Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-08, 15:52   #61
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Kasiorek_L Pokaż wiadomość
Witam dziewczęta Jestem nowa na forum, ale mam nadzieję, że długo tu pobuszuję.. Widzę, że wątek jest dość oblegany, więc postanowiłam w nim poprosić o radę..

Otóż chciałabym pofarbować sobie moje włoski.. Spodobał mi się kolor ze zdjęcia, które wkleiła Kathy.. Chodzi o farby Kolestonu i jak już Viki zauważyła jest to kolor między 7 a 6.. Moje pytanie brzmi, czy na moich włosach ( wydaje mi się, że mam 4) dałoby radę uzyskać taki efekt.. Oczywiście pomijam te pasemka, bo tego sama nie jestem w stanie sobie zrobić.. Ale marzą mi się złote, ewentualnie karmelowy refleksy, więc jestem skłonna poeksperymentować z mieszaniem kolorków.. Czy któraś dobra dusza mogłaby mi poradzić jakie ewentualnie farby mogłabym zakupić i jaką wodę do tego..Wstawiam aktualne zdjęcie moich włosów..
Z góry dziękuję za pomoc
Zasadnicza rzecz: czy Twoje włoski są teraz farbowane, czy to naturalny kolor? Jeśli naturalny, to uzyskanie jakiegoś ładnego beżu, czy karmelu na poziomie 6 jest realne, przy czym przy pierwszym farbowaniu będzie trzeba użyć wody o wysokim stężeniu na całość, potem tylko na odrostu, resztę będzie można odświeżać słabszym oksydantem. Dobrze byłoby żebyś od razu wstawiła zdjęcie danego koloru, który Ci się podoba i wtedy na pewno coś poradzimy
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 16:01   #62
Kasiorek_L
Raczkowanie
 
Avatar Kasiorek_L
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 297
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Melinko dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.. A więc zdjęcie jest robione dość niedawno, to jest kolor już moich naturalnych włosów.. Ale końcówki miejscami mam jaśniejsze, znajdzie się też kilka rozjaśnionych dawno temu refleksów.. A kolor, który sobie wymarzyłam przedstawia pani na tym zdjęciu, ta co jest na wprost..
http://www.hairblog.eu/2008/05/koles...pure-naturals/

Wiem, że ma ona jeszcze pasemka, ale mi chodzi o sam brąz z tym, że ze złotymi lub karmelowymi refleksami..

Rozumiem, że skoro nie mam jednolitego koloru obecnie na włosach, to najlepiej by było abym na odrost nałożyła farbę pomieszaną z wodą o innym stężeniu, niż na końcówki?

Pozdrawiam
Kasiorek_L jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 16:11   #63
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kathy - wymyśliłam
Zerknij na koleston 8.73 http://www.hairorder.co.uk/bmz_cache...ge.250x267.gif
i ja bym go może pomieszała z 8.03 http://www.amazonfreshhairsupplies.c.../cp%208.03.jpg
ewentualnie z 8.34 http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...buxCqx6Vc7w-5_ który wychodzi sam w sobie b. ładnie jak tu http://i237.photobucket.com/albums/f...radoyverde.jpg i tu http://s3.broadway.com/article-photo...e/1.155201.jpg
7/7 wychodzi b.ciemno. Nie chce wracać do tego koloru.

Ale to jeszcze nie przesądzone. Co o tym myślisz?


Ps. zobacz jaki ten jest ładny http://0.tqn.com/d/beautysupply/1/0/...opper-red.jpeg choć znacząco odbiega od tego co chcemy zrobić. Podoba mi się głębia koloru u niej (koleston 7.34)
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ

Edytowane przez agusiaki
Czas edycji: 2011-07-08 o 16:46
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 23:12   #64
osoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 8
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cześć dziewczyny
Może i ja dołączę się ze swoim pytaniem. Jakiś tydzień temu pomalowałam włosy farbą l'oreal sublime mousse 70 - rzekomo naturalny ciemny blond. I dupa. Prędzej to jasny - średni brąz. Ogólnie mi się podoba, chociaż wolałam coś zbliżonego do moich naturalnych włosów - typowy myszowaty blond, a chciałam podkręcić kolor żeby nie wyglądał nudno.
Przeczytałam wątek i mam nadzieję, że któraś mi doradzi.. Zastanawiam się nad farbą Wella Koleston bo z tego co wyczytałam to dość chwalona.

