Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-29, 12:27   #1231
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Zawsze tak robimy. Już kiedyś to opisywałam: od wypłaty odliczamy stałe opłaty i wydatki czasowe [np. prezenty], resztę dzielimy na 4 tygodnie, a wszystko, co wykracza ponad naszą tygodniową normę od razu wpłacamy na oszczędnościowe [zazwyczaj jest to 200-300zł]. Tyle że tym razem tego nie upilnowałam, Mar się tym nie zajął [choć twierdził, że tak] i mamy klops
Szkoda, ale się juz nie odstanie. Trzeba wyciagnąc wnioski i się spiąć w kolejnym miesiącu. Na pewno będzie lepiej.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:33   #1232
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

My nie planujemy tak szczegółowo zeby z podziałem na tygodnie - jak jest wypłata płacimy ratę, oszczędnościowe, rachunki wszystkie i przeważnie jedziemy na wielkie zakupy do jakiegoś hipermarketu - z lista, ale spoza listy tez kupujemy jak sie trafi jakaś dobra promocja na coś co zwykle używamy. Tak kupujemy żarcie i chemię, Ew jakieś ciuszki dla dziecka jak jest coś fajnego (zwykle Tesco) - zostawiamy tam z 500-600zl. W tygodniu dokupujemy mięso, warzywa, owoce, pieczywo. Tak w połowie m-ca patrzymy ile mamy kasy i decydujemy czy wydajemy na jakiś zakup do domu czy odkładamy na poczet jakiś przyszłych wydatków. Także kłótni o kase nie ma.

Politykę mam gdzieś, natomiast gdybyśmy sie w kwestiach religijnych nie zgadzali to mysle ze ślubu by nie było.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:44   #1233
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja nie mogę się dogadać z tż jeśli chodzi o zakupy jedzeniowe, mogłabym kupować tańsze, a on przeważnie wybiera najdroższe Mam nadzieję, że luty nauczy go, że da się przeżyć wydając mniej Dobrze, że mamy zapasy chemii
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:48   #1234
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Ja nie mogę się dogadać z tż jeśli chodzi o zakupy jedzeniowe, mogłabym kupować tańsze, a on przeważnie wybiera najdroższe Mam nadzieję, że luty nauczy go, że da się przeżyć wydając mniej Dobrze, że mamy zapasy chemii
Mój mąz ma podobnie, ma coś kupić to idzie do małego sklepu, bo Biedronka jest 200 m dalej, a że karta można placić od 10 zł to weźmie jakąś głupotę, żeby dobić do 10 zł.
Idzie do sklepu po karmę dla kota nawet nie spojrzy, że ta którą często kupujemy jest w promocji, weźmie tę, którą ma pod ręką.
Dlatego zakupy ogarniam sama, szkoda moich nerwów.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:53   #1235
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Politykę mam gdzieś, natomiast gdybyśmy sie w kwestiach religijnych nie zgadzali to mysle ze ślubu by nie było.
To był taki przykład trzech najgorszych rodzajów kłótni ogólnie między ludźmi Nas polityka też nie obchodzi, ale już na gruncie religijnym mamy odrębne zdanie [on wierzący, ja agnostyk], przy czym nie debatujemy nad tym strasznie, bo każdy ma swoje racje.

Ale o pieniądze zdarzyło nam się pokłócić już drugi raz odkąd jesteśmy małżeństwem i bardzo mi się to nie podoba. W każdym razie zgadzam się z Waszymi wnioskami, że chłopów trzeba porządnie upilnować Mój niby oszczędny, a jednak jak pójdzie do sklepu z listą i tak dokupi jeszcze tonę słodyczy i innych pierdół.

A, dostaliśmy właśnie rozliczenie za wodę. 50zł musimy dopłacić. To zaskakujące dla mnie, bo rok temu było więcej, a teraz jest nas troje i mamy problemy z junkersem, więc na pewno zużywamy więcej wody.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:56   #1236
ineska86
Rozeznanie
 
Avatar ineska86
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 642
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Mam tak samo. Tylko juz jestem po próbnym, umowę dostałam na 7 miesięcy, czyli do lipca, ale co z tego jak takie marne pieniądze.

Dziewczyny głowy do góry - sama pracowałam na wszystkich umowach - o dzieło, zlecenie, "na czarno" a teraz już mam "normalną" umowę o pracę, z urlopami i zabezpieczeniem, zaczynałam pracę na słabych stawkach, ale to wszystko ładnie idzie do przodu, także bądźcie dobrej myśli, wykazujcie się, bądźcie obowiązkowe a wszystko może się świetnie potoczyć
__________________
minimalistka
ineska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:58   #1237
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Ja też wybrałam głupie studia - filologię obcą i psychologię. Dobrze chociaż że znam języki obce, bo to jest całkiem niezłe narzędzie pracy jak się ktoś zakręci koło tego - tłumaczenia, szkoły językowe itd. No ale z drugiej strony pewnego pułapu się nie przeskoczy, doba na tylko 24 h. A jak ktoś dorobi się fajnego stanowiska w dużej firmie, to może bardzo ładnie zarabiać.
szkoda że nie wymyślili pracy polegającej na czytaniu ksiażek za pieniądze to byłby mój wymarzony zawód!
O tak czytaniem to i ja bym mogła zarabiać.

Mam nadzieje, źe po swojej psychologi za 3 lata uda mi się znależc pracę bardziej w zawodzie.
Bo praca w handlu już mnidm dobija. Jedyny plus, że jako tako godzę to ze studiami dziennymi i zaocznymi.

Ale głupio też wybrałam studia i co zrobić.
Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Ale wiecie co, mając może gorzej płatną pracę w budżetówce przynajmniej się ma umowę na czas nieokreślony A ja pod koniec kwietnia kończę 26 lat kiedy mi się kończą ulgi studenckie i co z tego że zarabiam fajnie jak na umowie zleceniu nie przysługuje mi nawet urlop
Ja od ponad pół roku mam umowe o prace i tylko takiej teraz szukam. Fakt mniej kasy, ale urlop i zwolnienia płatne.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 13:00   #1238
ineska86
Rozeznanie
 
Avatar ineska86
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 642
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
Ale wiecie co, mając może gorzej płatną pracę w budżetówce przynajmniej się ma umowę na czas nieokreślony A ja pod koniec kwietnia kończę 26 lat kiedy mi się kończą ulgi studenckie i co z tego że zarabiam fajnie jak na umowie zleceniu nie przysługuje mi nawet urlop
Do 26 r.ż. jest niby łatwiej znaleźć pracę, bo często unika się płacenia normalnych składek, ale nie martw się na zapas - ja byłam dokładnie w tej samej sytuacji, BA nawet z dniem obrony mgr dostałam wypowiedzenie z pracy (była marna ale była) taka nagroda za tytuł mgr Teraz wielu moich znajomych 26+ ma już umowy o pracę, tak to jest że do 26 r.ż. pracodawcy korzystają z ulg, ale potem to się zmienia
__________________
minimalistka
ineska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:19   #1239
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ineska86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny głowy do góry - sama pracowałam na wszystkich umowach - o dzieło, zlecenie, "na czarno" a teraz już mam "normalną" umowę o pracę, z urlopami i zabezpieczeniem, zaczynałam pracę na słabych stawkach, ale to wszystko ładnie idzie do przodu, także bądźcie dobrej myśli, wykazujcie się, bądźcie obowiązkowe a wszystko może się świetnie potoczyć
Mam tego świadomość. Ale obecnie pracuje jakoś kasjerka, mam tylko wykształcenie średnie (a w obecnych czasach praktycznie każdy ma studia, wiec osoba tylko po szkole średniej ma marne szanse na jakąś super płatna prace)
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 13:28   #1240
ineska86
Rozeznanie
 
Avatar ineska86
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 642
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Mam tego świadomość. Ale obecnie pracuje jakoś kasjerka, mam tylko wykształcenie średnie (a w obecnych czasach praktycznie każdy ma studia, wiec osoba tylko po szkole średniej ma marne szanse na jakąś super płatna prace)

Z drugiej strony powszechność wykształcenia wyższego trochę obniża jego wartość. A czasem pracodawca sam nie ma wyższego wykształcenia i wcale nie skupia się na tytule mgr. Myślę że z pracą jest trochę loteria, czasem uda się fajnie załapać i potem jest już tylko lepiej. W mojej firmie mało pracowników ma wyższe, ja mam a mimo to póki co zarabiam mniej od osób z niższym wykształceniem od mojego, bo mam mniejszy staż i doświadczenie nie ma reguły.
__________________
minimalistka
ineska86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 17:44   #1241
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
To był taki przykład trzech najgorszych rodzajów kłótni ogólnie między ludźmi Nas polityka też nie obchodzi, ale już na gruncie religijnym mamy odrębne zdanie [on wierzący, ja agnostyk], przy czym nie debatujemy nad tym strasznie, bo każdy ma swoje racje.

