ile odzywek na raz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-21, 17:59   #1
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53

ile odzywek na raz?


Witam Mam takie pytanie czy po myciu glowy jest sens stosowac wiecej niz jedna odzywke? jako porzadny chomik i maniak odzywkowy mam pelna szafke pelna roznych masek, odzywek i cudow-niewidow I tak nie wiem czy wlosy sa w stanie wchlonac skladniki odzywcze z kazdej porcji jesli po umyciu glowy zastosuje powiedzmy trzy maseczki (nie na raz oczywiscie)
Dzieki jesli ktos jest w stanie mnie oswiecic
Dodam ze wlosy moje do zdrowych nie naleza
matii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 18:32   #2
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: ile odzywek na raz?

tez sie chetnie tego dowiem, bo przyznam ze tak robie z racji oszczednosci czasu i wiary ze im wiecej odzywiam tym lepiej dla wloskow
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 19:24   #3
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: ile odzywek na raz?

Też z niecierpliwościa czekam aż ktoś się w tej sprawie wypowie...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-21, 19:40   #4
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ile odzywek na raz?

No ja tez prawdopodobnie z racji oszustwa samej siebie gleboko wierze ze to cos daje i z kazdej odzyweczki wlosy sobie cos pociagna choc z drugiej strony gryzie mnie mysl ze gdzies wyczytalam ze wlosy to tkanka martwa?!


Czekam na wiesci
matii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 07:19   #5
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: ile odzywek na raz?

Widzę że nikt nie jest zorientowany... Ale wydaje mi się że raczej nie można sobie czymś takim zaszkodzić, co włos ma sobie "zassać" z jednej ozywki to to zrobi, a potem jak płukamy włosy i nakładamy nową to jest tak samo... Mimo wszystko ja normalnie myje włosy, nakładam jedną maske (trzymam ok 20 min), płukam i dopiero nakładam cos Bez Spłukiwania...
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 08:54   #6
Soft
Wtajemniczenie
 
Avatar Soft
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 535
Dot.: ile odzywek na raz?

Stać włosom to sie raczej nic nie stanie, ale napewno mozna w ten sposoób nieźle obciążyć włoski.
__________________
"Pokusa to perfumy, które wdycha się tak długo, az człowiek zapragnie mieć flakon"
Jean-Paul Belmondo


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 10:25   #7
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: ile odzywek na raz?

Wiem że dziewczyny mieszały bodajże WAXA z innymi odżywkami i ponoć lepiej to na ich włoski działało. Ja też cazsem robię tak że nakładam np. Loreala do zniszczonych włosów na całą ich długość a na końcówki maskę Kallosa miodową.

Edytowane przez Benek23
Czas edycji: 2007-05-23 o 08:58
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-22, 10:28   #8
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: ile odzywek na raz?

ja też mieszam, wierząc, ze to dla dobra włosów
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 14:12   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ile odzywek na raz?

Zainspirowana tym wątkiem umyłam dzisiaj włosy Pantene Pro-V szampon + odżywka, nałożyłam na ok. minutę odżywkę ze spłukiwaniem Nutrilea - wersję do włosów przetłuszczających się (z Biedronki), potem na godzinę balsam-maskę Leo Activ (zbożową). Teraz wtarłam w skórę głowy naftę kosmetyczną z witaminami i potrzymam też z godzinę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 14:27   #10
Jula84
Wtajemniczenie
 
Avatar Jula84
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 424
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zainspirowana tym wątkiem umyłam dzisiaj włosy Pantene Pro-V szampon + odżywka, nałożyłam na ok. minutę odżywkę ze spłukiwaniem Nutrilea - wersję do włosów przetłuszczających się (z Biedronki), potem na godzinę balsam-maskę Leo Activ (zbożową). Teraz wtarłam w skórę głowy naftę kosmetyczną z witaminami i potrzymam też z godzinę.
Wow..ale mikstura
Czekamy na relacje
Doris czytałam na wizażu kiedyś ze odzywek ( i masek) nie powinno się trzymać dłużej niż 30 min bo wydziela się z nich alkohol....Ale czyto prawda nie wiem
Jula84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 16:44   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Wow..ale mikstura
Czekamy na relacje
Doris czytałam na wizażu kiedyś ze odzywek ( i masek) nie powinno się trzymać dłużej niż 30 min bo wydziela się z nich alkohol....Ale czyto prawda nie wiem
No w sumie ta maska jest do trzymania 30 min ale ja mam słabość do trzymania 10-20 minut dłużej. Będę o tym pamiętać! Ale chyba naftę mogę dłużej? (i sprawdzę skład tej Leo Activ)
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-22, 16:59   #12
placebo_girl777
Raczkowanie
 
Avatar placebo_girl777
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Gostynin
Wiadomości: 361
GG do placebo_girl777
Dot.: ile odzywek na raz?

Ja jestem wielką fanką używania najpierw odżywki do spłukiwania, a potem jakiejs bez... I wtedy jest fajny efekt
__________________
Feeling unknown
And you're all alone
Flesh and bone
By the telephone
Lift up the receiver
I'll make you a believer


Reach out and touch faith!
placebo_girl777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 18:17   #13
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez Jula84 Pokaż wiadomość
Wow..ale mikstura
Czekamy na relacje
Doris czytałam na wizażu kiedyś ze odzywek ( i masek) nie powinno się trzymać dłużej niż 30 min bo wydziela się z nich alkohol....Ale czyto prawda nie wiem
Na koniec dałam na głowię jeszcze odżywkę bez spłukiwania Joanny (miód i cytryna) i jestem zadowolona z tej całodniowej kuracji. Włosy bardzo gładkie (jak jedwab), nie spuszone, kolor odżywiony (a miałam już bez blasku i lekko wypłowiały), lśniący. Chyba najwięcej dała ta nafta kosmetyczna - piękny zapach, włosy wzmocnione ale gładkie i lekkie. Fajnie było . Ładnie się też ułożyły.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 18:24   #14
Agatin-K
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Z kontowni
Wiadomości: 1 361
Dot.: ile odzywek na raz?

Ja zazwyczaj nakładam domową maseczkę z olejku rycynowego, potem spłukuję, najkładam odżywkę, spłukuję, a potem taką bez spłukiwania i mam fajne włoski
__________________
Niewidzialny jak skała, skała
Przybywa z otchłani światła, światła
Człowiek widmo!
Agatin-K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 20:45   #15
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ile odzywek na raz?

Widze ze nie tylko ja zapodaje moim biednym wlosom takie cuda
Tylko naprawde mnie ciekawi czy wlosy sa w stanie to wszystko wchlonac? czy te skladniki odzywcze nie osiadaja tylko na powierzchni wlosa dajac tylko efekt wizualny
Tak strasznie chcialbym je jakos odzywic ale narazie to pracowicie je wybielam susze i prasuje
matii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 22:50   #16
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: ile odzywek na raz?

no ja też ostatnio bawię się w szamankę, ku uciesze mojej współlokatorki (BEZ problemów z włosami...)

najpierw myje kudły Dermeną (bo dziady wypadają), potem nakładam na parę sekund odżwykę jakąkolwiek (zazwyczaj Pantene), tylko po to, żeby dało się jakoś rozczesać....

potem osuszam i nakładam jakąś maskę - Absoluta, Gliss Kur, teraz leci do mnie BC Repair Rescue - zmieszaną z olejkiem rycynowym po jakichś 30min spłukuję to chłodną wodą, a ostatnie płukanie to herbatka z pokrzywy... i tak jakaś godzinka wycięta z życiorysu

efekt: moje dosyć zmasakrowane farbowaniem i prostownicą włosy są miękkie i lśniące, i super się układają (mam focha na fryzjera, nie byłam już 2 miechy bo zapuszczam, a fryz nawet ładniusi ) gdyby nie to wypadanie i trochę zmierzwione końcówki, byłyby idealne
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 20:33   #17
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ile odzywek na raz?

Ja tez cuduje a wlosy lamia sie strasznie ale maja prawo Nie dziwie sie wcale A na zmierzwione koncowki polecam Schwarzkopf Bonacure Sealed Ends Preparat cudo Ne wiem jak on to robi ale koncowki sa ladnie sklejone i nic sie nie rozdwaja (mi sie lamia w polowie ale choc z calymi koncowkami
matii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 22:03   #18
wikakika
Rozeznanie
 
Avatar wikakika
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 614
Dot.: ile odzywek na raz?