http://www.hair-shop.home.pl/wella/f...ton/wlosy1.jpg

Skłaniałabym się głównie ku kolorom - 8/01, 8/07 czy 7/01.
Proszę pomóżcie mi czy idę w dobrym kierunku, bo jak już wypłucze się ten nieszczęsny l'oreal, a mam nadzieję, że nastąpi to szybko to chciałabym już nie przyciemniać włosów. Widzę, że dużo z was zna się na tym na pewno lepiej ode mnie. Aha.. i jaki utleniacz do tego najlepiej 6 czy 9?
Dołączam swoją teraźniejszą fotkę i jakąś z widocznym mniej więcej naturalnym kolorem.

Pomocy :P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wizaz2.jpg (57,9 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wizaz.jpg (27,9 KB, 120 załadowań)
osoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 23:23   #65
osoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 8
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

przepraszam za podwójną wiadomość.

Edytowane przez osoka
Czas edycji: 2011-07-09 o 09:18 Powód: zdublowany post
osoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 17:59   #66
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agusiaki Pokaż wiadomość
Kathy - wymyśliłam
Zerknij na koleston 8.73 http://www.hairorder.co.uk/bmz_cache...ge.250x267.gif
i ja bym go może pomieszała z 8.03 http://www.amazonfreshhairsupplies.c.../cp%208.03.jpg
ewentualnie z 8.34 http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...buxCqx6Vc7w-5_ który wychodzi sam w sobie b. ładnie jak tu http://i237.photobucket.com/albums/f...radoyverde.jpg i tu http://s3.broadway.com/article-photo...e/1.155201.jpg
7/7 wychodzi b.ciemno. Nie chce wracać do tego koloru.

Ale to jeszcze nie przesądzone. Co o tym myślisz?


Ps. zobacz jaki ten jest ładny http://0.tqn.com/d/beautysupply/1/0/...opper-red.jpeg choć znacząco odbiega od tego co chcemy zrobić. Podoba mi się głębia koloru u niej (koleston 7.34)
Fajne, super ale bądź ostrożna z tym 7.34 - widziałaś na zdjęciu efekt na moich włosach. A teraz do rzeczy byłam dzisiaj u fryzjera na podcięciu końcówek niestety pozostałści po kąpieli rozjaśniającej (dlatego tak ją odradzam) - co ciekawego się dowiedziałam:
po pierwsze w salonie używają różnych farb a w tym Vitality's i pani słuchając moich zachwalań tej farbywskazała mi na palecie fryzjerskiej piękny kolor 8.94 (dodam że na palecie w internecie jest on zupełnie inny) natomiast tam wyglądał pięknie i karmelowo, ja na jakiś czas muszę zapomnieć o farbowaniu włosów po długości i będę farbować tylko odrosty kolorem zbliżonym do mojego obecnego to jest 9.34 - pani proponowała z wodą 9%, ale ja zrobię z 6% i się przekonam. Po za tym farbowałam dzisiaj włosy TŻ-towi kolorem 5/00 piękny złoty brąz.

Mam przepis na nową regenerację:
pół butelki oleju rycynowego+żółtko na 1h pod czepek 2 x w tygodniu.

I jeszcze jedno mój obecny kolor został określony jako cynamonowy blond
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska

Edytowane przez kathy579
Czas edycji: 2011-07-09 o 18:00
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 20:21   #67
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam
chętnie się dołączę, bo od kiedy odkryłam farby fryzjerskie to drogeryjne badziewie przestało dla mnie istnieć Od lutego jestem blondynką i szukam dla siebie zimnego popielatego odcienia i chyba sobie jeszcze poszukam. Jak dotąd próbowałam: kolestonu, londy i teraz mam 2 odcienie goldwella. Ale po ostatnim farbowaniu gdzie odbarwione włosy pokryły mi się pieknym fioletem zacznę uważniej czytać ulotki
A przed blondem byłam ruda i tu byłam zachwycona chantalem: świetnie łapał odrosty i był przewydajny.
Dziewczyny jak pielęgnujecie włosy? Bo przy rudym olejowanie się u mnie sprawdzało z kolei przy blondzie mam lekką szopę i coś też muszę wynaleźć. Mam tylko nadzieję że obędzie się bez bankrutowania
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-09, 20:50   #68
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Osoka na Twoim miejscu sprobowalabym utleniacz 6%
3% - jesli chcesz przyciemnic wlosy, odswiezyc kolor
6% - rozjasnia o 1-2 tony
9% - rozjasnia o 2-3 tony
12% - rozjasnia o 4 tony