Ale o pieniądze zdarzyło nam się pokłócić już drugi raz odkąd jesteśmy małżeństwem i bardzo mi się to nie podoba. W każdym razie zgadzam się z Waszymi wnioskami, że chłopów trzeba porządnie upilnować Mój niby oszczędny, a jednak jak pójdzie do sklepu z listą i tak dokupi jeszcze tonę słodyczy i innych pierdół.

A, dostaliśmy właśnie rozliczenie za wodę. 50zł musimy dopłacić. To zaskakujące dla mnie, bo rok temu było więcej, a teraz jest nas troje i mamy problemy z junkersem, więc na pewno zużywamy więcej wody.
Oczywiscie wszystko jest do pogodzenia, ale i do przedebatowania przed ślubem dosc konkretnego właśnie - a juz szczególnie w takim przypadku jak wasz - bo to przecież i wychowywanie dzieci, antykoncepcja, in vitro ewentualne, full rożnych problemów. Jakbyśmy tego nie przegadali przed ślubem a mieli inne zdania to pewnie juz byśmy byli po rozwodzie.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 18:43   #1242
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Mam tego świadomość. Ale obecnie pracuje jakoś kasjerka, mam tylko wykształcenie średnie (a w obecnych czasach praktycznie każdy ma studia, wiec osoba tylko po szkole średniej ma marne szanse na jakąś super płatna prace)
Moja koleżanka matury nie zdała, od razu poszła do pracy, zaczęła w call center sieci telefonicznej, dzisiaj w tej firmie jest kierownikiem sprzedaży. Ma z 7 razy większą pensję niż ja po dwóch kierunkach studiów, więc dyplom nie determinuje zarobków. Często liczą się chęci a nie tytuły.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 18:44   #1243
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Antii89 Pokaż wiadomość
Mój mąz ma podobnie, ma coś kupić to idzie do małego sklepu, bo Biedronka jest 200 m dalej, a że karta można placić od 10 zł to weźmie jakąś głupotę, żeby dobić do 10 zł.
Idzie do sklepu po karmę dla kota nawet nie spojrzy, że ta którą często kupujemy jest w promocji, weźmie tę, którą ma pod ręką.
Dlatego zakupy ogarniam sama, szkoda moich nerwów.
Mój uważa, że skoro jest droższe, to na pewno jest lepsze i zdrowsze I ryżu już nie jadamy zwykłego, tylko jaśminowy to samo z mąką - krzywi się na biedronkową, lepiej kupić szymanowską 2 razy droższą..
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 19:50   #1244
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Oczywiscie wszystko jest do pogodzenia, ale i do przedebatowania przed ślubem dosc konkretnego właśnie - a juz szczególnie w takim przypadku jak wasz - bo to przecież i wychowywanie dzieci, antykoncepcja, in vitro ewentualne, full rożnych problemów. Jakbyśmy tego nie przegadali przed ślubem a mieli inne zdania to pewnie juz byśmy byli po rozwodzie.
Oj to prawda. Nie wyobrażam sobie nie poruszyć tak ważkich i ważnych kwestii przed wspólnym zamieszkaniem i założeniem rodziny. Znam sporo par, które rozstają się po latach, bo oboje myśleli, że to drugie jednak z czasem pójdzie na kompromis

A co do drugiej powyższej dyskusji - macie rację. Najlepiej żyją sobie dziś ci z moich znajomych, którzy po maturze albo wyjechali do Anglii, albo od razu poszli do pracy. Część z nich ma już domy postawione. Dla mnie studia to czas zmarnowany - mimo że poznałam wtedy świetnych ludzi i nauczyłam się wielu naprawdę ciekawych rzeczy...

