Jak pogodzić się z tym ze nie ma się dzieci, rodziny i z racji wieku już się nie będz - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-08-25, 16:34   #61
yuy90
Rozeznanie

Dot.: Jak pogodzić się z tym ze nie ma się dzieci, rodziny i z racji wieku już się ni

Wolni faceci w tym wieku, rozwiedzeni, maja już prawie dorosłe dzieci.
yuy90 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:35   #62
Samotna76
Raczkowanie

Dot.: Jak pogodzić się z tym ze nie ma się dzieci, rodziny i z racji wieku już się ni

Akurat Sympatia to jeden z najgorszych portali randkowych. Mam tam konto wiec mowie z doświadczenia .

Tak wolę cierpieć z powodu samotności niz cierpieć w nieszczęśliwym związku.
Samotna76 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:38   #63
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Wolni faceci w tym wieku, rozwiedzeni, maja już prawie dorosłe dzieci.
Nie wszyscy faceci mają dzieci, nawet w tym wieku. Mój wujek poznał swoją żoną mając 41 lat a ich syn urodził się gdy wujek miał 43 lata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Samotna76 Pokaż wiadomość
Akurat Sympatia to jeden z najgorszych portali randkowych. Mam tam konto wiec mowie z doświadczenia .

Tak wolę cierpieć z powodu samotności niz cierpieć w nieszczęśliwym związku.
A czemu od razu zakładasz bycie w nieszczęśliwym związku?

Stary 2019-08-25, 16:40   #64
Celestine_M
Zakorzenienie

Wyjedz za granice, na Zachod Europy. Tam ludzie wchodza w zwiazki pozniej, niz w Polsce, czesciej ich nie formalizuja, oraz wielu z nich bardzo dlugo nie decyduje sie na dzieci.
Celestine_M jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:40   #65
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Wyjedz za granice, na Zachod Europy. Tam ludzie wchodza w zwiazki pozniej, niz w Polsce, czesciej ich nie formalizuja, oraz wielu z nich bardzo dlugo nie decyduje sie na dzieci.
Czuje, że autorce ten pomysł też nie przypadnie do gustu..

Stary 2019-08-25, 16:42   #66
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Cytat:
Napisane przez Shockeddd Pokaż wiadomość
Czyli bez urazy, ale jesteś egoistką, bo nie potrafiłabyś pokochać cudzego dziecka jak swojego dać mu ciepła i miłości, bo wolałabyś sobie w głowie podkreślać, że nie jest biologicznie Twoje, zamiast się cieszyć, że masz namiastkę tego co chcesz.
No i dobrze że zdaje sobie z tego sprawę, nie każdy chce mieć dzieciatego partnera i nic w tym złego.

Cytat:
Napisane przez raising_hope Pokaż wiadomość
Nie jesteś egoistka, tylko jeśli nie można znaleźć odpowiedniego faceta, a chce mieć się swoje dziecko to można pomyśleć o np. ciąży z nasienia dawcy
Autorka napisała, że samotne macierzyństwo nie wchodzi w grę, więc tu nie o samej potrzebie zostania matką mowa.
elvegirl jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:43   #67
yuy90
Rozeznanie

Cytat:
Nie wszyscy faceci mają dzieci, nawet w tym wieku. Mój wujek poznał swoją żoną mając 41 lat a ich syn urodził się gdy wujek miał 43 lata

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

A czemu od razu zakładasz bycie w nieszczęśliwym związku?

Zdaje sobie z tego sprawę, ale autorka mówi, ze WSZYSCY maja dzieci
yuy90 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:43   #68
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
No i dobrze że zdaje sobie z tego sprawę, nie każdy chce mieć dzieciatego partnera i nic w tym złego.

Autorka napisała, że samotne macierzyństwo nie wchodzi w grę, więc tu nie o samej potrzebie zostania matką mowa.
Tylko, że im się jest starszym, tym trudniej nie-dzieciatego faceta znaleźć

No ja wiem, ale czasami nie można znaleźć odpowiedniego faceta, a chce mieć się dziecko.