Edytowane przez Merys
Czas edycji: 2011-07-09 o 20:52
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:22   #69
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kochane, może tu mi odpowiecie na moje pytanie z innego wątku:

Jeśli na średni blond z miedzianym połyskiem (poziom na oko 7) położę Vitalitys Art Absolute perłowy blond 9.8 na słabej wodzie, mogę liczyć że odcień się trochę zneutralizuje? Wiem, że farba farby nie rozjaśni, chciałabym tylko stonować rudy odcień, poza tym mam pół tubki tego koloru i nie wiem co z nim zrobić

Czy dobrze kojarzę że perła ma fioletowy pigment? Bo na próbniku ten kolor wygląda niebieskawo.
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 23:41   #70
osoka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 8
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Merys Pokaż wiadomość
Osoka na Twoim miejscu sprobowalabym utleniacz 6%
3% - jesli chcesz przyciemnic wlosy, odswiezyc kolor
6% - rozjasnia o 1-2 tony
9% - rozjasnia o 2-3 tony
12% - rozjasnia o 4 tony
dziękuję
osoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 12:27   #71
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
Witam
chętnie się dołączę, bo od kiedy odkryłam farby fryzjerskie to drogeryjne badziewie przestało dla mnie istnieć Od lutego jestem blondynką i szukam dla siebie zimnego popielatego odcienia i chyba sobie jeszcze poszukam. Jak dotąd próbowałam: kolestonu, londy i teraz mam 2 odcienie goldwella. Ale po ostatnim farbowaniu gdzie odbarwione włosy pokryły mi się pieknym fioletem zacznę uważniej czytać ulotki
A przed blondem byłam ruda i tu byłam zachwycona chantalem: świetnie łapał odrosty i był przewydajny.
Dziewczyny jak pielęgnujecie włosy? Bo przy rudym olejowanie się u mnie sprawdzało z kolei przy blondzie mam lekką szopę i coś też muszę wynaleźć. Mam tylko nadzieję że obędzie się bez bankrutowania
hej
ja też obecnie goldwellem farbuje ale coraz bardziej mnie wkurza ta farba zrobiłam 2 dni temu poziomem 6 (a zwykle mieszałam 7+6) i wcale nie wyszło jakoś znacznie ciemniej i znowu kurde odrost wyszedł jaśniej mimo ze na odrosty nałożyłam najpierw a potem na długość dopiero ... jak ją wykończę to wracam z podkulonym ogonem do Color Touch
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 12:28   #72
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

kathy jestes pilnie poszukiwana!
pytanie-> robilam ce-ce kolor wyszedl swietnie, ALE nalozylam maseczke z keratyna i trzymalam mega dlugo (keratyna z mazidel). kolor totalnie splukal sie po pierwszym myciu ze zniszczonych koncowek
pomyslalam wiec o prepigmentacji. i tu problem. mam polowe ce-ce farby i art -plukanke z vitalitys- myslisz, ze da sie to polaczyc??? chce to zrobic dzisiaj wiec zkup czegos odpada, a jutro rano musze miec piekne wlosy (sciecie odpada bo juz to zrobilam)
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 12:45   #73
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
kathy jestes pilnie poszukiwana!
pytanie-> robilam ce-ce kolor wyszedl swietnie, ALE nalozylam maseczke z keratyna i trzymalam mega dlugo (keratyna z mazidel). kolor totalnie splukal sie po pierwszym myciu ze zniszczonych koncowek
pomyslalam wiec o prepigmentacji. i tu problem. mam polowe ce-ce farby i art -plukanke z vitalitys- myslisz, ze da sie to polaczyc??? chce to zrobic dzisiaj wiec zkup czegos odpada, a jutro rano musze miec piekne wlosy (sciecie odpada bo juz to zrobilam)
Radziła bym nie łączyc użyj albo ce ce albo Vitalitys.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:14   #74
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

