieć dzieci na sumieniu. Ogólnie zawsze jeśli rodzice nie potrafią się dogadać i panować nad emocjami to jest to wysoce stresująca sytuacja dla dzieci. Niezależnie czy są razem czy osobno.
Leany jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-21, 19:51   #9
Dianubishi
Przyczajenie

Wiem, że on rano zajmuje się ogarnianiem dzieci i zawozi je gdzie trzeba. Coś tam robi przy nich, wieczorami już chyba nie bardzo - wraca do domu i idzie spać, żeby żona nie szukała zaczepki, a potem gdzieś wychodzi, żeby nie siedzieć w domu. Mówił, że jest na ścieżce wojennej ze swoją córką, że wpadła w złe towarzystwo a do tego nic nie robi tylko siedzi na telefonie, a matka na wszystko przyzwala - może chodzi mu o to, że jak nie będzie z nią mieszkał, to już w ogóle nie będzie mógł kontrolować, na co matka dzieciom pozwala? Mówił, że w kwestii wychowania dzieci też się z żoną żrą właśnie.
Stary 2019-09-21, 19:56   #10
Leany
⚆ _ ⚆

Cytat:
Napisane przez Dianubishi Pokaż wiadomość
Wiem, że on rano zajmuje się ogarnianiem dzieci i zawozi je gdzie trzeba. Coś tam robi przy nich, wieczorami już chyba nie bardzo - wraca do domu i idzie spać, żeby żona nie szukała zaczepki, a potem gdzieś wychodzi, żeby nie siedzieć w domu. Mówił, że jest na ścieżce wojennej ze swoją córką, że wpadła w złe towarzystwo a do tego nic nie robi tylko siedzi na telefonie, a matka na wszystko przyzwala - może chodzi mu o to, że jak nie będzie z nią mieszkał, to już w ogóle nie będzie mógł kontrolować, na co matka dzieciom pozwala? Mówił, że w kwestii wychowania dzieci też się z żoną żrą właśnie.
Ale z tego wynika, że już teraz ma mały wpływ na dzieci i słaby kontakt z nimi. Ja bym na miejscu kolegi myślała o sobie. Może udałoby mu się ułożyć życie z jakąś inną kobietą, a dzieci niech wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć. Poza tym oczywiście jest zobowiązany płacić alimenty po rozwodzie.
Stary 2019-09-22, 05:16   #11
tinkerver2
Wtajemniczenie

Typ wie, że nie jest najlepszym ojcem, po rozwodzie ma zamiar w ogóle odpuścić, po pracy idzie spać, "żeby żona nie gadała", no ale baba jest ta zua xd jak zawsze

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:16 ---------- Poprzedni post napisano o 04:04 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
A może facet ma rację, ale z innego powodu?
Bo może być "złym tatusiem" bo mama ma zapędy do ograniczania jego roli przy wychowaniu i wie, że rozwód najczęściej oznacza dzieci mieszkające z matką, a ta konkretna moze mu utrudniać wypełnianie obowiązków i kontakty z dziećmi.
Przecież są takie baby.
Nie zawsze (nie wiadomo jak jest w tym przypadku) ojciec "porzuca" dzieci po rozwodzie. Czasem mimo szczerych chęci matka tak steruje życiem, zajęciami dodatkowymi, wyjazdami itp, że ojciec choćby stanął na uszach, to dzieci widuje raz w miesiącu bo mama odwala cyrk.
No kurcze jakoś rzadko się słyszy o hordach ojców szturmujących sądy, aby mogli mieszkać z dziećmi i wychowywać je.

tinkerver2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-22, 09:58   #12
Dianubishi
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Typ wie, że nie jest najlepszym ojcem, po rozwodzie ma zamiar w ogóle odpuścić, po pracy idzie spać, "żeby żona nie gadała", no ale baba jest ta zua xd jak zawsze

Wiesz no żeby nie bylo, przecież on nie twierdzi, że jest idealny, tylko szczerze przyznaje, że nie jest ani ojcem ani mężem roku.

Dziękuję Wam za wszystkie opinie. Czyli nie tylko ja uważam, że rozwód z żoną nie musiałby wcale oznaczać pogorszenia relacji z dziećmi. A wręcz wydaje mi się, że te relacje mogłyby się polepszyć. Przecież historia zna takie przypadki, że relacje rodzica z dziećmi się polepszały dopiero, jak przestali mieszkać razem i rzadziej się widywali.
Stary 2019-09-22, 10:15   #13
tinkerver2
Wtajemniczenie

Cytat:
Wiesz no żeby nie bylo, przecież on nie twierdzi, że jest idealny, tylko szczerze przyznaje, że nie jest ani ojcem ani mężem roku.