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Mój uważa, że skoro jest droższe, to na pewno jest lepsze i zdrowsze I ryżu już nie jadamy zwykłego, tylko jaśminowy to samo z mąką - krzywi się na biedronkową, lepiej kupić szymanowską 2 razy droższą..
Ja tak mam z masłem. Muszę mieć porządne, prawdziwe, a nie jakieś roślinne wymysły czy inne margaryny Tania mąka, tani ryż, tanie kaszy czy przeciery nie robią na mnie wrażenia, ale masło musi być dobre
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 19:52   #1245
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Mam tego świadomość. Ale obecnie pracuje jakoś kasjerka, mam tylko wykształcenie średnie (a w obecnych czasach praktycznie każdy ma studia, wiec osoba tylko po szkole średniej ma marne szanse na jakąś super płatna prace)
Wielu moich znajomych by dostać prace po studiach pousuwało studia z cv. I jedna osoba z roku na 63pracuje w zawodzie. reszta w sklepach, albo na garnuszku rodziców.
Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Mój uważa, że skoro jest droższe, to na pewno jest lepsze i zdrowsze I ryżu już nie jadamy zwykłego, tylko jaśminowy to samo z mąką - krzywi się na biedronkową, lepiej kupić szymanowską 2 razy droższą..
Mój były też tak miał. wyznacznikiem jakości była dla niego cena. Ale w sumie stać go było to co mi tam.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 20:18   #1246
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Wielu moich znajomych by dostać prace po studiach pousuwało studia z cv. I jedna osoba z roku na 63pracuje w zawodzie. reszta w sklepach, albo na garnuszku rodziców.
Mój TŻ miał tak samo. Przy składaniu CV miła pani doradziła mu, by wykreślił info, że skończył studia, bo wszyscy kierownicy po zawodówkach i liceach, więc lepiej wykształconych od siebie nie chcą zatrudniać.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 08:14   #1247
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Wielu moich znajomych by dostać prace po studiach pousuwało studia z cv. I jedna osoba z roku na 63pracuje w zawodzie. reszta w sklepach, albo na garnuszku rodziców.
Czy dobrze zrozumiałam - tylko jedna osoba z psychologii pracuje w zawodzie związanym z psychologią? U mnie bardzo dużo ludzi z roku pracuje w zawodzie. W sumie jak tak pomyślę, to znam tylko pojedyncze osoby, które w zawodzie nie pracują – nawet ja (hahaha) pracuję w zawodzie, bo specjalizowałam się w psychologii pracy i pracuję w HR.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 08:39   #1248
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Czy dobrze zrozumiałam - tylko jedna osoba z psychologii pracuje w zawodzie związanym z psychologią? U mnie bardzo dużo ludzi z roku pracuje w zawodzie. W sumie jak tak pomyślę, to znam tylko pojedyncze osoby, które w zawodzie nie pracują – nawet ja (hahaha) pracuję w zawodzie, bo specjalizowałam się w psychologii pracy i pracuję w HR.
Nie. Psychologię zaczęłam w tym roku. Pisałam o innym kierunku, który ukończyłam.
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 08:50   #1249
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Nie. Psychologię zaczęłam w tym roku. Pisałam o innym kierunku, który ukończyłam.
Aha, rozumiem
A propos psychologii - ja jak skończyłam, to miałam co najmniej 3 propozycje pracy w zawodzie. Pierwszą miałam już po praktykach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, powiedziano mi że jedna pani psycholog odchodzi na emeryturę dokładnie wtedy, kiedy ja kończę studia i że chcieliby mnie zatrudnić. Potem miałam propozycję pracy jako psycholog szkolny. No i oczywiście obecną, jako rekruter w korpo. I tu jest dla mnie problem - moim zdaniem nie tak trudno znaleźć pracę w zawodzie, ale co z tego, jak zawód słabo płatny? W takiej poradni to zarabiałabym tak samo jak i w szkole, a mnie nie interesują zarobki rzędu 3 tys. na rękę po 11 latach pracy.
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 08:52   #1250
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Alillah Pokaż wiadomość
Aha, rozumiem
A propos psychologii - ja jak skończyłam, to miałam co najmniej 3 propozycje pracy w zawodzie. Pierwszą miałam już po praktykach w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, powiedziano mi że jedna pani psycholog odchodzi na emeryturę dokładnie wtedy, kiedy ja kończę studia i że chcieliby mnie zatrudnić. Potem miałam propozycję pracy jako psycholog szkolny. No i oczywiście obecną, jako rekruter w korpo. I tu jest dla mnie problem - moim zdaniem nie tak trudno znaleźć pracę w zawodzie, ale co z tego, jak zawód słabo płatny? W takiej poradni to zarabiałabym tak samo jak i w szkole, a mnie nie interesują zarobki rzędu 3 tys. na rękę po 11 latach pracy.
Mam nadzieję, że za 3lata też mi się uda dobrą prace znależć
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 08:59   #1251
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Nie uwierzycie, o czym mi chłop zapomniał powiedzieć ))) dostał podwyżkę i to juz od lutego. Leżę i kwicze ze śmiechu, dam mu popalić jak wróci...
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 09:01   #1252
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Nie uwierzycie, o czym mi chłop zapomniał powiedzieć ))) dostał podwyżkę i to juz od lutego. Leżę i kwicze ze śmiechu, dam mu popalić jak wróci...
To gratulacje! Mój dostał podwyżkę też ostatnio, od marca. Cieszę się bardzo, bo wreszcie zacznie porządnie oszczędzać, a nie wszystko na mojej głowie
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 10:17   #1253
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Kurczę, mojego przełożony już mu chyba z 3x obiecywał rozmowę o podwyżkę i awans a się wykręca lub jest zajęty :/ I tak od września. W firmie Męża jest tak że najpóźniej po roku a raczej około 7 miesiąca się awansuje i mija mu rok w marcu... Więc możliwe że jeśli nie dadzą tej podwyżki to zacznie szukać czegoś nowego