kathy znalazlam mam vitalits 7.44 i arto joya. jesli sie odwaze , sadzisz , ze zniszcze wlosy???
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:28   #75
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
hej
ja też obecnie goldwellem farbuje ale coraz bardziej mnie wkurza ta farba zrobiłam 2 dni temu poziomem 6 (a zwykle mieszałam 7+6) i wcale nie wyszło jakoś znacznie ciemniej i znowu kurde odrost wyszedł jaśniej mimo ze na odrosty nałożyłam najpierw a potem na długość dopiero ... jak ją wykończę to wracam z podkulonym ogonem do Color Touch
ja z goldwella mam 11V i 11P i jak je wykończę to będę szukać czegoś nowego a CT się nie farbowałam, uzyskam nim jakiś jasny popielaty blond?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:40   #76
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
kathy znalazlam mam vitalits 7.44 i arto joya. jesli sie odwaze , sadzisz , ze zniszcze wlosy???
Daj tylko na końce, po całości dla zrównania koloru jakieś 5-10 minut, postaraj się te końce ściąć z miesiąca na miesiąc po 1 cm...ja właśnie tak robię i troszkę ograniczyć farbowanie...na zdrowych włosach farba zawsze najładniej się trzyma.

Ja dzisiaj farbowałam odrost 9.34 ciesze się że nie posłuchałam fryzjerki i nie użyłam 9% oxydantu - bo była by trauma. Włoski jeszcze mokre ale już widzę że kolorek przy odroście nie daje po oczach więc się cieszę, hm....wydaje mi się że poziom 9 jakoś bardziej daje amoniakiem niż 8 i 7. Może następny miesiąc będzie testowany 8.94 tak dla zaspokojenia ciekawości. Co do zakupowych szaleństw zamówiłam ulepszoną wersję szamponu Loreala Absolut - fantastyczne mam po nim włosy.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 13:45   #77
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

kathy dziekuje za rady, doceniam pomoc
no wlasnie mam swiadomosc, ze ostatnio farbuje stanowczo zbyt czesto. za czasow rb mialam piekne geste wlosy, a teraz jest duuzo gorzej. mimo, ze bardzo mocno je scieniowalam
rozwazam jeszcze polozenie joannowej saszetki ze dwa razy, a potem danie tego koloru ce-ce , ale z oksydantem 3

co to za nowa wersja, pisz pisz?? no i wstaw swoje nowe dzielo. uwazam, ze woda 9 to agresor nawet przy ciemnych wlosach
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 14:05   #78
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez julianna-p Pokaż wiadomość
kathy dziekuje za rady, doceniam pomoc
no wlasnie mam swiadomosc, ze ostatnio farbuje stanowczo zbyt czesto. za czasow rb mialam piekne geste wlosy, a teraz jest duuzo gorzej. mimo, ze bardzo mocno je scieniowalam
rozwazam jeszcze polozenie joannowej saszetki ze dwa razy, a potem danie tego koloru ce-ce , ale z oksydantem 3

co to za nowa wersja, pisz pisz?? no i wstaw swoje nowe dzielo. uwazam, ze woda 9 to agresor nawet przy ciemnych wlosach
Włoski po farbowaniu (4 tyg.temu) kolorkiem 8.44 wypłukały się na cynamonowy blonda że ratuje włosy jak mogę to znalazłam opcję żeby tylko odrost zafarbować - 9.34 tylko odrost kolor identyczny - gdybym dała wodę 9% wyszło by bardzo jasno od odrostu a przy tym miałabym bardzo podrażnioną skórę.
Co do nowej wersji Absoluta to dostałam pare miesięcy temu próbkę szamponu i maski i się zakochałam w szamponie który pięknie oczyścił i nawilżył mi włosy. Kupiłam na Allegro wielkie opakowanie aż 500 ml.
Powiem szczerze że przy tym szamponie mam fajnie nawilżoną skórę głowy i włosy, nie potrzebuje ciężkiej odżywki jedynie coś lekkiego w sprayu - ale też 2 x w tygodniu obowiązkowa maska i włosy fajnie się mają - nie mam zamiaru ich uszczęśliwiać na silę kokosem. Wracam do poprzedniej wersji (szampon+maska +ampułka prof) plus cięcie włosków co jakiś czas + farbowanie tylko odrostu jak na razie.
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 15:14   #79
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez nikah Pokaż wiadomość
Kochane, może tu mi odpowiecie na moje pytanie z innego wątku:

Jeśli na średni blond z miedzianym połyskiem (poziom na oko 7) położę Vitalitys Art Absolute perłowy blond 9.8 na słabej wodzie, mogę liczyć że odcień się trochę zneutralizuje? Wiem, że farba farby nie rozjaśni, chciałabym tylko stonować rudy odcień, poza tym mam pół tubki tego koloru i nie wiem co z nim zrobić

Czy dobrze kojarzę że perła ma fioletowy pigment? Bo na próbniku ten kolor wygląda niebieskawo.
Dobrze kojarzysz, perła ma filetowy pigment (u Vitality's 8 po przecinku to fiolet), aczkolwiek ja bałabym się takiego zabiegu. Eksperymenty z włosami rozjaśnianymi i rudymi są dosyć ryzykowne i chociaż do odważnych świat należy to jeśli chcesz zneutralizować odcień to postawiłabym raczej na toner, a jeśli chciałabyś całkiem go przykryć i iść w inne kolory w przyszłości to wybrałabym odcień naturalny, np. 8/0.

viki1988 a może inne stężenie % na odrost a inne na długość rozwiązałoby Twój problem? U mnie przy rudych włosach to był jedyny sposób na uniknięcie jaskrawych i jaśniejszych odrostów, chociaz trochę z tym zabawy...

kathy miałam okazję widzieć 8/94 na żywo, piękny kolor I same słodkie skojarzenia: toffi, karmel, to kolor moich ulubionych krówek (cukierków w sensie :P). Tylko to bardzo ciepły, rozświetlający kolorek, więc nie bardzo dla osób z zimną karnacją (a nie wiem jaką masz). W każdym razie na włosach cudo.
Aha, mam jeszcze trochę głupią prośbę Pisałaś, że farbowałaś włosy TŻ 5/0, myślisz, że pozwoliłby sfotografować swój czerep? Straaaaaaasznie bym chciała zobaczyć jak ten poziom wychodzi na włosach

Edytowane przez 201709121022
Czas edycji: 2011-07-10 o 15:17
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-10, 17:02   #80
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Przyłącze się .
Ja również farbuję sama włosy lub u fryzjera .
Miałam styczność z kilkoma farbami . Najgorzej w moim odczuciu wypada loreal nawet diacolor , włosy są po nim sztywne , zerro miekkości .
Najładniejsze włosy mam właśnie po Welli koleston , miękkie błyszczące . Dodatkowo mam wrażenie , ze ładnie łapie odrost oraz reszte włosów .
Z Welli miałam na głowie rudość ( robioną u fryzjera) .
Obecnie średni blond robiony samodzielnie w domu . 1/2 8.0 i 1/2 8.1. na 6% wodzie
Zdjęcia średniego blondu nie mam , ale wygląda dokładnie jak u Scarlett Johanson, natomiast rudość jest moja.
http://i.pinger.pl/pgr272/d4322daa00...rit-prem-2.jpg