Edytowane przez raising_hope
Czas edycji: 2019-08-25 o 16:44
raising_hope jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:44   #69
Samotna76
Raczkowanie

Tak ale to zawsze ich dzieci nieważne ile mają lat. I obecność tych dzieci w życiu partnera na każdym kroku uswiadamiałaby mi mój brak, moje niespełnienie. Nie wykluczone ze mogłabym być zazdrosna o to ze spędza z nimi jakąś tam choćby niewielką część wolnego czasu. Moja znajoma rozwodka z dorosła w tej chwili córką związala się z rozwodnikiem z dorosłymi dziećmi. I mówi ze tylko dlatego akceptuje ten fakt bo sama ma dziecko. Gdyby nie miała dziecka to ciężko byłoby jej zaakceptować dzieci partnera mimo że mieszkały z matką a później już sane. I to mi uswiadomilo, ze moje podejście może ktos pomysli ze egoistyczne nie jest jakies odosobnione.
Samotna76 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:49   #70
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Cytat:
Tylko, że im się jest starszym, tym trudniej nie-dzieciatego faceta znaleźć
Tak. Ale wchodzenie w taki związek z dzieciatą osobą przy z góry ustalonej niechęci do tego układu to jak zakładanie sobie, partnerowi i dziecku stryczka na szyję. Za duża odpowiedzialność, nawet jeśli chodzi o dorosłe potomstwo.
Cytat:
No ja wiem, ale czasami nie można znaleźć odpowiedniego faceta, a chce mieć się dziecko.
Tak. Ale autorka napisała wprost, że samotne macierzyństwo odpada, więc nie ma sensu jej tego już proponować. Nie to nie, no jej wybór.
elvegirl jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:49   #71
dekko27
Raczkowanie

Cytat:
Mówiłam juz wczesnej ze ciężko by mi było stworzyc dobra relację z kimś kto ma dziecko. Po prostu ten fakt uswiadamialby mi na każdym kroku moją stratę. Po prostu z czasem byłabym zazdrosna i myślę że ani ja ani on nie byłby szczęśliwy w takim związku. Po co się oszukiwać? Tu nie chodzi o zwykłe wybrzydzanie.
mysle ,ze nad tym warto popracować. Przeciez można się cieszyc ze wchodzi się do nowej rodziny, sa dzieci, wnuki itd. Zazdrosc nie jest zdrowym sposobem myslenia, w dodatku utrudniającym. Nie masz dzieci ok...ale możesz jeszcze poznac milosc .
Cos masz mniej, cos więcej...nie można zyc przeszloscia trzeba myslec o tym co jest i tak żeby było lepiej.

Czlowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
dekko27 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:52   #72
Monika828282
Rozeznanie

Cytat:
Po prostu źle szukasz. Zaloz sobie konto np na sympatii i tam możesz wybrac, że facet ma nie mieć dzieci np.

Dlaczego nie rozwazasz np. posiadania dziecka z in vitro z nasieniem dawcy?

In vitro z nadzieniem dawcy? Przecież autorka pisała, że chce mieć pełną rodzinę a nie dziecko za wszelką cenę. Poza tym szansa powodzenia na in vitro w wieku 43 lat jest bardzo niska.

Autorko nie załamuj się, jest jeszcze dla Ciebie szansa na zostanie matką, rozważałaś in vitro z komórką dawczyni? Kliniki niepłodności wykonują takie zabiegi u kobiet do 50 roku życia, więc gdybyś się przełożyła ostro do szukania partnera to może w rok czy dwa by się ktoś znalazł a wtedy już możecie myśleć o takiej opcji zostania rodzicami. Nie będzie to wprawdzie Twoje genetyczne dziecko ale udowodniono, że środowisko macicy ma wpływ na kształtujący się zarodek czyli to dziecko nawet jeśli z komórki obcej kobiety byłoby w jakimś stopniu unikalne (tzn. jeśli by umieścić taki sam zarodek w macicy innej kobiety to dziecko wyglądałoby i miałoby inne cechy, niż gdyby rozwijało się w Twoim brzuchu). Nie wiem czy ta opcja jest do zaakceptowania dla Ciebie ale teraz bardzo dużo młodych kobiet korzysta z takiej metody bo cierpią np. na przedwczesne wygasanie funkcji jajników czy inne choroby uniemożliwiające zajście w ciążę z własnej komórki. Co do szukania partnera - rozszerzyłabym je na szukanie poza Polską - w Polsce jednak ludzie wiążą się dużo wcześniej niż np. na zachodzie Europy co znaczy tyle, że poza Polską jest większa pula wolnych facetów w wieku 35 wzwyż. Nie ma takiegonparcia na zawierania małżeństw w wieku 25-30 jak u nas. Poza tym (oczywiście to tylko moje zdanie) więcej tam przystojnych facetów
Monika828282 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:53   #73
yuy90
Rozeznanie

Bycie zazdrosnym o czas z dziećmi to jakiś kosmos
yuy90 jest offline  
Stary 2019-08-25, 16:55   #74
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Monika828282 Pokaż wiadomość
In vitro z nadzieniem dawcy? Przecież autorka pisała, że chce mieć pełną rodzinę a nie dziecko za wszelką cenę. Poza tym szansa powodzenia na in vitro w wieku 43 lat jest bardzo niska.