Dziękuję Wam za wszystkie opinie. Czyli nie tylko ja uważam, że rozwód z żoną nie musiałby wcale oznaczać pogorszenia relacji z dziećmi. A wręcz wydaje mi się, że te relacje mogłyby się polepszyć. Przecież historia zna takie przypadki, że relacje rodzica z dziećmi się polepszały dopiero, jak przestali mieszkać razem i rzadziej się widywali.
A może zaproponuj mu opiekę nad dziećmi? W sensie, żeby walczył w sądzie i to on był głównym opiekunem.

Stary 2019-09-23, 09:18   #14
Karena 73
Kobieta z klasą

Cytat:

Skoro teraz jest kiepskim ojcem i mało czasu poświęca dzieciom, to nie wierzę, że wyprowadzka to poprawi. Niby w jaki sposób?
Prawdą jest natomiast, że jeśli ojciec kocha dzieci i spędza z nimi dużo czasu, to rozwód nie musi tego zmienić na gorsze.
Stary 2019-09-23, 10:32   #15
Leany
⚆ _ ⚆

Ja w ogóle zauważyłam, że dzieci są często wymówką przed rozwodem, ale głównym powodem dla którego ludzie nie chcą podejmować radykalnych kroków są finanse i wygoda. Bo wspólne kredyty, bo ciężko podzielić majątek, bo jak będę miał coś wynająć i płacić alimenty to obniży się standard życia, bo żona pierze, gotuje i sprząta itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Stary 2019-09-24, 10:48   #16
megamag
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Ja w ogóle zauważyłam, że dzieci są często wymówką przed rozwodem, ale głównym powodem dla którego ludzie nie chcą podejmować radykalnych kroków są finanse i wygoda. Bo wspólne kredyty, bo ciężko podzielić majątek, bo jak będę miał coś wynająć i płacić alimenty to obniży się standard życia, bo żona pierze, gotuje i sprząta itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
True. Taka ludzka natura, a trudno się przed tym samemu sobie przyznać, żeby się wyidealizowany obraz własny nie zachwiał.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A może zaproponuj mu opiekę nad dziećmi? W sensie, żeby walczył w sądzie i to on był głównym opiekunem.

Jak żyję, nie widziałam takiego zjawiska jak ojciec, który chciałby wziąć dzieci po rozwodzie. Pewnie gdzieś są, ale to raczej jak znaleźć czterolistną koniczynę. Są to co najwyżej faceci opisujący na forach, jak to polskie sądy dyskryminują ojców i że przecież i tak matka dostanie. Jakby większości z tych gości dać dzieciaka pod opiekę, toby dopiero była panika. Bo jak to, nie mogę iść gdzie chcę i kiedy chcę, jak to muszę brać wolne z pracy, bo dziecko chore, przecież szef się będzie krzywo patrzył.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-09-24 o 10:50
megamag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 11:55   #17
Hultaj
Zakorzenienie

Cytat:
bo jak będę miał coś wynająć i płacić alimenty to obniży się standard życia, bo żona pierze, gotuje i sprząta itd.
No. To jest Twój kolega czy kochanek? Jego żona w ogóle jest świadoma jaki to z niego rzekomo nieszczęśnik? Czy w domu sielanka a tobie nawija makaron na uszy.

Nic nie wiadomo o jego relacjach z żoną jakby się dogadywali po rozstaniu ale na pewno nie zachęca go do rozejścia się wizja wyprowadzki - utrzymywania samemu oraz do tego łożenia na dzieci. + żona obiadek zrobi i majtaski upierze a od biedy (skoro ponoć tam mu z nią nie po drodze...) wystarczy że się przymili to i seks dostanie; w końcu są parą i mieszkają razem to nie ma przeszkód by z tego nie korzystał.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-09-25 o 11:58
Hultaj jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 11:57   #18
Hultaj
Zakorzenienie

Cytat:
Z żoną już się nie układa i myśl o wzięciu rozwodu towarzyszy mu od kilku lat
tak tak, na pewno, klasyk gatunku. Cierpi za miliony.
Weź ale łykasz standardową ściemę. Dziecinada.
Hultaj jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-25, 14:56   #19
tinkerver2
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Jak żyję, nie widziałam takiego zjawiska jak ojciec, który chciałby wziąć dzieci po rozwodzie. Pewnie gdzieś są, ale to raczej jak znaleźć czterolistną koniczynę. Są to co najwyżej faceci opisujący na forach, jak to polskie sądy dyskryminują ojców i że przecież i tak matka dostanie. Jakby większości z tych gości dać dzieciaka pod opiekę, toby dopiero była panika. Bo jak to, nie mogę iść gdzie chcę i kiedy chcę, jak to muszę brać wolne z pracy, bo dziecko chore, przecież szef się będzie krzywo patrzył.
Dokładnie.
Niestety.

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości