Czy cera tłusta może przekształcić się w suchą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-28, 12:29   #1
k.k
Gość
 
Wiadomości: n/a

Czy cera tłusta może przekształcić się w suchą?


Zawsze miałam cerę tłustą (bądź mieszaną, nigdy całkowicie nie umiałam tego określić), świeciła się, wciąż walczyłam z trądzikiem. Teraz, gdy przyszło lato, zauważyłam, że po 1. trądziku jest mniej, po 2. cera strasznie mi się wyszusza. Na policzkach przede wszystkim. Może to wynik gorącego klimatu i małego zasobu wody dostarczanego mojemu organizmowi?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-28, 14:30   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Czy cera tłusta może przekształcić się w suchą?

Naturalnie, ze cera sie zmienia w zależności od różnych czynników: wieku, pielęgnacji, opalania itp. Przesuszenie być spowodowane np. używaniem zbyt silnych dla Twojej cery kosmetyków antytrądzikowych, np. żelu do mycia. Moze być też spowodowane np. opalaniem w solarium - po jakimś casie skóra staje się cienka i wysuszona. Mozesz mieć też cerę mieszaną - w związku z tym policzki są niedostatecznie odżywiane, a traktowane kosmetykami na trądzik dodatkowo się przesuszają.

Musisz sama poszukać przyczyny i choć z grubsza ją określić, wtedy bedziemy mogły pomóc bardziej szczegółowo

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-28, 15:29   #3
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: Czy cera tłusta może przekształcić się w suchą?

Możesz mieć cerę nie tyle suchą co przesuszoną, a to jest pewna różnica, pod wysuszaoną warstwą naskórka skóra zaczyna produkować jeszcze więcej sebum...
Przyczyn może być wieled słońca, zbyt mocno wysuszających kosmetyków pilęgnujących...Tak jak napisała Babcia musisz poszukać przyczyny...Przede wszystkim musisz swoją cerę silnie nawilżać, bo jak skończy się lato może się okazać, że z kolei zacznie Ci się mocniej przetłuszcać, tak często bywa przy przesuszonej cerze. Pamiętaj o kremach z filtrami, pij dużo wody, używaj łagodnych nawilżających toników do twarzy lub wody termalnej, kosmetyki powinny też być lekkie mieć postać emulsji lub żelu, na noc używaj kremów o właściwościach pielęgnujących lub odżywczych ale dostowanych do twojego typu cery, chodzi o to żebyś nie miała zatkanych porów.
Jeśli twój problem nie minie to radzę udać sie do dermatologa lub kosmetyczki.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-28, 15:39   #4
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Re: Czy cera tłusta może przekształcić się w suchą?

sama miałam podobny problem. Cera mieszana wiecznie traktowana kosmetykami matującymi i antytrądzikowymi. Ale mój mamuś, co prawda przez przypadek, podarował mi Thermal S1 , ale zrobiłam odkrycie, wydawało mi się, że to nie krem dla mnie, ale moja skóra go piła. No właśnie, chciało jej się pić, nie potrzebowała żadnego natłuszczani ai uelastyczniania jak cera sucha, ani zbytniego ożywienia, tylko pić. Na szczęście, teraz nie tylko produkuje się kremy nawilżające do cery suchej, ale i odwodnionej, bo tłusta też może być odwodniona. Każda. istnieją takie serie, np. Yves Rocher, ale mi nie służy, Vichy, owszem, LRP, Avene, Iwostin, ogólnie lekkie kremy, emulsje. Jeśli używasz żelu do mycia twarzy do cery tłustej, to kup tonik nailżający, u mnie taka miesznka sie sprawdza. A jak mi dokuczają policzki, nakładam na noc na nie jakis krem odżywczy. Wypróbuj.
__________________
Smoczy kram wymiana
Shu Uemura, The Body Shop, YSL, Sephora i kolczyki hand made
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...=1#post8452157
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.