USG jajnikow. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-25, 16:42   #1
Truskawkowa_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 22

USG jajnikow.


Witajcie Kobietki
Byłam dzisiaj u ginekologa z powodu moich miesiaczek. Chodzi o to ze są one
1. Bardzo nieregularne (2-3 tyg spoznienia - standardowo)
2. Dosc obfite ( wystepuja skrzeoy krwi i to pewnie to jest przyczyna mojej anemii )
3. Długie . Trwaja nawet do 9 dni a norma to ponoc ok 4 dni.
Jednak powodem mojej wizyty nie byly jedynie zaburzenia miesiaczki. Chodzi o to ze na brzuchu , rekach i plecach ( doł ) mam sporo wloskow. NIe sa one grube ani dlugie ale jasne , jest ich sporo i sa widoczne i tu uslyszalam o tym ze mam za duzo hormonow meskich i zakladam ze nic z tym nie zrobie gdyz uslyszalam ze taka moja uroda. I ostatni powod - uprawiam seks z chlopakiem juz ponad rok a jakos 6 miesiecy bez zadnego zabezpieczenia i do tej pory zadnej ciazy nie bylo - to mnie martwi najbardziej . Lekarz dal mi skierowanie na USG mam je wykonac ok 10 dnia cyklu . I pytanie ode mnie czy majac skierowanie na to badanie oraz fakt ze jestem ubezpieczona musze cos placic ? I czy ide do szpitala ze skierowaniem i od razu wykonuje badania czy jest to zwiazane z wczesniejsza rejestracja ? Oraz chcialabym sie dowiedziec czy ktoras z Was byla w podobnej sytuacji i jesli tak to jak u Was to wygladalo? Szczerze powiedziawszy mam 19 lat i boje sie tego badania - jego wyniku . W przyszlosci chcialabym miec dzieci ale jak widac raczej nie bedzie to takie proste .. Mam nadzieje ze dowiem sie czegos wiecej od Was. Pozdrawiam
Truskawkowa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 16:55   #2
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: USG jajnikow.

Ginekolog dał Ci skierowanie na...USG jajników? Czemu nie wykonał go sam, przecież na pewno ma takie możliwości?

Jeśli już tak zrobił to owszem, nie musisz nic płacić ponieważ będzie to wizyta na fundusz. Musisz się pierw zarejestrować.

A co do włosków na rękach, to nie jest kwestia urody. Tzn. można to tak ująć, ale jak najbardziej możesz podjąć leczenie, przyjmować odpowiednie hormony i tak dalej. Dziwny ten Twój ginekolog
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:06   #3
Truskawkowa_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 22
Dot.: USG jajnikow.

Jeszcze co do tej rejestracji .. Lekarz powiedzial ze musi byc ona wykonana ok 10 dnia cyklu . A jak wspomnialam miesiaczki mam nieregularne wiec nie wiem kiedy nastapi cykl co za tym idzie nie moge okreslic dokladnej daty badania przy rejestracji ..
Truskawkowa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:22   #4
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: USG jajnikow.

To o czym piszesz to jedna sprawa, druga to taka, że znając naszą służbę zdrowia nikt nie zapisze cie danego dnia na USG na fundusz, ale troszkę sobie poczekasz.
Może ktoś jeszcze w temacie się wypowie i coś Ci doradzi, ale ja radziłabym wybrać się do innego lekarza. Zmień po prostu ginekologa. Idź do konkretnego który zrobi wszystkie potrzebne badania, a nie będzie Cię odsyłał wiedząc, że za nic w świecie nie uda Ci się wybłagać terminu akurat na 10 dzień cyklu Ten Pan chyba żyje w innym świecie.
No i koniecznie skonsultuj się w sprawie swoich miesiączek oraz włosków
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:41   #5
Truskawkowa_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 22
Dot.: USG jajnikow.

To badanie moge zrobic w szpitalu , w ktorym pracuje moj ginekolog . Lub na wlasna reke ale nie bede placic za cos co moge zrobic za free.. a z ta rejestracja nie jest tak ze moge sie zarejestrowac tego samego dnia kiedy to badanie mam wykonac? Przepraszam za byc moze troche glupie pytania jednak nigdy nie biegalam po lekarzach a opinie na ten temat sa rozne . :/

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Te wloski jak wspomnialam sa jasne i jest ich sporo i to zapewne wina meskich hormonow , PCO jednak nie podejrzewam bo sama na ten temat troszke czytalam poza tym jestem blondynka a to podobno dotyczy dziewczyn o ciemnych wlosach - PODOBNO.. Teraz to juz sama nie jestem niczego pewna. Wloski w sumie to nic strasznego w porownaniu z tym ze moge byc bezplodna.
Truskawkowa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 17:45   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: USG jajnikow.

Cytat:
Napisane przez Truskawkowa_21 Pokaż wiadomość
To badanie moge zrobic w szpitalu , w ktorym pracuje moj ginekolog . Lub na wlasna reke ale nie bede placic za cos co moge zrobic za free.. a z ta rejestracja nie jest tak ze moge sie zarejestrowac tego samego dnia kiedy to badanie mam wykonac? Przepraszam za byc moze troche glupie pytania jednak nigdy nie biegalam po lekarzach a opinie na ten temat sa rozne . :/
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ani jakie kolejki są u Ciebie w szpitalu, ale u mnie nie jest tak kolorowo. O ile lekarz sam nie wyznaczy mi terminu wizyty, o tyle wpadając w 'rutynowe' usg, czeka się miesiącami. Po prostu musisz pójść do szpitala i zapytać, jak to wygląda w praktyce.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 18:16   #7
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: USG jajnikow.

idź prywatnie. To może być PCOS albo endometrioza. Nie ma na co czekać. Prywatnie usg zrobią od ręki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-28, 13:28   #8
dobrawariatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 5
Dot.: USG jajnikow.

Witaj
U mnie również było podejrzenie PCOS.
Wszystkie objawy na to wskazywały.
Tyle, że moja ginekolog zrobiła mi USG jajników u siebie w gabinecie.
Nie wiem, czy lekarz Cię uprzedził, ale do tego badania musisz mieć koniecznie maksymalnie pełny pęcherz, więc 2 godziny przed ustaloną godziną USG wypij 4 szklanki wody.
Mnie moja ginekolog o tym nie poinformowała i byłam zmuszona przyjść tydzień później.
Na szczęście moje jajniki i macica są zdrowe, mają prawidłowe wymiary, PCOS wykluczone.
Życzę Ci oczywiście tego samego
Pozdrawiam
dobrawariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 13:48   #9
Truskawkowa_21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 22
Dot.: USG jajnikow.

DZiękuję za informacje troche poczytalam o tym USG na internecie , mi lekarzz powiedzial ze badanie to dostarczy informacji o owulacji - czy wogole sie ona u mnie pojawia . O pozostalych przypadkach typu guzki , polipy czy torbiele nie wspomnial ale czy to mozliwe bym w wieku 19 lat miala takie problemy ??
Truskawkowa_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-28 14:48:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.