Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-09-11, 11:46   #31
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Jedynie mi przychodzą do głowy słuchawki. W sensie że lepsze markowe niż jakieś noname'y, bo lepiej sensowna jakość dźwięku niż żadna. Cała reszta to od pewnego pułapu zawsze snobizm.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 11:54   #32
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Jedynie mi przychodzą do głowy słuchawki. W sensie że lepsze markowe niż jakieś noname'y, bo lepiej sensowna jakość dźwięku niż żadna. Cała reszta to od pewnego pułapu zawsze snobizm.
W sumie racja.

Dla mnie pewien rzeczy nie są warte swojej ceny.

O ile na pielęgnację (która w jakimś sensie ma odnieść skutki długofalowe) byłabym w stanie wydać więcej, to na pewne rzeczy nie wydam więcej niż 15 zł:żele pod prysznic mydła, szampony do włosów. To są rzeczy, które do pielęgnacji nic nie wnoszą.

Tak samo Pisałyście o jakichś super szminkach-sama wygooglalam z ciekawości i nie wydalanym 160 zł na szminkę- no way. Ten produkt nie jest warty tej ceny-no chyba, że w pakiecie by zmywał i sprzątał

To samo z ubraniani- nie wydam 100 zł za bawełniany t-shirt, bo po prostu nie jest on tyle wart.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:01   #33
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W sumie racja.

Dla mnie pewien rzeczy nie są warte swojej ceny.

O ile na pielęgnację (która w jakimś sensie ma odnieść skutki długofalowe) byłabym w stanie wydać więcej, to na pewne rzeczy nie wydam więcej niż 15 zł:żele pod prysznic mydła, szampony do włosów. To są rzeczy, które do pielęgnacji nic nie wnoszą.

Tak samo Pisałyście o jakichś super szminkach-sama wygooglalam z ciekawości i nie wydalanym 160 zł na szminkę- no way. Ten produkt nie jest warty tej ceny-no chyba, że w pakiecie by zmywał i sprzątał

To samo z ubraniani- nie wydam 100 zł za bawełniany t-shirt, bo po prostu nie jest on tyle wart.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Każdy ma inne priorytety.
Jeśli ubranie pasuje Ci do wszystkiego i będzie z tego naprawdę pożytek, a nie jest to jednorazowa zachcianka, to czemu nie
Koszulka z sieciówki teraz mało też nie kosztuje a żywot ma krótki.

Ja to się cieszę, że przypasowała mi szminka za 4 euro.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:13   #34
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
W sumie racja.

Dla mnie pewien rzeczy nie są warte swojej ceny.

O ile na pielęgnację (która w jakimś sensie ma odnieść skutki długofalowe) byłabym w stanie wydać więcej, to na pewne rzeczy nie wydam więcej niż 15 zł:żele pod prysznic mydła, szampony do włosów. To są rzeczy, które do pielęgnacji nic nie wnoszą.

Tak samo Pisałyście o jakichś super szminkach-sama wygooglalam z ciekawości i nie wydalanym 160 zł na szminkę- no way. Ten produkt nie jest warty tej ceny-no chyba, że w pakiecie by zmywał i sprzątał

To samo z ubraniani- nie wydam 100 zł za bawełniany t-shirt, bo po prostu nie jest on tyle wart.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale w tym wątku chyba właśnie o to chodzi, że nawet tshirt może być takiej jakości, że (dla kogoś) będzie wart i 150 zł. Zresztą to akurat można łatwo przeliczyć - po ilu praniach rozleci się tshirt za dwie dychy z H&M, a ile lat (!) posłuży jakiś lepszy. I który ostatecznie kosztował nas drożej?

Jeśli chodzi o żele pod prysznic, szampony itp, to tu też nie wydałabym więcej niż 20-30 zł, ale z tej prostej przyczyny, że i do tej kwoty można znaleźć cudowne produkty o zadowalającej jakości (Green Pharmacy, Vis Plantis ).

Z droższych kosmetyków imo totalnie warte swojej ceny są krem pod oczy z awokado Kiehl's, tusz do rzęs They're real Benefit (któremu udało się po wielu latach zdetronizować Masterpiece Max), niektóre niszowe perfumy, a niekosmetycznie chętnie wydaję więcej na skórzane botki i torebki.

Ogólnie jeśli chodzi o pielęgnację, to chyba mało który drogi kosmetyk jest faktycznie wart swojej ceny, wręcz przeciwnie - większość ma tragiczne składy i już lepiej zadziała coś prostego za grosze. Ten krem pod oczy Kiehl'sa to chyba wyjątek w mojej łazience. Nawet tonik Pixi Glow znalazł o wiele tańszego zastępcę z The Ordinary i już go nie kupuję. Koreańskie kosmetyki typu wspomniane Laneige też są bardzo dobre, ale dla mnie nie są niezastąpione.

Jeśli chodzi o szminki, to tu już też mam swoje niedrogie hity, które ciężko będzie przebić, głownie Bourjois (Rouge Velvet The Lipstick ), ale nie wykluczam, że sobie kiedyś z jakiejś okazji sprawię CT, po prostu dla przyjemności. Bo opakowanie mi się podoba A skoro jakościowo też są ponoć świetne, to czemu nie. Ale generalnie na większości "luksusowych hitów kosmetycznych" się przejechałam i więcej nie powtórzyłam zakupu, np. słynny korektor pod oczy YSL w tej złotej różdżce, korektor w tubce Helena Rubinstein, tusz Dior... Słabe to wszystko było... Znam lepsze za ułamek ceny.

Edytowane przez melkmeisje
Czas edycji: 2019-09-11 o 12:49
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:48   #35
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ogólnie jeśli chodzi o pielęgnację, to chyba mało który drogi kosmetyk jest faktycznie wart swojej ceny, wręcz przeciwnie - większość ma tragiczne składy i już lepiej zadziała coś prostego za grosze. Ten krem pod oczy Kiehl'sa to chyba wyjątek w mojej łazience. Nawet tonik Pixi Glow znalazł o wiele tańszego zastępcę z The Ordinary i już go nie kupuję. Koreańskie kosmetyki typu wspomniane Laneige też są bardzo dobre, ale dla mnie nie są niezastąpione.
No to akurat nie jest prawda. Skoro juz przywolujesz Deciem, to wystarczy porownac sklady ich najtanszego The Ordinary z kilkakrotnie drozszym NIOD. W skladach The Ordinary nie znajdziesz tych skladnikow aktywnych, ktore ma NIOD, a i formuly sa uzytkowo o wiele gorsze, bo po prostu w tanich kosmetykach generalnie nie przywiazuje sie wagi do tego, zeby stworzyc jak najprzyjemniejsza w aplikacji formule. Oczywiscie nie kazda cera jest na tyle wymagajaca, ze poczuje roznice, ale na przyklad moja jest i dla mnie The Ordinary jest z tego wzgledu nie do uzytku.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:50   #36
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

Tak samo Pisałyście o jakichś super szminkach-sama wygooglalam z ciekawości i nie wydalanym 160 zł na szminkę- no way. Ten produkt nie jest warty tej ceny-no chyba, że w pakiecie by zmywał i sprzątał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wszystko zalezy od preferencji. Dla mnie kupno jednej szminki za 160zl, ktora na pewno zuzyje do konca jest bardziej oplacalne niz kupowanie tanszych, ktore nie odpowiadaja mi w 100% i w rezultacie leza, a ja kupuje kolejne.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 12:55   #37
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No to akurat nie jest prawda. Skoro juz przywolujesz Deciem, to wystarczy porownac sklady ich najtanszego The Ordinary z kilkakrotnie drozszym NIOD. W skladach The Ordinary nie znajdziesz tych skladnikow aktywnych, ktore ma NIOD, a i formuly sa uzytkowo o wiele gorsze, bo po prostu w tanich kosmetykach generalnie nie przywiazuje sie wagi do tego, zeby stworzyc jak najprzyjemniejsza w aplikacji formule. Oczywiscie nie kazda cera jest na tyle wymagajaca, ze poczuje roznice, ale na przyklad moja jest i dla mnie The Ordinary jest z tego wzgledu nie do uzytku.
Ja akurat mam inne doświadczenia z kosmetykami, których używam i tak jak pisałam, oprócz kremu Kiehl's nie znam żadnego drogiego produktu pielęgnacyjnego, którego nie mogłabym zastąpić tańszym. Wiadomo, że każdy kosmetyk będzie miał lepsze i gorsze odpowiedniki - czasami tańsze, czasami droższe. To tylko jeden przykład. Możesz też porównać serum Bielendy z jakimś kremem La Mer czy Sisley za miliony monet, który (podobno) składem nie powala i to porównanie pewnie będzie na korzyść tego tańszego.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 13:04   #38
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 088
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ile Wy tych naturalnych szamponow probowalyscie? Bo Limonka z tego co wiem przejechala sie na 4 Szpakach, ale to nawet nie szampon, tylko mydlo, a to ogromna roznica.

Nie rozumiem tego dualizmu naturalne vs "chemia", ktorym sie bardzo wiele osob lubi poslugiwac na korzysc jednej albo drugiej grupy. Szampony naturalne sa bardzo rozne, maja mocne albo slabe detergenty, maja proteiny albo nie maja, maja emolienty\inne substancje filmotworcze albo ich nie maja - dokladnie tak samo jak nienaturalne szampony. I nie jest mozliwe, zeby kazdy naturalny szampon wysuszal wlosy tylko dlatego, ze jest naturalny i nie ma silikonow.
Nienaturalne szampony tez zreszta nie musza miec silikonow, ale jakos ludzie zdaja sie tego nie zauwazac.
Używałam sporo szamponów, różnych różnistych. Takich, które były polecane na blogach, jako eko i naturalne.

4 szpaki to był ostatni etap tej przygody.

I te włosy nigdy nie były tak ładne jak po szamponie napakowanym związkami, których wcześniej starałam się unikać, bo są nieeko.

Po tym mydle ja jestem zrażona raczej na zawsze, bo włosy do dziś nie wróciły do formy w pełni i dziwnie się puszą od wilgoci.

Ja wiem, że nie każdy szampon naturalny i nie każde mydło będzie miało taki efekt. Ale boję się, nie chcę już więcej eksperymentować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:07   #39
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ja akurat mam inne doświadczenia z kosmetykami, których używam i tak jak pisałam, oprócz kremu Kiehl's nie znam żadnego drogiego produktu pielęgnacyjnego, którego nie mogłabym zastąpić tańszym. Wiadomo, że każdy kosmetyk będzie miał lepsze i gorsze odpowiedniki - czasami tańsze, czasami droższe. To tylko jeden przykład. Możesz też porównać serum Bielendy z jakimś kremem La Mer czy Sisley za miliony monet, który (podobno) składem nie powala i to porównanie pewnie będzie na korzyść tego tańszego.
Krem La Mer to jeden z najgorszych kosmetykow, jakich w zyciu uzywalam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:16   #40
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ja akurat mam inne doświadczenia z kosmetykami, których używam i tak jak pisałam, oprócz kremu Kiehl's nie znam żadnego drogiego produktu pielęgnacyjnego, którego nie mogłabym zastąpić tańszym. Wiadomo, że każdy kosmetyk będzie miał lepsze i gorsze odpowiedniki - czasami tańsze, czasami droższe. To tylko jeden przykład. Możesz też porównać serum Bielendy z jakimś kremem La Mer czy Sisley za miliony monet, który (podobno) składem nie powala i to porównanie pewnie będzie na korzyść tego tańszego.
Podajesz akurat typowe przyklady snobistycznych marek. Porownaj lepiej NIOD z Bielenda. Jak mi ktos znajdzie tani odpowiednik NIOD FECC to bardzo sie uciesze

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Ja wiem, że nie każdy szampon naturalny i nie każde mydło będzie miało taki efekt. Ale boję się, nie chcę już więcej eksperymentować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, rozumiem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:22   #41
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podajesz akurat typowe przyklady snobistycznych marek. Porownaj lepiej NIOD z Bielenda. Jak mi ktos znajdzie tani odpowiednik NIOD FECC to bardzo sie uciesze
No bo takie przyklady i porownania mozna mnozyc i w jedna i w druga strone. Nie znam produktu, o ktorym piszesz, ale mozliwe, ze nie ma lepszego, tanszego odpowiednika i to jest wlasnie produkt, o ktorym chodzi w tym watku - dla ciebie wart swojej ceny, bo nie znasz lepszego/dorownujacego jakoscia, a o nizszej cenie Takich produktow pewnie tez by sie troche znalazlo. Dla mnie avocado eye cream jest czyms takim.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-11, 13:30   #42
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
No bo takie przyklady i porownania mozna mnozyc i w jedna i w druga strone. Nie znam produktu, o ktorym piszesz, ale mozliwe, ze nie ma lepszego, tanszego odpowiednika i to jest wlasnie produkt, o ktorym chodzi w tym watku - dla ciebie wart swojej ceny, bo nie znasz lepszego/dorownujacego jakoscia, a o nizszej cenie Takich produktow pewnie tez by sie troche znalazlo. Dla mnie avocado eye cream jest czyms takim.
Czasem po prostu się nie szuka już tańszych odpowiedników. Używam korresa i w sumie nie szukam czy coś tańszego będzie na mnie tak działać, bedzie mi sprawiać przyjemność z użytkowania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 13:36   #43
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Czasem po prostu się nie szuka już tańszych odpowiedników. Używam korresa i w sumie nie szukam czy coś tańszego będzie na mnie tak działać, bedzie mi sprawiać przyjemność z użytkowania.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
No ja tez nie szukam "odpowiednikow" ulubionych perfum za kilkaset zlotych
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-11, 15:55   #44
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Ja z ubrań lubię Reserved - wiele rzeczy jest "made in Poland" no i jakościowo jest całkiem OK w porównaniu do innych sieciówek.
Najgorzej chyba New Yorker, New look,Terranova
Reserved bardzo lubi ostatnio pisać na metkach "Designed in Poland" xD nie powiem, raz mnie na to złapali i kupiłam ciuch, myśląc, że uszyli go w PL.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 06:34   #45
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Reserved bardzo lubi ostatnio pisać na metkach "Designed in Poland" xD nie powiem, raz mnie na to złapali i kupiłam ciuch, myśląc, że uszyli go w PL.
To prawda, najpierw przyzwyczaili ludzi do metek "Made in Poland", żeby teraz dodać "Designed in Poland" i żeby ludzie się mylili. Też się prawie na to złapałam.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 07:06   #46
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Tak ale made in Poland też wciąż jest sporo porównując do innych sklepów gdzie nie ma nic. Chyba, że już nie szyją w Polsce no ale ja 2 lata temu się mocno u nich okupiłam to kilka rzeczy mam uszytych a nie zaprojektowanych w Polsce.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 07:13   #47
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Tak ale made in Poland też wciąż jest sporo porównując do innych sklepów gdzie nie ma nic. Chyba, że już nie szyją w Polsce no ale ja 2 lata temu się mocno u nich okupiłam to kilka rzeczy mam uszytych a nie zaprojektowanych w Polsce.
Ja nie kupuję zbyt często w Reserved, ale chyba ciągle mają te rzeczy made in Poland. Wydaje mi się, że sukienka, którą kupiłam w tym roku przed wakacjami, miała taką metkę.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 07:34   #48
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Tak, tylko z tego co wiem (a w kilku programach/artykułach się z tym stwierdzeniem spotkałam), to do takiego ciucha wystarczy doszyć guziki w Europie i już można pisać na metkach Made in Poland. Podobno u dużych sieci jest to nagminne. Nie wiem czy LPP też tak robi, ale biorąc pod uwagę, że ma fabryki w Bangladeszu, nie jest to dla nich żaden problem. Lepiej już, jak ktoś chce i może, kupować ciuchy z małych marek, które produkcję mają tylko w Polsce.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 08:13   #49
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o żele pod prysznic, szampony itp, to tu też nie wydałabym więcej niż 20-30 zł, ale z tej prostej przyczyny, że i do tej kwoty można znaleźć cudowne produkty o zadowalającej jakości (Green Pharmacy, Vis Plantis ).

O matko, dwie marki rzeczy do włosów, które zrobiły mi taką masakrę ze skórą, że jprdl.
Po Green Pharmacy zajęło mi kilka miesięcy, żeby doprowadzić to jakoś do ładu.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-12, 08:26   #50
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;87164149]O matko, dwie marki rzeczy do włosów, które zrobiły mi taką masakrę ze skórą, że jprdl.
Po Green Pharmacy zajęło mi kilka miesięcy, żeby doprowadzić to jakoś do ładu.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Do włosów używam głównie serii bazyliowej Vis Plantis (nieprzerwanie chyba już od jakichś dwóch lat, miałam już wszystkie produkty z tej serii), a Green Pharmacy raczej tylko peelingi i masła do ciała
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 15:15   #51
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja nie kupuję zbyt często w Reserved, ale chyba ciągle mają te rzeczy made in Poland. Wydaje mi się, że sukienka, którą kupiłam w tym roku przed wakacjami, miała taką metkę.
Kupiłam raz w Reserved bluzkę Made in Poland, zmechaciła się paskudnie, nigdy więcej
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 15:37   #52
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Kosmetyki warte swojej ceny? Trudne. Bo jesli jeden produkt danej firmy mi pasuje, to inny już niekoniecznie. I tak:

KREMY, SERA- odkąd nauczyłam się czytać składy, przestałam inwestowac w "Lancomy" i "Chanele". Khiel's to jedyne drogie produktu w tej kategorii, w które gotowa jestem zainwestować. A jak z kasą krucho to już raczej zainwestuję w krem z apteki, niż w krem z górnej półki w Sephorze.

MASCARY- przestałam inwestować w "Dramę", czy "Hypnose". Ten sam efekt osiągnę mascarami ze średniej półki. Wyjątek czynię dla "Better than sex" z TooFaced. To samo dotyczy ołówków do brwi, o ile znajdę odpowiednik koloru kredki Diora dla blondynek. Ale NYX dla rudzielców też fajny i kosztuje ułamek tego, co kredka Diora.

PODKŁADY, PUDRY, RÓŻE- tu trzymam się górnych półek. Od La Prairie (Anti-Ageing), poprzez Parure de Lumiere (Guerlain) aż do Diora (nowa werska Forever). Pudry: meteoryty- są ok. Ale nie do pobicia jest Hourglass (zwłaszcza Dim Light). Róże: Hourglass i Coralista by Benefit (btw- dlaczego już nie można dostać Coralisty w drogeriach?).

SZMINKI, CIENIE-ponieważ w sumie nie używam cieni, poza pojedynczymi, z lekką tylko poświatą koloru (np. Miriade Diora z limitowanki) to moge sobie pozwolić na wybrane, górnopółkowe, pojedyncze cienie. Szminek też nie zbieram jakoś obsesyjnie, więc za to mogę mieć kilka z górnych połek ( niezastąpiony Russian Red MACA a tak to szminki w płynie Kat von D, ale w sumie polecam jedynie Lolitę i Double Dare, no a z innych Gothica, przepiekny, jesienny kolor rdzawch liści ze złotymi drobinkami).


Więcej grzechów nie pamiętam.

Ale wiecie co? Twarz po demakijażu i tak najlepiej zmywa się Tołpą
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 16:11   #53
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Kosmetyki warte swojej ceny? Trudne. Bo jesli jeden produkt danej firmy mi pasuje, to inny już niekoniecznie. I tak:

KREMY, SERA- odkąd nauczyłam się czytać składy, przestałam inwestowac w "Lancomy" i "Chanele". Khiel's to jedyne drogie produktu w tej kategorii, w które gotowa jestem zainwestować. A jak z kasą krucho to już raczej zainwestuję w krem z apteki, niż w krem z górnej półki w Sephorze.

MASCARY- przestałam inwestować w "Dramę", czy "Hypnose". Ten sam efekt osiągnę mascarami ze średniej półki. Wyjątek czynię dla "Better than sex" z TooFaced. To samo dotyczy ołówków do brwi, o ile znajdę odpowiednik koloru kredki Diora dla blondynek. Ale NYX dla rudzielców też fajny i kosztuje ułamek tego, co kredka Diora.

PODKŁADY, PUDRY, RÓŻE- tu trzymam się górnych półek. Od La Prairie (Anti-Ageing), poprzez Parure de Lumiere (Guerlain) aż do Diora (nowa werska Forever). Pudry: meteoryty- są ok. Ale nie do pobicia jest Hourglass (zwłaszcza Dim Light). Róże: Hourglass i Coralista by Benefit (btw- dlaczego już nie można dostać Coralisty w drogeriach?).

SZMINKI, CIENIE-ponieważ w sumie nie używam cieni, poza pojedynczymi, z lekką tylko poświatą koloru (np. Miriade Diora z limitowanki) to moge sobie pozwolić na wybrane, górnopółkowe, pojedyncze cienie. Szminek też nie zbieram jakoś obsesyjnie, więc za to mogę mieć kilka z górnych połek ( niezastąpiony Russian Red MACA a tak to szminki w płynie Kat von D, ale w sumie polecam jedynie Lolitę i Double Dare, no a z innych Gothica, przepiekny, jesienny kolor rdzawch liści ze złotymi drobinkami).


Więcej grzechów nie pamiętam.

Ale wiecie co? Twarz po demakijażu i tak najlepiej zmywa się Tołpą
Ja do demakijażu używam płynu z biedry po tym jak wycofali mi wodę micelarna auchan, która była najlepsza. Tołpa mnie uczuliła.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-12, 22:03   #54
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Ja do demakijażu używam płynu z biedry po tym jak wycofali mi wodę micelarna auchan, która była najlepsza. Tołpa mnie uczuliła.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Tołpa była producentem i płynu z Auchana i z Biedry. Przynajmniej kilka lat temu, bo wtedy używałam jednego i drugiego.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:36   #55
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Tak, tylko z tego co wiem (a w kilku programach/artykułach się z tym stwierdzeniem spotkałam), to do takiego ciucha wystarczy doszyć guziki w Europie i już można pisać na metkach Made in Poland. Podobno u dużych sieci jest to nagminne. Nie wiem czy LPP też tak robi, ale biorąc pod uwagę, że ma fabryki w Bangladeszu, nie jest to dla nich żaden problem. Lepiej już, jak ktoś chce i może, kupować ciuchy z małych marek, które produkcję mają tylko w Polsce.
Cytat:
CORAZ WIĘCEJ PRODUKUJEMY W POLSCE
Znaczącą część produkcji kolekcji zlecamy zagranicą, jednak od 2016 roku systematycznie wzrasta
produkcja krajowa. [GRI 102-9] Liczba sztuk odzieży Reserved wyprodukowanej w Polsce zwiększyła
się w 2018 roku o 14% w stosunku do roku 2017.
Z dużym prawdopodobieństwem jesteśmy największym zleceniodawcą w branży na polskim
rynku.
strona 27 https://www.lppsa.com/wp-content/upl...018-online.pdf

może i nie jest to jakiś oszałamiający wynik ale ja i tak doceniam, że strają się coraz więcej produkować w Polsce.
i tu więcej danych https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...woic-te-liczbe
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2019-09-13 o 07:39
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 07:56   #56
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Ale w tym wątku chyba właśnie o to chodzi, że nawet tshirt może być takiej jakości, że (dla kogoś) będzie wart i 150 zł. Zresztą to akurat można łatwo przeliczyć - po ilu praniach rozleci się tshirt za dwie dychy z H&M, a ile lat (!) posłuży jakiś lepszy. I który ostatecznie kosztował nas drożej?

Jeśli chodzi o żele pod prysznic, szampony itp, to tu też nie wydałabym więcej niż 20-30 zł, ale z tej prostej przyczyny, że i do tej kwoty można znaleźć cudowne produkty o zadowalającej jakości (Green Pharmacy, Vis Plantis ).

Z droższych kosmetyków imo totalnie warte swojej ceny są krem pod oczy z awokado Kiehl's, tusz do rzęs They're real Benefit (któremu udało się po wielu latach zdetronizować Masterpiece Max), niektóre niszowe perfumy, a niekosmetycznie chętnie wydaję więcej na skórzane botki i torebki.

Ogólnie jeśli chodzi o pielęgnację, to chyba mało który drogi kosmetyk jest faktycznie wart swojej ceny, wręcz przeciwnie - większość ma tragiczne składy i już lepiej zadziała coś prostego za grosze. Ten krem pod oczy Kiehl'sa to chyba wyjątek w mojej łazience. Nawet tonik Pixi Glow znalazł o wiele tańszego zastępcę z The Ordinary i już go nie kupuję. Koreańskie kosmetyki typu wspomniane Laneige też są bardzo dobre, ale dla mnie nie są niezastąpione.

Jeśli chodzi o szminki, to tu już też mam swoje niedrogie hity, które ciężko będzie przebić, głownie Bourjois (Rouge Velvet The Lipstick ), ale nie wykluczam, że sobie kiedyś z jakiejś okazji sprawię CT, po prostu dla przyjemności. Bo opakowanie mi się podoba A skoro jakościowo też są ponoć świetne, to czemu nie. Ale generalnie na większości "luksusowych hitów kosmetycznych" się przejechałam i więcej nie powtórzyłam zakupu, np. słynny korektor pod oczy YSL w tej złotej różdżce, korektor w tubce Helena Rubinstein, tusz Dior... Słabe to wszystko było... Znam lepsze za ułamek ceny.
Ja akurat mam kilka tshirtow z H&M od wielu lat i nie wygladaja szczególnie inaczej niż w dniu zakupu, wiec to chyba nie jest reguła.

Najlepszy tusz do rzęs dla mnie to Extra Super Lash. Jest to jedna z najtańszych maskar, a wedlug mnie bije na głowę kilka innych, między innymi te z Benefita, a nawet te typowych marek high end.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 08:50   #57
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Najlepszy tusz do rzęs dla mnie to Extra Super Lash. Jest to jedna z najtańszych maskar, a wedlug mnie bije na głowę kilka innych, między innymi te z Benefita, a nawet te typowych marek high end.
Kupilam ten tusz z 15 (?) lat temu, nie mialam wtedy za wysokich wymagan, a i tak im nie sprostal.
Zalezy, co kto lubi, z zadnego tuszu z nizszej polki nigdy nie bylam w 100% zadowolona
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 10:56   #58
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Tołpa była producentem i płynu z Auchana i z Biedry. Przynajmniej kilka lat temu, bo wtedy używałam jednego i drugiego.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Wiem i dlatego nie rozumiem dlaczego tołpa mnie uczula a be beauty nie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 11:02   #59
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
strona 27 https://www.lppsa.com/wp-content/upl...018-online.pdf

może i nie jest to jakiś oszałamiający wynik ale ja i tak doceniam, że strają się coraz więcej produkować w Polsce.
i tu więcej danych https://www.wirtualnemedia.pl/artyku...woic-te-liczbe
O, dziękuję, poczytam sobie
Sama chciałabym kupować ciuchy produkowane w Polsce, ale jeszcze nie do końca mnie stać na to. Póki co ograniczam w ogóle kupowanie i staram się nosić to co już mam (ale to nie na ten wątek w sumie)
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Wiem i dlatego nie rozumiem dlaczego tołpa mnie uczula a be beauty nie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Może receptura inna, może do Tołpy dokładają jakieś dodatkowe substancje zapachowe np. Ciekawe. Tołpy jako takiej nie używałam, ale te z Auchana były spoko (z Biedry miały chyba intensywniejszy zapach właśnie)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-13, 13:05   #60
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Warte swojej ceny - ubrania, buty, kosmetyki

w 3 klasie kupiłam synowi 2 dwie białe koszule:
jedną w reserved i jedną w sklepie z koszulami, za 200 zł



nosił je na zmianę: 3 dni egzamin, zakończenie roku, początek roku, bierzmowanie , wigilia, spotkanie laureatówx2, chrzest, komunia, znów zakończenie i początek roku


wychodzi 13 okazji, a koszula za 200 zmechacona, znoszona, poszarzała
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-22 01:11:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:07.