W ogóle czeka nas dzisiaj przesuwanie lodówki bo wyleciała mu z rąk miska z mlekiem i płatkami Zmyliśmy to co widzieliśmy ale na pewno jest pod lodówką
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014


Edytowane przez Ilsa Lund
Czas edycji: 2015-01-30 o 10:18
Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 10:28   #1254
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Ja tez sie cieszę, zwłaszcza ze mój chłop kiedys odmówił jak sie dowiedział, ze z zespołu dostanie tylko on. Za to potem zespół dostał, a o nim zapomnieli, wiec w sumie kilka lat juz nie miał.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 10:29   #1255
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
W ogóle czeka nas dzisiaj przesuwanie lodówki bo wyleciała mu z rąk miska z mlekiem i płatkami Zmyliśmy to co widzieliśmy ale na pewno jest pod lodówką
Mój teść kiedyś w samochodzie pobił słoik miodu ;D Oklejona była kierownica, skrzynia biegów, fotel, pedały... no wszystko.... a on nie miał jak tego umyć i musiał tak dojechać do domu
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 10:41   #1256
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Mój teść kiedyś w samochodzie pobił słoik miodu ;D Oklejona była kierownica, skrzynia biegów, fotel, pedały... no wszystko.... a on nie miał jak tego umyć i musiał tak dojechać do domu
Szkoda miodu
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 10:43   #1257
Alillah
Raczkowanie
 
Avatar Alillah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 229
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Ja tez sie cieszę, zwłaszcza ze mój chłop kiedys odmówił jak sie dowiedział, ze z zespołu dostanie tylko on. Za to potem zespół dostał, a o nim zapomnieli, wiec w sumie kilka lat juz nie miał.
No i to jest przykład, że w pracy niestety często nie ma miejsca na sentymenty
Alillah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 10:55   #1258
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Mój teść kiedyś w samochodzie pobił słoik miodu ;D Oklejona była kierownica, skrzynia biegów, fotel, pedały... no wszystko.... a on nie miał jak tego umyć i musiał tak dojechać do domu
Czyli zawsze może być gorzej
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 11:39   #1259
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Nie uwierzycie, o czym mi chłop zapomniał powiedzieć ))) dostał podwyżkę i to juz od lutego. Leżę i kwicze ze śmiechu, dam mu popalić jak wróci...
Tylko gratulować
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-30, 17:21   #1260
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Oszczędzanie niejedno imię ma - i nie będąc żyłą z klasą żyć się da! cz II

Cytat:
Napisane przez dorotti66 Pokaż wiadomość
Szkoda miodu
Mnie by nie było szkoda, nienawidzę
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-30 14:13:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.