koronki czy licówki - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-27, 20:22   #391
RobertaPardo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 88
Dot.: koronki czy licówki

Ja mam koronki na grn dwójkach już 4 lata, poki co nic się z nimi nie dzieje. Polecam
RobertaPardo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 15:06   #392
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: koronki czy licówki

Ja teraz zakladalam koronke na 5 przednich zebów. Tzn dwie jedynki zostaly spiłowane, dwójki usunac trzeba bylo i jedna trójka, jeszcze z jedna musze zrobic ale na szczescie koronki juz nie trzeba i bedzie cacy przynajmniej przód

Zaplacilam za koronki 1750 zł plus wczesniejsze kanalowe leczenie 170 x 3 plus znieczulenia i przeswietlenia.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 09:01   #393
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: koronki czy licówki

Renatka_2108, cena zaskakuje i mam nadzieję, że efekt też

Możecie mi powiedzieć, jak to aktualnie jest z przygotowaniem? Czy przez założeniem koron, a właściwie spiłowaniem, nie powinno się piaskować i wybielać zębów? Szczególnie, że chyba jest osad na zębach po kawie, herbacie i różnych napojach, jedzeniu itp. (nie wybielałam i nie piaskowałam nigdy, a widzę, że są żółte..) a stomatolog powiedział na konsultacji: "no to na następnej wizycie robimy spiłowanie, a potem na kolejnej zakładamy" Na moją sugestię, że chyba powinno się wybielić, odczekać jakiś czas i dopiero potem piłować, dobierać i zakładać, stwierdził, że dobry pomysł i możemy wybielać najpierw. Ale słyszałam, że przed wybielaniem warto piaskować i jednak jakoś przygotować zęby do wybielania. Natomiast stomatolog nic na ten temat nie mówił.
Dodam, że to jakaś warszawska klinika i ceny dość spore, więc zaczęły mnie nachodzić spore wątpliwości bo jak wydam, to zostanę praktycznie bez pieniędzy, a jednak wolałabym, żeby efekt był...

Edytowane przez kocim
Czas edycji: 2012-08-09 o 09:03
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 14:29   #394
kamilazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 27
Dot.: koronki czy licówki

Z tego co ja słyszałam (też jestem przed nałożeniem koron) to wybiela się zęby do licówek. Do koron nie ma potrzeby bo i tak na ząb nakładana jest "czapeczka" przez, którą Twój ząb nie będzie widoczny. Ja miałam tylko ściągnięcie kamienia (i czyałam, że tak się własn robi). Wybielanie dodatkowo osłabi tego zęba a o dodatkowych kosztach nie wspomnę.
kamilazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 16:31   #395
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: koronki czy licówki

kamilazar, dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o ogólne wybielenie (żeby wszystkie były jaśniejsze), a później dopasowanie korony (będzie widoczna, więc nie chciałabym, żeby się bardzo wyróżniała).
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 21:11   #396
kamilazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 27
Dot.: koronki czy licówki

Pamiętaj tylko, że później będziesz musiała utrzymać ten kolor zębów wybielonych do tej koronki...
kamilazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:24   #397
GINA112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 10
Dot.: koronki czy licówki

Ja miałam wybielane przed założeniem i uważam że to jest dobry pomysł. od 2007 roku zęby nie zżółkły mimo iż palę i piję kawe - co prawda z mlekiem. gdybym miała założone bez wybielania to nie było by tego efektu a tak to cieszę się pięknym uśmiechem na który sporo osób zwraca uwagę bądz widze zazdrosne spojrzenia. zresztą łatwiej jest gdyby zżółkły dobielić chociażby dobrą pastą niż założyć koronki na żółte a potem żałować, że się w to nie zainwestowało- ja miałam żelem wybielającym koszt nie był duży bo około 300zł. zęby nie są słabsze tylko przez około 2 miesiące bardziej wrażliwe na zimno- do wytrzymania a po wybielaniu i założeniu poszłam na fluoryzację koszt 50zł chyba by wzmocnić także zastanów się bo to ważna decyzja. a pózniej daj znac jak tam i co tam pozdrawiam
GINA112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 16:15   #398
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez GINA112 Pokaż wiadomość
Ja miałam wybielane przed założeniem i uważam że to jest dobry pomysł. od 2007 roku zęby nie zżółkły mimo iż palę i piję kawe - co prawda z mlekiem. gdybym miała założone bez wybielania to nie było by tego efektu a tak to cieszę się pięknym uśmiechem na który sporo osób zwraca uwagę bądz widze zazdrosne spojrzenia. zresztą łatwiej jest gdyby zżółkły dobielić chociażby dobrą pastą niż założyć koronki na żółte a potem żałować, że się w to nie zainwestowało- ja miałam żelem wybielającym koszt nie był duży bo około 300zł. zęby nie są słabsze tylko przez około 2 miesiące bardziej wrażliwe na zimno- do wytrzymania a po wybielaniu i założeniu poszłam na fluoryzację koszt 50zł chyba by wzmocnić także zastanów się bo to ważna decyzja. a pózniej daj znac jak tam i co tam pozdrawiam
A czy wybielanie robi się przed spłowaniem (mam na myśli przygotowanie do koronek). Nie mogę sobie wyobrazić, że po, bo wtedy zęby są straszliwie wrażliwe, prawda?

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja teraz zakladalam koronke na 5 przednich zebów. Tzn dwie jedynki zostaly spiłowane, dwójki usunac trzeba bylo i jedna trójka, jeszcze z jedna musze zrobic ale na szczescie koronki juz nie trzeba i bedzie cacy przynajmniej przód

Zaplacilam za koronki 1750 zł plus wczesniejsze kanalowe leczenie 170 x 3 plus znieczulenia i przeswietlenia.
To bardzo dobra cena. Mnie dentysta powiedzial o kwocie ponad 1ooo zł za koronkę...Można wiedzieć gdzie robiłaś?
Z góry dziękuję-.
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 17:43   #399
kamilazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 27
Dot.: koronki czy licówki

To bardzo dobra cena. Mnie dentysta powiedzial o kwocie ponad 1ooo zł za koronkę...Można wiedzieć gdzie robiłaś?


Te korony są pewnie na metalu....Na przednie zęby mało estetyczne, po jakimś czasie zauważalne sine przebarwienia dziąsła. Nie polecam takich na klawiaturkę z przodu
kamilazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 15:44   #400
sfoneczko87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7
Dot.: koronki czy licówki

hej! trochę czasu zajęło mi przeczytanie tego wątku, każdy z opisywanych przypadków jest inny... ale dla każdego znalazło się jakieś rozwiązanie. może i mnie doradzicie co mam zrobić, a sytuacja przedstawia się następująco: chcę "naprawić przednie ząbki" - jedna 1 jest złamana/ukruszona, druga 1 ma starą koronkę, zakładaną jeszcze w prehistorycznych czasach, jednej 2 brak (usunięta), a druga się ukruszyła z boku. jakie mam możliwości "naprawy", co lepsze koronki czy implanty, co trwalsze i szybsze w realizacji? czekam na odpowiedź, pozdrawiam
sfoneczko87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 11:39   #401
bociek1709
Raczkowanie
 
Avatar bociek1709
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 303
Dot.: koronki czy licówki

Cześć,

Dylemat korony czy licówki dręczy mnie już od dłuższego czasu. Mam martwe obie górne jedynki i dwójkę. Towarzystwo połatane z każdej strony, poza tym jedynki jakieś takie się zrobiły krótkie, przy jednej dziąsło z kolei poszło w górę. Wygląda to wręcz strasznie.
Mój dentysta namawia mnie na korony na złocie, natomiast twierdzi, że licówek nie zakłada się na martwe zęby.
Mnie się pomysł koron średnio podoba, a już na metalu w ogóle.
Dlatego jestem ciekawa czy któraś z Was słyszała taka opinię odnośnie zakładania licówek na martwe zęby? Jeśli ktoś może mi polecić naprawdę dobrego fachowca z Warszawy to poproszę info na priv. Dziękuję
__________________
Czarownicujaco dzis wygladam




bociek1709 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-22, 15:16   #402
kocim
Rozeznanie
 
Avatar kocim
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 778
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez bociek1709 Pokaż wiadomość
Cześć,

Dylemat korony czy licówki dręczy mnie już od dłuższego czasu. Mam martwe obie górne jedynki i dwójkę. Towarzystwo połatane z każdej strony, poza tym jedynki jakieś takie się zrobiły krótkie, przy jednej dziąsło z kolei poszło w górę. Wygląda to wręcz strasznie.
Mój dentysta namawia mnie na korony na złocie, natomiast twierdzi, że licówek nie zakłada się na martwe zęby.
Mnie się pomysł koron średnio podoba, a już na metalu w ogóle.
Dlatego jestem ciekawa czy któraś z Was słyszała taka opinię odnośnie zakładania licówek na martwe zęby? Jeśli ktoś może mi polecić naprawdę dobrego fachowca z Warszawy to poproszę info na priv. Dziękuję
Pytałam wiele osób i opinie różne.
Licówki wtedy, kiedy zęby nie są za bardzo zniszczone - chyba każdy tak powie. Jeśli masz połatane, to dodatkowe spiłowanie przedniej części zęba może się wiązać z jego osłabieniem, może się złamać w trakcie albo później.
Co do martwego zęba, to niczego takiego nie słyszałam..?
W przypadku złota jedni mówili, że to bezsensowny wydatek. Inni, że to nowoczesna metoda i bardzo dobra z wielu powodów.
kocim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-02, 19:14   #403
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: koronki czy licówki

Czy można w jakiś sposób sprawdzić czy pod licówką jest próchnica oraz ocenić jej szczelność bez usuwania jej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 20:14   #404
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: koronki czy licówki

Nie trzeba zdejmować licówki, to widać.
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-04, 20:15   #405
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: koronki czy licówki

Ale jak pod spodem widać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-04 21:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:22.