Ja jestem maniakiem odzywek do wlosow....w mojej lazience juz polki sie zalamuja od nadmiaru odzywekI tez pakuje rozne na wlosy....nie wiem sama czy to dobrze Najpierw myje szamponem a potem miksuje w dloni rózne odzywki lub maseczki i nakladam na wlosy
czasami najpierw nakladam olejek na cieplo do wlosów (np:V05) potem myje wlosy, nakaladam miksture z roznych maseczke i odzywek, splukuje, potem nakladam jeszcze serum i na koniec plynny jedwab......wlosy wygladaja bosko ......wiec nie ma co sie przejmowac.....
wikakika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-23, 22:36   #19
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Ja tez cuduje a wlosy lamia sie strasznie ale maja prawo Nie dziwie sie wcale A na zmierzwione koncowki polecam Schwarzkopf Bonacure Sealed Ends Preparat cudo Ne wiem jak on to robi ale koncowki sa ladnie sklejone i nic sie nie rozdwaja (mi sie lamia w polowie ale choc z calymi koncowkami
Taka ilość silikonów chroni końcówki przed mechanicznymi uszkodzeniami ja byłam u fryzjera jakieś 2 miesiące temu, nakładam tego typu preparat z serii L'oreala Matrix Sleek.look i wciąż mam całe końcówki, mimo że lubię je ciągle pocierać w palcach niezbędny kosmetyk przy zapuszczaniu

Co do nakładania kilku odżywek - nie mam niestety sprawdzonej odpowiedzi. Jeśli jednak miałabym tak robić, postarałabym się, by każda z odżywek zawierała jak najmniej silikonów, a jak najwięcej wyciągów roślinnych czy protein, dopiero niech ta ostatnia warstwa wygładza włosy silikonami.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-24, 00:14   #20
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez matii Pokaż wiadomość
Ja tez cuduje a wlosy lamia sie strasznie ale maja prawo Nie dziwie sie wcale A na zmierzwione koncowki polecam Schwarzkopf Bonacure Sealed Ends Preparat cudo Ne wiem jak on to robi ale koncowki sa ladnie sklejone i nic sie nie rozdwaja (mi sie lamia w polowie ale choc z calymi koncowkami
dzięki, właśnie akurat ostatnio pytałam nawet w jakimś wątku o coś na końcówki, po głowie chodzi mi Wella Ends Express

tylko u mnie to one się nie rozdwajają, tylko jakoś tak wywijają się każda w inną stronę


a dzisiaj to chyba przegięłam z odżywianiem i coś czuję, że jutro z rana znowu będę musiała umyć głowę...
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 00:41   #21
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
dzięki, właśnie akurat ostatnio pytałam nawet w jakimś wątku o coś na końcówki, po głowie chodzi mi Wella Ends Express

tylko u mnie to one się nie rozdwajają, tylko jakoś tak wywijają się każda w inną stronę


a dzisiaj to chyba przegięłam z odżywianiem i coś czuję, że jutro z rana znowu będę musiała umyć głowę...
Przez ten wątek jestem teraz w kropce. Nałożyłam tylko odżywkę pantene i w dodatku spłukałam [o zgrozo!]. Idę poszperać na półkach, żeby coś im dołożyć

A tak serio - ja mam także tendencję do przesadzania ale na codzień używam tylko pantene do spłukania i ewentualnie raz w tygodniu nakładam wax albo maskę [najczęściej jak zależy mi żeby były bardziej wygładzone]. Moim zdaniem nie liczy się ilość ale jakość
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-24, 23:48   #22
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: ile odzywek na raz?

Cytat:
Napisane przez yedanna Pokaż wiadomość
Przez ten wątek jestem teraz w kropce. Nałożyłam tylko odżywkę pantene i w dodatku spłukałam [o zgrozo!]. Idę poszperać na półkach, żeby coś im dołożyć

A tak serio - ja mam także tendencję do przesadzania ale na codzień używam tylko pantene do spłukania i ewentualnie raz w tygodniu nakładam wax albo maskę [najczęściej jak zależy mi żeby były bardziej wygładzone]. Moim zdaniem nie liczy się ilość ale jakość
w pełni się zgadzam

tylko jak włosy są w koszmarnym stanie i wyglądają, że se tak pozwole użyć metafory, czarownicująco, to mi się jakoś wyłącza racjonalne myślenie i kończy się na wyżej wspomnianym szamaństwie za to człowiek uczy się na błędach i dowiaduje paru ciekawych rzeczy, mi naprzykład włosy po pokrzywie lśnią bardziej niż po jedwabiu
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-25, 10:24   #23
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Dot.: ile odzywek na raz?

Po pokrzywie? A to jest taka zwykla pokrzywka torebkowana z apteki? czy moze jako szamanica chodzisz po krzakach i zbierasz?
matii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.