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-07-10 o 17:05
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 17:31   #81
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez pinkswan Pokaż wiadomość
ja z goldwella mam 11V i 11P i jak je wykończę to będę szukać czegoś nowego a CT się nie farbowałam, uzyskam nim jakiś jasny popielaty blond?
Myślę że tak choć sama nie rpóbowałam blondów
Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
viki1988 a może inne stężenie % na odrost a inne na długość rozwiązałoby Twój problem? U mnie przy rudych włosach to był jedyny sposób na uniknięcie jaskrawych i jaśniejszych odrostów, chociaz trochę z tym zabawy...
no ta tylko że ja robię i tak na 3% więc nie bardzo da radę zrobić jeszcze niższy na odrost, wiem że są oksy 1,9% ale przypuszczam że wtedy spłukiwał by się tak szybko ze w sumie nie miałoby to sensu ... no i CT tak nie robił
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 18:11   #82
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Wink Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam serdecznie wszystkie Wizażanki, które postawiły na profesjonalne farby. Mam nadzieję, że moje doświadczenia przydadzą się, a że i którejś z Was uda się pomóc mi.
Ponad rok temu postanowiłam poddać się dekoloryzacji, by z poziomu 4-5 zejść na poziom 7-8. Udało się, choć przypłaciłam to potrzebą ścięcia włosów na krótko, bo były bardzo zniszczone. I niestety nadal nie są w dobrej kondycji. Po dekoloryzacji postanowiłam używać już tylko farb profesjonalnych, i robię to choć w domu, bo przyznaję, że ceny za farbowanie w salonach są dla mnie nie do przyjęcia. No a teraz moje doświadczenia:
L'OREAL Majirel - użyta zaraz po dekoloryzacji, jeszcze u fryzjera, kolor nie wyszedł jak na próbniku, utrzymał się raptem przez 2 tygodnie, jak zaczął schodzić włosy były w opłakanym stanie;
LECHER Geneza - farba użyta w domu, raz na poziomie 7, drugi raz pół na pół 7 i 8 (dla zainteresowanych podaję link do mojej recenzji: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...#review-506464). Jeśli tylko znajdziecie w jej gamie kolorek dla siebie, to polecam, bo jest to naprawdę dobra farba, ładnie kryje, nie niszczy włosów, długo się trzyma i równomiernie wypłukuje;
LONDA Londacolor Extra Rich Creme... - farbom tej firmy mówię NIE!!! W życiu nie miałam do czynienia z czymś tak paskudnym. Kolor wyszedł o 3 tony ciemniejszy, zielony, spalił włosy i koszmarnie się wypłukiwał (link do mojej recenzji: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...#review-506599);
BY FAMA Fantasia Colore - użyty kolor 7.03 "Ciepły średni blond" wyszedł tak jak na próbniku; farba nie pogorszyła stanu włosów, wydaje mi się jednak, że spłukiwała się szybciej niż farba LECHER.
Każdą z powyższych farb użyłam z oxydantem 6%.

No a teraz moja prośba do Was: otóż wszystkie dotychczas użyte przeze mnie profesjonalne farby były w kolorystyce karmelowej, ciepłej, ale nie umiem się przekonać do tego koloru, raz jest za żółty, raz za złoty, a innym za miodowy; po prostu nie czuję się w takiej kolorystyce dobrze. Przyznaję też, że poziom 8 jest jednak dla mnie za jasny, wolałabym coś na pograniczu 7-6. A co do koloru, to preferowałabym coś w stronę brązowego blondu, brązu, coś jak na załączonym zdjęciu. Włosy mam nie farbowane od ponad miesiąca, wyglądam okropnie. Poradźcie coś.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jessica-simpson-chest-400a051007.jpg (27,8 KB, 226 załadowań)

Edytowane przez Izane
Czas edycji: 2011-07-10 o 18:13
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 19:12   #83
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Izane - taki blond miałam po diacolor 8.02 , ewentualnie mozesz spróbować 7.02 zmrożony blond .
Ważne jaki masz kolor wyjściowy

Edytowane przez Agaaa-a
Czas edycji: 2011-07-10 o 19:13
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:33   #84
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Myślę że tak choć sama nie rpóbowałam blondów

no ta tylko że ja robię i tak na 3% więc nie bardzo da radę zrobić jeszcze niższy na odrost, wiem że są oksy 1,9% ale przypuszczam że wtedy spłukiwał by się tak szybko ze w sumie nie miałoby to sensu ... no i CT tak nie robił
Aaaa no rzeczywiście, zapomniałam że Ty używasz 3%. Gdybyś w przyszłości miała możliwość wrzucenia foto choć kawałka włosów, byłabym wdzięczna. Chciałabym zobaczyć jak wychodzi poziom 6 z 3%
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 20:51   #85
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Melina Pokaż wiadomość
Dobrze kojarzysz, perła ma filetowy pigment (u Vitality's 8 po przecinku to fiolet), aczkolwiek ja bałabym się takiego zabiegu. Eksperymenty z włosami rozjaśnianymi i rudymi są dosyć ryzykowne i chociaż do odważnych świat należy to jeśli chcesz zneutralizować odcień to postawiłabym raczej na toner, a jeśli chciałabyś całkiem go przykryć i iść w inne kolory w przyszłości to wybrałabym odcień naturalny, np. 8/0.

viki1988 a może inne stężenie % na odrost a inne na długość rozwiązałoby Twój problem? U mnie przy rudych włosach to był jedyny sposób na uniknięcie jaskrawych i jaśniejszych odrostów, chociaz trochę z tym zabawy...

