Kłopoty z pamiecią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-10, 10:26   #1
melisanda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 279

Kłopoty z pamiecią


Mam 32 lata i kłopoty z pamięcią. Skończyłam humanistyczne studia, zawsze byłam dobrą studentką, uczennicą, miałam świetną pamięć, potrafiłam z biegu przywołać nazwisko autora, reżysera, odpowiednie słowa, ogólnie wykazać się erudycją, pamiętałam rzeczy, które raz przeczytałam albo obejrzałam kilka lat wcześniej. Teraz mam spokojną, niestresującą pracę i stabilną sytuację w życiu. Od kilku lat się nie uczę nowych rzeczy, ale sporo czytam, oglądam filmy, a jednak bardzo często łapię się na tym, że nie pamiętam, co oglądałam kilka dni temu, nie potrafię przywołać tytułu, muszę nad tym pomyśleć kilka minut, przywołać ciąg skojarzeń. Uciekają mi z głowy wcześniej dobrze znajome wyrażenia. Często wiem, o co mi chodzi, ale nie potrafię sobie przypomnieć. Mam wrażenie umysłowej mgły.

Miałam tomografię głowy w związku z migrenami (które mi przeszły jak wyleczyłam anemię, była ukryta, bo żelazo okej, ale ferrytyna bardzo niska). Według neurologa jest wszystko dobrze. Od kilku lat leczę lekką niedoczynność tarczycy, miałam wysokie TSH jak na swój wiek, ale nadal w granicy normy, jednak zażywam Euthyrox 25 mg. Mam też przeciwciała antyTPO na poziomie 100 i w związku z tym Hashimoto. Czy to jest przyczyną problemów z pamięcią czy to po prostu starzenie się? A może jakieś niedobory dają takie objawy? Bardzo się się tym stresuję.

Edytowane przez melisanda
Czas edycji: 2020-06-10 o 10:35
melisanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-11, 08:19   #2
Aguniella
Raczkowanie
 
Avatar Aguniella
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 191
Dot.: Kłopoty z pamiecią

A może borelioza to jakiś trop? U mojej koleżanki pierwszymi objawami było właśnie zapominanie, "uciekające"myśli, jechała gdzieś, zapominała gdzie, itp.
Aguniella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-11 09:19:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:36.