Autorko nie załamuj się, jest jeszcze dla Ciebie szansa na zostanie matką, rozważałaś in vitro z komórką dawczyni? Kliniki niepłodności wykonują takie zabiegi u kobiet do 50 roku życia, więc gdybyś się przełożyła ostro do szukania partnera to może w rok czy dwa by się ktoś znalazł a wtedy już możecie myśleć o takiej opcji zostania rodzicami. Nie będzie to wprawdzie Twoje genetyczne dziecko ale udowodniono, że środowisko macicy ma wpływ na kształtujący się zarodek czyli to dziecko nawet jeśli z komórki obcej kobiety byłoby w jakimś stopniu unikalne (tzn. jeśli by umieścić taki sam zarodek w macicy innej kobiety to dziecko wyglądałoby i miałoby inne cechy, niż gdyby rozwijało się w Twoim brzuchu). Nie wiem czy ta opcja jest do zaakceptowania dla Ciebie ale teraz bardzo dużo młodych kobiet korzysta z takiej metody bo cierpią np. na przedwczesne wygasanie funkcji jajników czy inne choroby uniemożliwiające zajście w ciążę z własnej komórki. Co do szukania partnera - rozszerzyłabym je na szukanie poza Polską - w Polsce jednak ludzie wiążą się dużo wcześniej niż np. na zachodzie Europy co znaczy tyle, że poza Polską jest większa pula wolnych facetów w wieku 35 wzwyż. Nie ma takiegonparcia na zawierania małżeństw w wieku 25-30 jak u nas. Poza tym (oczywiście to tylko moje zdanie) więcej tam przystojnych facetów
No nie wiem, z postów autorki bardziej bije żal z powodu braku dziecka. Dlatego np
nie chce faceta, który ma swoje dzieci, bo czuje zazdrość, że on ma dziecko, którego ona mieć "Nie mogla"

Stary 2019-08-25, 17:00   #75
Monika828282
Rozeznanie

Cytat:
No nie wiem, z postów autorki bardziej bije żal z powodu braku dziecka. Dlatego np
nie chce faceta, który ma swoje dzieci, bo czuje zazdrość, że on ma dziecko, którego ona mieć "Nie mogla"

No ale nie rozumem dlaczego "nie wiesz? Przecież właśnie opisałam pewną opcję zostania matką. Skoro dla autorki adopcja nie jest nie do zaakceptowania to raczej opcja urodzenia dziecka partnera którego by kochała nie jest czymś nie do przejścia. Oczywiście jeśli potrafi zaakceptować że to nie będzie jej genetyczne potomstwo.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2019-08-25 o 17:01
Stary 2019-08-25, 17:00   #76
Samotna76
Raczkowanie

Tak jeśli się nie ma swoich dzieci a chciało się mieć to fakt ze partner ma swoje dzieci z którymi spędza czas może być bolesny. Ja jestem tego świadoma i nie chcę na siłę udawać że jest inaczej.
Samotna76 jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:01   #77
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Cytat:
Wchodzenie w związek z osobą mającą dziecko nie jest wcale oczywistością, nie każdy się do tego nadaje, nie każdy tego chce. Ja się nie dziwię, to jest dość duże obciążenie psychiczne.
elvegirl jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:01   #78
dekko27
Raczkowanie

Cytat:
Tak jeśli się nie ma swoich dzieci a chciało się mieć to fakt ze partner ma swoje dzieci z którymi spędza czas może być bolesny. Ja jestem tego świadoma i nie chcę na siłę udawać że jest inaczej.
to co jest dla Ciebie bolesne możesz przepracować...

Czlowiekiem jestem i nic co ludzkie nie jest mi obce.
dekko27 jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:02   #79
Shockeddd
Raczkowanie

Cytat:
Nawet dla mnie to kosmos
Shockeddd jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:03   #80
raising_hope
Zakorzenienie

Autorko myślałaś o rozmowie ze specjalista?