kathy miałam okazję widzieć 8/94 na żywo, piękny kolor I same słodkie skojarzenia: toffi, karmel, to kolor moich ulubionych krówek (cukierków w sensie :P). Tylko to bardzo ciepły, rozświetlający kolorek, więc nie bardzo dla osób z zimną karnacją (a nie wiem jaką masz). W każdym razie na włosach cudo.
Aha, mam jeszcze trochę głupią prośbę Pisałaś, że farbowałaś włosy TŻ 5/0, myślisz, że pozwoliłby sfotografować swój czerep? Straaaaaaasznie bym chciała zobaczyć jak ten poziom wychodzi na włosach
ok dał się sfotografować kolor jest mega naturalny w słońcu wpada w złoto, to kolor 5/00
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=103274
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 21:46   #86
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Izane - taki blond miałam po diacolor 8.02 , ewentualnie mozesz spróbować 7.02 zmrożony blond .
Ważne jaki masz kolor wyjściowy
Dziękuję za podpowiedź. Nie ukrywam jednak, że wolałabym nie używać farb L'oreala, nie mają one zbyt dobrych opinii, nawet wśród fryzjerów, którzy ich używają.
A mój wyjściowy kolor - w tej chwili bardzo sprany ciepły średni blond 7.03 By Fama.
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 13:53   #87
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Tadam No i zaopatrzyłam się w farbę!! Zwyczajowo już kupiłam zupełnie co innego niz zamierzałam i rozważałam. Jak obejrzałam paletę na żywo to koleston nie miał w ogóle nic co by przypominało karmel. Paleta skrajnie sie różni od tej widocznej w necie (przekłamanie kolorów).
Zaopatrzyłam się więc w Loreala Color Supreme (no czuję, że pożałuję tego, ale co miałam zrobić, skoro tylko ten kolor mi sie podobał?). Kupiłam 8.34 Lśniący Topaz (też trochę się paleta różni od zdjęć na necie).
Tylko dopiero w domu się zreflektowałam, że farba ma pojemność tylko 50ml.... Boję się, że nie styknie jednak. Przywykłam do dobrobytu 100ml Vitality's i nawet nie zerknęłam....
Kathy, myślisz że pokryje dobrze taka mała ilość?
W najgorszym wypadku zrobię potem color touchem 8.3
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:40   #88
201709121022
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 477
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
ok dał się sfotografować kolor jest mega naturalny w słońcu wpada w złoto, to kolor 5/00
https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=103274
Dziękuję i pozdrawiam cierpliwego chłopa Kolor bardzo ładny i rzeczywiście naturalnie wygląda, ale to już ciemne ciemności. Będę je miała na uwadze jak mi odwali korba i znowu zapragnę być rasową brunetą
201709121022 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:45   #89
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agusiaki Pokaż wiadomość
Tadam No i zaopatrzyłam się w farbę!! Zwyczajowo już kupiłam zupełnie co innego niz zamierzałam i rozważałam. Jak obejrzałam paletę na żywo to koleston nie miał w ogóle nic co by przypominało karmel. Paleta skrajnie sie różni od tej widocznej w necie (przekłamanie kolorów).
Zaopatrzyłam się więc w Loreala Color Supreme (no czuję, że pożałuję tego, ale co miałam zrobić, skoro tylko ten kolor mi sie podobał?). Kupiłam 8.34 Lśniący Topaz (też trochę się paleta różni od zdjęć na necie).
Tylko dopiero w domu się zreflektowałam, że farba ma pojemność tylko 50ml.... Boję się, że nie styknie jednak. Przywykłam do dobrobytu 100ml Vitality's i nawet nie zerknęłam....
Kathy, myślisz że pokryje dobrze taka mała ilość?
W najgorszym wypadku zrobię potem color touchem 8.3
Jak w av sa Twoje włosy to starczy bez problemu a to nie jest jakas farba do włosów siwych?? czy tylko mi sie wydaje??
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 15:53   #90
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Jak w av sa Twoje włosy to starczy bez problemu a to nie jest jakas farba do włosów siwych?? czy tylko mi sie wydaje??
W avatarku to ja, ale sprzed 3 lat Teraz włosy mam tak za łopatki. No niby jest do siwych, ale to nie rzutuje imho. Może się będzie lepiej trzymała farbka Za to kolor piękny
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:00.