Stary 2019-08-25, 17:08   #81
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Co do szukania partnera - rozszerzyłabym je na szukanie poza Polską - w Polsce jednak ludzie wiążą się dużo wcześniej niż np. na zachodzie Europy co znaczy tyle, że poza Polską jest większa pula wolnych facetów w wieku 35 wzwyż. Nie ma takiegonparcia na zawierania małżeństw w wieku 25-30 jak u nas. Poza tym (oczywiście to tylko moje zdanie) więcej tam przystojnych facetów
Tez to poradzilam, ale na razie autorka to rozwiazanie ignoruje.
Celestine_M jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:18   #82
Samotna76
Raczkowanie

Nie chcę szukać wśród obcokrajowców. Na Sympatii sporo takich ale głównie szukają przygód.
Samotna76 jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:19   #83
Monika828282
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Celestine_M Pokaż wiadomość
Tez to poradzilam, ale na razie autorka to rozwiazanie ignoruje.
Trudno, czasem trzeba stać się bardziej "elastycznym" jeśli chodzi o dążenie do spełniania marzeń.
Stary 2019-08-25, 17:26   #84
raising_hope
Zakorzenienie

Ja nie wiem czy to od kraju zależy, czy ktoś szuka przygody, raczej wątpię

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Trudno, czasem trzeba stać się bardziej "elastycznym" jeśli chodzi o dążenie do spełniania marzeń.
No i z tym autorka ma niestety problem

Stary 2019-08-25, 17:27   #85
Samotna76
Raczkowanie

Moje marzenie już się nie spełni. Chociaż chęć posiadania dziecka rodziny to raczej pragnienie a nie marzenie. I ta rana zawsze będzie w moim sercu.

A nie będę wchodzić w związek na siłę bo mogę się unieszczęśliwic zamiast polepszyć sobie życie.
Samotna76 jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:28   #86
Celestine_M
Zakorzenienie

Cytat:
Nie chcę szukać wśród obcokrajowców. Na Sympatii sporo takich ale głównie szukają przygód.
No to dalej szukaj wymowek. Gdyby mnie na czyms niby tak strasznie zalezalo to wykorzystalabym wszystkie mozliwosci.
Niby co jest takiego strasznego w obcokrajowcach? Jesli mowisz o takich bedacych w Polsce tylko na krotki okres czasu to na pewno szukaja przygod, ja pisalam o ulozeniu sobie zycia za granica.
Ale ty juz spisalas sie na straty i nie chcesz nic robic w kierunku zmiany swojego zycia, no to co ci mozna poradzic. W jakiejs ksiazce czytalam, ze czasami ludzie wmawiaja sobie, ze czegos bardzo chca i sa nieszczesliwi, ze nie udaje im sie tego osiagnac, a tak naprawde to tylko wymowka, zeby nie przyznac sie przed samym soba, ze wcale tego nie chca lub sie tego boja. I ty mi na taka osobe wygladasz, bo nic poza jeczeniem nie zamierzasz zrobic.

Edytowane przez Celestine_M
Czas edycji: 2019-08-25 o 17:29
Celestine_M jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:29   #87
elvegirl
po drugiej stronie szafy

Cytat:
Na pewno, ale kwestia wyprowadzki za granicę to już jednak wyższy kaliber elastyczności

Autorka się chyba już zafiksowała w swojej sytuacji i nie widzi sensu ani w zasadzie potrzeby intensywnej walki o zmianę...przyszła tu się wyżalić i tyle w zasadzie.
elvegirl jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:29   #88
raising_hope
Zakorzenienie

Cytat:
Moje marzenie już się nie spełni. Chociaż chęć posiadania dziecka rodziny to raczej pragnienie a nie marzenie. I ta rana zawsze będzie w moim sercu.

A nie będę wchodzić w związek na siłę bo mogę się unieszczęśliwic zamiast polepszyć sobie życie.
To o co tak naprawdę Ci chodzi? Masz na wszystko wymówke i nic nie chcesz zrobić by było Ci lepiej, bo łatwiej narzekać..

I kto Ci każe wchodzić w związek na siłę??
Po prostu masz aktywnie szukać

Stary 2019-08-25, 17:30   #89
awia
Zakorzenienie

Autorka najwyraźniej by chciała żeby rzeczywistość cudownie nagięła się do jej oczekiwań, bez jej jakiegokolwiek udziału i wzięcia za nią odpowiedzialności.

Fajne podejście jak na 40+ latkę.
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach

Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline  
Stary 2019-08-25, 17:31   #90
Monika828282
Rozeznanie

Cytat:
Autorko czy opcja ciąży z komórki dawczyni, którą opisałam wcześniej dla Ciebie zupełnie odpada? Na wszystko masz odpowiedź "moje marzenie już się nie spełni ". Tak jakbyś chciała sobie dać wymowkę, żeby nic już nie robić i pozostać nieszczęśliwą.

Edytowane przez Monika828282
Czas edycji: 2019-08-25 o 17:34
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości